Polskość

Być Polką

Bycie Polką jest wyróżnieniem losu. Tylko w naszym kraju cieszymy się szacunkiem, jakiego pozbawione są kobiety innych nacji.

Całowanie w rękę, to oczywiście ceremoniał trochę przestarzały, ale trzeba go doceniać nawet w naszych czasach. Rolą Niemki było zajmowanie się dziećmi, kuchnią i chodzeniem do kościoła. Na tym polegało jej społeczne powołanie za czasów, kiedy jeszcze Kościół nie był „be”. Francuski czy Rosjanki nie miały przypisywanych jakichś szczególnych ról ani specjalnych praw, dlatego teraz biedne lewaczki nie odróżniają wyrazów szacunku od molestowania. W Polsce prawa wyborcze kobiety otrzymały 99 lat temu, zaraz po odzyskaniu przez nas niepodległości, kiedyśmy mogli na powrót decydować o sobie.

Zastanówmy się, co oznacza przynależność do jakiegoś narodu. Każdy naród rozumie to po swojemu. Niemcy pokazali w czasie ostatniej wojny, jak rozumieją i realizują swoją wyższość nad podbitymi narodami. Buta i okrucieństwo to ich najbardziej rozpoznawalne cechy „cywilizacyjne nadludzi”. Rosjanie ze swoją nieposkromioną żądzą zdobywania i niszczenia wszystkiego, co na drodze, bywali jeszcze gorsi, bo żadne racjonalne ani moralne argumenty nie trafiały do stale zapijaczonych łbów. Takich mamy sąsiadów, a trzeba zachować godność, naszą polską godność i kulturę.

Podłość tych dwóch nacji znajduje dobitny wyraz w prowokacjach i zbrodniach przez nich popełnianych, a teraz przypisywanych nam – Polakom. „Bracia Słowianie” i „starsi bracia w wierze” upodobali sobie szczególnie mordowanie Żydów na nasz koszt, np. Niemcy w Jedwabnem, a Rosjanie i ich tubylczy najemnicy w „pogromie kieleckim”. Trudno się przed tymi pomówieniami bronić zwłaszcza, gdy „nasi prezydenci”, wszyscy po kolei, w kółko przepraszają kogo się da za nie nasze zbrodnie.

Niech pociechą będą nam poniższe słowa:

„Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie. Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i rzec mogę wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów i metoda okazała się niezawodną.”

Gilbert Keith Chesterton

Może przyjdzie wreszcie taki czas, że państwo polskie będzie na tyle silne, żeby zacząć głosić prawdę o naszej historii wszem i wobec, aby znów wznosić ludzkość na wyższe poziomy ducha i kultury.

mtodd.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. banita

  4 sierpnia 2018 at 14:02

  Żeby państwo było silne musimy mieć rząd polski i tylko polski, bez koniugacji rodzinnych, tych którzy zaprogramowali aranżacje w mieszaniu znaczących rodzin. I niech sobie krzyczą że dyskryminacja, niech sobie krzyczą że rasizm. Oni mają to stokroć większe. Być może dlatego tak znikają. Byśmy teraz nie przepadli jak przepadło wile ludów, ras, narodów, by o nas nie mówiono „był kiedyś taki lud, a może to tylko legenda” Musimy walczyć o naszą narodowość. By Polki mogły nadal odbierać cześć i uwielbienie, musimy walczyć o narodowość. Nie słowiańskość (to na drugim miejscu), a o polskość.

  • GG.

   4 sierpnia 2018 at 16:28

   .
   NIE PIJCIE WINA I WÓDKI !
   .
   BISKUPI APELUJĄ DO POLEK I POLAKÓW O CZYN HEROICZNY:
   .
   „”Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.”
   .
   Zob.:
   .
   KEP apeluje o 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości Polski https://wiadomosci.onet.pl/religia/apel-zespolu-kep-100-dni-abstynencji-na-stulecie-niepodleglosci/6g4dlfn
   .
   .

   • GG.

    4 sierpnia 2018 at 16:38

    .
    ALKOHOLIZM POLEK – GORZEJ NIŻ „ZA KOMUNY”
    .
    „Statystyki są zatrważające – w ciągu ostatnich 20 lat systematycznie wzrasta liczba alkoholiczek. Niebezpiecznie upija się ok. 1,5 mln Polek! Około – bo rzetelnych danych brak, temat jest wciąż wstydliwy. Nikt nie zna prawdziwej skali problemu. A piją kobiety bardzo młode i dojrzałe, zapracowane i bezrobotne, ubogie i bogate.
    .
    Jeszcze kilkanaście lat temu jedna nadużywająca alkoholu kobieta przypadała na dziesięciu nadużywających mężczyzn. Teraz jedna [taka kobieta] przypada na dwóch [mężczyzn]! Połowa dziewcząt rozpoczyna picie alkoholu już w wieku 13 lat, a 10 procent z nich doświadczyło upicia się.”
    .
    Źródło: Uwaga! Coraz więcej kobiet ma problem alkoholowy! Piją kobiety zapracowane i bezrobotne http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3751771,uwaga-coraz-wiecej-kobiet-ma-problem-alkoholowy-pija-kobiety-zapracowane-i-bezrobotne,id,t.html (14.02.2015).
    .
    .
    CZYLI: POD TYM WZGLĘDEM „ZA KOMUNY” BYŁO DUŻO LEPIEJ.
    .
    No cóż, jaka rzeczywistość w kraju – taki alkoholizm.
    .
    .

    • GEORGIORS

     7 sierpnia 2018 at 16:44

     Za komuny chlało się więcej i to dużo więcej, tylko po cichu i zwykle nie legalny samogon ,to skąd ta wasza szeroka wiedza w temacie ? Teraz jak ktoś się napierdoli to musi to pokazać jak się zrobił 🙂 zgadza się ?

 2. Soroka

  4 sierpnia 2018 at 14:39

  Polki są jedynie Polkami wtedy, gdy są katoliczkami, bo polskość i katolicyzm są razem zrośnięte.
  Jeżeli Polacy zostaną z katolicyzmu wyzuci, to przestaną być Polakami i staną się nie wiadomo kim, jakąś bezimienną masą.
  Polska może być nazywana ojczyzną jedynie wtedy, gdy będzie funkcjonowała w oparciu o Prawo Boże, czyli Dekalog i tylko wtedy Polki będą prawdziwymi Polkami, bo tylko wtedy rodziny będą scementowane miłością, a tylko takie rodziny mogą stanowić państwo, które można nazywać ojczyzną.

  • GG.

   4 sierpnia 2018 at 17:15

   .
   Polskość to nie żaden tam „zespół wartości” takich czy owakich, tylko życie na polu, na wsi, na swojej ziemi, a więc bycie obywatelem ziemskim, chłopem, parobkiem czy wiejskim plebanem.
   .
   Dlatego Polakiem-Słowianinem może być zarówno katolik, jak i prawosławny. Byleby żył na wsi (na prowincji) i mówił/myślał po polsku.
   .
   Polskość zaginęła już niemal – w miarę wypędzania ludności wsi do miast (tj. od czasów drugiej rewolucji przemysłowej do czasów antypolskiej rewolucji solidarnościowo-okrągłostołowo-prounijnej), a także niszczenia warstwy ziemiańskiej i warstwy chłopskiej, który to proces – dzięki „ludziom Unii Wolności” – właśnie się zakończył.
   .
   Teraz panowie „prawicowcy” uprawiają tu sobie „płacz nad rozlanym mlekiem”, co polskości może pomóc tyle samo, co umarłemu kadzidło.
   .
   .

   • m

    5 sierpnia 2018 at 08:57

    „bycie obywatelem ziemskim, chłopem, parobkiem czy wiejskim plebanem…:- bycie kim Ty byś wybrał? Niech zgadnę…

    • GG.

     5 sierpnia 2018 at 11:10

     .
     Oczywiście, KRÓLEM, bo, jak wiadomo, w społeczeństwie stanowym
     .
     „na wojnie świszczą kule, / Lud się wali jako snopy, / A najdzielniej biją króle, / A najgęściej giną chłopy.”
     .
     To był duży mankament, ale aż do czasów armii masowych z poboru i tak było lepiej niż w późniejszych społeczeństwach idących w stronę socjalizmu, czyli w stronę dzisiejszego „zidiociałego społeczeństwa” (okr. prof. H. Kieresia).
     .
     .

  • Bobik

   5 sierpnia 2018 at 08:29

   W miarę postępu *skatolenia* ten naród ginie.
   To widać na przestrzeni ostatniego tysiąca lat.
   Nie ma żadnej polskości w wielbieniu żydowskiego bożka i wychwalającego go włóczęgi.
   Ale frajerzy niech „nadstawiają drugi policzek”.
   Nikt nie zabrania.

   • Soroka

    5 sierpnia 2018 at 15:10

    Największym upadkiem człowieka jest wejście w mamoniarstwo, czyli religię diabła, która jest samym złem!

    • Bobik

     5 sierpnia 2018 at 18:40

     Zgadzam się że „mamoniarstwo” jest upadkiem, tym niemniej chrześcijaństwo w obecnych czasach też prowadzi do upadku.
     Nauki Jezusa są bezwartościowe i ci, którzy za nimi pójdą zginą.
     Jezus swoimi bredniami podważył prawo każdego człowieka do obrony przed agresją innego. Idąc za jego radą można zostać trupem albo niewolnikiem.
     Niech wraca do diabła, skąd przyszedł.

     • Soroka

      5 sierpnia 2018 at 21:04

      Biedny jesteś, bo ktoś Cię wykastrował z wszelkich resztek miłości, nafaszerował Cię kłamstwem i idziesz w kierunku wiecznego potępienia.
      Najgorzej będziesz miał na starość. W jakimś KODzie będziesz się zapijał.

     • Bobik

      5 sierpnia 2018 at 22:02

      @Soroka,
      Przemyśl sobie nawoływania papieża Franciszka do wpuszczania do Europy hord Bisurmanów.
      Każdy lewak będzie z niego dumny, bo ogłupia ludzi „z prawej”.
      Takie bredzenia to właśnie wynik nauki Jezusa – zastosowanej zgodnie z Pismem.
      Należy jednak odróżnić miłość od głupoty bo w przeciwnym razie *twój dom będzie splądrowany, kobiety zgwałcone a dzieci zabite*.
      Pomiędzy gwiazdkami sparafrazowałem Biblię, czy wiesz który fragment?

   • Lila

    7 sierpnia 2018 at 21:28

    Wiara czyni mnie Polkę wartościowym człowiekiem.Dekalog pozwala na szacunek wobec drugiej osoby.Moja godność nie jest umniejszona przez wiarę.Zyję w dużym mieście.Czy to mnie w czymś wyróżnia ?Niczym?Rusz komórkami,bo nauka chyba została na półce w sklepie!

  • GG.

   7 sierpnia 2018 at 08:53

   .
   Co do Rosjan („braci Słowian”), to autorka KŁAMIE JAK NAJĘTA: „Rosjanie ze swoją nieposkromioną żądzą zdobywania i niszczenia wszystkiego, co na drodze, bywali jeszcze gorsi, bo żadne racjonalne ani moralne argumenty nie trafiały do stale zapijaczonych łbów.”
   .
   Co w ostatnich 100 latach miała do powiedzenia w polityce zagranicznej Rosji słowiańska część Rosjan, czyli: Ruscy?
   .
   NIC. Przy władzy w Rosji byli i są ŻYDZI oraz MNIEJSZOŚCI NIE-SŁOWIAŃSKIE Z POŁUDNIA b. ZSRR.
   .
   To ich propaganda nastawia Ruskich przeciwko Polakom, a propaganda nadwiślańskich Żydów i nie-Słowian robi dokładnie odwrotnie.
   .
   Antysłowiańskość i rusofobia autorki biją aż w oczy.
   .
   Zresztą, Todd, to nie jest nazwisko słowiańskie, tylko imię celtyckie (szkockie).
   .
   .

 3. Art

  4 sierpnia 2018 at 20:00

  Jednak upierałbym się przy określeniu Polak-katolik.
  Bo zaraz mogą dodać Polak-protestant czy inny Luderanin.Odłamy i kasty przetają być religiamy a tylko kastami.Kościół katolicki utrzyma swą niezależność tylko wtedy,gdy będziemy dawać na tacę.Inaczej zrobią z Kościoła to co jest obecnie w Niemczech,gdzie jest specjalny podatek kościelny.Jacy tam są biskupi to widać i słychać.Kobieta jest tą,która wychowuje dzieci,a więc uczy je od małego religijności i dlatego jest takie ważne,aby jej religia była religią prawdziwą,tzn katolicką.Polskie kobiety są najpiękniejsze.I najmądrzejsze.Aczkolwiek są wyjątki,ale to już w formie żartu.

 4. Soroka

  4 sierpnia 2018 at 20:16

  Miłość upiększa i daje mądrość, a egoizm obrzydza i ogłupia.

 5. slither io

  6 sierpnia 2018 at 06:21

  thank you for sharing information

 6. GlosRozsadku

  6 sierpnia 2018 at 11:40

  Akurat przyznanie glosu kobieta jako ogolowi 99 lat temu nikomu na dobre nie wyszlo . To ze sa jednostki wsrod kobiet ktore potrafia zrobic z tego dobry uzytek nie jest zadnym argumentem aby kobiety jako ogol mialy prawo glosu a juz napewno nie mlode bezdzietne . TYlko dzieki glosom kobiet udalo sie „demokratycznie” wprowadzic wszelakiego rodzaju zapomogi w postaci zasilkow w calej Europie i zniszczyc naturalny porzadek w domu . Glos wyborczy powinien nalezec tylko i wylacznie do ludzi posiadajacych nieruchomosci w danym kraju , tak kobiet jak i mezczyzn i bedzie po problemie .

  • Bobik

   6 sierpnia 2018 at 17:39

   GłosRozsądku, Świętą prawdę piszesz.
   Bardzo duży procent obecnego zidiocenia bierze się z faktu, że kobiety głosują.

   Z tymi nieruchomościami to różnie może być.
   Minie jeszcze ze 30 lat i prawo do głosu w Polsce mogłoby mieć tylko kilkadziesiąt tysięcy Żydów udających Polaków, no i może z 10-20 tysięcy przedstawicieli rdzennej ludności.
   Koncentracja kapitału postępuje u nas bardzo szybko.

   Wystarczyłoby odebrać prawo do głosu kobietom a mężczyznom pozwalać brać udział w wyborach tylko przy GGT w normie, co pozwoli odsiać zapijaczonych patoli.

 7. Chiński Górol

  8 sierpnia 2018 at 09:11

  Ewolucjoniści wszelkiej maści uważają Nietzscheistów, Niemcy siebie, Amerykanie siebie….a ostatnio polacy też siebie za SUPERMANÓW i SUPERWOMENKI !? Czy nie można w Polsce napisać artykułu bez degradacji rosjan ?

  • GlosRozsadku

   8 sierpnia 2018 at 10:44

   Wladajacy rosja radziecka sobie tego nie zycza , wiec nie .

 8. Jacek Wójcikiewicz

  8 sierpnia 2018 at 14:45

  Sługa Boży Gilbert Keith Chesterton mawiał-”Polska to moja duchowa ojczyzna”.Módlmy się o jak najszybszą beatyfikację,tego syna Albionu,największego i najszlachetniejszago w XX wieku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra