Z kraju

Zaplanowana nieudolność państwa

Obserwujemy od lat, jak w wielu obszarach państwo okazuje się bezradne wobec złodziei i przestępców. Nie potrafi także rozwiązać podstawowych problemów ludzi.

Powstaje tylko pytanie, czy ta bezradność i niemoc nie jest przypadkiem zaplanowana. Bartłomiej Sienkiewicz, powiedział, że państwo istnieje tylko teoretycznie. Będąc ministrem spraw wewnętrznych coś o tym wiedział. Teraz najnowszych numer Wprost donosi, że Sienkiewicz zarobił 13 milionów złotych, bo za czasów PO-PSL tyle pieniędzy PKN Orlen zapłacił jego prywatnej spółce.

Okazuje się więc, że chociaż nie potrafił sprawować swojej funkcji i jako minister spraw wewnętrznych dał się nagrać na kompromitujących rozmowach, co samo w sobie jest kuriozalne, umiał zadbać o swoje interesy. Teoretyczne państwo służyło mu więc do tego, żeby zarobić grube miliony.

Podobnie działo się w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz, której rodzina zarobiła na dzikiej reprywatyzacji.

Za każdą taką nieudolnością i niemocą stał czyjś interes. Silne państwo nie służy złodziejom i przestępcom, którzy byli architektami III RP i pod siebie tworzyli jego fundamenty. Stąd też słabe i niewydolne sądy były takie z założenia i nic dziwnego, że zwolennicy III RP nie chcą żadnych zmian i w tym wymiarze.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Art

  5 sierpnia 2018 at 23:27

  Nie siedzi,a co gorsze siedział nie będzie.

 2. GG.

  6 sierpnia 2018 at 00:08

  .
  Racja, Panie M. Krajski.
  .
  Tylko dlaczego SOCJALIŚCI z PiS-u nie robią chociaż zdroworozsądkowych ruchów w pozornie małych sprawach, skoro nie są w stanie przeforsować uzdrowienia kluczowych instytucji państwa „od góry”?
  .
  Przykładowo: co dwa lata są wybory, które UNIEMOŻLIWIAJĄ KAŻDEJ PARTII zajęcie się na poważnie problemem barbaryzacji życia codziennego w Polsce, NA PRZYKŁAD (to jeden z naprawdę wielu przykładów!) problemem chamstwa kierowców, łamiących W CAŁEJ POLSCE przepisy o zakazie parkowania na chodnikach, trawnikach i przejściach dla pieszych, a także
  .
  związanym z tym problemem braku reakcji prokuratury, policji, władz państwowych i samorządowych + straży miejskiej na powyższe zjawisko TOTALNEGO CHAMSTWA, NISZCZENIA MIENIA PUBLICZNEGO, LEKCEWAŻENIA PRAWA i SKARG OBYWATELI PRZEZ INSTYTUCJE i OSOBY POWOŁANE I OPŁACANE PRZEZ NARÓD DO ZAPOBIEGANIA TEMU I KARANIA SPRAWCÓW TAKIEGO ZJAWISKA.
  .
  Wręcz przeciwnie – jak wynika z sondaży, program 500+ posłużył do sprowadzenia do Polski (na kredyt) ponad 2 mln samochodów o masie do 3,5 t, co spowodowało radykalne pogłębienie się barbarzyńskich praktyk kierowców-chamów i większe jeszcze milczenie organów powołanych do egzekwowania przepisów o ruchu drogowym i ochronie mienia publicznego.
  .
  Pytanie: dlaczego posiadając pełnię władzy PiS nie wprowadził ustawowej zasady, że w gminnych Wydziałach Komunikacji może być zarejestrowany po raz pierwszy tylko taki samochód, którego właściciel przedstawi UPRZEDNIO bądź JEDNOCZEŚNIE zaświadczenie o posiadaniu lub wynajmowaniu miejsca parkingowego (na posesji prywatnej, na drodze/placu publicznym, na drodze/placu osiedlowym)?
  .
  Jest rzeczą oczywistą, że sprowadzając do Polski samochód, bądź kupując nowy samochód w salonie – jego właściciel powinien zapewnić sobie miejsce do parkowania I TO NIE NA PUBLICZNYM CHODNIKU CZY TRAWNIKU, które to miejsca są WSPÓLNĄ NARODOWĄ WŁASNOŚCIĄ WSZYSTKICH OBYWATELI, TYLKO PARKING WYNAJĘTY, KUPIONY, BĄDŹ WYBUDOWANY ZA SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE.
  .
  Jest to dobra koncepcja, zwłaszcza w czasie samorządowej kampanii wyborczej, a problem – zwłaszcza w miastach – mógłby być szybko rozwiązany, ku uciesze zarówno pieszych, jak i cywilizowanej części kierowców, których władze uczą teraz, że prawo w Polsce w tej sprawie nic nie znaczy i nikt nie zamierza go egzekwować, ani traktować poważnie prawa obywateli do uzyskania pomocy państwa dla rozwiązania przedmiotowego problemu.
  .
  Jakiż ruch w interesie odnotowałyby w całej Polsce firmy budowlano-drogowe i zakłady urządzania zieleni, gdyby zaczęto nagle budować miliony potrzebnych miejsc parkingowych i doprowadzać nasze chodniki i trawniki do stanu sprzed zniszczeń dokonanych przez BEZKARNYCH kierowców-chamów, wspomaganych przez tak wiele lat w tym barbarzyńskim dziele zniszczenia przez ABSOLUTNIE BIERNYCH POLITYKÓW, URZĘDNIKÓW, POLICJANTÓW i PRACOWNIKÓW WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI?
  .
  .

  • GG.

   6 sierpnia 2018 at 13:04

   .
   O, proszę: PiS pracuje nad programem 1000 plus https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rodzina-1000-plus-pis-pracuje-nad-programem/pnnh62c (06.08.2018).
   .
   Będą kolejne miliony używanych samochodów zza granicy.
   .
   A GDZIE PARKINGI DLA NICH ???
   .
   .

  • prawyobywatel

   6 sierpnia 2018 at 21:54

   „sprowadzając do Polski samochód, bądź kupując nowy samochód w salonie – jego właściciel powinien zapewnić sobie miejsce do parkowania” To może zanim pan/pani spłodzi/urodzi dzieci to niech wykaże, jakie ma dochody, ile metrów ma mieszkanie, czy każde z dzieci dostanie swój pokój, itd. i niech to przedstawi jakiemuś, specjalnie do tego powołanemu, urzędnikowi. Czegoś tak głupiego dawno nie czytałam.

   • GG.

    6 sierpnia 2018 at 22:37

    .
    TO PAŃSKA WYPOWIEDŹ JEST SUPERGŁUPIA, gdyż nowonarodzonych Polaków NIE MOŻNA PORÓWNYWAĆ Z NOWOSPROWADZONYMI AUTAMI,
    .
    a przede wszystkim
    .
    rodzice nie wychowują nowonarodzonych Polaków na publicznych trawnikach, chodnikach i przejściach dla pieszych.
    .
    Czemu tak głupio i niesłusznie pan argumentuje?
    .
    Czyżby był pan jednym z tych BARBARZYŃCÓW ŁAMIĄCYCH PRAWO I NISZCZĄCYCH BEZCZELNIE MIENIE PUBLICZNE? – Jednym z owych PSEUDOKIEROWCÓW-CHAMÓW ?!!
    .
    .

 3. Soroka

  6 sierpnia 2018 at 11:23

  „Obserwujemy od lat, jak w wielu obszarach państwo okazuje się bezradne wobec złodziei i przestępców. Nie potrafi także rozwiązać podstawowych problemów ludzi.”

  Jeżeli państwo jest opanowane przez wyżej wymieniony element, to jest oczywistym że tak jest!

 4. m

  6 sierpnia 2018 at 17:37

  Ania 93.179.211.*5 godzin temu
  nie zarobił tylko był słupem – tak razwiedka przez takich tuskowych oszołomów rozkrada Rzeczpospolitą…wszystkie te pieniążki musiał przynosić w zębach tym co z niego zrobili ministra i „wnuka”

  https://wpolityce.pl/polityka/406794-sienkiewicz-zarobil-13-mln-zl-na-wspolpracy-z-orlenem

 5. finka

  6 sierpnia 2018 at 22:41

  Zaplanowano nieudolność na wielu frontach, tym razem zamieszczam link do dobrej informacji w sprawie zwożonych do Polski śmieci https://wsensie.pl/polska/29606-tony-smieci-z-wielkiej-brytanii-zatrzymane-w-polskich-portach

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra