Kościół

Jak kiedyś Kościół pokazywał różnicę płci

Obecnie jedną z najbardziej niszczących lewackich ideologii jest gender, którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa oznaczające płeć.

Ideologia ta zakłada, że płeć jest tylko kwestią kulturową, zmienną i zależną od wyboru człowieka. W praktyce prowadzi ona do zagubienia tożsamości płciowej i licznych dewiacji: homoseksualizmu, transwestytyzmu i innych.

Kultura współczesna jest podatna na gender, bo od lat niweluje się w jej ramach różnice między kobietami i mężczyznami w ramach walki z dyskryminacją.

Dawniej Kościół katolicki poprzez szereg prostych gestów i symboli pokazywał jasno te różnice. Kobiety zajmowały miejsce w świątyni po lewej, a mężczyźni po prawej stronie, kobiety przychodziły na nabożeństwa w spódnicach i z zakrytymi głowami, nie wchodziły do prezbiterium i nie wykonywały funkcji liturgicznych.

Dzisiaj jedyną różnicą jest to, że kobiety nie są dopuszczane do kapłaństwa. Reszta wymienionych zwyczajów została porzucona. Nawet w Polsce kobiety są często ministrantkami, lektorkami i stąd coraz więcej ludzi nie rozumie, czemu nie mogą być księżmi.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra