Z zagranicy

USA: media społecznościowe blokują konserwatystów

Amerykański konserwatysta Alex Jones stracił dostęp do mediów społecznościowych. Jego konto zostało zablokowane m.in. na Facebooku, YouTubie i Twitterze.

Jones jest twórcą kilku stron internetowych jak Infowars, antyszczepionkowcem, określanym jako zwolennik teorii spiskowych. Głosi m.in. że Amerykanie nie wylądowali na księżycu, a za zamachem na Word Trade Center stał rząd USA. Sam nazywa siebie libertarianinem i paleokonserwatystą.

Podobne restrykcje ze strony korporacji dotykają także innych konserwatystów. Ich ofiarą padł np. Ron Paul, dyrektor Libertarian Institute.

Zablokowani mówią, że jest to zemsta korporacji, przeciwko którym występują. Te jako powód podają mowę nienawiści.

Jeszcze raz sprawdza się w praktyce zasada liberałów: „Nie ma tolerancji dla przeciwników tolerancji”. Mówiąc inaczej: masz prawo mówić, co chcesz, chyba, że myślisz inaczej niż my.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. GG.

  8 sierpnia 2018 at 14:40

  .
  Lewica i prawica – spektakl dla mas (3/3) prof. Henryk Kiereś https://youtu.be/_uHDrW-AX0c
  .
  Tutaj padają słowa profesora:
  .
  „ZASADY PERSONALISTYCZNE NIE DAJĄ SIĘ POGODZIĆ Z GOSPODARKĄ LANSOWANĄ PRZEZ KAPITALIZM”
  .
  oraz
  .
  „KONSERWATYWNY LIBERALIZM – TO POJĘCIA ZUPEŁNIE SPRZECZNE”
  .
  .
  Pozostałe części:
  .
  Lewica i prawica – spektakl dla mas (1/3) prof. Henryk Kiereś youtu.be/wXYCwIKHnU4
  .
  Lewica i prawica – spektakl dla mas (2/3) prof. Henryk Kiereś youtu.be/mkUlYiIk8a0
  .
  .
  .

  • GG.

   8 sierpnia 2018 at 14:45

   .
   KAPITALIZM = SOCJALIZM
   .
   Istnieją dwa typy filozofii: personalistyczna i socjalistyczna (utopijna).
   .
   Filozofia utopijna zrodziła SOCJALIZMY:
   .
   a/ socjalizm liberalny (zwany też KAPITALIZMEM),
   .
   b/ socjalizm komunistyczny,
   .
   c/ socjalizm faszystowski,
   .
   d/ socjalizm narodowy,
   .
   e/ socjalizm anarchistyczny.
   .
   Wszystkie te socjalizmy są przeciwstawne personalizmowi, a szczególnie KAPITALIZM (jako gospodarczy model socjalizmu liberalnego) JEST ABSOLUTNIE NIE DO POGODZENIA Z ZASADAMI PERSONALIZMU I CYWILIZACJĄ PERSONALISTYCZNĄ (zwaną też łacińską).
   .
   .

 2. fdsfdsgfdsg

  8 sierpnia 2018 at 15:12

  Przydałby się tekst o wpływie obecności Eskimosów w USA na życie zwykłych obywateli np. praca na półtora etatu to nie jest normalne, coś o zadłużeniu, o finansowaniu lichwy, wpływu na firmy rzeczywistej gospodarki w odróżnieniu od firm sektora finansowego, wyniszczaniu krajów nie za posiadanie broni chemicznej tylko za posiadanie własnych planów rozwoju niespójnych z amerykanskimi
  coś co dałoby się przetłumaczyć i wkleić na amerykańskie fora internetowe

  jak zam życie i Eskimosów to robią to samo co i u nas tylko za względów taktycznych utrzymują amerykańskiego Golema w przy życiu

  • GlosRozsadku

   8 sierpnia 2018 at 15:23

   MOwisz i masz , ” Kultura krytyki ” Kevin Macdonald.

 3. GG.

  8 sierpnia 2018 at 16:39

  .
  ALBO OJCZYZNA, ALBO MIĘDZYNARODOWY KAPITALIZM
  .
  „Europa potrzebuje wielkiego przebudzenia – rewolucji ducha i intelektualnego oświecenia, które poprzedzałyby polityczną rewolucję tożsamościową. Okoliczności są skrajnie niesprzyjające; otumanione nowoczesnością, kapitalizmem i demoliberalizmem ludy Europy wrogo lub w najlepszym razie obojętnie odnoszą się do tych, którzy chcą je obudzić z „American Dream” i przywrócić im ich tradycyjną tożsamość. Nie ma już w Europie tradycyjnych społeczeństw, nie ma arystokracji, wojowników, ludu, nie ma tradycyjnej religii, obumierają rody i etnosy, kapitalizm niszczy tradycyjną gospodarkę organiczną, a nawet środowisko przyrodnicze Europy. To jednak nic, duch ludzki bowiem jest wolny. Zawsze możemy powiedzieć „nie” zastanym okolicznościom. Oskarżając je – już wygrywamy. Rewolucja zaczyna się w naszych sercach. Musimy obudzić znów w sobie tożsamość etniczną, indoeuropejskie cnoty heroiczne, świadomość swojej „rasy”, musimy na powrót stać się dumnymi synami Europy.
  .
  Intelektualiści europejscy stoją dziś przed wyborem: zawrzeć historyczny pakt z zachodnią, demoliberalną i kapitalistyczną hegemonią, czy zawrzeć historyczny pakt z Europą – z jej tożsamością i Tradycją. Intelekt zachowuje autonomię wobec warunków społeczno-ekonomicznych, zatem nawet w społeczeństwie postmodernistycznym europejski intelektualista może powiedzieć „nie” kapitalizmowi, demoliberalizmowi i Stanom Zjednoczonym, powiedzieć zaś „tak” Europie, Tradycji i tożsamości. Duch ludzki jest wolny i Alain de Benoist mówi nam, że nic nas nie ogranicza przed opowiedzeniem się po stronie Europy i tożsamości.
  .
  „Historyczny pakt” z Ojczyzną
  .
  Dziś przed takim dylematem stoi także polski inteligent. Kraje i społeczeństwa zachodnioeuropejskie powiedziały już „tak” amerykańskiej „międzynarodówce lodówek”, kapitalizmowi, NATO, mcdonaldyzacji, Hollywoodowi, hamburgeryzacji, konsumpcjonizmowi, demoliberalizmowi, komercjalizacji i popkulturze. Skończyło się to dla nich moralną, intelektualną, kulturową i demograficzną dewastacją. Nam tego pytania nie można było zadać wcześniej, niż w 1989 r. Pokolenie „Solidarności” odpowiedziało „tak” dla kapitalistycznej i demoliberalnej „egemonia”. Nasze pokolenie może jeszcze powiedzieć „nie”.
  .
  Powiedzieć „nie” Ameryce i jej demoliberalnej cywilizacji, to stanąć po stronie kontrhegemonii i opowiedzieć się po stronie Ojczyzny. Po stronie Ojczyzny, znaczy po stronie Tradycji, tożsamości, zakorzenienia, wspólnoty, autorytetu, po stronie etnosu i po stronie państwa.
  .
  Powiedzieć „nie” Ameryce znaczy odnaleźć głębsze i bardziej elementarne pokłady sensu naszego istnienia w świecie. Człowiek nie żyje po to, by się bogacić i wyzyskiwać innych, lecz by osiągnąć wyższy wymiar egzystencji – stan poza zasięgiem pojmowania prymitywnej, utylitarystycznej i „pragmatycznej” umysłowości amerykańskiej.
  .
  Powiedzieć „nie” Ameryce, to rozbudzić w sobie świadomość etniczną, świadomość organicznego związku z naszym własnym szczepem i krajem, dumę z bycia Polakami, Słowianami i Europejczykami.
  .
  Powiedzieć „nie” Ameryce, to uwolnić naszą słowiańską duszę i nasz europejski intelekt z duszącego je kaftana demoliberalnej poprawności ideologicznej, oraz zrzucić ciężar demokratyczno-parlamentarnych rządów miernoty i bylejakości.
  .
  Powiedzieć „nie” Ameryce i jej demoliberalnej cywilizacji może każdy. Możesz Ty i mogę ja. Nieważne, jakiej partii politycznej jesteś członkiem. Nieważne, ile zarabiasz. Nieważne, jaki zawód wykonujesz. Nieważne, jakie masz formalne wykształcenie. Nieważne, jaki jest Twój stan cywilny i jakie zobowiązania rodzinne lub matrymonialne. Nieważne, jak mało popularna jest w zamerykanizowanym społeczeństwie Twoja patriotyczna i niepodległościowa postawa. Ważne jest tylko to, że Twojego ducha nie jest w stanie zniewolić nikt, poza Tobą samym. Zawsze więc możesz powiedzieć „nie”demoliberalizmowi i kapitalizmowi. Wówczas, wygraliśmy. Ty i ja. Nasza Ojczyzna.”
  .
  Źródło: Ronald Lasecki, Albo Ojczyzna, albo międzynarodowy kapitalizm jeznach.neon24.pl/post/144949,ojczyzna-albo-kapitalizm (05.08.2018).
  .
  .

 4. banita

  8 sierpnia 2018 at 17:02

  Tak jakby u nas było inaczej. Niby rządzi PiS a lewactwo i tak blokuje wszystko co nie jest pochwałą lewactwa. Odczuwam to systematycznie na własnej skórze.

 5. Bobik

  8 sierpnia 2018 at 17:03

  No właśnie, a w Polsce jest sporo durnych stron konserwatywnych, które chcą, żeby je „polubić na pejsie”.

  • banita

   8 sierpnia 2018 at 18:21

   Choćby stanęły na rzęsach nie dorównają w durnocie lewackiemu tęczowemu bezmózgowiu.

 6. rychu

  8 sierpnia 2018 at 19:00

  Nie po to zydy wzieły media społecznosciowe byscie sobie na nich mogli swobodnie gadac wzieli je po to by miec z tego kase i by mogli was kontrolowac. Sami tworzycie im biznes serwery sa prywatne ot i wasz kapitalizm chociaz tak naprawde nie wiem co to znaczy.Ludzie stwozyli jakies izmy by usprawiedliwiac swoj egoizm zachłannosc dominacje człowieka nad człowiekiem. Kazdy dokładnie wie od urodzenia co robic by nie krzywdzic blizniego. Kiedys wystarczyło 10 przykazan.Żydom wystarcza talmud a my mamy rozbuchane kodeksy karne handlowe ustawy regulacje dyrektywy . Juz nikt tego nie ogarnia i tylko udaja ze cos z tego rozumieja.

 7. óóóóóóóóóóóó

  8 sierpnia 2018 at 20:06

  Skoro internet taki niebezpieczny, to czemu braun i michalkiewicz, działając samotnie, w nim zyskują, czemu wygrywają w nim Wyklęci i chrześcijaństwo, a palikoty i inni działający z pomocą państw przegrywają?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra