Z zagranicy

Dlaczego tak radośnie i spontanicznie Szwedzi witali polskich strażaków?

No właśnie, jak to możliwe, że zamknięci w sobie, introwertyczni i nieskorzy do wyrażania emocji Szwedzi witali polskich strażaków, którzy właśnie wracają po 2 tygodniowej akcji? Dlaczego na FB- haśle „take Polen” (dziękujemy, Polsko) ukazywały się nagrywane filmiki  z przejazdu?

Dlaczego pod jeden z  przejazdów kolumny wozów podpięto muzykę z zespołów Sabaton „Winged Hussars (Polish Firefighters in Sweden Edition)”?

Szwedzi na tych filmikach wyglądali, jakby Polacy mieli ich uratować z siedmiu plag egipskich i ósmej, czyli od własnego rządu.

Odpowiedź znajdujemy w zjadliwych antyrządowych komentarzach Szwedów, które – uwaga – nie dotyczą imigrantów, ale pożarów. Żyjąc w opresyjnym państwie ,w którym wytresowani obywatele nauczyli się kluczyć i omijać. Szwedzi wypieszczeni przez lata rządów marksistów z partii socjaldemokratycznej czują się przez nich zdradzeni i wydani na pastwę ludów islamu.

Kropkę nad „i” stawia filmik youtubera o nazwie The Golden One „Thank You, Poland” (ponad 64’845 wejść), który nie tylko dziękuje Polsce, ale i przytacza wypowiedź Dominika Tarczyńskiego, że Polska pomaga nie rządowi, ale ludności Szwecji. Naród szwedzki zdaje się chce zostać wyzwolony od swego rządu.

Ten podskórny pogląd zdaje się tak silny, że  w obozie strażaków zjawiła się sama następczyni tronu Królestwa Szwecji księżniczka Wiktoria wraz z małżonkiem. Propaganda rządowa starała się przestawić pomoc polskiego rządu jako pomoc EU.

Zamieszony na youtube filmik porannego programu „Nyhetsmorgon” (Poranne News – telewizji państwowej TV4) „21 bränder i landet – Polska styrkan berättar svarigheterna med släckningsarbet” (21 pożarów w kraju – polska siła opowiada o problemach z gaszeniem pracy) miały ponad 46 435, ale profilaktycznie zamieszczenie komentarzy jest wyłączone.

Na Uniwersytecie w Uppsali czekają na polskiego właściciela poloniki z grabieży „potopu”. Szwedzi więc będą mieli czym zapłacić za wyzwolenie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. zbyszek

  5 sierpnia 2018 at 10:54

  To jest raczej pewien dowod na skutecznosc Polskiej organizacji prewencji – Biedny pokomunistyczny kraj w okresie strasznej suszy moze wyslac kilkadziesiat jednostek poza wlasny obszar?

  Przeciez wyslanie do pozaru jednej jednostki za malo lub za duzo natychmiast wywoluje prokurature.

  Z tej strony, to jest wrecz niesamowity popis organizacji zarzadzania.

  Przyklad Grecji 2 razy i Portugalii – w pore nie zdecydowano o wyslaniu ratownikow tylko do sasiedneij prowincji – 80 ludzi zginelo, mnostwo zaginionych, nie bylo nawet lodzi w poblizu, nawet nie zorganizowano ewakuacji, do czego potrzeba jednostek dowodzenia a nie sikawek i drabin.

  To ma wiec szerszy aspekt – wbrew wszelkim opiniom Polacy zarzadzaja swoim krajem bardziej niz 100 % skutecznie i wlasnie z tego powodu centrum dowodzenia UE tak radykalnie zwalcza polskia reorganizacje administrowania krajem.

  Kod i opozycja, juz powinna podniesc krzyk, ze „narazono bezpieczenstwo Polakow” Thun powinna ze swija swolocza jechac do UE i czynic dalsza reklame!!

  • Marian

   5 sierpnia 2018 at 21:59

   Kilkadziesiąt jednostek, to nie jest żaden wyczyn. Woodstock Owsiaka ochrania ok. 50 wozów, czyli więcej.

 2. The Big E

  5 sierpnia 2018 at 11:43

  Może dlatego, że nie przyjechaliśmy ich ubogacać kulturowo? Nie po to, żeby po prostu sobie wziać?

 3. Polak

  5 sierpnia 2018 at 11:44

  Zgoda na prawie wszystko oprócz zapłaty!
  Jak można płacić z konta otrzymującego zapłatę?
  PS. Nawet oddanie własności wraz z należnymi odsetkami nie zadośćuczyni! Dopiero kilkunastokrotna wartość przedmiotu łącznie z odsetkami może być ewentualnie dyskutowana. Zapłata za pożarowe przysługi to z zupełnie innego konta!

  • zbyszek

   5 sierpnia 2018 at 12:20

   Przy okazji calej serii filmikow o strazy z Polski trafilem na filmy jak nas widza Rosjanie . jeszcze bardziej sympatyczne!!

   https://www.youtube.com/watch?v=bEta_fuot6A

   My siebie widzimy od strony niewykorzystanych szans, rezerw zablokowanych przez wrogow wewnetrznych i zewnetrznych, niskich pensji a reszta swiata zastanawia sie „Jak tak moze byc?”

   Szwedzi chyba tez pomysleli – jak to moze byc „biedny kraj po sowieckiej okupacji, okradany przez Zach UE, nawet z mlodziezy”

   Watpie, czy widza, ze brakuje juz ponad 100 tys kierowcow ciezkiego transportu?

 4. Logic

  5 sierpnia 2018 at 19:25

  To co oni wolnych wyborów juz tam nie ma ? Czy juz nie ma z pośród kogo wybierać ?

  • GlosRozsadku

   6 sierpnia 2018 at 09:11

   A u Nas jest z kogo wybierac ?

  • spisek

   3 września 2018 at 10:21

   W Szwecji wybory są jawne to znaczy że bierzesz ze stołu kartę konkretnej partii na którą głosujesz czyli cała komisja i ludzie postronni widzą na kogo głosujesz. To nie są wolne wybory bo ludzie boją się zemsty czerwonej rządzącej hołoty.

 5. Kazimierz S

  5 sierpnia 2018 at 20:29

  Zgodnie z pokojem oliwskim 1660, Szwedzi mają oddać zagrabione dobra kultury – czy Gliński i Brudziński w celu zmniejszenia kosztów transportu, uzgodnili już co i ile strażacy zabierają w drodze do kraju?

  • Faszysta

   6 sierpnia 2018 at 20:11

   Te dobra kultury istnieja dzis tylko dlatego ze ich nie oddalismy. I nie oddamy. Mogloby im zaszkodzic.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra