Polskość

Warszawa 1944. Zbrodnia i kara

Prolog

Zapowiedź warszawskiej hekatomby odsłania nam po raz pierwszy Matka Boża w Licheniu w 1852 r.: „ W sercu kraju młodzież legnie na ofiarnym stosie. Niewinne dzieci poginą od miecza”. Prawie sto lat później w trakcie objawień w Siekierkach w 1943 r. (choć nie zostały one oficjalnie uznane przez Kościół) Matka Boża miała zwrócić się do 12 –letniej Władzi Fronczak tymi słowami:„Módlcie się, bo idzie na was wielka kara, ciężki krzyż. Nie mogę powstrzymać gniewu Syna mojego, bo się lud nie nawraca”.

Wśród słów skierowanych do dziewczynki szczególnie dramatycznie brzmią z 27 października 1943r: „Śmierć będzie dla was straszna. Krew będzie płynęła rynsztokami”.

Zbrodnia

Na przełomie lat 20. i 30 koszty fachowej aborcji w II Rzeczpospolita wynosiły od 35 do 100 zł za zabieg. Dla służącej była to równowartości co najmniej kilkunastu dniówek w pracy. Chyba że poszła do „babki”. Wtedy wystarczyło pięć złotych.

Wybitny specjalista z zakresu medycyny sądowej Wiktor Grzywo-Dąbrowski szacował: „Robi się w Warszawie przypuszczalnie dwadzieścia tysięcy poronień rocznie”. Liczę spędzeń płodu w przedwojniu szacuje się na 4 miliony. Zabijają panie z towarzystwa, robotnice i gospodynie domowe. Przed aborcją często kroczy grzech nieczystości i rozwiązłości.

Mistyczka Rozalia Celakówna słyszy od samego Pana Jezusa w latach 30-tych XX w.:  „Sprawiedliwość Boża chce ukarać ten Naród za grzechy, zwłaszcza za grzechy nieczyste, morderstwa i nienawiść”.

Nie tylko Bóg widzi. Widzą i sprawiedliwi jak współczesny wydarzeniom śp. ks. Stanisław Tworkowski, który w swej bezdebitowej książce „Kainka” pisze o romansie Polki zakończonym spędzeniem płodu u żydowskiego abortera. W 1932 r. za zgodą Piłsudskiego liberałowie z sanacji wprowadzają ustawę o dopuszczalności aborcji w trzech wypadkach. II RP staje się drugim – w tym czasie – po Sowietach państwem pro-aborcyjnym.

Zaćmienie umysłu

„Kogo Bóg chce ukarać, temu umysł odbiera”. Odebrał sanacyjnym generałom i połownikom z AK, którym emisariusz z Londynu Jan Nowak-Jeziorański tłumaczył, że po Konferencji w Teheranie znaleźliśmy się w sowieckiej strefie wpływu i wojna została politycznie przegrana. Nie chcieli słuchać.

Odebrał młodzieży, która chciała „strzelanką” odreagować, dojrzewanie w poniżeniu i pod zbrodniczą okupacją niemiecką. Powtórzyli tym samym inną morderczą głupotę z nocy listopadowej 1830 r.

Gwoli sprawiedliwości, nie wszystkim odebrało rozum. Narodowcy z Komendy Głównej NSZ i ich władze polityczne występowały przeciwko powstaniu w Warszawie i wobec powszechnej histerii powstańczej wycofali struktury KG do Częstochowy. Surrealistycznym zjawiskiem podczas powstańczego „stosu gorejącego” będzie rozstrzeliwanie przez Żandarmerię AK „defetystów”, czyli karanie za zdrowy rozsądek. Przywołany ks. Tworkowski, narodowiec zresztą, po wygłoszeniu 3 sierpnia krytycznego wobec Powstania kazania, miał „rozmowę ostrzegawczą” z AK-owską bezpieką. Od pewnego momentu ludność cywilna patrzyła na powstańców z nienawiścią, a kapitulację przyjęła z radością.

Kara

Kat był banalny. Niemieckie, ukraińskie, rosyjskie „psy wojny” – degeneraci wojenni. Oraz banalny, stacjonujący od 18 sierpnia do 19 września na lotnisku Okęcie, liczący 4 maszyny Ju-87 D-5 rój por. Klussmanna (łącznie wykonali 711 samolotolotów  na ogólną liczbę 1408 samolotolotów Sztukasów).

Zginęło od 17,2 do 18 tys. żołnierzy AK, a 25 tys. zostało rannych.
Największe straty poniosła ludność cywilna, gdyż oddziały niemieckie planowo mordowały całe dzielnice np. na warszawskiej Woli wymordowano w ten sposób ponad 65 tys. bezbronnych ludzi (rzeź Woli), nie znajdujących się na terenie walk powstańczych, a na terenie Ochoty ok. 10 tys. osób (rzeź Ochoty).

Do masowych mordów, zwłaszcza w pierwszych dniach sierpnia 1944 r., dochodziło ponadto w Śródmieściu, gdzie mogło zginąć nawet do 10 tys. osób. (egzekucje w „dzielnicy policyjnej” oraz egzekucje w rejonie pl. Teatralnego), jak również na Mokotowie (pacyfikacja Mokotowa) i Starym Mieście. Straty cywilne ocenia się na 120-150 tyś. zabitych.

Dodatkowo ocenia się, iż w trakcie oraz po zakończeniu powstania Niemcy wypędzili z domów od 500 do 550 tysięcy mieszkańców Warszawy oraz około 100 tysięcy osób z miejscowości podwarszawskich.. Około 90 tys. Polaków skierowano na roboty przymusowe w głąb Rzeszy, 60 tys. zesłano do obozów koncentracyjnych, a około 100 tys. zwolniono względnie wyprowadzono z obozów przejściowych pod różnymi pretekstami.

Resztę, to jest 300– 350 tys. ludzi, rozwieziono po całym Generalnym Gubernatorstwie (najwięcej do zachodniej części dystryktu warszawskiego, następnie radomskiego i krakowskiego) pozostawiając ich tam bez jakichkolwiek środków do życia
Ofiary Powstania Warszawskiego zostały rozszerzone na 3,5 tyś. Polaków „kościuszkowców” (3 DP), lotników alianckich (z 296 samolotów które wystartowały uległo zniszczeniu 34 tj. ok. 12%) i mało znana masakra w Krakowie (w niedzielę 6 sierpnia Niemcy przeprowadzili największą w historii okupowanego Krakowa łapankę pacyfikująca przed ew. powstaniem, w której aresztowano ok. 15 tys. mężczyzn; większość zesłano do obozu koncentracyjnego w Płaszowie, cześć zwolniono, rozstrzelano ok. 1000 ). 1 sierpnia 1944, Heinrich Himmler, na wieść o wybuchu powstania warszawskiego nakazał niezwłoczne zgładzenie Stefana Roweckiego. Został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen między 2-7 sierpnia 1944.

Żydzi za zbrodnie aborcji zostali ukarani likwidacją getta 1942-1943 i deportacją na zagładę do Majdanka.

Straty materialne

Jedna stolica europejska, jedyne duże miasto w Europie (poza ZSRR) zniszczone do fundamentów. Planowych zniszczeń substancji miejskiej stolicy dokonywały od 3 października 1944 do 16 stycznia 1945 niemieckie brygady specjalne: Vernichtungskommando i Verbrenungskommando które burzyły dom po domu, grabiąc wszystko co nadawało się do wywiezienia do Niemiec, łącznie z przewodami telefonicznymi oraz torami kolejowymi. Ogółem, Niemcy wywieźli z Warszawy 45 tysięcy wagonów kolejowych oraz kilka tysięcy ciężarówek pełnych zagrabionego mienia prywatnego i państwowego.

Skala zniszczeń (Powstanie i wyburzenia) oceniana jest od 42% lub 45% budynków, 72% zabudowy mieszkaniowej (zdecydowana większość na lewobrzeżnej części Warszawy), 90% zabudowy przemysłowej, 90% obiektów zabytkowych, 50% elektrowni, 30% wodociągów itd. Zburzono 25 świątyń, spalona została Politechnika Warszawska oraz większość budynków Uniwersytetu Warszawskiego, dnia 27 listopada 1944 wysadzono w powietrze Zamek Królewski w Warszawie, zniszczono szkoły, biblioteki i dzieła sztuki.

Straty polityczne

W raz z likwidacją miasta Warszawy II RP faktycznie zakończyła swój żywot. Prawie nic już nie stało na przeszkodzie Stalinowi i jego bandzie w budowie komunizmu w Polsce.

_________

Zdjęcia: wybór Autora

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Piotrx

  31 lipca 2018 at 23:31

  Tak na marginesie powstania przykład z wczesniejszego oswobodzenia Wilna:

  W ramach operacji „Burza” wileńska i nowogródzka AK przeprowadziły w lipcu 1944 r. wielką akcję „Ostra Brama”, która miała wyzwolić Wilno od Niemców polskimi siłami. W akcji uczestniczyło około 9 tysięcy żołnierzy AK. We współdziałaniu z armią sowiecką przepędzono Niemców z miasta. 17 lipca skoncentrowane pod Wilnem oddziały AK zostały jednak podstępnie rozbrojone, a żołnierze umieszczeni w prymitywnie urządzonym obozie przejściowym w Miednikach Królewskich, skąd w dniach 27-28 lipca wywieziono ich do Kaługi. Wśród wywiezionych były także młode Polki – sanitariuszki i łączniczki AK. Takich przykładów postepowania Sowietów jest znacznie wiecej.

  Nie tylko dowodztwo polskie ponosi odpowiedzialnosc za kleska powstania
  Rowniez alianci zachodni a takze Sowieci Np zakaz uzycia Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego w kraju, niewyjasniona rola wywiadu brytyjskiego i J.Rettingera podczas jego misji do kraju itd. Czy namawiali dowodztwo polskie do powstania, składali jakies obietnice , tego sie chyba nie dowiemy .

  Warto wspomniec o sowieckich prowokacjach. 29 lipca 1944r. przez moskiewskie radio z apelem do Warszawiaków zwrócił się kontrolowany przez Stalina Związek Patriotów Polskich, nawołując ludność Warszawy do podjęcia walki z Niemcami. 30 lipca 1944r. komunikaty zachęcające ludność stolicy do podjęcia walki, czterokrotnie powtórzyła moskiewska Radiostacja im. Tadeusza Kościuszki. Te same radiostacje po wybuchu powstania nazywały je „nieopowiedzialną awanturą” , a zolnierzom sowieckim został wydany rozkaz rozbrajania oddziałów AK idących z odsieczą walczącej Warszawie.

  W dniach 5 i 6 sierpnia 1944r. z osobistego polecenia Stalina Armia Czerwona wstrzymała jakiekolwiek działania frontowe. Nie udzielili żadnej realnej pomocy wojskowej powstańcom w Warszawie. Pierwsze zrzuty sowieckiego uzbrojenia dla powstańców nastąpiły dopiero 13 i 14 września 1944r., a więc wówczas gdy było już jasne, że nie będą one miały żadnego wpływu na losy powstania, które wtedy dogorywało. Odmówili również zgody na wykorzystanie lotnisk na terenie ZSRR do lądowania samolotów alianckich z pomocą dla powstania. Nie wyrazili nawet zgody na lądowanie za linią niemiecko-sowieckiego frontu dla alianckich samolotów w przypadku ich uszkodzenia przez niemiecka artylerię i lotnictwo podczas dokonywanych zrzutów dla walczącej Warszawy.

  Zastanawia też rola masona (B’nei B’rith) i syjonisty Józefa Rettingera jaką mógł odegrać w podjęciu decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego tajemnicza wyprawa do okupowanej Polski wbrew woli Naczelnego Wodza i Prezydenta RP , skok ze spadochronem w dość powaznym wieku , swiadczy o duzej determinacji.

  Co porabiał od kwietnia do maja a po nieudanym odlocie do lipca , z kim konferował? co zawieral jego tajemniczy bagaz z ktorym zrzucono go do Polski ( 7 waliz) i do czego sluzyla posiadana przy sobie ogromna jak na owe czasy suma 150 000 dolarów ???

  Wczesniej Rettinger „alter ego” gen. Sikorskiego – nie wsiadł z nim do samolotu jeden raz akurat przed „katastrofą” w Gibraltarze …….

 2. PR

  31 lipca 2018 at 23:38

  Ty bydlaku, a za co ty zostaniesz ukarany jak przejedzie cię samochód na pasach,albo spadnie ci kamień na głowę – za swoje nieczyste grzechy? Bo osądzasz innych i bredzisz o tym że rzekomo Bóg kogoś karał za grzechy innych. Co to za sprawiedliwość? Co były winne dzieci żyowskie , że akurat przyszły na świat w takim nieciekawym plemieniu o przewrotnym charakterze i promującym aborcję wśród gojów. Cała ta twoja misterna układanka bierze w łeb gdy spojrzy się na inne miasta Europy – Praga – w międzywojniu najniższy odsetek wierzących katolików spośród państw Europy, aborcje nie były co prawda legalne w Czechosłowacji ale i tak ateistyczni Czesi je przeprowadzali – jaka spotkała ich kara w perspektywie bredni autora?? ŻADNA. Paryż – aż roiło się tam od domów publicznych – stąd nazwa kiły w języku polskim to franca – od Francji gdyż stamtąd przywędrowała do nas ta choroba – jaka kara? ŻADNA. Więc zachowaj dla siebie te brednie i rojenia chorego człowieka!

  • PR II

   1 sierpnia 2018 at 11:14

   Bodajby umarli powstali z grobów i potwierdzili że to prawda i tak pewna grupa ludzi nie uwierzy. Taka ich natura. Brak logicznego myślenia. Pycha. Nieświadomość. Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne i to jest fakt: w 1920 całe Krakowskie Przedmieście było zatłoczone klęczącymi warszawiakami z różańcami w ręku. Ten widok zrobił tak wielkie wrażenie na jedynym obcym dyplomacie który pozostał w Warszawie, jakim był nuncjusz apostolski późniejszy Pius XI że dla uwiecznienia tego momentu nakazał wybudować kaplicę a wystrój jej pokazuje co było dla Polaków najważniejsze! Potem w Polsce było różnie aby nie powiedzieć źle. Oczywiście odnoszę się do moralności. Żydowska moralność według Talmudu odbiega baaardzo od Ewangelii i na tej płaszczyźnie będą do końca spory. Wystarczy dziś spojrzeć na hasła promowane przez lewicowe ( patrz żydowskie ) ugrupowania czy nawet patrząc na Hollywood i promocje filmów i ich tematyka. Podobnie było i przed wojną.
   Patrząc na Francję wystarczy prześledzić jej historię od Rewolucji w 1789 do dziś i zobaczyć ile krwi przelano i ile łez wylano. No ale dla wielu to tylko historia i błędy ludzkie. Dla nas wierzących są to owoce nieposłuszeństwa wobec Boga i naturalne konsekwencje które Stwórca dopuszcza w ramach oczyszczenia.
   Ludzie mówią o karaniu ja powiem że to bardziej jest pozwolenie przez Boga na działanie człowieka według jego własnego widzimisię a potem przygarnia i pokazuje jakie spustoszenie człowiek sobie zafundował. Podobnie było – tak myślę – z Powstaniem Warszawskim. I nie zrozumie tego żaden ignorant dopóki sam nie liźnie miłosierdzia Bożego.

   • GG.

    1 sierpnia 2018 at 12:51

    @ PR
    .
    Oczywiście, masz rację, a p. Błaszkowski to „apokaliptyk”, który marzył tu już o wielkiej wojnie, która wszystko zniszczy, a na gruzach ocaleli ludzie (zapewne wyznawcy sekty przedsoborowo-gietrzwałdzkiej, bo ci mają pewnie glejt od Boga i ani chybi ocaleją) odtworzą sobie dawną „prawdziwie katolicką” Polskę.
    .
    Brednie p. Błaszkowskiego można by po prostu wyśmiać, gdyby nie fakt, że ośmiesza on swoimi „tezami” wiarę rzymskokatolicką, bo przecież np. „Titanic” był wprawdzie luksusowym pływającym burdelem, ale czy jego pasażerowie z klasy III odpowiadali za to? – NIE, i Bóg nie miał żadnych podstaw, by ich utopić razem z bawiącymi się szampańsko bogatymi libertynami!
    .
    Prawy.pl to strona jakiejś dziwnej sekty, a nie strona inteligencji katolickiej.
    .
    .

  • frate

   1 sierpnia 2018 at 15:44

   PR PEDALE DOPISZ SOBIE R NA KOŃCU I PRZYNAJMNIEJ BĘDZIE WIADOMO O KOGO CHODZI!!! A OD PANA PIOTRA SIĘ ODPIERDOL, BO NIE DORASTASZ MU DO PIĘT MATOLE!!! ŻEBY CIEBIE SAMOCHÓD NIE MUSIAŁ PRZEJECHAĆ NA PASACH!!! POGRÓŻKI ZOSTAW SOBIE DLA SIEBIE, BO NA NIKIM TUTAJ NIE ROBIĄ WRAŻENIA!!! Aborcja to największa zbrodnia, bo chodzi tutaj o dzieci NIENARODZONE, a więc najbardziej niewinne i słusznie ta kara przyszła na Warszawę za jej grzechy dzieciobójcze!!!

 3. Marian

  1 sierpnia 2018 at 07:13

  I pomyśleć, że w XX w. tyle krwi przelano tylko w jednym celu: żeby stworzyć małe państewko na wschodnim wybrzeżu M. Śródziemnego.

  • Marian

   1 sierpnia 2018 at 07:13

   A i tak, nikt normalny nie chce tam mieszkać

 4. nicholai

  1 sierpnia 2018 at 08:11

  Bylbym ostrozny z taka analiza. Z jednej strony mamy byc mesjaszem narodow a z drugiej wojna to byla kara boska dla nas? Nie do konca tez przemawiaja do mnie te objawienia gdzie Matka Biza mowi o gniewie Chrystusa. Nie ma takich sytuacji w Ewangeliach ze Chrystus kaze cale narody, panstwa dziala niczym deux ex machina. Temata rzeka.

  • michu

   1 sierpnia 2018 at 08:26

   ST mówi o tym, że jest kara za grzechy narodu. A aborcja to jeden z grzechów wołających o pomstę do nieba. {mam nadzieję, że tym razem komentarz nie zostanie usunięty}.

 5. msn wiadomosci

  1 sierpnia 2018 at 08:48

  Powstaniec opowiadał o złych dowódcach. Nagle mu przerwano.

 6. msn wiadomosci

  1 sierpnia 2018 at 08:49

  Pacyfikacja Powstania. Zbrodniarze pozostali bezkarni.

 7. internet

  1 sierpnia 2018 at 08:56

  Korwin – Mikke O inicjatorach Powstania Warszawskiego: Niech ich pamięć będzie przeklęta.

 8. prawy.pl

  1 sierpnia 2018 at 09:01

  Powstanie Warszawskie, wielki mit narodowy, dziś ważniejszy niż przed laty.

 9. bibuła.com

  1 sierpnia 2018 at 09:05

  Wielki samotny – Generał Leopold Okulicki „Niedźwiadek”.

 10. wolna-polska.pl

  1 sierpnia 2018 at 09:09

  1-Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy się, kto ponosi za to odpowiedzialność? 2-1 sierpnia 1944 roku – masońska zbrodnia na Polakach. 3-Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

 11. wolna-polska.pl

  1 sierpnia 2018 at 09:17

  1-SKANDAL! – ŻYDZI FAŁSZUJĄ POWSTANIE WARSZAWSKIE! -„za długo pamięć o powstaniach warszawskim i w getcie była rozdzielona”… 2-Powstanie Warszawskie, rytualny mord na Polakach.

 12. gazetawarszawska.com

  1 sierpnia 2018 at 09:34

  1-Udział Ukraińców w zdławieniu Powstania Warszawskiego. 2-www.zeit.de:”Z ogniem i dymem” – Powstanie Warszawskie.

  • Miszcz Yoda

   1 sierpnia 2018 at 14:08

   Nie zapomnij, o rosyjskich ,,braciach-Słowianach” z SS RONA.

 13. Art

  1 sierpnia 2018 at 12:48

  Artykuł podły.
  A tu troszkę odmienny
  http://naszeblogi.pl/51106-ocalic-od-zapomnienia-czii

 14. Miszcz Yoda

  1 sierpnia 2018 at 14:07

  Autor jest nie tylko gnidą, ale i nieukiem. Gnidą, bo sprowadza Boga do swojego poziomu; psychopaty-zwyrodnialca, który uważa, że za winy takich czy innych kobiet, znachorek czy lekarzy odpokutować powinny niewinne dzieci. Nawet nie dzieci tych kobiet, bo te wszak zostały abortowane. Wyjątkowy skurwysyn nie dość, że stawia się w pozycji Boga, to jeszcze chce, by inni tak go postrzegali. Powstanie listopadowe, akutrat miało spore szanse powodzenia. I gdyby nieuk poczytał cokolwiek poza bredniami ,,realistów” zasmradzających internet na portalu Prawica.net(na szczęście już zdechłym), to też by o tym wiedział. Przegrali durni dowódcy, a nie powstanie, jako idea walki, o wolność. I jeszcze ,,samolotoloty”…Tego nawet naćpany gimbus, by nie wymyslił!

 15. Antares

  1 sierpnia 2018 at 18:29

  1. PW karą za grzechy? A może byłą nią rzeź wołyśnka – przykład niewyobrażlanego okrucieństwa. Czemu to nie jest karą za grzechy. Londyn, paryż, rzym i nowy jork i wiel innych światowych metropolii to co? oazy cnót i bogobojności?. A Niemcy za swoje zbrodnie też jakoś nie zostali pokarani, małego tego po wojnie stali się największą potęgą gospodarczą,
  2. „Żydzi za zbrodnie aborcji zostali ukarani likwidacją getta 1942-1943 i deportacją na zagładę do Majdanka” Kolejne bzdury z zakresu przemysłu holokaust. Akurat oni to w wyniku II WS stali największymi wygranymi – powstanie tego monstrum na bliskim wschodzie o nazwie izarel jak i totalne przejecie kontroli nad światem.
  Panie Błaszkowski, zamiast powielanie bzdur głupich przepowiedni albo jakiś rzekomych objawień, trzeba obiektywnie popatrzeć kto na II WS jak i PW najbardziej skorzystał. Są to właśnie żydki i niemcy, dodatkowo PW pozwoliło żydom pozbyć się wrogów przez co poźniej mieli bardzo ułatwione zadnie w przejmowaniu struktur Państwa.

 16. Marian

  3 sierpnia 2018 at 20:40

  No cóż, nic nie jest takie całkiem proste i nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów, aby kategorycznie twierdzić to, czy tamto. A już na pewno nie zaglądaliśmy przez ramię Panu Bogu, gdy podpisywał dekrety…
  Niemniej, trudno nazwać przedwojenną Warszawę miastem głęboko religijnym ani nawet katolickim.
  Jesienią 1927 r. przybył do Warszawy św. Maksymilian Kolbe, ale szybko stał się postacią tak głęboko niepożądaną, że wysłano go na misje do… Japonii.
  Wrócił do Niepokalanowa (po śmierci Piłsudskiego) w 1936 r.
  Nie przypadkiem wśród legend Warszawy główne miejsce zajmuje samolubna „Złota Kaczka”. No i ta goła baba z szablą w herbie…

 17. CliffgeF

  28 listopada 2018 at 01:48

  Joe Bonamassa is a famous country singer, so don’t miss the possibility to visit Joe Bonamassa concert tickets 2019

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra