Z kraju

Wymieramy – coraz mniej urodzeń

Prawica Rzeczypospolitej chce wprowadzić 1000+ na trzecie dziecko. Powód? Ciągły kryzys demograficzny.

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Wprowadzenie rządowego programu „Rodzina 500+” przyczyniło się do ograniczenia  biedy wśród polskich rodzin. Jednak w niewielkim zakresie spowodowało wzrost urodzeń.

W roku ubiegłym urodziło się około 402 tys. dzieci, a do zastępowalności pokoleń potrzeba poziomu około 560 tys. urodzeń. Natomiast w I półroczu tego roku urodziło się tylko 194 tys. dzieci. To o ponad 6 tys. mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Potrzebne są dalsze działania w zakresie polityki demograficznej państwa. Fundamentem musi być wsparcie dla rodzin rozwojowych – rodzin z co najmniej trójką dzieci, dlatego postulujemy wprowadzenie koncepcji 1000+ na trzecie i każde następne  dziecko (będzie to kosztować 3 mld zł rocznie – podczas, gdy 500+ na pierwsze dzieci co roku pochłania 10 mld zł z budżetu państwa).

Wprowadzenie tej koncepcji powinno się przyczynić do dalszego wzrostu urodzeń trzecich i następnych dzieci w rodzinach. Dzięki temu zmniejszy się kryzys demograficzny.

Z zadowoleniem witamy zapowiedź rządu, że od 1 stycznia przyszłego roku zostanie wprowadzona najniższa emerytura dla matek z czwórką dzieci. Uważamy, że przy tej okazji należy wprowadzić także średnią krajową emeryturę dla matek wychowujących pięcioro dzieci.

Tego typu rozwiązania postulujemy od lat, choćby podczas Konwencji Gospodarczej  Prawicy Rzeczypospolitej w Radomiu 16 kwietnia 2011 roku.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Marian Piłka, Lech Łuczyński, Paweł Kubala

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. Soroka

  7 sierpnia 2018 at 20:21

  Bez Boga, czyli wiary że to Bóg stworzył świat i przestrzegania Jego Prawa, nie ma życia.
  Życie według religii materialistycznej (mamoniarstwa), czyli religii diabła prowadzi do unicestwienia.
  Biedne te dzieci, które się jeszcze rodzą, bo nie widać nawrócenia.

  • sarkazm

   8 sierpnia 2018 at 13:34

   Liczy się pasja, smartfon, co powiedziała Jga, jakie ma nowe botki Kasia …

   Dedykuję (mimo wulgaryzmów) cudzy tekst z demotywatorów który dobrze tłumaczy pewne zawiłości duszy kobiecej:
   „Zastanawialiście się na pewno dokąd ten pokurwiały świat zmierza a szczególnie lachony. Czasy gdzie możesz wszystko, rozwijać się intelektualnie, uczyć, zdobyć zajebistą pracę, rozwinąć pasje itd. Dosłownie człowiek orkiestra kurwa. A co z babami? Mam wrażenie że nie mają pojęcia o niczym, najlepiej pierdoliłyby tylko o nakładaniu szpachli na mordę, nowych ciuchach. Nie potrafią kurwa naprawić czegokolwiek w domu, ale potrafią napierdalać 24/7 o paznokciach hybrydowych srowych, itd., itp. wiedzą jak perfekcyjnie odjebać sztuczne rzęsy, wyjebać brwi, albo pomalować ryja. A weź spytaj taką o jej plany na przyszłość, czy ma w życiu jakiś cel? Chuj. Zobacz jakie se ładne pazurki zrobiłam, tylko stówkę. Jutro Idę na rzęsy. Ja pierdole. Chodź może mi kurwa pomożesz przy samochodzie, pogadajmy o technologii, elektronice. Czy lachony lubią gotować, odkrywać nowe potrawy, czytać książki? Kurwa, wolą się najebac, zrobić tapetę i iść na zakupy.
   Bez pozdrowień”

   • Bobik

    8 sierpnia 2018 at 21:37

    Owe obmierzłe lachony dostały zbyt dużo „praw” to podskakują.
    Jak chcesz głupiemu człowiekowi albo kobiecie zrobić krzywdę to daj im wolność i dużo pieniędzy.
    Reszta załatwi się sama.

 2. Soroka

  7 sierpnia 2018 at 20:24

  Poza tym żadne 1000 ani milion nie pomoże, trzeba wprowadzić porządek stosunków społecznych według sprawiedliwości, czyli Dekalogu.

  • GG.

   7 sierpnia 2018 at 23:53

   .
   WEDŁUG ZASAD PERSONALIZMU: KAŻDY MA PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA I SZCZĘŚCIA !
   .
   .

   • GG.

    8 sierpnia 2018 at 00:09

    Proamerykańska „Prawica Rzeczypospolitej” odwraca uwagę Polaków od istoty rzeczy: to nie państwo powinno utrzymywać rodziny i dzieci z podatków ogółu, tylko PRYWATNI PRZEDSIĘBIORCY POWINNI PŁACIĆ TAKIE PENSJE, ŻEBY WYSTARCZAŁY RODZINOM NA GODNE I SZCZĘŚLIWE ŻYCIE W POLSCE.
    .
    Dlaczego od 30 lat tak nie jest?
    .
    Kiedy tak będzie?
    .
    Nie mydlcie oczu OKRADANYM PRZEZ PRACODAWCÓW-EGOISTÓW, panowie „prawicowcy”.
    .
    („prawica” i „lewica” to pojęcia i podział WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNY)
    .
    .

    • Soroka

     8 sierpnia 2018 at 11:53

     Nie wiesz, że najlepiej kradnie się na cudze konto?

    • Kazimierz S

     8 sierpnia 2018 at 20:48

     Wszędzie ten stary komuch ze swoim socjalizmem! Bądź sobie pracodawcą i płać ile sobie chcesz.

     • GG.

      8 sierpnia 2018 at 23:44

      Kaziu, twoja opinia jest najzupełniej mylna. Wyprowadź się do Chin, albo do USA (kraje socjalistyczne), jeśli ci hasło powrotu do personalizmu w Polsce nie odpowiada.
      .
      .

     • Soroka

      9 sierpnia 2018 at 11:51

      No właśnie! Płać sobie ile chcesz! W sklepie za towar też płać sobie ile chcesz?
      Szantaż, rabunek i złodziejstwo!
      Pracodawca! Dawca daje za darmo! To by wam najlepiej odpowiadało, tylko kto by wtedy kupował wyprodukowany towar?
      Niewolnictwo wam się marzy, z tym że panami chcecie być wy. Jest na to wiele przykładów w historii, że role się zmieniają i to w bardzo tragiczny sposób.

   • Tomek

    8 sierpnia 2018 at 11:58

    Według zasad radzieckiej czy koreańskiej konstytucji, raczej.

    Jakbymiano wprowadzić zasady, które ty postulujesz, tzn. żeby jedni pracowali na to, żeby drudzy bez jakiegokolwiek wysiłku za cudze pieniądze mogli sobie postawić dom z ogródkiem (tak piszesz), to już nikomu tutaj nie będzie się kalkulowało mieć jakiekolwiek dzieci, utrzymywać je i w nie inwestować, skoro większość owoców swojej pracy będzie oddawać po to, by obiboki „były szczęśliwe”. Najprawdopodopodobniej większość bardziej pracowitnych, wykształconych czy zaradnych by wyjechała i sam byś sobie tę swoją biedę dzielił między nierobów.

 3. rfwerewf

  7 sierpnia 2018 at 20:29

  Przecież to są NASZE pieniądze! Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. Chcecie pomóc ludziomn zacznijcie zmniejszać podatki, ograniczcie biurokracje, znieście przymus emerytur itp

  • marju73

   7 sierpnia 2018 at 22:57

   Możesz sobie robić chwalebne zmniejszanie podatkòw, czy ograniczanie biurokracji czy znosić przymus emerytur ale jeśli nie zrozumiesz że bandyci kontrolują system pieniężny będziesz walczył z wiatrakami ku uciesze kreatoròw fałszywego pieniądza.Ludzie ktòrzy kontrolują pieniądz wtlaczją go w rynek i wysysają.I możesz się zaoszczędzić na śmierć, ktòra nie zrobi na nich żadnego znaczenia.Podobnie ludzie ekscytują się robiąc zrzuty na chorych , potrzebujących podczas gdy system fałszywego pieniądza trwa.

   • marju73

    7 sierpnia 2018 at 22:58

    żadnego wrażenia

    • GG.

     7 sierpnia 2018 at 23:49

     Przecież hasełka ograniczenia podatków, zniesienia przymusu ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalno-rentowych – to SOCJALISTYCZNA PROPAGANDA zwolenników socjalizmu liberalnego (prokaptalistycznego)!
     .
     Niech pan więc nie sądzi, że p. rfwerewf będzie walczył z „Ludźmi, którzy kontrolują pieniądz”, albo, że będzie nakazywał kapitalistom-złodziejom uczciwie płacić pensje, podatki i składki ubezpieczeniowe, czego dotąd połowa firm polskich NIE ROBIŁA.
     .
     Nie po to on tu MIELE OZOREM.
     .
     .

     • rfwerewf

      8 sierpnia 2018 at 12:49

      Mylenie pojęć to specjalność lewicowych „intelektualistów”. Jedni robią to specjalnie inni z niewiedzy. Nie wiem do której z grup w się Pan zalicza…

     • GG.

      8 sierpnia 2018 at 16:01

      @ rfwerewf 8 sierpnia 2018 at 12:49
      .
      „lewica” i „prawica” to pojęcia i podział WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNY !
      .
      Poza tym, to pan myli pojęcia, bo jedyną drogą do zmniejszenia podatków i składek ubezpieczeniowych jest ich UPRZEDNIE płacenie PRZEZ WSZYSTKICH przedsiębiorców, zwłaszcza przez tych, którzy się od tego do dzisiaj skutecznie UCHYLALI (50% – wg Kaźmierczaka).
      .
      No i niby dlaczego podatki i składki mają być wciąż mniejsze, skoro potrzeby są wciąż większe?
      .
      Trzeba płacić dywidendę społeczną niezatrudnionym, skoro się wygnało ludzi ze wsi do miast i przejęło ogólnonarodowe zasoby nadziemne i podziemne oraz infrastrukturę.
      .
      Natomiast, bez wątpienia, radykalna redukcja powinna objąć biurokrację, zwłaszcza realizującą zlecenia unijne i NATOwskie.
      .
      .

   • Tomek

    8 sierpnia 2018 at 15:48

    Jakiż to znowu „fałszywy pieniądz”? Czy jeśli oszczędzasz w jakikolwiek sposób i osiągasz na tym zysk (czy to z procentów na bezpiecznej lokacie, czy to ze wzrostu kursu akcji jeśli oszczędzasz nieco bardziej agresywnie) to dostajesz jakiś fałszywy pieniądz, za który nie dostaniesz jakichś towarów czy usług? Czy zrzuty na chorych to przekazywanie jakiegoś fałszywego pieniądza? Co, leków czy zabiegów sobie za te pieniądze nie kupią?

    • Ram

     8 sierpnia 2018 at 17:37

     Doucz się o tym czym jest pieniądz, jak jest tworzony, jaka jest jego natura. Na początek „Pieniądze jako dług” na YT. Potem 4 tomy „Wojny o pieniądz”.

     • Tomek

      8 sierpnia 2018 at 17:51

      Wiem świetnie, czym jest pieniądz, jaka jest jego natura i jak jest tworzony. Ze studiów choćby już to wiem, nie muszę więc filmików na youtube w tym celu oglądać. A pytałem zresztą nie o to, co to jest „pieniądz”, tylko co ma marju73 na myśli pisząc o „fałszywym pieniądzu”. Wspomożesz go w odpowiedzi, skoro już ten filmik widziałeś i nawet 4 tomy Hongbinga czytałeś?

 4. Bobik

  7 sierpnia 2018 at 20:34

  Skończy się kasa i będą pełne domy dziecka…

 5. F/X

  7 sierpnia 2018 at 21:12

  Proszę zauważyć, że wymiera tylko biała rasa. Czy to nie dziwne ? Omamiona tzw. „dobrobytem” nie zauważa, że właśnie dokonuje się jej rasobójstwo przez skoordynowaną inwazję innych ras. Tajemnicą Poliszynelą jest kto za tym stoi, ale na pewno wszystkie rządy światowe współpracują w realizacji tego planu w szczególności z naszym szanownym PiSem, który pokątnie ściąga do Polski dziesiątki, a może i setki obcego rasowo elementu.

 6. Akada

  7 sierpnia 2018 at 22:32

  Dekalog to Prawo Lucyfera, Jehowa czyli bezdusznego mściwego Demiurga.
  Jehowa to Lucyfer. Jest początkiem tego nieistniejącego świata.
  Niech powymierają narody, niech wszystkie płynące od diabła systemy takie jak państwa, kościoły, korporacje upadną. Ale nie liczmy na normalność. Ten świat jest matematyczną inwersją Prawdy.
  Dlatego Jehowa jest odwrócony od Boga gdyż jest matematycznie przeciwnie spolaryzowany.
  Jezus z Nazaretu to wiedział, powiedział przecież, że macie Diabła za Ojca czyli mylicie Diabła z Ojcem.

  • Bobik

   8 sierpnia 2018 at 21:19

   Akada,
   Dekalog *jest* w dużej części sprawiedliwym zestawem praw.
   Z #4,5,6,7,8,9,10 trudno polemizować.
   Problem jest inny – wszystkie 3 główne religie monoteistyczne (judaizm, chrześcijaństwo, i islam) to wymysły albo chorej ludzkiej wyobraźni albo złych duchów albo kombinacji obu.
   Chrześcijaństwo to nic innego jak forpoczta żydostwa. Gdziekolwiek zawitało, panoszą się teraz Żydzi a w miejscach gdzie je pogoniono Żydów nie ma.
   Biała rasa albo wróci do swoich dawnych pogańskich bogów, wywali krzyże czy półksiężyce i przywróci swastyki (swastyka to pogański symbol szczęścia i znak jednoczący wszystkich pogan, nie mylić z działaniami III Rzeszy).
   Zostawmy Żydom żydowskie religie i ich sekty i zbudujmy jakieś bariery oddzielające nas od nich kulturowo, tak żeby nie mieli wśród nas czego szukać.
   W przeciwnym razie biała rasa padnie.
   Bóg Biblii jest bogiem Żydów i faworyzuje Żydów, nie nas. Biała rasa ma swoich bogów.
   Albo będzie się do nich modlić albo zżydzona poprzez chrześcijaństwo i wydojona ze wszystkiego co jeszcze ma zginie.

   • Marian

    8 sierpnia 2018 at 22:16

    @Bobik, Największe rzezie w historii ludzkości nie miały wiele wspólnego z chrześcijaństwem, ani nawet z żydami
    https://www.wykop.pl/link/2404118/10-najwiekszych-tragedii-w-historii-ludzkosci/

    • Bobik

     9 sierpnia 2018 at 00:34

     @Marian,
     Problem z Żydami polega na tym, że działają długoterminowo i tylko z rzadka kogoś mordują.
     Po prostu wypierają bądź zniewalają białą ludność na terenach objętych chrześcijaństwem.

     Co do przykładów ludobójstwa, to patrzył bym na to jednak z perspektywy liczb bezwzględnych i uplasował II WŚ na pierwszym miejscu.
     W przeciwnym razie mogę zarzucić autorowi niezbyt dokładne przemyślenie tematu.
     I tak np działania Pol Pota w Kambodży doprowadziły do śmierci 3 mln mieszkańców z łącznej liczby 8 mln (37.5%).
     Punkty procentowe plasują to nawet wyżej od części zaprezentowanych „katastrof chińskich”.
     Działania chrystianizacyjne Mieszka i Bolesława Chrobrego w zjednaczanej Polsce doprowadziły natomiast do wybicia od 1/4 do 1/2 ludności.
     No i oczywiście wszystkie ludobójstwa blakną w zestawieniu z Matką Naturą, która w 1347-51 roku wybiła około 50% ludności Europy.

     • Marian

      9 sierpnia 2018 at 05:45

      „Działania chrystianizacyjne Mieszka i Bolesława Chrobrego w zjednaczanej Polsce doprowadziły natomiast do wybicia od 1/4 do 1/2 ludności.” – nie wiem, skąd masz te dane, obawiam się że od Janusza Bieszka. Jeśli tak, to możesz to potłuc o kant d***y. – Nie wiem, kto finansuje radosną twórczość tego pana, który miesza prawdę z fałszem, jak Baba Jaga w kotle.
      ” wszystkie ludobójstwa blakną w zestawieniu z Matką Naturą, która w 1347-51 roku wybiła około 50% ludności Europy.” – świadomie pominąłem ten wątek, żeby zobaczyć, czy poruszysz temat. Poruszyłeś delikatnie, ale wszyscy wiedzą, kto wywołał tzw. Dżumę średniowieczną – na pewno nie „Matka Natura”. Tylko sza, sza, bo przecież wtedy mordowano chrześcijan… Jak już jesteśmy przy temacie mordowania chrześcijan, to dorzućmy jeszcze tzw. klątwę Justyniana, rzeź Ormian na początku XX w., no i te ponad 100 tys. rocznie na naszych oczach. http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/art/4135231,rzez-chrzescijan-codziennie-ginie-ich-prawie-pol-tysiaca,id,t.html – a Ty mi tu pieprzysz o zbrodniach Kościoła. Bujaj się frajerze.

     • Bobik

      9 sierpnia 2018 at 10:10

      Marian,
      Najpierw doszło do zwiedzenia i żydowskiego mącenia w wyniku czego z części bogu ducha winnych pogan powstało chrześcijaństwo.
      Gdy okrzepło w siłę zaczęło nawracać (mordować) kogo się dało dookoła, a w wolnych chwilach, gdy nie było kogo mordować, chrześcijanie mordowali siebie na wzajem.
      Po kilkuset latach sami stali się zwierzyną łowną i teraz to ich się morduje, zresztą zwykle przy pomocy innej sekty wywodzącej się również z żydostwa.
      Do tego zauważa się wśród chrześcijan zupełną utratę rozumu co prowadzi do pozbawiania ich majątku i ziemi przez kogokolwiek – Żydów, beżowych, Chińczyków i kogo tam jeszcze.

      Takie są właśnie konsekwencje paktowania z nieprzychylnymi ludziom duchami, zwanych przez chrześcijan diabłami.
      Owe duchy wypełniły swoją część umowy pozwalając chrześcijanom rabować co się da i mordować kogo się da prze ponad 1500 lat.
      Teraz nadszedł czas aby chrześcijanie wypełnili swoją część umowy.

      Oddali już rozum, i zaczynają oddawać majątek i ziemię, głównie Żydom i bisurmanom.
      No i dawni myśliwi stali się zwierzyną.
      Taka karma.

     • Tomek

      9 sierpnia 2018 at 12:57

      Do @Marian

      Marian, jestem strasznie ciekawy, kto wywołał epidemię Czarnej Śmierci w XIV wieku. Uchylisz rąbka tajemnicy? BigPharma (żeby 600 lat później truć ludzi szczepionkami), czy Żydzi? Aż się boję zapytać, kto doprowadził do wyginięcia dinozaurów, bo prawda może mnie porazić:)

      Ale jest jeden plus, jak widzę – jedziesz po guru Wielkiej Lechii. Czyżby jakiś renesans intelektualny ci się w głowie, Marianie, szykował?

     • Bobik

      9 sierpnia 2018 at 13:51

      @Tomek,
      Z tego co czytałem, to epidemię czarnej śmierci w Europie wywołał spisek ludzi zwanych Yersinitami.
      Wysłali oni do Europy pewną piękną kobietę zwaną Yersinia Pestis, córkę mrocznego księcia Rodenta.
      To ona zaczęła to wszystko roznosić.

     • Bobik

      9 sierpnia 2018 at 14:07

      @Tomek,
      Zapomniałem dodać:
      Większość dinozaurów została wymordowana przez indiańskie plemię Yucatanów dowodzonych przez nieustraszonego wodza Chicxulub’a.

   • Akada

    8 sierpnia 2018 at 23:17

    Bóg jest 1. To jest matematyczna informacja po drugiej (inwersja matematyczna) stronie rzeczywistości.
    Jeden to Imię Boga. Słowo to 1,(1) czyli 1 do potęgi nieskończonej, które tworzy przestrzeń światła. Ta przestrzeń to Adam. Ciemność to Ewa. Bóg pokazał Adamowi Ewę kiedy ten ciągle jeszcze spał. Adam śni Ewę. Nie ma żadnej Ewy bo to jedynie wygenerowana matematycznie rzeczywistość bez wymiarów zewnętrznych. Ewa ma sobie kawałek żebra z Adama. Ten kawałek żebra to NIC dla Adama więc Ewa ma sobie Nic z Adama. Nic ze światłości. Ewa to nasz świat.
    Zarządza nim bot matematyczny, bezduszny Jehowa. Tutaj jest świat 0 ZERO zbudowany z próżni. Po drugiej stronie rzeczywistości w innym świecie jak mówił Jezus jest świat Ojca1 zbudowany z INFORMACJI (1).
    Wszystkie religie są fałszywe. Pogaństwo jest fałszywe bo nie pochodzi od Prawdy 1. Prawda 1 jest w innym świecie. Szukaj Adama (duch Ojca1) bo to on jest bramą do Ojca1 i do świata Prawda1.

    • Bobik

     9 sierpnia 2018 at 09:51

     Akada,
     Nie wiem jaki jest sens zabawy w numerologie, ale możemy spróbować.
     W tym kontekście załóżmy, że Bóg to nie 1 do potęgi nieskończonej tylko log(1)1, czyli wszystko co nas otacza.
     Co do Adama i Ewy to nie wierzę w ta bajkę ale słyszałem inną wersję.
     Mianowicie w raju był równiez pies, który porwał wycięte żebro i zaczął uciekać do drzwi raju. W ostatniej chwili, gdy pies był juz na wylocie Jahwe kopnął te drzwi, które obcięły psu kawałek ogona.
     Pies uciekł z żebrem, Jahwe podniósł obcięty ogon, popatrzył i powiedział:
     „No cóż, żebra nie ma ale z tego tez da się Ewę zrobić”
     Jak powiedział, tak uczynił.

 7. PM

  7 sierpnia 2018 at 22:59

  Drodzy Posłowie!
  Ani 500 ani 1000 nie pomoże dopóki nie zaczniemy normalnie zarabiać. Wolność działalności gospodarczej, ograniczenie ZUS i innych obciążeń. Ile jeszcze potrzebujecie czasu aby zrozumieć podstawowe kwestie?

  • mar219

   8 sierpnia 2018 at 16:51

   A czy Francuzi dobrze nie zarabiają? Albo Niemcy? Albo Japończycy? A tam też występują problemy demograficzne.

   • Dick

    8 sierpnia 2018 at 21:20

    Gender, zakaz klapsa, zrównanie homoseksualnych związków z heteroseksualnymi.
    Do tego bożek konsumpcjonizmu i konformizm, egoizm.

    Polacy w pędzie za „Zachodem” też idą tą drogą. Ale jesteśmy na szczęście nadal z tyłu.
    Jak Zachód upadnie, jak dojdzie tam do wojny domowej, to Polacy się opamiętają.
    O ile zdrajcy w Polsce nie zrobią tu nowego Wołynia albo wojny z Rosją.
    Jest jeszcze szansa, że polski naród przetrwa.

 8. lollll

  7 sierpnia 2018 at 23:17

  Zły tytuł bo wiecej polakow wyjezdza z kraju niz rocznis sie w nim rodzi dlaczego tego nikt nie zmieni przeciez te dzieci tez wyjada a co maja placic podatek poglowny (zus) 1000 zl co miesiac na starych dziadow ktorzy maja jakams UMOWE SPOLECZNA ja bym wyjechal

 9. rob k

  8 sierpnia 2018 at 00:43

  tylko ciekawe kto za to zaplaci i kto bedzie chcial pracowac?

 10. kowalski

  8 sierpnia 2018 at 08:29

  Nawet w Prawypl. widać jak chazaro-lewacka propaganda i tzw, system edukacji IIIrp. zdołały wyprać mózgi młodszemu pokoleniu Polaków.Czemu ci wściekle atakujący pro-demograficzne plany Rządu RP nie chcą zobaczyć że katastrofa demograficzna Polski odbije się też na jej ekonomii czyli i na ich losie.Nawet wzrost świadczeń socjalnych pobudzą gospodarkę kraju co zauważyli nawet Niemcy gdy dziesiątki miliardow skierowano dla importowanych muzulmańskich pasożytów.Więc chyba lepiej inwestować we Wlasny Naród.?!

  • GG.

   8 sierpnia 2018 at 16:11

   .
   Nie, gospodarka współczesna jest GOSPODARKĄ SOCJALISTYCZNĄ (KAPITALISTYCZNĄ) i służy WDRAŻANIU W PRAKTYCE UTOPII SOCJALIZMU LIBERALNEGO.
   .
   Wzrost produkcji i konsumpcji, technicyzacja i związana z nią anglicyzacja populacji – nie są żadnym „POSTĘPEM” i „ROZWOJEM”, lecz REGRESEM I UPADKIEM CYWILIZACJI W POLSCE I EUROPIE.
   .
   Ponadto, w dobie automatyzacji i robotyzacji nie ma absolutnie żadnego sensu WALKA O UTRZYMANIE LICZBY MIESZKAŃCÓW MIAST. Liczba ich powinna być znacząco zredukowana, przede wszystkim poprzez wdrożenie programu osadnictwa wiejskiego i odbudowę stanu chłopskiego.
   .
   .

 11. Wkurzony

  8 sierpnia 2018 at 14:44

  Wszystko w porzadku jezeli dzieci beda sie rodzily z powodu ochoty na nie rodzicow! jezeli ma to byc rozwiazaniem na brak kasy to predzej czy pozniej wszystko pierdyknie i bedziemy mieli pelne domy dziecka ktorych menele porzuca jak tylko zabraknie 1000+ A wkrotce zabraknie bo program ten jest na kredyt!! Morawiecki udaje ze zalezy mu na demografii a celowo wyludnia Polske zeby sprowadzac ciapatych i ukrow! 1000+ to chamska zagrywka PISu zeby kupic wlasnie tych bezmozgow ktorzy polasza sie na kase nie patrzac ze dzieci to inwestycja na cale zycie! Chca wygrac wybory i sprzedadza czy kupia najgorszy sort zeby tylko pozostac przy wladzy tak samo jak robi to PO!! Te komunistyczne ,lewackie partie POPIS to nasza zguba! Rozdaja pieniadze wyciagane z kieszeni pracujacych ciezko Polakow!! Sami nie dadza ani grosza ale publiczne pieniadze rozdaja zydom milionami!! Pogonic ta wroga chalastre!!

 12. mar219

  8 sierpnia 2018 at 16:48

  Pieniądze są fajne ale nie one decydują o tym czy ktoś decyduje się na dziecko. Moje 4 dziecko urodziło się gdy nikt nawet nie marzył o 500+. Te pieniądze powinny być wpompowane w kampanie kreującą inny model rodziny niż 2+1, czy wręcz 2+0! W to powinny być zaangażowane instytucje państwowe i kościelne.
  pozdr

 13. Dick

  8 sierpnia 2018 at 21:10

  do 3 mln Polaków wyjechało w ostatnich latach z Polski. W większości są to ludzie młodzi. Zakładają rodziny i mają dzieci na Zachodzie Europy. Nie w Polsce. Następne młode pokolenia Polaków są wypychane z Polski z powodu niskich płac. PIS robi co może, żeby w Polsce zarobki były na niskim, skandalicznym poziomie. Miliony Ukraińców, następnie będą Hindusi. Jak lubię Hindusów, to nie zgadzam się, byśmy byli drugimi Indiami.
  Chociaż nie. Hindusi nie muszą obawiać się „rozpłynięcia” w dziczy banderowskiej…

  A co z setkami tysięcy potomków polskich patriotów wywiezionymi przez okupantów sowieckich i rosyjskich na wschód?
  Niemcy w latach ’90 potrafiły sprowadzić swoich ziomków z byłego ZSRR.
  „Polskie” władze pisowskie wolą Ukraińców, zapewne często potomków zbrodniarzy polskich dzieci…

  • Tomek

   9 sierpnia 2018 at 13:27

   Przecież te 3 miliony Polaków wyjechało lata wcześniej, niż do Polski zaczęli przybywać Ukraińcy, więc skąd niby teza że PiS „zaniża zarobki” i „wypycha rodaków” zagranicę?

   Co do polskich repatriantów z Kazachstanu np., to jasne, PiS dał tu ciała zupełnie (w przeciwieństwie do podanych przez ciebie Niemców, którzy to efektywnie zrobili), tyle że naszych rodaków w Kazachstanie jest nieco ponad 30 tysięcy, więc z perspektywy samego rynku pracy ich sprowadzenie problemu w żaden sposób nie rozwiąże.

 14. Dick

  8 sierpnia 2018 at 21:15

  W obecnej Polsce największą daniną są akcyza, WAT i PIT. CIT jest niski, bo państwo „nie potrafi” ściągnąć z nich podatków.
  Gdyby wzrosły płace, to nie tylko więcej Polaków by wróciło do kraju, ale i państwo miało by większe dochody, było by więcej pieniędzy na emerytury, inwestycje, służbę zdrowia, czy wreszcie wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa wzrastały by możliwości inwestowania samych Polaków.

  Ale pisiorom chodzi o interesy syjonistów. Im w Polsce mniej Polaków, tym lepiej. A te 500+ to tylko kiełbasa wyborcza, by mogli dalej zarządzać kolonią.

  • GG.

   9 sierpnia 2018 at 01:04

   Otóż to!
   .
   Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, powiedział w kwietniu 2017 r. dziennikarzowi, że
   .
   „w Polsce 60 proc. firm nie płaci podatku od zysku. [Czy] Pan wierzy w to, że ta rzesza firm nie ma zysków? Że 60 proc. ma straty? Niektórzy niezmiennie od dwudziestu lat?
   .
   – [Dziennikarz:] Ale to by oznaczało, że 60 proc. przedsiębiorców robi państwo i Polaków w konia.
   .
   – [C. Kaźmierczak:] 60 proc. to może nie. Ale 50 procent to już pewnie tak.
   .
   – [Dziennikarz:] Sprecyzuję: co drugi przedsiębiorca oszukuje państwo.
   .
   – [C. Kaźmierczak:] Prawda.”
   .
   Źródło: Mariusz Janik, Dzięki niemu nasze zarobki mają wzrosnąć o kilkaset złotych. Rewolucyjny projekt eksperta „dobrej zmiany” http://innpoland.pl/134375,dzieki-niemu-nasze-zarobki-maja-wzrosnac-o-kilkaset-zlotych-rewolucyjny-projekt-eksperta-dobrej-zmiany (19.04.2017).
   .
   Władza przymyka oczy na nieuczciwość dużej części biznesu, a jednocześnie za pomocą specjalnych bonusów typu „500+” zachęca Polaków do utrzymania spokoju społecznego.
   .
   Jednak według badań z maja-czerwca 2016 roku, aż 78 % badanych Polaków chciało przeznaczyć pieniądze pochodzące z programu 500+ na zakup samochodu, przy czym większość (67 %) planowała zakup na kredyt.
   .
   I tak się stało – Polskę zalała w ostatnich latach olbrzymia fala samochodowego złomu, a my – Polacy-Słowianie – nadal WYMIERAMY JAKO NARÓD.
   .
   W sytuacji przeraźliwie niskich pensji połowy pracujących TRZEBA WYBIERAĆ: albo ściąganie i naprawy samochodowego złomu, albo drugie dziecko w rodzinie.
   .
   .

   • Tomek

    9 sierpnia 2018 at 13:32

    Fajna bzdura, tyle że liczby mówią zupełnie coś innego:). Już raz ci to pokazałem, a ty oburzony, że udowodniłem ci kłamstwo byłeś łaskawy jedynie mnie zwyzywać:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra