Z kraju

PiS chce sprzedać zachodnim firmom za psie pieniądze majątek warty biliony złotych

By Hanys90 – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11942146

Z Krzysztofem Tytko rozmawia dr Stanisław Krajski.

Stanisław Krajski: Czy będzie Komisja Śledcza w sprawie kopalni Krupiński?

Krzysztof Tytko: To zależy jaka komisja. Czy to będzie komisja poselska? Taka komisję będziemy próbowali powołać. Rozmawialiśmy z posłem Robertem Winnickim i posłem Jackiem Wilkiem w tej sprawie. Zwrócą się oni na początku września o powołanie takiej komisji. Wszystko jednak wskazuje na to, że posłowie PiS odrzucą ten wniosek.

No i co wtedy?

Jeśli zostanie on odrzucony to wyżej wymienieni posłowie podejmą się powołania Komisji Śledczej Poselsko-Obywatelskiej.

Co będzie przedmiotem jej badań?

Wyjaśnienie decyzji dotyczącej likwidacji najbardziej perspektywicznej kopalni – Kopalni Krupiński, kopalni, która zawiera ponad 700 mln ton wysokokalorycznego węgla do głębokości 100 m (poniżej jest go jeszcze 10 razy więcej; jak wynika to z wypowiedzi publicznych głównego geologa kraju), który poddany procesowi podziemnego zgazowania mógłby wygenerować krociowe zyski dla skarbu państwa. Wszystkie przesłanki wskazują na to, że kopalnię zlikwidowano, by przekazać ten majątek obcemu kapitałowi.

Skąd wiadomo, że władze państwowe chcą oddać ten majątek obcemu kapitałowi?

Wynika to z listów intencyjnych, które zostały podpisane przez władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej a zaaprobowane przez Ministerstwo Energii, które w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma 54% udziałów.

Co jest w tych listach?

Jest w nich mowa o tym, że podmiotom zagranicznym przekazana zostanie infrastruktura po zlikwidowanej kopalni celem wprowadzenia innowacyjnych technologii, maszyn i urządzeń. Ta technologia, maszyny i urządzenia zostaną użyte do wydobycie gazu z węgla i do przekształcenia energetyki polskiej do pracy na tym gazie.

Czyj to będzie gaz?

Gaz będzie tego kto użyje tej technologii, tych maszyn i urządzeń.

Czyli tych podmiotów zagranicznych?

Tak, tych, którym polski rząd udzieli koncesji.

Czy sami nie możemy wydobyć tego gazu?

Możemy. Polskie instytuty badawcze podjęły już udane próby zgazowania tego węgla.

O jaki majątek tu chodzi? Czy potrafimy go oszacować?

Chodzi tu o ok. dwa biliony złotych. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie polskie zasoby węgla, który można zgazować to, opierając się na doświadczeniach polskich instytutów badawczych, można mówić o setkach bilionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że jest to największa szansa na rozwój gospodarczy Polski i nie ma innej podobnej szansy.

Wie Pan, jak Pan mówi o setkach bilionów złotych to mnie to przerasta i nie mogę sobie wyobrazić pojęcia o skali tego majątku.

Jeśliby uwłaszczyć polskie społeczeństwu na polskich zasobach naturalnych to dywidenda dla każdego Polaka w okresie jego życia wynosiłaby ok. 1 mln złotych. I ten majątek ma przejąć kapitał zagraniczny.

Ten temat będziemy rozwijać w kolejnych rozmowach. Jest to jedna z najbardziej istotnych kwestii dla suwerenności i przyszłości Polski. Trzeba ten temat wciąż, nieustanie nagłaśniać. Polacy muszą sobie uświadomić jak niszczy się ich majątek, ich przyszłość, przyszłość Polski, suwerenność naszego kraju.

Od Stanisława Krajskiego: Tekst powyższy jest zapisem rozmowy telefonicznej. Został przeczytany Krzysztofowi Tytko i zaaprobowany przez niego. Nie został jednak w pełni autoryzowany. Miałoby to miejsce, gdyby Krzysztof Tytko przeczytał tekst i go zaakceptował.

Od Redakcji: Krzysztof Tytko, niegdyś dyrektor kopalni Czeczott (zlikwidowanej w 2005 r.), obecnie przewodniczący tzw. samozwańczej górniczej Solidarności.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Sara

  4 sierpnia 2018 at 13:03

  Dlaczego społeczność nasza jest taka obojętna ? Trzeba działać !!

  • GG.

   4 sierpnia 2018 at 14:29

   .
   Zob.:
   .
   Już niedługo w sejmie pierwsze czytanie projektu o dobrowolności szczepień http://prawy.pl/76126-juz-niedlugo-pierwsze-czytanie-projektu-o-dobrowolnosci-szczepien-w-sejmie/ (04.08.2018).
   .
   .

   • zbyszek

    4 sierpnia 2018 at 20:23

    Moze na sprawie polskich prostych zasobow pan Winnicki pociagnie ruch Narodowy na 3 partie?

    Moim zdaniem 2 sa jak aktorzy w teatrze „przewidywalni” wg jakiegos klucza – trzecia sila rownorzedna powoduje wyjscie poza prosta relacje : akcja – reakcja.

    Wszystkie te zwrotne dzialania moga byc manipulowane bez ryzyka.

    3 sily to juz jest 9 najprostrzych kombinacji reakcji i akcji.

    Uzgadnianie pod stolem jakis przekretow pomiedzy dwoma silami jest znacznie utrudnione.

  • jan

   4 sierpnia 2018 at 14:29

   jewromasońskie lewactwo wyczyściło z umysłu społeczeństwa związek przyczynowy pomiędzy dobrobytem i majątkiem narodowym wmawiając ludziom, że są niby obywatelami całego świata, co jewromasonom pozwala na rabunek majątków narodowych, krótko mówiąc, społeczeństwa zapożyczają się i są gołodupcami ale obywatelami świata!

  • Nemadso

   5 sierpnia 2018 at 13:16

   Sara – bo PoPISdzielcy to ta sama Chimera, partie, które nie działają dla dobra Polski i Polaków, choć ich ludzie noszą zmienione na polsko brzmiące nazwiska i posługują się językiem tubylców czyli naszym językiem polskim.
   Oni NIE są POLAKAMI, większość z nich to ZDRAJCY, SPRZEDAWCZYKI, MAFIJNI BIZNESMENI, IDIOCI NA USŁUGACH różnych zagranicznych SŁUŻB.

   Więc trzymają społeczeństwo polskie w ciemnocie i niewiedzy , zaciemniając i dezinformując nas ciągle, abyśmy nie byli świadomi celów ich działania przeciwko Narodowi Polskiemu.
   TO JEST UKRYTA WOJNA przeciwko NAM. – KOLEJNY ROZBIÓR POLSKI.

 2. Bobik

  4 sierpnia 2018 at 13:40

  Pójdzie na spłatę odszkodowań dla Żydów za holokaust i polskie obozy śmierci.
  Trump tak powiedział i tak musi być.

  • fdsfdsgfdsg

   4 sierpnia 2018 at 15:40

   Nie, cena jest za niska „PiS chce sprzedać zachodnim firmom za psie pieniądze majątek warty biliony złotych”,
   kasa pójdzie pod stołem dla pisdzielców, a dług jak tytuł pewnego filmu i tak będą Polaczkowie musieli spłacić.

 3. m

  4 sierpnia 2018 at 14:46

  Mam nadzieję, że polskie górnictwo węglowe doczeka się kiedyś swojego kronikarza. To byłby bestsellerw dziale horrorów.
  Zadzwoniłam do Włodka, czy skończyły się sprawy górnicze, przy których szarpią nam, mieszają… Ponieważ nie chcę się nimi zajmować, a chcę, bo mieszkam, i chciałabym, żeby jakoś tam szło, ale było wczoraj spotkanie i Włodek mówi „Skończyliśmy, ale siedzimy jeszcze w ministerstwie”. A ja pomyślałam, kurde, może i pojechałam do tego ministerstwa, a tam normalnie siedzą i piją w ogóle wódkę (śmiech) cztery osoby i skończyłam z nimi ten dzień świąteczny… Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło. A ja to słyszałam naprawdę od roku, to na pewno. Tylko to nie jest moja kompetencja… Jest Tomek, który ma się tym zajmować, Tomczykiewicz. Tak zaczęli do mnie z tą kompanią chodzić, no to jest kwestia wszystkich spółek, nie tylko kompanii, która jest w sytuacji tak tragicznej…

  — mówiła Bieńkowska szefowi CBA.
  https://wpolityce.pl/polityka/245347-nokautujace-zestawienie-bienkowska-o-gornictwie-na-barborce-i-na-tasmach-ministerstwo-w-d-mialo-cale-to-gornictwo-przez-7-lat-wideo

 4. Soroka

  4 sierpnia 2018 at 14:47

  Na czym polega zgazowanie węgla?

  • zbyszek

   4 sierpnia 2018 at 17:38

   Na tym, ze powstaje paliwo plynne do transportu………………….

   Dlatego na listach wyborczych Polacy stawiaja krzyzyki udajac analfabetow a moze nie udajac?

   • Soroka

    5 sierpnia 2018 at 14:53

    Jakie konkretnie paliwo?

    • Jan

     10 sierpnia 2018 at 13:28

     Wysokokaloryczny gaz.

  • rob

   10 sierpnia 2018 at 18:55

   to tak jak zagazowac zyda?

 5. darek

  4 sierpnia 2018 at 16:22

  pis nie podejmuje decyzji tylko wykonuje polecenia

 6. z-k

  4 sierpnia 2018 at 17:53

  Co PIS chce to nie ma żadnego znaczenia. Jakiś Lejb czy Jojne nakazał…… a tym „firmom zachodnim” to jak było przed wojną?

 7. PolishPolackski

  4 sierpnia 2018 at 20:57

  Kula w łeb zdrajcom, którzy do tego doprowadzą, kozim synom…

 8. Kontra

  5 sierpnia 2018 at 03:16

  Głosowanie w sprawie ustawy o IPN pokazało, że w tym Sejmie jest tylko 25 polskich posłów.
  W następnych wyborach wszyscy pozostali z POPiS-em na czele musza być out.
  Miejmy nadzieję, że Ruch Narodowy i pozostałe siły rzeczywiście patriotyczne ogarna się i będzie na kogo
  głosować.
  Niestety Duda i PiS doszczętnie się skompromitowali.

 9. Paweł

  5 sierpnia 2018 at 08:30

  Coś mi to nie pasuje do tego Rządu.A wartość pozostałych złóż węgla wyceniana w bilionach
  złotych to megalomania.Polska odzyskuje gaz z węgla na poziomie prób i ta technika pozyskiwana gazu jest na razie na poziomie laboratoryjnym. A stwierdzenie, że poniżej jest 100 razy więcej węgla nie da wpływów sięgających miliardów złotych. Przypomina mi to sprawa pozyskiwania gazu z łupków.

  • Soroka

   5 sierpnia 2018 at 17:17

   W Stanach nie wydobywają gazu z łupków?
   Paweł Poncyliusz?

 10. finka

  5 sierpnia 2018 at 09:03

  Po nagłośnieniu w ub. roku przez wrealu24.tv zaczął sie „dym” wokół kopalni Krupiński i choć teraz wydaje się, że ze sprzedazy się wycofali to próbują z innej strony majątek narodowywy wyprowadzić. Posluchajcie najnowszej rozmowy https://www.youtube.com/watch?v=X7hKT1Y9ZIA

 11. Tomek

  5 sierpnia 2018 at 16:39

  Biliony złotych… Taaaa… Czyli ponad 10 razy więcej niż przychody budżetowe, ponad 10 razy więcej niż cały polski decicyt albo wartość eksportu…

  Nie chcę przesądzać,czy cena sprzedaży jest zaniżona czy nie, ale powiem jedno – jak się zatrudnia specjalistę od masonów i demonów do pisania o gospodarce, to muszą z tego wyjść jaja:)

  • marju73

   8 sierpnia 2018 at 09:45

   Wystarczy że tu zajrzaleś i daleś glos i już są jaja.

   • Tomek

    8 sierpnia 2018 at 12:21

    A co, marju73 też uważa, że cena tej kopalni liczona powinna być w „bilionach”? Rozwiń myśl, spróbuj uzasadnić i pośmiejmy się dalej:)

 12. Łukasz

  5 sierpnia 2018 at 18:25

  I własnie dlatego dalej jest jak bylo, co nie Tomek ? Od dawna widze zanizanie u polakow ich wlasnej wartosci, ich wlasnego znaczenia, i to juz skutkuje takim sposobem myslenia.. Dokladnie widac jak na dloni braki elit, tych co zginely w powstaniu.. Jak powiedzial znajomy: chloporobotnik, czego sie spodziewasz.. Powstanmy wreszcie z kolan !!!

  • Tomek

   5 sierpnia 2018 at 20:16

   Po pierwsze, nie zaniżajmy własnej wartości pisząc o sobie z małej litery:).

   A o jakim myśleniu konkretnie piszesz? Ja nie odnoszę się do tego, czy wartość tej kopalni była zaniżona, czy nie – może była. Ja odnoszę się do bzdury, że mogłaby być warta biliony, bo jest to śmieszna bzdura. Czemu nie tryliony, nie zaniżajmy własnej wartości… Siłą i wartością narodu są ludzie kompetentni, którzy znają się na jakiejś dziedzinie (np gospodarce) i potrafią rzetelnie i patriotycznie bronić naszych spraw, a nie pseudoelity wymądrzające się na każdy temat, a wykazujące się tak wielką niekompetencją. Tu pełna zgoda z Tobą – wojna i komuna elity nam wytępiły, a więc mamy takie skutki…

 13. gieptil

  8 sierpnia 2018 at 15:06

  To tak naprawdę nie nowość. Kiedyś dla przykładu PiS fachowo przekazał zagranicy za bezcen zakłady PZL Mielec. Był o tym tekst w Skrzydlatej Polsce, nieco szumu na uboczu, ale jakoś tak agresywna opozycja nigdy tego tematu nie ruszała. A wydawało się że tylko to eksploatować. Ten tekst.
  http://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=207

 14. Tomasz

  23 sierpnia 2018 at 07:23

  NIE KARMIĆ TROLLA POKARMEM TO PRZESTANIE PISAC ,Jest to wredny antypolski typ piszący za obce pieniądze ma płacone od linijki tekstu .Nie wchodzić z tym Antypo-Lakiem w polemikę ,Nie odpowiadać na jego wredne chamskie prostackie zaczepki ,Jego tekst to sama manipulacja i socjotechnika dla tego nie wchodzić z nim w polemikę to przestanie pisać ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra