Z zagranicy

1 sierpnia broń z drukarki 3D stanie się ogólnodostępna (VIDEO)

Po wygranej batalii sądowej, jaką stoczył Cody Wilson z organizacji Defense Distributed, 1 sierpnia zgodnie z prawem może pojawić się w Internecie instrukcja, jak stworzyć własną broń w technologii druku 3D.

Niektórzy mówią o rewolucji w dostępie do broni, cieszą się lub martwią jej skutkami. Wydaje się jednak, że słowo „rewolucja” jest na wyrost. Broń z drukarki 3D jest bardzo zawodna, z reguły jest w stanie wystrzelić tylko raz i często ulega przy tym zniszczeniu. Taka chałupnicza broń jest możliwa do wytworzenia i bez drukarki 3D.

W dodatku w Stanach Zjednoczonych dostęp do prawdziwej broni i tak jest w wielu stanach bardzo rozpowszechniony, a instrukcja i tak od jakiegoś czasu krążyła po internecie (chociaż strony, na których się pojawiała były blokowane).

Eksperci zwracają uwagę, że jest możliwe wytworzenie z drukarki 3D lepszej broni, ale musi to być profesjonalny sprzęt, który kosztuje nawet milion złotych. Taka broń byłaby więc poza zasięgiem szarych obywateli.

Istnieje natomiast możliwość, że minie jeszcze kilka lat i uda się wyprodukować na drukarce 3D, dostępnej dla każdego, broń z prawdziwego zdarzenia. Rządy państw, zwłaszcza europejskich, z pewnością jednak na to nie pozwolą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Kola

  31 lipca 2018 at 10:40

  Z całym szacunkiem, ale chyba autor nigdy nie miał do czynienia z drukarką 3D i nie wie jaką dokładność może posiadać obecnie drukarka w domowym budżecie oraz z jakich materiałów można drukować. Takie trochę życzeniowe myślenie wybija z tego tekstu.

 2. Dariusz

  31 lipca 2018 at 11:02

  To chyba artykuł na „sezon ogórkowy”,bo tematycznie do rzeczywistego stanu rzeczy baaardzo mu daleko.

 3. wolny

  31 lipca 2018 at 16:36

  i bardzo dobrze, dostep do broni to warunek wolności

 4. JARO

  31 lipca 2018 at 18:11

  kupić naszym taką drukarkę i niech podrukują trochę czołgów, parę śmigłowców i koniecznie jakiś statek wojenny; ale najważniejsze, to niech wydrukują co najmniej ze 100 rakiet, w tym chociaż ze trzy (po jednej) z cyklu A, B, C; wtedy to nikt nam nie dorówna i nie podskoczy, i będą przed nami padać jak muchy; o wrogach piszę oczywiście; inna rzecz, że padną raczej ze śmiechu;

 5. Bruce

  1 sierpnia 2018 at 11:15

  No dobrze. Wyprodukujemy sobie broń, a co z amunicją? Będziemy strzelać kulkami z makaronu na nabojach z CO2 ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra