Z kraju

Sponsorowanie lichwiarzy

Wydaje się jakby „dobra zmiana” utknęła w miejscu. Są dziedziny, w których trudno ją zauważyć.

Seniorom proponuje się darmowe leki zamiast kompetentnych lekarzy, niemowlętom szczepionki o niezbadanym działaniu. Dla równowagi emocjonalnej wciska nam się mnóstwo seriali opowiadających, jakich to mamy genialnych lekarzy. Pacjent odnosi zatem wrażenie, że może tylko on jakoś źle trafił.

Z nauką historii jest akurat odwrotnie. Skoro już ją w szkołach przywrócono, to dla równowagi serial telewizyjny powinien utrzymywać widza w przekonaniu, że Polacy zawsze byli jacyś tacy nudni i przygłupi. A najlepiej, żeby zakłamanej historii Polak uczył się z Muzeum Polin, które jest utrzymywane za pieniądze, i to nie małe, polskiego podatnika. Może nie stać nas na edukację lekarzy z prawdziwego zdarzenia, ale na renowacje żydowskich cmentarzy, o które sami żydzi nie dbają, wydajemy lekką ręką 100 milionów zł.

Ale co tam jakiś głupi 100 milionów! Niebawem oddamy miliardy i to nie złotówek, a dolarów – praktycznie wszystko co mamy i jeszcze zadłużymy się spłacając żydowskie roszczenia, zapewne „konieczne, uzasadnione i sprawiedliwe”. Zostały one bowiem na razie wyliczone akurat na tyle, ile wynoszą nasze rządowe rezerwy trzymane w amerykańskich bankach. Ot, taki nieoczekiwany zbieg okoliczności! Historia lubi się powtarzać, raz już zapłaciliśmy złotem z rezerw państwowych Anglikom za przywilej bronienia ich przed Hitlerem.

Wyszliśmy na tym tak, jak może wyjść człowiek honoru w starciu z lichwiarzem. Obecne głębokie ukłony naszych przywódców w jedną stronę, powodują wystawianie się na kopniaki z drugiej. Uniżoność zawsze odnosi ten sam skutek. Trudno nie skorzystać z okazji do wymierzenia salonowego, albo dyplomatycznego kopniaka, gdy podstawia się do tego sam wypięty tyłek.

A może jest to ostatni moment, żeby przypomnieć sobie o honorze i polskiej racji stanu, póki nie jest za późno?

m.todd.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. z-k

  4 sierpnia 2018 at 11:05

  Ostatnią, która mówiła o Dumnej Polsce i Polskim Honorze była pani Beata Szydło więc ją w pilnym i niespodziewanym a w chamsko – pokrętnym trybie…. odwołano. I chyba już nikt się nie odważy

  • marju73

   10 sierpnia 2018 at 22:36

   Może i mòwiła ale szkolenie jak wiele umiłowanych przywòdcòw przechodziła w USA.Tak więc robienie z niej tu ikony jest sukcesem tych co ją stworzyli ,promowali i prowadzili na pasku.

 2. banita

  4 sierpnia 2018 at 11:09

  A żeby było pewne że starozakonni pieniądze dostaną awansowano Glińskiego – cerbera starozakonnego. I Morawieckiego, wykonującego polecenia sprowadzania dziczy od kuchni, że niby to kelnerzy, którzy jednak wolą serwować sobie klientki, niż je obsługiwać z tacą.

 3. TZ.

  4 sierpnia 2018 at 11:28

  No, nareszcie jakieś ogarnięte pióro na tym portalu. Bo czytanie pana Bodakowskiego już mi bokiem wyłazi. A i pan Michał Krajski zawodzi.

  • tuszyn

   4 sierpnia 2018 at 17:58

   Co się stało z panią Anną Wiejak? Wie ktoś?

 4. JARO

  4 sierpnia 2018 at 11:32

  tak dla przypomnienia:
  1/ miała być podniesiona kwota wolna od podatku dla Polaków – nie ma
  2/ miało być sprowadzone polskie złoto do Polski – nie ma
  3/ mieli być złodzieje rozliczeni, a ich dobra pochodzące ze złodziejstwa zlicytowane – nie ma
  4/ dzieci miały być chronione przed zbokami – nie są
  5/ miało nie być nieproszonych gości – są
  6/ miała być wolność – nie ma, jest za to coraz większe zniewolenie
  7/ miał być tani prąd, gaz, woda, kanalizacja – są, ale coraz droższe
  8/ bandyci mieli siedzieć, a Polacy cieszyć się swobodami – jest, ale akurat odwrotnie
  9/ miało być wojsko z prawdziwego zdarzenia – jest, wojsko kwarciane
  10/ miał być ogłoszony raport z likwidacji bandyckiej organizacji WSI – nie ma, za to dalej rządzą z bagażnika
  11/ patrioci mieli bez ograniczeń głosić swoje racje – wygłaszają, ale mowy obronne w sądach
  12/ miał być rozwój rolnictwa, przemysłu, wolny rynek, prywatne firmy – jest goowno
  13/ miała być wspaniała służba zdrowia – jest przemysł zabijania (szczególnie starców i dzieci, w tym tych nienarodzonych)
  14/ miało być coraz lepiej, czyli dobrze – jest, ale coraz gorzej
  15/ Polska i Polacy sami mieli decydować o sobie – decydują, ale tylko tak jak nam nowi okupanci pozwalają
  16/ i można tak dość długo wymieniać w sprawach ważnych, bo o duperelach to nie ma co pisać
  16/ jak długo jeszcze damy sobą tak pomiatać lewactwu wszelkich odmian hard lub light? jak długo?

  • IGO

   4 sierpnia 2018 at 12:15

   Do Jaro: Mikrocefale (durnie, pożyteczni idioci i podobni) powinni sobie wydrukować ten katalog spraw obiecanych,a nie załatwionych.Za fasadową demokracją kryje się miękki totalitaryzm i jak mawia pan redaktor Michalkiewicz operują nas bez znieczulenia, a Polacy dalej bredzą o ludowładztwie i sprawiedliwości społecznej.
   Pani Małgorzacie Todd gratuluję celnie napisanego krótkiego felietonu, który obnaża zakłamanie „dobrej zmiany”a raczej jej zdradę interesów narodowych za przywilej pozwolenia jej utrzymania się przy korycie władzy.

 5. Robert B.

  4 sierpnia 2018 at 12:28

  A potem…. A potem… w regularnych odstępach historycznych jest ryk i krzyk Haaatuuuujcieeee naaaas! Palcem w bucie nie kiwnę.

  • fdsfdsgfdsg

   4 sierpnia 2018 at 15:47

   Spokojnie pogromy i wygnania są wliczone w cenę a właściwie koszty …

   Po pierwsze kto będzie miał wiarygodne informacje czy powstanie ma szanse powodzenia?

   Komu w tym zakresie zaufać?
   Szkolić się wojskowo, zdobywać wiedzę o świecie współczesnym, języki, wywiad, kontrwywiad przygotowywać ludzi zasoby kanały łączności na czas gdy będzie możliwość czyli okienko w historii
   informować inne nacje zarówno imperiów jak Rosja czy USA ale również zagrożone jak Szwecja z czym mają do czynienia nowa komuna, czemu ma slużyć polityka poprawność politycznej
   oświecać I tłumaczyć
   przegonić dotychczasowych liderów prawicy: jeżeli do tej pory nic sensownego nie wymyślili ani nie zrobili to albo agentura albo bezużyteczni idioci
   Żądać badania wariografem osób kadydujących do jakichkolwiek wyborów na okoliczność współpracy ze służbami.
   Korzystać z pomocy Polonii. Szukać sprzymierzeńców, kreować własne elity.
   Kto w 89 miał zabiegać o polskie sprawy Gwiazdowie I Walentynowicz, a dzisiaj komu zaufać ?
   Nawet tego nie ma.
   Skoro inni spiskują, niech chociaż Polacy zaczną ze sobą rozmawiać I kombinować jak tu doskórzyć judaszom z parlamentu podobno to ulubione poskie zajęcie zamiast żreć się miedzy sobą
   te faszystowskie koła gospodyń wiejskich
   reakcje I nagłaśnianie spraw I personaliów osób umoczonych w wyniszczanie narodu polskiego

   a właściwie kto za tym wszystkim stoi to że nasze cichodajki to wiadomo od 300 lat to samo praktycznie bezkarnie ale Włochy, Francja czy nawet bogata Norwegia?

  • Tomek

   5 sierpnia 2018 at 17:57

   Palcem w bucie nie kiwniesz, bo nawet jak ci się przyśni ten twój ukochany nowy Holokaust, to dalej bedziesz leżał związany pasami w swoim pokoju bez klamek. Co najwyżej, Robert, nocnych polucji możesz doznać. A potem obudzisz sie, zobaczysz, że nic takiego nie miało miejsca i uświadomisz sobie, że jesteś tylko żałosnym, głupim i chorym człowiekiem.. Naprawdę mi cię żal.

 6. Sara

  4 sierpnia 2018 at 13:08

  Musimy zbierać Polskie siły ! https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/
  Nowa inicjatywa jest nas coraz więcej , ale jednak wciąż mało !! Popierajmy zanim nas sprzedadzą !

  • fdsfdsgfdsg

   4 sierpnia 2018 at 16:09

   Peło złamało prawo powołując o 2 sędziów trybunalu konstytucyjnego za dużo, pisdzielce a ściślej Waszykowski wezwał choć nie musiał komisyję wenecką
   moim zdaniem to ustawka PIS/PE dają pretekst do zbrojnej interwencji w Polsce
   gdy interesy jugieltników I ich mocodawców będą zagrożone ustawa 1066 I inne to potwierdzają

   inicjatywa łączenia Polaków OK
   ale wartości mogłyby być bardziej uniwersalne
   polskość, patriotyzm, cywilizacja łacińska, przyzwoitość, uczciwość
   a dla ateistów coś tam z palcami na szczęście:)

  • ziemianka

   4 sierpnia 2018 at 21:44

   Co komu przyjdzie z wpisania się na listę?

 7. Soroka

  4 sierpnia 2018 at 14:55

  Na razie nie wiadomo czy „dobra zmiana” jest rzeczywiście dobra, czy tylko realizowany jest jakiś tajny plan, bo coraz bardziej mam takie wrażenie.

 8. jok

  4 sierpnia 2018 at 15:58

  „Obecne głębokie ukłony naszych przywódców w jedną stronę, powodują wystawianie się na kopniaki z drugiej”

  Rożne składane są ukłony, różne zadawane kopniaki, ale tak ujęty skrótowy/lakoniczny, anegdotyczny w formie zapis, pozostawia nieco nieprawdziwe – moim skromnym zdaniem – wrażenie.
  A to z tego powodu, że – moim zdaniem – najsilniejsze kopy idą z tej strony, której „przywódcy” najniżej się kłaniają, czyli żydowskiej. 45555555555555555555555555555555555555555
  Owszem idą też kopy ze strony niemieckiej-unijnej- także żydokomunowej, ale raczej nie za kłanianie się stronie żydosyjonwej-„prawicowej”.

 9. Tomek

  5 sierpnia 2018 at 18:01

  „niemowlętom szczepionki o niezbadanym działaniu”

  Cóż za bzdura… Każda szczepionka przed jej wypuszczeniem przechodzi bardzo rozbudowane badania, których przebieg też jest weryfikowany. Nie mówiąc o badaniach przeprowadzanych po wprowadzeniu. Jak autorka jest nieświadoma, to chętnie udostępnie odnośniki do badań konkretnej szczepionki.

  • tomek

   8 sierpnia 2018 at 10:50

   Czemu ty sie (Tomus) wiecznie wpierdalasz miedzy wodke a zakąske .Talmudyzm to nie genetyka to cecha zydowskiego ubermenscha.

   • Tomek

    8 sierpnia 2018 at 12:33

    Jak ktoś plecie takie farmazony, że aż głowa boli, to się „wpierdalam” i je prostuję. Ja wiem, że ty np. poza Talmudem czy jakimiś ubermenschami to świata za bardzo nie widzisz, nie rozumiesz i wszystko sobie próbujesz przez ten pryzmat tłumaczyć, ale mimo wszystko, fajnie gdybyś jednak był wdzięczny, że czegoś choć masz szansę się dowiedzieć dzięki takim komentarzom.

    P.S. Tomuś, genetyka to nie jest dziedzina zajmująca się szczepieniami. Szczepieniami zajmuje się dziedzina nauki zwana wakcynologią. Czy usłyszę dziękuję?:)

  • JARO

   9 sierpnia 2018 at 13:47

   co za bzdura z tymi „solidnymi” badaniami szczepionek przez puszczeniem ich w ruch; afera w Chinach ze szczepionkami, to tylko czubek góry lodowej; tak robią wszystkie firmy, które produkują i sprzedają szczepionki; to jest jeden wielki przekręt; tam idzie tylko o kasę, a nie o żadną walkę o nasze zdrowie; zresztą jest to dokładnie tak, jak tow. Wowa (takie chyba miał pseudo ten bandyta) walczył o pokój; walczył tak zapamiętale, że gdyby nie poszedł do diabła, toby ze świata nie został kamień na kamieniu; jeżeli szczepionki, to tylko wtedy gdy są potrzebne i na konkretny szczep bakterii; te współczesne wielozadaniowe są do niczego, a nawet więcej, trują organizmy w sposób bezwzględny; dlatego musi być dobrowolność i tyle; dodam jeszcze o całkowicie sztucznym straszeniem nas epidemiami – 20 ofiar na świecie i już ogłaszają epidemię – np. ptasia grypa, to tak dla przypomnienia;

   • Tomek

    9 sierpnia 2018 at 14:11

    Jaro, po pierwsze, gdzie Chiny gdzie Zachód. Badania szczepionek na Zachodzie wykonujesz wg ściśle określonych zasad, Chiny dopiero aspirują do roli znaczącego producenta, więc i taki „Dziki Wschód” u nich się zdarza. Swoją drogą, fakt, że ową aferę wykryły i upubliczniły władze w Chinach, kraju o wielokrotnie większej korupcji niż to jest w krajach na Zachodzie, jest dość ewidentnym dowodem na to, że nie ma jakiejś szczepionkowej zmowy, ukrywania rzekomych problemów, jak bzdurzą antyszczepionkowcy. W każdym razie, jak jesteś zainteresowany badaniem określonej szczepionki, chętnie prześlę Ci link i omówię, jak było robione.

    Po drugie, kasa. Zachęcam Cię, żebyś zerknął ile zarobić mogą koncerny na leczeniu chorób, a ile na profilaktyce, czyli szczepieniach:). Albo równie mocno zachęcam Cię, żebyś zerknął ile dziesiątek grubych milionów zarobił np. taki guru antyszczepionkowców Zięba (bez podatku:) na wciskaniu ludziom kitu. Wówczas wyrobisz sobie pogląd, gdzie naprawdę są pieniądze i za co kto je zarabia.

    Po trzecie, liczba ofiar epidemii. Wiesz, 20 ofiar może na Tobie wrażenia nie robi, ale tyle jest dlatego, że wciąż większość ludzi się szczepi (90-95%). Jeśli antyszczepionkowcy doprowadziliby (co, na szczęście, wg mnie raczej się nie stanie, bo większość ludzi jednak myśli) do zupełnego upadku szczepień, to już usiadłbyś z wrażenia, co by się stało. Poza tym, skoro kilkadziesiąt zgonów w wyniku chorób nie robi na Tobie wrażenia, to co powiesz o mikroskopijnych wręcz przypadkach poważnych NOP (1 na milion)?

    Co do grypy, na koniec, to to akurat zły przykład, gdyż szczepionka na grypę opracowywana jest co roku od nowa w oparciu o prognozy, w jakim kierunku mutować będzie wirus grypy (inaczej niż pozostałe szczepionki). Stąd, faktycznie, jej skuteczność jest niższa niż innych szczepień. Ale nie jest to szczepienie rekomendowane dla każdego, tylko dla określonych grup ryzyka. Jakbyś spojrzał na statystyki np. zgonów osób w podeszłym wieku w wyniku powikłań po grypie, to byś nie bagatelizował tematu.

    • JARO

     10 sierpnia 2018 at 09:45

     oczywiście ten bandyta to nie Wowa, tylko Koba – to do mojego wpisu poprzedniego; a jeżeli chodzi o to co Pan pisze o badaniach, to akurat nie mam pod ręką, ale była również opisywana afera z tzw. zachodnimi koncernami, co by to nie oznaczało – ten zachód; wie Pan, jakoś się tak dziwnie składa, że wierzę pani Socha, a nie naganiaczom szczepionkowcom; a Pana wpisy znam, nawet te, co to miały nam udowodnić, że szczepionki nie zawierają trucizn; aż do momentu, gdy oficjalnie na zachodzie podano, że jednak mają; nie przekonał mnie Pan; a choroby występują żadko jak trzyma się reżim higieniczny, np. nie sra się po ulicach jak np. w jednym mieście w USA (czyż to nie jest samo centrum Dzikiego Zachodu?);

 10. Maerski nie duński

  8 sierpnia 2018 at 08:53

  Faktycznie, azjatycki okupant Palestyny oraz kolaboranci z usa dają nam popalić dzięki brakom kadrowym w Warszawie… a jak widzę glińskiego, albo tarczyńskiego, to mi się nóż chowa w skarpetkę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra