Z kraju

III RP, czyli 30.000 zdrajców

Przestańmy cackać się z „biednymi” polskimi emigrantami, aby tylko wrócili. I biadolić nad nimi, by łaskawie zechcieli być z nami, aby dzielić z nami nasz polski los.

Powiedzmy sobie w końcu twardo.  ONI NAS ZOSTAWILI! NA ZAWSZE. Nie chcieli nosić krzyża w Ojczyźnie, pojechali po łatwy -według własnych wyobrażeń – chleb.

Pojechali po kasę, po lepsze życie. A porzucili często żony i mężów. Porzucili swoje dzieci. Porzucili obowiązek alimentacyjny. Porzucili swoich rodziców lub ich groby. Porzucili w 90% JEDNĄ, ŚWIĘTĄ, APOSTOLSKĄ i KATOLICKĄ WIARĘ.

Dla kasy, dla kasy, dla kasy…. Dla zielonego trawnika przed domem. Za duże auto w garażu. I te łatwe Polki skaczące do łóżka prymitywowi z zagranicy, byle tylko chciał je utrzymywać. I płaczą, że jugendamt czy inny totalitarny marksistowski urząd odebrał im dzieci. I płaczą, że islamista nasikał im na wypieszczony trawnik. I odkrywają, że tzw. „zachód” to cenzura i miękki (póki co) totalitaryzm. To powtórka z  PRL-u – pełnego hipokryzji i zakłamania.

A USA to kraj w sumie rasistowski, dodatkowo z całym opresyjnym ustawodawstwem antyrasistowskim (polityka afirmacji). I co kurze móżdżki, nie wiedzieliście gdzie jedziecie?! A może chcecie tam być? To nie zajmujcie naszych myśli. Najgorsze jeszcze przed wami. Odsyłam od wizji ojca Klimuszki. Jeszcze żyją, ale już martwi.

Jest jeszcze jedna kategoria zdrajców. 30.000, bezczelnych, wykształconych za darmo lekarzy. Ich amerykańscy koledzy – jeśli rodzice im nie opłacą studiów medycznych – kończą je z olbrzymimi długami, które spłacają przez lata.

A tu proszę. Kasjerki z Biedronki opłacają często bogatym z domu bezpłatne studia, a oni po prostu „się samorealizują” w bogatych klinikach. Przypominam, że system bezpłatnych studiów został stworzony w PRL, państwie biednym,  które musiało wiele swoich potrzeb zaspokoić samo (w pewnym momencie w bloku sowieckim podzielono zadania gospodarcze w ramach RWPG).

Dziś społeczeństwo płaci podatki na darmowe studia i naukę, aby nastąpiła bezproblemowa wymiana pokoleniowa na stanowiskach pracy. Wielu cudzoziemców tego systemu nam zazdrości. Jako narodowiec podpisuję się pod tym. Ale w globalnym, otwartym świecie ten system już nie działa, albo działa kulawo. Bogatsi od nas np. Szwedzi (liczba studentów medycyny jest tam limitowana), Norwegowie drenują słabsze od siebie finansowo państwa nie ponosząc kosztów kształcenia.

Dość tego! Czas wprowadzić odpłatność studiów medycznych jak w USA, albo – bardziej realny – wprowadzić system wekslowy, który za każdy rok pracy po studiach w Ojczyźnie anuluje dług stopniowo dług. Jak zdegenerowane, ale bogate państwa zachodnie będą chciały podkupić absolwentów, niech spłacają dług.

A teraz podliczmy ile zdrajcy nas, podatników kosztowali:
Przyjmuje się, że wykształcenie lekarza kosztuje 500.000 zł
x 30.000 emigrujących lekarzy (dokładnych danych nie ma)
co daje 15 000.000 zł.

Tych, których mój tekst oburza podaję dane statystyczne. W Polsce na tysiąc mieszkańców przypada średnio 2,2 lekarza, podczas gdy europejska średnia to nieco ponad 4. A są też kraje, które mają ich więcej, np. Grecja – 6 lekarzy na tysiąc mieszkańców.

Zacznijmy być po rzymsku bezwzględni wobec samych siebie. Ja nikomu SUV-a nie żałuję, ale za własne pieniądze. W zmaterializowanym społeczeństwie odnoszenie się do pojęcie „służba”  dla zdrowia wywołuje śmiech, więc odwołajmy się do „kasy” za wykształcenie.

 

____________

Wybór zdjęć – Autor

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. GG.

  5 sierpnia 2018 at 11:46

  .
  Pisałem tu już: http://prawy.pl/72928-polonia-polska-racja-stanu-a-profesjonalna-niemoc/
  .
  „Autorzy powyższej bzdury KŁAMIĄ, gdyż:
  .
  1. Najpierw twierdzą, że Polonia amerykańska jest grupą wpływową politycznie, ponadprzeciętnie bogatą i dysponującą „istotnym potencjałem intelektualnym”,
  .
  a następnie piszą:
  .
  2. „W tej chwili [polonijne] projekty patriotyczne NIE OTRZYMUJĄ ŻADNEGO DOFINANSOWANIA ze źródeł senackich. Sytuacja jest podobna do sytuacji w Polsce, gdzie polski rząd dobrej zmiany finansuje opozycyjne, wrogie polskiej racji stanu organizacje i osoby. Jeżeli chcemy bronić dobrego imienia Polski i Polaków nie możemy finansować wrogów, MUSIMY FINANSOWAĆ tych, którzy chcą bronić Polski”.
  .
  To jak to jest naprawdę? Liczni, bogaci, mądrzy i wpływowi? – NIE ! To nieprawda, ONI chcą pieniędzy od biednej Polski, od ludzi zarabiających 1.500 – 2.500 zł na rękę!
  .
  Uciekli z Polski (z różnych powodów) i nie potrafili się zorganizować w tzw. wolnym świecie, w ich ukochanej NATO-wskiej, anglojęzycznej i kapitalistycznej Ameryce, w kraju rzekomej Demokracji i Wolności, gdzie ani czekiści Stalina, ani Breżniewa, ani Putina nie byli w stanie przeszkodzić im w stworzeniu silnego polonijnego lobby, gdzie „arcypropolskie” (prosolidarnościowe) rządy amerykańskie hołubiły każdego Polaka-antykomunistę jak oseska i kazały zapalać świeczki w oknach dla poparcia polskiej Sprawy.
  .
  A teraz Autorzy płaczą, że
  .
  „wygrana marksizmu kulturowego [socjalizmu liberalnego] spowoduje błyskawiczną asymilację polskiej diaspory”,
  .
  „Polonia pozostaje na marginesie polskiego życia społecznego i politycznego”,
  .
  „Propolski lobbing Polonii amerykańskiej [„podczas dramatycznej obrony pomnika katyńskiego w Jersey City” w 2018 r.], przy propolskim przywództwie dał pozytywny skutek. Polonia amerykańska zrobiła pierwszy krok do utworzenia propolskiego lobbingu w USA”.
  .
  No, jeżeli po 100 latach od odzyskania przez Polskę niepodległości MY mamy wyzwalać Polonię amerykańską z „marksizmu kulturowego” (socjalizmu liberalnego), to człowieka ogarnia już nie złość na głupotę Autorów, ale najzwyklejszy śmiech.
  .
  Jeżeli w roku 2018 Polonia amerykańska zrobiła dopiero „PIERWSZY KROK do utworzenia propolskiego lobbingu”, i to dzięki „propolskiemu przywództwu” (czyżby chodziło o złożenie przez prez. DUDĘ kwiatków pod pomnikiem w Jersey City?), to znaczy, że, istotnie, obywatele amerykańscy pochodzenia polskiego pozostają „na marginesie polskiego życia społecznego i politycznego”, a wszystkie te kręcące się wokół pieniędzy bogatych Polonusów organizacje, np. USOPAŁ, Światowy Kongres Polonii (ŚKP, usopal.pl/ze-swiata/1026-las-caletillas-xvii-walne-zebranie-usopa-i-powoanie-wiatowego-kongresu-polonii-kp ) i Ogólnoświatowa Konfederacja Organizacji Polskich (OKOP, zob.: konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/30/z-inicjatywy-jana-kobylanskiego-powstala-potezna-polska-struktura-o-zasiegu-swiatowym-ogolnoswiatowa-konfederacja-organizacji-polskich/ ) – to PROPAGANDOWE WYDMUSZKI, nie mające żadnego realnego wpływu ani na Polonię, ani na amerykańską, a zwłaszcza amerykańsko-unijną i amerykańsko-rosyjską politykę.
  .
  Owszem, Polonia w Ameryce może realnie zrobić coś dobrego dla Polaków w Polsce: NIE PCHAĆ TUTAJ SWOICH BEZROBOTNYCH (nawet, a może: zwłaszcza z dyplomami doktorów) !”
  .
  .

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 12:00

   .
   „POLONIJNA AGENTURA DZIELI I RZĄDZI
   .
   Światowa Polonia znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji nie tylko finansowej. Coraz poważniejszym problemem stają się coraz głębsze podziały wewnątrz organizacji polonijnych, częstokroć inspirowane przez funkcjonariuszy bądź współpracowników dawnego komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, najwyraźniej nadal aktywnych, tyle że posiadających innych mocodawców. Wprawdzie większa część Polonii jest nastawiona patriotycznie, ale są wśród Polonusów czarne owce, które starają się na wszelkie możliwe sposoby zablokować inicjatywy niewygodne dla obecnie rządzącej w Warszawie ekipy. Tak było chociażby w przypadku stanowiska, jakie Kongres Polonii Amerykańskiej zajął niedawno w sprawie Telewizji Trwam oraz niejasności dotyczących katastrofy smoleńskiej. – Wydarzenie to przelało czarę goryczy, wzbudziło wiele protestów i uświadomiło Amerykanom polskiego pochodzenia, jak mocno rozbita jest Polonia i jak bardzo jej działacze oderwali się od polonijnego ludu – powiedział w rozmowie z „Naszą Polską” Frank Lewicky z New Jersey.
   .
   Agenci boją się lustracji
   .
   Lustracja środowisk polonijnych przebiega bardzo opornie. Przyczyn tego jest kilka. Część osób nie chce po prostu narażać się wpływowym w ich mniemaniu esbekom, którzy mogą im w jakiś konkretny sposób zaszkodzić. Inni obawiają się, że z akt może wyniknąć, iż wśród ich kolegów znajdą się tajni współpracownicy. Jeszcze inni najzwyczajniej w świecie nie chcą dekonspiracji, ujawnienia prowadzonej działalności i zerwania z twarzy MASKI „PRAWICOWCA”, która przyniosła im wymierne korzyści, w tym również materialne. Wydaje się ponadto, że środowiska polonijne straciły już wiarę w możliwość dotarcia do prawdy.
   .
   Należy przypomnieć, że dokumenty dotyczące inwigilacji Polonii zostały przez IPN odtajnione dopiero w 2010 roku. Wcześniej pewne środowiska wychodziły z inicjatywami, aby zrezygnować z przeprowadzenia lustracji. Stosowną uchwałę przyjął w tej sprawie Zarząd Kongresu Polonii Amerykańskiej, który kilka lat temu zaakceptował wniosek o rezygnacji z lustracji działaczy polonijnych. – Tak się składa, że inicjatorami tego wniosku byli działacze ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych: Stanley T. z New Jersey oraz Bożena K. z Nowego Jorku. Czy można się więc dziwić, że wspomniany działacz KPA i miejscowy biznesmen Stanley T. okazał się TW komunistycznych służb specjalnych o pseudonimie “Piotruś”? – zastanawiał się Lewicky.
   .
   Dr Marek Ciesielczyk z Uniwersytetu w Monachium, który od dłuższego czasu zajmuje się dekonspirowaniem tajnych współpracowników SB wśród Polonusów, systematycznie ujawnia nazwiska kolejnych TW. Wśród tych ostatnich znajdują się ludzie ze świecznika: najbardziej prominentni działacze polonijni. Nic zatem dziwnego, że zarządzana przez takich ludzi Polonia jest skłócona i podzielona. – Obecnie praktycznie we wszystkich organizacjach i mediach polonijnych tkwią starzy TW, którzy musieli jednak zmienić centrale. Do dzisiaj tworzą oni jednak zgraną i wpływową wśród Polonii grupę, świetnie zamaskowaną i utrzymującą bardzo dobre stosunki z pracownikami polskich placówek dyplomatycznych – ocenił Lewicky. Podobną opinię wyraził dr Marek Ciesielczyk.
   .
   Polonia coraz mniej aktywna
   .
   Co jakiś czas były podejmowane nieśmiałe i jak się później okazało nieskuteczne próby walki z agenturą wśród Polaków za granicą, przy czym brak ich skuteczności wynikał zarówno z istniejących wśród Polonii podziałów, jak również czynników obiektywnych, czyli braku dostępu do dokumentów. 20 grudnia 2008 r. ukonstytuował się w Chicago Komitet Pamięci Polonijnej, który – jak twierdzili jego założyciele – miał za zadanie wspierać badania naukowe dokumentów IPN dotyczących Polonii amerykańskiej oraz działania zmierzające do ujawnienia ich treści i nazwisk tajnych współpracowników SB, działających na szkodę Polonii oraz instytucji amerykańskich, a także – do wyciągnięcia wobec polonijnych esbeków przebywających w dalszym ciągu na terenie USA stosownych konsekwencji natury prawnej, włącznie z postawieniem ich przed sądem oraz doprowadzeniem do ich deportacji. KOMITET TEN NIE ODNIÓSŁ JEDNAK ŻADNYCH WIĘKSZYCH SUKCESÓW W UJAWNIANIU AGENTÓW SB I BARDZO SZYBKO ZAKOŃCZYŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ. Do porażki zwolenników lustracji przyczynił się również fakt, iż sytuacja esbeków polonijnych po ich dekonspiracji mogła być znacznie gorsza niż tych, którzy mieszkają w Polsce – w USA mogłyby im grozić procesy, deportacja, jako że działali na terenie USA na rzecz obcego, komunistycznego wywiadu, dlatego też podjęli działania, które mają utrudnić lub wręcz uniemożliwić poszukiwanie dokumentów na ich temat w IPN. Najpierw próbowano więc zablokować uchwalenie ustawy o IPN, a gdy to się nie udało – ograniczyć dostęp do dokumentów, utrzymując na przykład, że konieczne jest zachowanie archiwum wyodrębnionego, do którego nie mają dostępu badacze.
   .
   21 marca 2006 roku zawiązała się w Krakowie Grupa Inicjatywna „Polonia bez agentów”, która włączyła się do akcji, postulując uznanie w specjalnej uchwale jedności narodowej Polaków, z koniecznością odpowiednich zapisów konstytucyjnych w ustawie wyborczej, dokonanie zmian umożliwiających wybór reprezentantów Polonii do Sejmu i Senatu i uwzględnienie całego narodu, a nie tylko jego części w pracach legislacyjnych. Koordynatorem Ruchu Rodaków w Krakowie został Artur Rogala, zaś ekspertem Grupy Inicjatywnej „Polonia bez agentów” – Antoni Macierewicz. Dziewięć dni później, tyle że w Australii, formalnie ukonstytuowała się organizacja, która przyjęła nazwę Australijska Grupa Lustracyjna. Jej głównym celem było zainicjowanie, prowadzenie i koordynowanie akcji zmierzającej do powszechnej i pełnej lustracji w środowiskach polonijnych. Swój udział i poparcie dla działań AGL wyrazili byli działacze „Solidarności”, osoby internowane, więźniowie polityczni, osoby represjonowane w komunistycznej Polsce i ich rodziny, obecnie mieszkające na stałe poza granicami kraju. Nieco wcześniej, gdyż 12 lutego 2006 r., w czasie zebrania Australijsko-Polskiego Towarzystwa Historycznego grupa obecnych na nim byłych działaczy „Solidarności” podjęła decyzję wystąpienia z Apelem o lustrację Polonii.
   .
   Anna Wiejak”
   .
   Źródło: „Nasza Polska” nr 15 (858) z dn. 10 kwietnia 2012 r.
   .
   .
   Niestety, Autorka pominęła tu KLUCZOWY DZISIAJ problem agenturalnych powiązań działaczy Polonii z aparatami państwowymi KRAJÓW OSIEDLENIA.
   .
   .

   • GG.

    5 sierpnia 2018 at 13:33

    .
    Szaleństwo emigracji z Polski – to w bardzo wielu przypadkach OBIEKTYWNIE SŁUSZNA DECYZJA Z PUNKTU WIDZENIA JEDNOSTKI, jednakże WYMUSZONA PRZEZ SYSTEM SOCJALISTYCZNY.
    .
    Przed 1989 rokiem PROBLEM TEN TAKŻE WYSTĘPOWAŁ (jak to w socjalizmie), a KROKI ZARADCZE PODEJMOWANE PRZEZ SOCJALISTYCZNE PAŃSTWO były wyśmiewane:
    .
    „Miś” – Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu https://youtu.be/5VQkIWSufRU
    .
    Po wypchnięciu mas ludności ze wsi do wielkich miast i po wepchnięciu Polski do UE – wynaradawianemu i kosmopolityzującemu się ochoczo narodowi polskiemu media socjalistyczne podsunęły rozwiązanie: NIEZADOWOLENI MOGĄ WYJECHAĆ NA ZACHÓD.
    .
    Jednocześnie była prowadzona intensywna propaganda proimigracyjna:
    .
    „POLSKA NIE CHCE IMIGRANTÓW. DO 2050 ROKU UBĘDZIE NAM 6 MLN OSÓB
    .
    W ciągu siedmiu lat z Polski wyjechało na stałe 1,3 mln osób, a rozrodczość kształtuje się na poziomie 1,36 dziecka na kobietę i jest jedną z najniższych w Europie – pisze „Rzeczpospolita”. Do roku 2050 Polsce ubędzie 6 mln obywateli. Oznacza to, że Polaków będzie 31, a nie 37 mln!
    .
    Nie potrafimy wypełnić luki demograficznej BLISKIMI NAM KULTUROWO CUDZOZIEMCAMI ZE WSCHODU ANI NAWET OSOBAMI POLSKIEGO POCHODZENIA. Rząd sam przyznaje – nasza polityka imigracyjna to porażka – stwierdza „Rzeczpospolita”.
    .
    A ekonomiści i demografowie alarmują, że bez imigrantów już za kilkanaście lat pogłębi się kryzys systemu emerytalnego oraz zabraknie rąk do pracy.
    .
    Jak szacuje prof. Krystyna Iglicka, ekspertka w dziedzinie migracji, DO 2050 R. UBĘDZIE POLSCE 6 MLN OBYWATELI i wzrośnie średnia wieku. Nie da się walczyć z tym trendem tylko polityką prorodzinną – mówi.
    .
    Takie tezy potwierdzają statystyki. W 2011 r. ważne karty pobytu posiadało 100 tys. cudzoziemców (30 proc. to Ukraińcy). Jednak w latach 2005-2009 polskie obywatelstwo otrzymało zaledwie 6.937 osób, w 2010 nieco ponad 2 tys.
    .
    POWINNIŚMY POSTAWIĆ NA IMIGRANTÓW – stwierdza „Rz[eczpospolita]”, która dotarła do badań Centrum Stosunków Międzynarodowych. Według [wyników tych badań], PRZYBYSZE ZE WSCHODU NIE CHCĄ JUŻ MIESZKAĆ W RP, [RUSKIE] KOBIETY WYCHODZIĆ ZA MĄŻ ZA POLAKÓW, ANI RODZIĆ [W POLSCE] DZIECI.”
    .
    Źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11664906,Polska_nie_chce_imigrantow__Do_2050_roku_ubedzie_nam.html (05.05.2012).
    .
    I propaganda ta ciągle straszyła:
    .
    POLSKA 2050 ROKU, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ MIASTA, NIEKTÓRE NIEMAL ZNIKNĄ wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/56,35771,19379153,polska-2050-jak-beda-wygladac-miasta-niektore-niemal-znikna.html (21.12.2015). – Przy czym, napisano tu, że „Według GUS ludność Polski skurczy się [do 2050 roku] o 4,5 mln mieszkańców.” – Czyżby skorygowano prognozę o napływających do Polski Ukraińców i Żydów?
    .
    Obecnie obserwujemy SKUTKI TEJ PROPAGANDY oraz skutki 30-letniego już prawie BEZKARNEGO OKRADANIA MAS PRACOWNIKÓW PRZEZ PRACODAWCÓW-EGOISTÓW, ZANIŻAJĄCYCH BEZCZELNIE PENSJE (STAWKI WYNAGRODZEŃ), by Polacy nie mogli w Polsce żyć szczęśliwie i godnie, i budować sobie trzypokoleniowych domów (standard Polaka-Słowianina).
    .
    Zawsze będą uciekać z Polski MĄDRZY, SPRYTNI, MAJĄCY WYJŚCIE oraz ZWYKLI LUDZIE, POSTAWIENI PRZEZ RZĄDZĄCYCH POLSKĄ W SYTUACJI BEZ WYJŚCIA.
    .
    .

    • GG.

     5 sierpnia 2018 at 13:51

     UWAGA: dwukrotnie obcięło mi tekst tego komentarza od prawej strony. Pełny tekst zob. PONIŻEJ.
     .
     .

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 13:40

   .
   Szaleństwo emigracji z Polski – to w bardzo wielu przypadkach OBIEKTYWNIE SŁUSZNA DECYZJA Z PUNKTU WIDZENIA JEDNOSTKI, jednakże WYMUSZONA PRZEZ SYSTEM SOCJALISTYCZNY.
   .
   Przed 1989 rokiem PROBLEM TEN TAKŻE WYSTĘPOWAŁ (jak to w socjalizmie), a KROKI ZARADCZE PODEJMOWANE PRZEZ SOCJALISTYCZNE PAŃSTWO były wyśmiewane:
   .
   „Miś” – Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu https://youtu.be/5VQkIWSufRU
   .
   Po wypchnięciu mas ludności ze wsi do wielkich miast i po wepchnięciu Polski do UE – wynaradawianemu i kosmopolityzującemu się ochoczo narodowi polskiemu media socjalistyczne podsunęły rozwiązanie: NIEZADOWOLENI MOGĄ WYJECHAĆ NA ZACHÓD.
   .
   Jednocześnie była prowadzona intensywna propaganda proimigracyjna:
   .
   „POLSKA NIE CHCE IMIGRANTÓW. DO 2050 ROKU UBĘDZIE NAM 6 MLN OSÓB
   .
   W ciągu siedmiu lat z Polski wyjechało na stałe 1,3 mln osób, a rozrodczość kształtuje się na poziomie 1,36 dziecka na kobietę i jest jedną z najniższych w Europie – pisze „Rzeczpospolita”. Do roku 2050 Polsce ubędzie 6 mln obywateli. Oznacza to, że Polaków będzie 31, a nie 37 mln!
   .
   Nie potrafimy wypełnić luki demograficznej BLISKIMI NAM KULTUROWO CUDZOZIEMCAMI ZE WSCHODU ANI NAWET OSOBAMI POLSKIEGO POCHODZENIA. Rząd sam przyznaje – nasza polityka imigracyjna to porażka – stwierdza „Rzeczpospolita”.
   .
   A ekonomiści i demografowie alarmują, że bez imigrantów już za kilkanaście lat pogłębi się kryzys systemu emerytalnego oraz zabraknie rąk do pracy.
   .
   Jak szacuje prof. Krystyna Iglicka, ekspertka w dziedzinie migracji, DO 2050 R. UBĘDZIE POLSCE 6 MLN OBYWATELI i wzrośnie średnia wieku. Nie da się walczyć z tym trendem tylko polityką prorodzinną – mówi.
   .
   Takie tezy potwierdzają statystyki. W 2011 r. ważne karty pobytu posiadało 100 tys. cudzoziemców (30 proc. to Ukraińcy). Jednak w latach 2005-2009 polskie obywatelstwo otrzymało zaledwie 6.937 osób, w 2010 nieco ponad 2 tys.
   .
   POWINNIŚMY POSTAWIĆ NA IMIGRANTÓW – stwierdza „Rz[eczpospolita]”, która dotarła do badań Centrum Stosunków Międzynarodowych. Według [wyników tych badań], PRZYBYSZE ZE WSCHODU NIE CHCĄ JUŻ MIESZKAĆ W RP, [RUSKIE] KOBIETY WYCHODZIĆ ZA MĄŻ ZA POLAKÓW, ANI RODZIĆ [W POLSCE] DZIECI.”
   .
   Źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11664906,Polska_nie_chce_imigrantow__Do_2050_roku_ubedzie_nam.html (05.05.2012).
   .
   I propaganda ta ciągle straszyła:
   .
   POLSKA 2050 ROKU, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ MIASTA, NIEKTÓRE NIEMAL ZNIKNĄ wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/56,35771,19379153,polska-2050-jak-beda-wygladac-miasta-niektore-niemal-znikna.html (21.12.2015). – Przy czym, napisano tu, że „Według GUS ludność Polski skurczy się [do 2050 roku] o 4,5 mln mieszkańców.” – Czyżby skorygowano prognozę o napływających do Polski Ukraińców i Żydów?
   .
   Obecnie obserwujemy SKUTKI TEJ PROPAGANDY oraz skutki 30-letniego już prawie BEZKARNEGO OKRADANIA MAS PRACOWNIKÓW PRZEZ PRACODAWCÓW-EGOISTÓW, ZANIŻAJĄCYCH BEZCZELNIE PENSJE (STAWKI WYNAGRODZEŃ), by Polacy nie mogli w Polsce żyć szczęśliwie i godnie, i budować sobie trzypokoleniowych domów (standard Polaka-Słowianina).
   .
   Zawsze będą uciekać z Polski MĄDRZY, SPRYTNI, MAJĄCY WYJŚCIE oraz ZWYKLI LUDZIE, POSTAWIENI PRZEZ RZĄDZĄCYCH POLSKĄ W SYTUACJI BEZ WYJŚCIA.
   .
   .

   • GG.

    5 sierpnia 2018 at 13:53

    UWAGA: dwukrotnie obcięło mi tekst tego komentarza od prawej strony. Pełny tekst zob. PONIŻEJ.
    .
    .

 2. Animka

  5 sierpnia 2018 at 11:52

  Bardzo dobry tekst

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 12:15

   .
   Też tak uważam, p. Błaszkowski pozytywnie mnie tu zaskoczył, bo prezentował się dotąd jako oderwany od realnego życia fanatyk-„apokaliptyk”.
   .
   Musi tylko poprawić błąd w ważnym zdaniu z powyższego tekstu, które powinno brzmieć:
   .
   „I te łatwe Polki SKACZĄCE DO ŁÓŻKA prymitywowi z zagranicy, byle tylko chciał je utrzymywać.”
   .
   .

 3. Bajki i opowiastki

  5 sierpnia 2018 at 11:53

  jesli to tekst „narodowca”, to do dupy z takimi narodowcami. Katolicki znaczy uniwersalny, a nie tylko polski, i Pawel z Tarsu jasno powiedział, ze we wspólnocie „nie ma żyda ani greka”. Ludzie emigrowali od zawsze, a poza tym to gwarantuje im eurokołchoz. Jak ktos nie może znależć pracy w polin, to czemu ma nie próbować jej szukać gdzie indziej? co do opłacania studiów z podatków, to to jest głupi, populistyczny argument, kiedy wezmie się pod uwagę jak doją Polin sprzedajni politycy czy to PISu czy innej opcji, która znajduje sie przy korycie. Jak Morawiecki szasta kasą na tabuny wiceministrów, daje kase bankom amerykanskim, to w porządku?

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 15:06

   .
   Praca niby jest – brakuje lekarzy, pielęgniarek i ratowników na basenach.
   .
   Za grube pieniądze zbudowano setki basenów z funduszy unijnych, przy wykorzystaniu niemieckich i austriackich technologii i materiałów, a teraz – w największe wakacyjne upały – władze miast ograniczają czas otwarcia tych basenów, bo ratownicy nie chcą pracować za 1400 zł.
   .
   Same zaś baseny – sztandarowe „Misie” transformacji i integracji europejskiej – będą wkrótce masowo zamykane, bo gminy nie mają też pieniędzy na ich konieczne remonty, a są to kwoty niemałe.
   .
   KAPITALISTYCZNY (czyli: socjalistyczny) „POSTĘP” w Polsce to oszustwo !
   .
   .

 4. PapaCzyta

  5 sierpnia 2018 at 12:03

  warto poprawić wynik mnożenia: 500 tyś. x 30 tys. = 15 mld., nie 15 mln.

  • trasz

   5 sierpnia 2018 at 14:46

   Czyli tyle, ile Państwo łoży na samych katolickich katechetów przez dziesięć lat.

   • teresa

    5 sierpnia 2018 at 15:48

    od katechetów wara!

  • Darek

   6 sierpnia 2018 at 15:08

   Panie koszt wyniosło Pana wykształcenie,że Pan nie umie liczyć. To hańba nie umieć zer policzyć

 5. tomek

  5 sierpnia 2018 at 12:32

  Znam kupe esbekow ktorzy po weryfikacji uciekli do Ameryki a nie zapominajcie tez ze szeregi Polonusow zinfiltrowali zydzi

 6. banita

  5 sierpnia 2018 at 12:34

  Ostry tekst, na początku nawet nie smaczny, ale czytając dalej można autorowi wybaczyć, i nie można mu odmówić racji.

 7. ziemianka

  5 sierpnia 2018 at 12:53

  Tak, pomysł zeby płacić za studia w przypadku opuszczenia kraju jest rozsądny, ale trudny do realizacji. Moze to byc bowiem opuszczenie czasowe i trudno przecież ciągnąć kogoś za kieszeń, ile razy wyjezdża za granicę. Niemniej trzeba pomysleć, jak to poprawić. Po otwarciu postkomunistycznego państwa w ramach Unii Europejskiej, taki drenaż dorobku PRL wystąpił nie tylko w świecie medycznym, ale nikt się za to nie zabrał, aby odzyskać chociaż trochę z tych straconych pieniędzy. Bardzo ważny temat poruszony w artykule.

 8. zdrajca

  5 sierpnia 2018 at 13:04

  czy autor tych wypicin moze mi wytlumaczyc co to znaczy:”I te łatwe Polki skarżące do łózka ” i tego fragmentu tez za bardzo nie rozumiem”Przestańmy cackać się z „biednymi” polskim i emigrantami”? Czekam na oswiecenie.
  Kolejne pytanie czy autor zadal sobie trud policzenia ile miliardow „zdrajcy” ktorzy zostali zmuszeni do emigracji przyslali do Polski i jak to wplynelo na rozwoj kraju i na zycie pasozytow z roznych partjek i innych urzedasow zerujacych na przekazach „zdrajcow”?

  Osobiscie nie wiem kto studiowal za darmo.Rodzice i dziadkowie wiekszosci studentow placili wysokie podatki za komuny czy dzisiaj w prl- bis rowniez. „Zdrajcy”podczas swojego pobytu w Polsce przy kazdym zakupie byli okradani przez roznego rodzaju podatki vat,akcyza itd.Ktos obliczyl,ze w Polsce siegaja one 80% zarobkow.Pieniadze te ida do budzetu,a wiec rowniez na edukacje,wiec w zwiazku z tym pytam sie jakie to darmowe studia niby sa?Sa finansowane z budzetu czyli z podatkow kazdego podatnika.Nawet ktos kupujacy mala rzecz w sklepiku osiedlowym placi podatek ,a wiec rowniez w jakims stopniu finansuje edukacje.

  Socjalisci roznej masci obnizcie podatki do 8%,zlikwidujcie 98% biurokracji,zus i przestancie finansowac partyjki z budzetu panstwa,a wtedy kazdy sam oplaci sobie studia i nie bedzie trza czytac bajania geniuszy podbnych do autora tych wypocin,ktory straa sie obwinic „zdrajcow” oto,ze zostali zmuszeni do emigracji

 9. Zuza

  5 sierpnia 2018 at 13:14

  Nie można kazać płacic za studia tylko studentom medycyny. bo to nierówne traktowanie. Albo wprowadzamy generalnie odpłatność za studia dla wszystkich studentów, na wszystkich uczelniach i wydziałach, albo wszystskim studia fundujemy. Temat wałkowany od wielu lat. Medycy wyjeżdżają na skalę wręcz masowa od czasu, gdy to środowikso załatwiło sobie na europejskim forum, że lekarze i pielęgniarki nie muszą nostryfikować dyplomów, zdawać egzaminów medycznych za granicą, bo zaczęto honorować polskie dyplomy. To wtedy zaczął się exodus. Luksusowa sytuacja medyków w Polsce bierze sie też z tego ,że przy braku lekarzy, jednocześnie wymaga sie w Polsce od medyków ze Wschodu nostryfikacji dyplomów. To są wymgi UE. Czyli żyć, nie umierać. Nie ma konkurencji i można żyłować kasę na własne wynagrodzenia, strajkować, bo ciagle mało.I odchodzic od łózka chorego. To następna kasta zdolna sparaliżować kraj.

 10. PM

  5 sierpnia 2018 at 13:28

  Takie małe sprostowanie: 500000 zł x 30000 lekarzy = 15 000 000 000 zł a nie 15 mln zł. To bardzo duża różnica. Studia powinny być płatne, a Państwo powinno udzielać zwrotnych pożyczek, które absolwent mógłby zwracać lub odpracowywać przez pracę w zawodzie przez określona liczbę lat.

 11. Ateista

  5 sierpnia 2018 at 13:38

  100% prawdy. Studia odpłatne lub odpracować.

 12. zj

  5 sierpnia 2018 at 13:38

  Powinniśmy wreszcie przestać gloryfikować zdrajców i uciekinierów w trudnych chwilach.Wielu potrafiło zostać i wziąć „na klate” problemy i chwała im za to.

 13. m

  5 sierpnia 2018 at 13:38

  „…pojechali po łatwy -wg własnych wyobrażeń – chleb.”-dla wielu był to jedyny chleb, bo tu nie było żadnego w promieniu 200 km od miejsca zamieszkania.

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 15:34

   .
   Na chleb to zawsze mogli w Polsce zarobić.
   .
   Ale trzeba jeszcze GODNIE i SZCZĘŚLIWIE żyć, i gdzieś NORMALNIE MIESZKAĆ, a na to NIE POZWALAJĄ przedsiębiorcy-EGOIŚCI zaniżający płace co najmniej połowie pracowników.
   .
   Oraz SOCJALISTYCZNA polityka budowy BARDZO DROGICH DOMÓW (MIESZKAŃ).
   .
   .

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 16:10

    Trzeba to się GG do roboty wziąć, albo wykształcenie zdobyć, albo mieć jaka i się samemu za biznes wziąć (zobaczysz, jak to jest być przedsiębiorcą). A nie wygłaszać roszczeniowe teksty niczym jakiś komisarz ludowy w Związku Sowieckim.

    • zbyszek

     5 sierpnia 2018 at 18:58

     Tomek – polscy mali developerzy z tego urzedniczego biznesu sa wypychani nawet ustawowo. Nie bredz, ze w Polsce biznes sie oplaca chyba ze windykacja, ale to nie dla ciebie a o wyksztalconych wlasnie jest mowa, ale na emigracji.

     • Tomek

      5 sierpnia 2018 at 19:59

      Z biznesu w Polsce utrzymują się setki tysięcy osób. Można? Można. A wyjechali, z pewnymi wyjątkami typu lekarze, bardzo często ludzie, którzy wykształcenia nie mieli właśnie adekwatnego do tego, by znaleźć dobrą pracę – osoby bez wyższego wykształcenia, albo absolwenci tak rozchwytywanych kierunków jak politologia, filozofia czy marketing i zarządzanie. Nie chcę generalizować, ale to bardzo częste przypadki.

     • GG.

      6 sierpnia 2018 at 00:49

      .
      @ Tomek 5 sierpnia 2018 at 19:59
      .
      To nie generalizuj.
      .
      I nie bredź.
      .
      W Polsce nie żyją „setki tysięcy osób utrzymujących się z biznesu”, lecz 35 milionów ludzi. I na pewno nie będą oni otwierali firm, tylko będą w przytłaczającej większości pracownikami najemnymi.
      .
      Okradanymi przez zdecydowaną większość tzw. biznesmenów (nie mówiąc już o innych patologiach i nieuczciwościach świata prywatnych przedsiębiorców, które w normalnym kraju byłyby przyczyną zamknięcia bardzo wielu firm).
      .
      .

     • Tomek

      9 sierpnia 2018 at 21:03

      DO @GG

      „W Polsce nie żyją „setki tysięcy osób utrzymujących się z biznesu”, lecz 35 milionów ludzi. I na pewno nie będą oni otwierali firm, tylko będą w przytłaczającej większości pracownikami najemnymi.
      Okradanymi przez zdecydowaną większość tzw. biznesmenów ”

      GG, po pierwsze to od tych 35 milionów odejmij sobie dzieci i emerytów, którzy ani pracownikami najemnymi, ani biznesmenami nie są. Wyjdzie ci kilka milionów przedsiębiorców i kilkanaście milionów pracowników najemnych. To w ramach pierwszego uświadomienia.

      Po drugie, większość wzrostu gospodarczego masz wypracowywanego przez przedsiębiorców właśnie (poprzez inwestycje, które przede wszystkim napędzają PKB wg danych za 2018, konsumpcji na którą przedsiębiorcy też się zrzucają już nawet nie liczę). I to w temacie „okradania”. Jak uważasz, że mało zarabiasz, to poszukaj lepszej pracy. Aha, wykształcenie albo umiejętności ci nie pozwalają? To może biznes założysz? Aha, nie chce się albo boi się ryzyka? W takim razie miej pretensje do siebie, a nie krzycz, że cię okradają.

 14. GG.

  5 sierpnia 2018 at 13:46

  .
  UWAGA: dwukrotnie obcięło mi tekst tego komentarza od prawej strony. Wklejam jeszcze raz:
  .
  .
  Szaleństwo emigracji z Polski – to w bardzo wielu przypadkach OBIEKTYWNIE SŁUSZNA DECYZJA Z PUNKTU WIDZENIA JEDNOSTKI, jednakże WYMUSZONA PRZEZ SYSTEM SOCJALISTYCZNY.
  .
  Przed 1989 rokiem PROBLEM TEN TAKŻE WYSTĘPOWAŁ (jak to w socjalizmie), a KROKI ZARADCZE PODEJMOWANE PRZEZ SOCJALISTYCZNE PAŃSTWO były wyśmiewane:
  .
  „Miś” – Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu https://youtu.be/5VQkIWSufRU
  .
  Po wypchnięciu mas ludności ze wsi do wielkich miast i po wepchnięciu Polski do UE – wynaradawianemu i kosmopolityzującemu się ochoczo narodowi polskiemu media socjalistyczne podsunęły rozwiązanie: NIEZADOWOLENI MOGĄ WYJECHAĆ NA ZACHÓD.
  .
  Jednocześnie była prowadzona intensywna propaganda proimigracyjna:
  .
  „POLSKA NIE CHCE IMIGRANTÓW. DO 2050 ROKU UBĘDZIE NAM 6 MLN OSÓB
  .
  W ciągu siedmiu lat z Polski wyjechało na stałe 1,3 mln osób, a rozrodczość kształtuje się na poziomie 1,36 dziecka na kobietę i jest jedną z najniższych w Europie – pisze „Rzeczpospolita”. Do roku 2050 Polsce ubędzie 6 mln obywateli. Oznacza to, że Polaków będzie 31, a nie 37 mln!
  .
  Nie potrafimy wypełnić luki demograficznej BLISKIMI NAM KULTUROWO CUDZOZIEMCAMI ZE WSCHODU ANI NAWET OSOBAMI POLSKIEGO POCHODZENIA. Rząd sam przyznaje – nasza polityka imigracyjna to porażka – stwierdza „Rzeczpospolita”.
  .
  A ekonomiści i demografowie alarmują, że bez imigrantów już za kilkanaście lat pogłębi się kryzys systemu emerytalnego oraz zabraknie rąk do pracy.
  .
  Jak szacuje prof. Krystyna Iglicka, ekspertka w dziedzinie migracji, DO 2050 R. UBĘDZIE POLSCE 6 MLN OBYWATELI i wzrośnie średnia wieku. Nie da się walczyć z tym trendem tylko polityką prorodzinną – mówi.
  .
  Takie tezy potwierdzają statystyki. W 2011 r. ważne karty pobytu posiadało 100 tys. cudzoziemców (30 proc. to Ukraińcy). Jednak w latach 2005-2009 polskie obywatelstwo otrzymało zaledwie 6.937 osób, w 2010 nieco ponad 2 tys.
  .
  POWINNIŚMY POSTAWIĆ NA IMIGRANTÓW – stwierdza „Rz[eczpospolita]”, która dotarła do badań Centrum Stosunków Międzynarodowych. Według [wyników tych badań], PRZYBYSZE ZE WSCHODU NIE CHCĄ JUŻ MIESZKAĆ W RP, [RUSKIE] KOBIETY WYCHODZIĆ ZA MĄŻ ZA POLAKÓW, ANI RODZIĆ [W POLSCE] DZIECI.”
  .
  Źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11664906,Polska_nie_chce_imigrantow__Do_2050_roku_ubedzie_nam.html (05.05.2012).
  .
  I propaganda ta ciągle straszyła:
  .
  POLSKA 2050 ROKU, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ MIASTA, NIEKTÓRE NIEMAL ZNIKNĄ wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/56,35771,19379153,polska-2050-jak-beda-wygladac-miasta-niektore-niemal-znikna.html (21.12.2015). – Przy czym, napisano tu, że „Według GUS ludność Polski skurczy się [do 2050 roku] o 4,5 mln mieszkańców.” – Czyżby skorygowano prognozę o napływających do Polski Ukraińców i Żydów?
  .
  Obecnie obserwujemy SKUTKI TEJ PROPAGANDY oraz skutki 30-letniego już prawie BEZKARNEGO OKRADANIA MAS PRACOWNIKÓW PRZEZ PRACODAWCÓW-EGOISTÓW, ZANIŻAJĄCYCH BEZCZELNIE PENSJE (STAWKI WYNAGRODZEŃ), by Polacy nie mogli w Polsce żyć szczęśliwie i godnie, i budować sobie trzypokoleniowych domów (standard Polaka-Słowianina).
  .
  Zawsze będą uciekać z Polski MĄDRZY, SPRYTNI, MAJĄCY WYJŚCIE oraz ZWYKLI LUDZIE, POSTAWIENI PRZEZ RZĄDZĄCYCH POLSKĄ W SYTUACJI BEZ WYJŚCIA.
  .
  .

 15. fdsfdsgfdsg

  5 sierpnia 2018 at 14:20

  bezczelne głupie szkodliwe
  pozostać to znaczy wegetować mieszkać z rodzinami w przeludnionych mieszkaniach
  na bezrobociu w depresji znieczulać się alkoholem
  spać do południa chodząc spać 3 w nocy
  zadowalać się groszami które na niewiele starczają
  liczyć na jałumużnę od bliskich zamiast stanąć na własnych nogach twardo
  tu też „za meszki” odbierali dzieci czy za biedę

  niech jadą i niech im się szczęści
  i wracają na swoją placówkę
  https://www.youtube.com/watch?v=yLNQ7O0nWo4

  jakiś mały człowieczek?
  więc naucz się języka obcego przy komuszej edukacji
  zdobądź umiejętności za które ktoś będzie chciał zapłacić
  pojedź na obczyznę gdzie nikt na ciebie nie czeka
  to jest tak głupie – prowokacja nie gratuluję redakcji
  czy student każdego kierunku, humanistycznego również będzie musiał odpracowywać?
  jedyny plus kandydaci będą rozsądniej wybierać kierunki studiów
  czy to znaczy że jest niewłaściwa struktura o poziomie nie/wspomnę edukacji

 16. frate

  5 sierpnia 2018 at 14:36

  A czym szanowny Autor różni się do szatana, który zazdrościł swojemu młodszemu bratu i wypominał to swojemu ojcu w przypowieści o marnotrawnym synu??? NIE TĘDY DROGA SZANOWNY PANIE!!! Nie na zazdrości i wzajemnemu oskarżaniu się budujmy, ale na miłości i poszanowaniu praw bliźnich, bo tak daleko nie zajdziemy!!! BO JEST TEN KTÓRY DNIEM I NOCĄ OSKARŻA NASZYCH BRACI, A IMIĘ JEGO TO SZATAN, ANTYCHRYST I ZWODZICIEL!!!

 17. trasz

  5 sierpnia 2018 at 14:47

  To kwoty pomijalnie małe w porównaniu ze strumieniem pieniędzy z budżetu państwa do kieszeni kościelnych hierarchów – same pensje katechetów to półtora miliarda rocznie.

 18. Matwiej Płatow

  5 sierpnia 2018 at 14:58

  Całkowicie się zgadzam z Autorem. Z tym że rząd powinien wprowadzić ,tzw. wyjazd czasowy.Czyli po danym okresie rząd przejmuje Majątek takiego Zdrajcy ,na pokrycie kosztów wykształcenia. Nie ma On ,posiada Rodzina ,lub żona ,albo dzieci.Nad Zdrajcami nie ma litości.

  • antybolszewik

   7 sierpnia 2018 at 11:39

   Chciałbyś jeszcze rozgrabić majątek banity? Problem nie w desperacji ludzi, któzy własny kraj opuszczają, ale w traktowaniu ich przez rząd antypolski, który z miotu na miot wynaradawia nas bardziej niż wszelkie wojny, zabory, okupacje!

 19. zbyszek

  5 sierpnia 2018 at 15:18

  Okazuje sie, ze prawdziwi narodowcy tez sobie lubia pociagnac z flaszeczki, moze razem z Nycz buduja Nycz Tower i brakuje im pracownikow??

  Moja rada: trzeba bylo wpierw budowac mieszkania a potem wiezowce.

  • GG.

   5 sierpnia 2018 at 15:27

   .
   NIE PIJCIE WINA I WÓDKI !
   .
   BISKUPI APELUJĄ DO POLEK I POLAKÓW O CZYN HEROICZNY:
   .
   „”Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.”
   .
   Zob.:
   .
   KEP apeluje o 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości Polski https://wiadomosci.onet.pl/religia/apel-zespolu-kep-100-dni-abstynencji-na-stulecie-niepodleglosci/6g4dlfn
   .
   .

   • zbyszek

    5 sierpnia 2018 at 16:15

    Pan Piotr powinien przestrzegac zalecen Biskupow.

    Czym sie roznimy od Nycz?

    jego teoria, ze jak wraz z developerami wzbogaci sie na nas takze, to wtedy bedzie dawal biednym parafiom pasuje jak ulal do teorii emigracji: jak sie wzbogacimy to jako Polacy predzej czy pozniej przywieziemy do kraju.

    Przeciw tej teorii pan Piotr wystepuje nie szczedzac obelg – te obelgi sa prawdziwe ale dla Nycz Tower spolka.

    My wnioskujemy o mozliwosc wplacania do spoldzielczych Kas Oszczednosciowych tak jak ma mozliwosc wplacac kazda wegierska rodzina.

    Pan Piotr majac za plecami koscielnych developerow woli zapomniec, ze brakuje 11 mln mieszkan a polowa musi byc zburzona (rzad Suchockiej, gierek i gomolka ze swoja PZPR byl madrzejszy od pana Piotra?

    Ciekawe dlaczego?

    Wiekszosc wyjechala aby rodzinie kupic jakies mieszkanie a okazuje sie, ze bodowanych jest tylko 200 tys rocznie i to w cenach niemozliwych kwot do odlozenia nawet na emigracji i okazuje sie ze w tych bardzo drogich krajach zgnilego zachodu sa tanie spoldzielcze mieszkania – kasy budowlane oszczednosciowe z tanimi kredytami dodatkowo wspierane przez panstwo a takze – uwaga nadal wspieranym przez koscioly!!!

    To co chce uzyskac tak rozpaczliwie pan Piotr?

    Obelgami wyrowna brak zainteresowania kosciola sprawami mieszkan?

    Razem obelgi + budowa tower nycz a jaki wynik??

    Pan Piotr jest narodowcem???

    Nie siedzialby w Polsce, gdyby nie mial dla rodziny mieszkania (byc moze ma spoldzielcze).

    Dlaczego, wiec ubliza innym?

 20. obserwator

  5 sierpnia 2018 at 16:10

  Po części się zgadzam z autorem. Są tacy emigranci co plują na swój kraj i dorabiają tzw. „gębę”. Skoro wyjechałeś i wybrałeś łatwe życie, to OK, ale nie masz prawa narzekać na kraj z którego wyjechałeś.
  A tych migrantów jest tyle że spokojnie daliby radę obalić okrągłostołową władzę.

  Choć z drugiej strony jeżeli za granicą są większe możliwości rozwoju, to nie specjalnie się im dziwię. Nie tylko kwestie finansowe są powodem migracji z Polski, ale też i wszechobecny negatywizm.

  • zbyszek

   5 sierpnia 2018 at 16:26

   Dobre okreslenie – niech Nych podzieli sie zyskami z developerki z lekarzami – wybuduje wiezowiec i lekarze za kare beda musieli ostro pracowac, kombinowac aby zaplacic mu czynsz.

   Po co jak maja pomieszczenia i klinki, laboratoria za darmo z mozliwoscia wykupu i rozbudowy lub odsprzedazy z zyskiem i rozwoju wlasnego gabinetu?

   W Polsce jak wyszlo – kosciol tez jest developerem.

   W Polsce jest 11 mln mieszkan (wiemy w jakim stanie jest wiekszosc) a zageszczenie 4 osoby jest wieksze niz w Rumunii – najwyzsza srednia w UE.

   jezeli pan Piotr wyjedzie, to na jego miejsce (napewno majac uklady z developerami ma duze mieszkanie) przyjedzie jakas rodzina.

   Nie moze byc wiecej mieszkancow niz jest mieszkan!!

   Mieszkac gdzies trzeba a jak w kraju zostali ci co potrzebuja tylko lepszego samochodu, to takie robicie wybory i plujecie na innych.

 21. Man

  5 sierpnia 2018 at 16:23

  BRAWO !!! W koncu Ktoś napisał jak jest. Oczywiście nie generalizująć, ale w większości przypadków tak jest niestety.

 22. zbyszek

  5 sierpnia 2018 at 16:43

  Wegier moze kilka lat oszczedzac i wracac do taniego zycia, nawet z wczesniejszej emigracji wykorzystujac znajomosc swiata – to sa takze pracownicy bankow, medycyny.

  Polak moze wrocic a juz w nastepnym pokoleniu potrzebuje dla dzieci nastepnych mieszkan i developerzy wraz z kosciolem zazadaja aby mieszkali w piwnicach pracujac dla nich razem z uzbekami.

  Widac jak srodowisko polskiego kosciola i zwiazane portale sa opanowane przez ubecje.

  Chceilibyscie bogaic sie korzystajac z tanich Polakow – zal dupe sciska, ze to juz nie te czasy??

 23. zbyszek

  5 sierpnia 2018 at 16:48

  Ostatecznie!

  Portal na ktorym ubliza sie Polakom starajacym sie za cene emigracji zapewnic rodzinie mieszkanie nie jest portalem katolickim.

  To jest ubeckie, diabelskie oszustwo, blizej wam do diabla niz do polskiej rodziny.

  • moura

   5 sierpnia 2018 at 17:33

   Styl w jakim został napisany artykuł przypomina mi wypociny publikowane w dawnych latach w Trybunie Ludu czy Żołnierzu Wolności. Zamiłowanie do systemu nakazowo-zakazowego oraz wyzywanie od zdrajców tych, co wyjechali za chlebem tez pachnie uchwałami biura politycznego KC PZPR.

   • zbyszek

    5 sierpnia 2018 at 18:28

    Nadal maja obowiazek jakos opanowac srodowiska narodowe i intelektualistow, ale nie naruszac wlasnych interesow – przykre, ze taki robi sie kosciol w Polsce.

    Myslalem, ze ten Tower Nych to wymysl.

    Kosciola nie zje wrog, ale chciwosc i glupota..

    W tym sensie autor mialby racje, ze trzeba wracac, ale wlasnie trzaba zajac sie likwidacja najmniejszych lokalnych wspolnot, jak widac takze przez zwiechrznictwo kosciola w Polsce.

    Brak mieszkan odcina calkowicie mozliwosc powrotu.

 24. czesio

  5 sierpnia 2018 at 19:30

  Nie wiem co bierzesz Pietrek , pociesze Cię że chyba aparat państwa drgnął i w końcu zakażą dopalaczy co przyniesie ratunek , ale póki co staraj sie ograniczać , tak jak to świństwo ogranicza Twoją percepcje .. Napisałbym żeś głupi ale nie byłoby to nic odkrywczego , niewątpliwie słyszałeś to wielokrotnie . Trwaj !! Jak Ci pomaga pisanie głupot , pisz !! Tyle że potem kasuj to , nie upubliczniaj ..

  PS .: Do Redaktora Naczelnego . To miło że zatrudniacie osoby ułomne , tylko drogi panie trzeba ich nadzorować , a nie puszczać samopas !!

 25. Marian

  5 sierpnia 2018 at 22:11

  Płatne studia, wszystkie, miały by tę zaletę, że studenci bardziej świadomie wybierali by kierunki studiów, a nie po to, „żeby mieć magistra”. Założę się, że wzrosła by na rynku ilość informatyków, lekarzy, inżynierów budownictwa, dyplomowanych przedszkolanek, a zmalała ilość archeolożek, psycholożek i socjolożek.
  Gdyby taki lekarz miał 500 tys. do spłacenia, to każdy z nich miałby stronę internetowa z godzinami prywatnych przyjęć, a ja miałbym w portfelu 50 wizytówek prywatnych gabinetów różnych specjalistów. Dlaczego tak się nie dzieje? Bo lekarzom bardziej opłaca się (poza tymi, którzy wyjechali) grać na perkusji po wiejskich weselach, niż przyjmować w sobotę pacjentów.

 26. fdsfdsgfdsg

  5 sierpnia 2018 at 22:26

  Polacy pracujący za granicą będą musieli składać PIT-y w Polsce. Nawet jeśli nic w kraju nie zarobili.

  Już od stycznia 2019 r. Polacy, którzy wprawdzie zarabiają wyłącznie za granicą, ale mają w Polsce rodzinę, będą musieli rozliczać się także z naszym fiskusem.
  Dziś jest tak, że jeśli ktoś pracuje za granicą i nie uzyskuje żadnych dochodów w Polsce, to rozlicza się tylko z zagranicznym fiskusem. Od stycznia 2019 r. obowiązek rozliczenia się i w państwie obcym, i w Polsce dotyczyć będzie osób, których „ośrodek interesów życiowych” znajduje się w naszym kraju. I bez znaczenia, że nie zarobiły tu nawet złotówki. W deklaracji mogą wykazać brak dochodów w kraju, ważny jest sam fakt złożenia zeznania.

  Nowe przepisy nie zmieniają więc w żaden sposób sytuacji osób, które nie mają rodziny (rozumianej jako małżonek i dzieci) w Polsce – bo albo nie założyły jej przed wyjazdem, albo cała rodzina przeniosła się na obczyznę. Co innego, gdy Kowalski pracuje w Austrii lub Słowenii (choć dopuszczalny jest też wariant pracy na Jersey lub Wyspie Man, bo jak dotąd te cztery kraje, plus właśnie Polska, ratyfikowały konwencję), a jego rodzina nie zdecydowała się na emigrację.

  Może chodzić o zachęcenie Polaków do pozbywania się obywatelstwa polskiego co przed wyborami, wobec utraty przez Polonusów zaufania do aktualnie rządzących, jest istotne
  następny krok do tworzenia Polin żydowsko-ukraińskiego państwa z pewnym jednak udziałem elementu polskiego

  a jeśli ktoś trzyma interes gdzie indziej:)

  wiadomo czego oczekiwać po Winnickim, Bossaku, Adamie „Botoks” Andruszkiewiczu a tu następne spod kamienia wypełza

  Skutki Konwencji poznamy za 2-3 lata
  – Jeśli podatnik nie chce rozliczać się w Polsce, to im więcej przedstawi dowodów na to, że centrum jego interesów znajduje się w innym kraju, tym dla niego lepiej – wyjaśnia Magdalena Sławińska-Rzemek z firmy księgowej inFakt.

  Ekspertka dodaje, że dopiero za jakieś 2-3 lata pojawią się pierwsze decyzje organów podatkowych, interpretacje, być może nawet orzeczenia sądowe i wtedy tak naprawdę będzie jasne, kogo dotyczy obowiązek rozliczania się w Polsce.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pit-praca-za-granica,212,0,2410964.html

 27. z USA

  6 sierpnia 2018 at 00:35

  Piotr Błaszkowski-kura bez mózgu.

 28. Monika

  6 sierpnia 2018 at 13:24

  Z bólem serca, bo z mojej rodziny też wyjechali, ale w pełni z autorem się zgadzam. Brawo za odwagę.

  • fdsfdsgfdsg

   6 sierpnia 2018 at 20:29

   tak, ja również jestem za dbaniem o żydowskie cmentarze

 29. Obserwator

  7 sierpnia 2018 at 02:33

  Czy ktokolwiek odpowiada za (kontroluje) treść artykułów na tym portalu? Powyższy sto w jawnej sprzeczności z treściami zawartymi w pozostałych. Do tego są to nenawistne wypociny jakiegoś nieudacznika dla którego emigranci to zdrajcy, Polki za granicą to k…, Stany to kraj rasistowski, a Polska to raj na ziemi, który jedyny ocaleje wobec nadchodzącej Apokalipsy. Do tego jakieś statystyki ni z gruszki ni z pietruszki i dziwaczne zdjęcia. Komu i czemu to miało służyć? Żeby jakiś frustrat mógł się wyżyć? W ten sposób staje cię się państwo zupełnie nie poważnym portalem.

  • GG.

   7 sierpnia 2018 at 12:53

   A może to pan jest NAZBYT SFRUSTROWANY faktem, że na tym portalu autorzy i komentatorzy mogą pisać to, co sami uważają za słuszne, a nie to, co pan uważa za słuszne.
   .
   Chciałby pan „kontrolować”, czyli CENZUROWAĆ treści?
   .
   Stalinizacja się panu marzy? Czy erdoganizacja?
   .
   .

 30. Marian

  7 sierpnia 2018 at 15:51

  Właściwie to chciałem bronić tej młodzieży, która wyjechała, bo dla wielu z nich rzeczywiście nie było szans w Polsce, zwłaszcza 10-20 lat temu.
  Jednak kilka dni temu jechałem autobusem i niechcący byłem świadkiem rozmowy młodego chłopaka, który właśnie uciął sobie pogawędkę z kolegą pracującym w Londynie. I tak sobie myślę, że w realnym życiu nic nie jest idealnie białe, ani idealnie czarne.
  I być może, że niektórzy młodzi ludzie wyjeżdżają, bo naprawdę chcą uczciwie żyć i pracować. Ale pewnie też ma rację prezydent Zairu, że „szambo płynie do Europy”… I może powinniśmy podziękować niektórym, że byli uprzejmi wyjechać z „tego kraju”.

 31. zwidy i omamy

  11 sierpnia 2018 at 17:36

  Posługując się logiką autora, Polska to kraj 30.000.000 zdrajców Ojczyzny, którzy w 1989 r. głosowali na agenturę ubecką, która w całości stworzyła pierwszy „niepodległy” rząd. Potem te 30 mln. zdrajców wybrało na 5 lat agenta Bolka na prezydenta, na 10 lat komunistę Kwacha (ponoć Stolzman), rekordowego poparcia dla Milera nie wspominając. Po drodze był Cimoszewcz, jakieś Belki i inne takie, TW Oskar i Komorowski. Kto ich wybierał? Sami się nie wybrali, musieli ich więc ich wybrać zdrajcy Ojczyzny, ci sami, którzy zgodzili się na wyprzedaż Polski za złotówkę, a którzy teraz czekają na apokalipsę, która oczywiście wszystkich dotknie, tylko Polskę jak zwykle ominie. Niestety podobno w Polsce nie ma już lekarzy, ale na tę chorobę skutecznego lekarstwa nie ma.

 32. Anna

  1 września 2018 at 13:54

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł.Padły gorzkie słowa.W większości prawda.Uważam, że wyjazdy za granicę w celach zarobkowych mają sens.Wyjazdy na stałe nie.Byłam wiele razy za granicą.Większość naszych rodaków pracuje na podrzędnych ,lub bardzo podrzędnych stanowiskach.Taką pracą w kraju by się wstydzili.Małżeństwa się rozpadają.Polacy za granicą się laicyzują.Parady i machanie polskimi chorągiewkami z okazji świąt narodowych to zbyt mało.Polska jest tylko jedna.Leży między Bałtykiem,a górami,oraz Odrą i Bugiem.
  W miejsce głównie młodych Polaków PIS sprowadził i sprowadza miliony Ukraińców,dziesiątki tysięcy kolorowych.Finansuje konkurencję żywnościową na Ukrainie.
  W tych kwestiach to są szkodnicy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra