Z zagranicy

III RP, czyli czego zazdroszczą i co podziwiają u nas cudzoziemcy

Ten odcinek poświęcony III RP będzie trochę inny: przeanalizujemy czego zazdroszczą nam cudzoziemcy, co podziwiają i ja widzą nasz kraj. Aż dziw, że sami tego nie widzimy i jak „koziołki matołki’ emigrujmy po… no właśnie po co? Analiza na podstawie YouTube.

Anglicy, których zalała polska fala emigracyjna dziwią się, że z tak pięknego kraju można… emigrować. Nie wiedzą – mają 5 mil pasożytów na socjalu u siebie – że trzeba dla tej Polski ciężko pracować. Dostrzegają przywiązanie do wartości rodzinnych, a u nich totalny rozkład. Osobnicy z „krainy deszczowców” zazdroszczą słońca i śniegu, a londyńczycy zieleni w miastach.

Amerykanie zazdroszczą… bezpłatnych studiów, które jeśli nie mają bogatych rodziców, albo nie wejdą w jakąś stanową refundację kredytową (w zamian za pracę w prowincjonalnej dziurze), kończą z niebotycznym kredytem.

Zazdroszczą ZUS-u! U nich urlop macierzyński jest symboliczny, a urlopu płatnego NIE MA! I NFZ – bo jak korporacja nie wykupi im ubezpieczenia, po prostu go nie mają! Mówię to na podstawie wypowiedzi youtubowych białych z klasy nisko-średniej, którzy nie pasożytują, a pracują.

Azjaci ciszy i spokoju, nie ma krzyczących klaksonów.

Brazylijczycy, mieszkańcy kraju de bandidos zazdroszczą bezpieczeństwa na ulicach i w metrze. Hiszpanie – śniegu. Włosi – czterech wyraźnie rozgraniczonych pór roku.

Szwedzi zazdroszczą nam prawicowego rządu, który przeciwstawił się przymusowej relokacji fałszywych uchodźców, ale nie wiedzą, że rząd PIS-u wpuszcza emigrantów tylnymi drzwiami, a właściwie całkiem legalnie.

Wystarczy zaobserwować Szwedów i innych Skandynawów w centrach handlowych Gdańska, jacy są odprężeni i zadowoleni, a nie spięci – rozglądający się wokoło głowy przed werbalnym lub fizycznym atakiem.

Po akcji pożarniczej polskiego modułu strażackiego zazdroszczą centralnego systemu ppoż. (mają u siebie tylko  gminny), który pozwala wygenerować moduł pomocowy bez obniżenia poziomu bezpieczeństwa w kraju.

Oszczędni w chwaleniu Polaków Niemcy, którzy znowu „zbawiają świat” swoimi ideami, zdają się popadać w „polski kompleks”. Wszystko czym się przez lata szczycili (marka, gospodarka, auta, Fußball spielen), co było rekompensatą za powojenne upokorzenie, traci na znaczeniu wobec drastycznego obniżenia jakości życia z powodu „jeźdźców islamu”.

Rosyjskojęzyczni zazdroszczą nam z przyczyn cywilizacyjnych bardzo wiele. Sprawnego państwa, sprawnego transportu, dróg, religijności, silnej rodziny. Wyższego poziomu kultury i cywilizacji, że u nas wszystko jest dla człowieka. Zazdroszczą jak Polacy dbają o swoje państwo i małe lokalne wspólnoty. Chwalą polską szkołę i sposób odnoszenia się nauczycieli do uczniów. Kilkakrotnie kobiety wypowiadały się z aprobatą o zakazie aborcji w Polsce.

Jeden Francuz zazdrości nam, że nie ma …socjalu i trzeba pracować, czyli nie wytwarza się patologia z leniwych osobników. Miał na myśli pewnie emigranckie blokowiska, czego bał się powiedzieć.

Wszyscy zazdroszczą nam mężczyznom pięknych kobiet Polek-rodaczek. Wolności wypowiedzi, nie skrępowaną cenzurą „politycznej poprawności”. Ponadto czystości, pięknej przyrody, patriotyzmu. Zazdroszczą nam tego jacy jesteśmy. DOBRZY I PRZYJACIELSCY.

Dzięki łasce Jezusa Chrystusa i matczynej opieki Jego Matki – to dodaję od siebie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Kwal

  9 sierpnia 2018 at 08:57

  Najbardziej śmieszy to, że Szwedzi zazdroszczą Nam prawicowego rządu…..ha ! ha ! ha !…

  • wPrawo.pl

   9 sierpnia 2018 at 09:59

   „Daj im swój dom i wszystkie swoje pieniądze”. Syryjski uchodzą pisze list otwarty do Austriaków.

   • GG.

    9 sierpnia 2018 at 10:45

    .
    UCZCIWOŚCI POLITYKÓW, BIZNESMENÓW I DZIAŁACZY:
    .
    .
    „Polska-Litwa: Polowanie na liderów Związku Polaków
    .
    (…) polskie służby zakuwają w kajdanki działacza (sekretarza ZPL) z Wileńszczyzny, a przedstawiciele rządzącej w Warszawie prawicy rozprawiają o konieczności radykalnych zmian w organizacjach mniejszości polskiej (…) prezesowi i sekretarzowi ZPL postanowiono przedstawić zarzuty popełnienia czynów z art. 286 § 1 i art. 270 § 1 kodeksu karnego.
    .
    Pierwszy jest z rozdziału o przestępstwach przeciwko mieniu, drugi dotyczy fałszowania dokumentów. Działaczom grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.
    (…)
    Jak doszło do przesłuchania sekretarza? – Jak terrorystę zatrzymano młodego człowieka na oczach całej wsi, skuto na kilka godzin kajdankami i przewieziono do Warszawy ?– mówił w środę „Rzeczpospolitej” z oburzeniem Michał Mackiewicz, prezes ZPL.
    .
    Miała to zrobić ABW w miejscowości położonej kilkadziesiąt kilometrów za Krakowem, gdzie sekretarz ZPL przebywał na urlopie. (…)
    Sprawa dzieli obóz rządzącej w Polsce prawicy. Jedni uważają, że trzeba się wreszcie zabrać za polskich liderów na Litwie, bo nie tylko FLIRTUJĄ Z ROSJANAMI, ale też łamią polskie prawo.”
    .
    Źródło: https://www.rp.pl/Polityka/180809473-Polska-Litwa-Polowanie-na-liderow-Zwiazku-Polakow.html (09.08.2018).
    .
    .
    Chyba za to niesłuszne „flirtowanie z Rosjanami” postanowiono się za nich „zabrać”.
    .
    .

 2. hania

  9 sierpnia 2018 at 09:47

  Na pewno zazdroszczą nam
  – prawicowego rzundu
  – i katoludzkiego radyja

  Świeży news z ichniejszej stronki:

  „Udział polskich żołnierzy w misjach w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie pokazuje solidarność Polski wobec UE i NATO – powiedział w środę w Kosowie szef MON Mariusz Błaszczak”

  No widzicie głupie ludy, ojcowie redemptoryści wiedzą czym jest wojna sprawiedliwa prowadzona w imię najwyższych wartości!
  Ojcowie bez słowa krytyki ( wszak dotacje) piszą, że w imię swoistej solidarności( chyba rozbójniczej) można mordować cywili zrzucając bomby z zubożonym uranem na szkoły, szpitale i domostwa….

  Dziękuję, płaćcie dalej….

  • banita

   9 sierpnia 2018 at 11:07

   Haneczko miła nie pluj tak jadem bo ci w twoje własne oczko wpadnie. Widzisz, co byście nie napisali o PiS to i tak dla zachodniego lewactwa i reszty zachodniego świata jest on prawicowy, bez względu na to czy za czy przeciw prawicy. Lewactwo tak im dało do wiwatu że każdy tylko nie lewactwo. Ja na twoim miejscu zamknęłabym usteczka i nie chwaliła się swoim lewactwem, gdyż tajemnicą poliszynela jest iloczyn IQ tego zakodowanego nowoczesnego luda tanich POzeów.

   • hania

    9 sierpnia 2018 at 12:53

    Ależ @ Banito przemiły
    jak mawia twój guru
    – tylko prawda cię wyzwoli
    Pozwól więc, że nieskromnie zapytam
    – czy aborcjoniści są tą prawicą?
    – czy pożyczkobiorcy za grube odsetki pozostawione przyszłym pokoleniom są prawicą?
    – czy handlarze cudzą własnością
    (ot, kopalnia Krupiński) są prawicą?
    Nie wspomnę o idei wojny sprawiedliwej, o której pisano już w wiekach średnich
    choć nasi redemptoryści wespół z ” prawicą” nic o tem nie słyszeli….
    To jest jad, człowieku ogarnij się 🙂

    • banita

     9 sierpnia 2018 at 13:34

     Haniu jestem jak ty kobietą. Nie wiem o jakim guru piszesz, nie wyznaję nic hinduistycznego, nawet jogi. Jedyny nauczyciel mój to Jezus. Tak, prawda wyzwoli, chociaż czasami dopiero po drugiej stronie życia. Tu na ziemi są trzy prawdy. 1. Sama prawda. 2. Prawda i tylko prawda i 3. G…o prawda. To co piszesz to ta trzecia prawda. Co do aborcjonistów są wśród nich i chrześcijanie i nawet katolicy – to są grzesznicy co nie zmienia faktu kim są, a są i w lewicy i w prawicy i całej reszcie po środku. Takich długów jak zrobiła POpaprana lewica chyba tylko Wenezuela potrafiła narobić i wyobraź sobie, że to POnoć dwie lewice i wszystko zgodnie z przeznaczeniem POszło do lewych kieszeni (czytaj prywatnych). Nikt nie handluje cudzą własnością, a odbierają przywłaszczoną, bądź ukradzioną własność prawowitym właścicielom. Sądząc po imieniu nie wykluczone, że uważasz się za obywatelkę wybraną i chcesz tego byście otrzymali to co wam się nie należy. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie wojny sprawiedliwej. Utopii jest wiele z tą obowiązującą czerwoną nie dawno, że wszystko ponoć do wszystkich należało i nie było bogatych, gdyż ich wybito a majątki przejęła czerwona banda, czy też teraz ta niebieska, która handluję już nie krajami a kontynentami. Tak Haniu w twojej wypowiedzi jest mnóstwo jadu. Paskudnego jadu.

     • prawo

      9 sierpnia 2018 at 13:48

      Bo kobieta to wąż. Każda jest z grzechu poczęta.

     • hania

      9 sierpnia 2018 at 18:34

      @banita

      Co do gówno-prawdy, pozwól, że ją przybliżę

      Kto jest odpowiedzialny za odrzucenie obywatelskiego projektu ” nie zabijaj”?
      kto jest odpowiedzialny za ciągłe markowanie prac nad podobnym projektem, a dotyczącym zakazu aborcji?
      Czy to nie ten pracowity Sejm, który na rozkaz wydany z dalekiego kraju, uwinął się w 4 godziny
      ( chodzi mi o ustawę o IPN)
      Zdaje mi się, że teraz nie rządzi wstrętne PO ile katolicy z PISu?
      POpaprańcy głoszący swoje przywiązanie do Boga na falach ” katoludzkiego radia”
      ( nie będziesz brał imienia PB na daremno, i Jego Matki, wiec nie wymieniam nazwy)
      POgorszyło ci się, że nie wiesz na jakim świecie żyjesz?

      Powiedz mi kto jest właścicielem choćby kopalni Krupiński?
      Czyzby nie naród polski?
      Komu więc odbierają tę własność,by oddać ją ” prawowitym właścicielom”?
      Nie wspominam już o wcześniejszych prywatyzacjach stoczni, papierni i inn

      Nie uważam się za obywatelkę wybraną, bez mojej pracy nic mi się nie należy!
      Ale nie lubię być okradaną!
      ( nawet przez katoludzkich p-osłów i ministrów)
      Nie lubię też ludzi, którzy jak na rasowych sekciarzy przystało za wszelką cenę bronią swoich pupili…

      Nie znasz pojęcia wojny sprawiedliwej?!
      Alboś licha z etyki chrześcijańskiej albo pacyfistka 🙂

      O jakim jadzie piszesz, kobieto?

  • Tomek

   9 sierpnia 2018 at 20:07

   Haniu, tobie to naprawdę od tej Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności się w głowie pomieszało… Gdzie w czasie wojny w Kosowie NATO zrzuciło bomby na szkołę, szpital lub domostwa? Gdzie?

   • Marian

    9 sierpnia 2018 at 20:28

    Zrzucili na ambasadę chińską w Belgradzie, przypadkiem 😉
    W podziękowaniu, za to, że Chińczycy odkupili od jakiegoś rolnika serbskiego resztki pewnego samolotu 😉

   • hania

    9 sierpnia 2018 at 21:03

    Pisałam już
    – z panem @Tomkiem nie rozmawiam, są jakieś granice absurdu
    Pan je przekroczył
    Dobranoc

    • Tomek

     9 sierpnia 2018 at 21:16

     Haniu, granice absurdu to ty w każdym wpisie przekraczasz i jakoś ci to nie przeszkadza. Tym razem „popisałaś” się twierdzeniem o bombardowaniu przez NATO szkół i szpitali. I ty piszesz mi o granicach….

    • GG.

     10 sierpnia 2018 at 02:47

     .
     To jasne, że z tym HASBARSKIM TROLLEM NIE MA CO GADAĆ.
     .
     Lepiej przeczytać:
     .
     Vladan Stamenković, BOMBARDOWANIA SERBII: ZBRODNIA CZY LUDOBÓJSTWO?, „Myśl Polska” nr 19-20/2014 (11-18.05.2014) http://www.mysl-polska.pl/node/69
     .
     .

     • GG.

      10 sierpnia 2018 at 02:50

      .
      „Naloty NATO na Serbię były zbrodnią” https://www.tvp.info/6848770/swiat/naloty-nato-na-serbie-byly-zbrodnia/ (24.03.2012).
      .
      .

     • GG.

      10 sierpnia 2018 at 03:12

     • Tomek

      11 sierpnia 2018 at 18:16

      Hasbarskim?:) Oj, wychodzi z ciebie prawdziwa natura, GG:). Swoją drogą, to dość symptomatyczne, że rosyjska agentura zwykle grała właśnie na takiej nutce – od stworzenia „Protokołów Mędrców Syjonu” począwszy.

      A zamiast przesyłać mi linki np. do materiałów rosyjskiej telewizji, to proponuję ci żebyś poczytał sobie najpierw o serbskich czystkach etnicznych czy to w Bośni, czy w Kosowie, a potem będziesz się nad interwencją NATO zastanawiał.

   • Polak

    10 sierpnia 2018 at 11:42

    Do durnia, prowokatora i obcego ciała tutaj „Tomka”:

    http://geopolityka.org/komentarze/924-historia-pisana-przez-zwyciezcow-wojna-w-jugoslawii

    Ostatnim niewygodnym tematem, którego fakty same domagają się oskarżenia winnych, to sprawa 78 dni, podczas których bombardowano Jugosławię, chcąc złamać jej opór. Pretekstem do zaatakowania bezprawnego Jugosławii stała się opisana wyżej „zbrodnia w Raczaku”, a także „wypędzenia” Albańczyków z Kosowa. W rzeczywistości z Kosowa wypędzono wtedy w wyniku bombardowań NATO i późniejszego terroru w obecności misji pokojowej ok. 350 tys. Serbów, Goranów, Romów i innych narodowości (włącznie z Albańczykami kosowskimi przeciwnymi sepratyzmowi i tworzeniu Wielkiej Albanii na szczątkach Jugosławii) [35]. NATO-wskie „inteligentne bomby” „omyłkowo” bombardowały szpitale, mosty, kościoły, szkoły. Atakowano także autobusy i pociągi wypełnione ludźmi, zniszczono budynek stacji telewizyjnej, rezydencję Miloszewicia, ostrzelano siedzibę Partii Socjalistycznej, całkowicie zniszczona została także ambasada chińska, w której znajdował się nadajnik radiowy. Zginęło kilka tysięcy ludzi [36]. Odpowiedzialni za wszystkie wyżej opisane masakry – prezydent Clinton, Wesley Clark, Madeleine Albright, minister w rządzie Niemiec Joschka Fischer, a także prezydenci Bośni i Chorwacji Tudźman i Izetbegowic nie ponieśli za to nigdy żadnej odpowiedzialności.

    • GG.

     10 sierpnia 2018 at 13:52

     .
     Prezydent Clinton miał w tej zbrodni wspólnika – prezydenta Jelcyna i jego żydowskie otoczenie: https://youtu.be/NGMnojYvaVc
     .
     Dziwnym trafem, „W piątek 31 grudnia 1999 Jelcyn zrzekł się funkcji prezydenta. Pełniącym obowiązki prezydenta do czasu rozpisania wyborów został wtedy Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin” (Wikipedia).
     .
     .

 3. banita

  9 sierpnia 2018 at 14:01

  @prawo rozumiem że twoją żoną jest koza, a twoje córki to??? A może ty nie masz żony tylko męża??? Wiesz, to ty jesteś wężem. Kobieta posłuchała węża. Doucz się sieroto.

 4. swsa

  9 sierpnia 2018 at 17:33

  hiszpanie sniegu??? ciesze sie, ze w polsce im sie podoba, ale od razu widac, ze nie maja bladego pojecia co u nas sie wyprawia.

 5. LN111

  9 sierpnia 2018 at 19:37

  Putin i Merkel niczego nam nie „zazdrości”. Oni tylko chcą nam wszystko to co jest Polskie zniszczyć…

 6. Marian

  9 sierpnia 2018 at 20:35

  No, paaaanie Autorze, jeśli już piszemy o takich rzeczach, to nie wypada nie znać tego:
  https://www.youtube.com/watch?v=2g0zAb3y9is

  „Wszyscy zazdroszczą nam mężczyznom pięknych kobiet Polek” – to akurat nie ma czego – nie rodzą dzieci, są zarozumiałe, samolubne(z wyjątkami) i mają dwie lewe ręce do prac domowych (mówię o pokoleniu 50-).

 7. hania

  9 sierpnia 2018 at 21:14

  Panie @Marianie z pachołkami NWO nie ma sensu rozmawiać
  Bombardują tylko ruskie
  Amerykanie wraz z ukochanymi Izraelczykami zrzucają ” pomoc humanitarną”
  dum- dum

  „NATO rozpoczęło naloty przy użyciu ponad 450 samolotów, a pod koniec akcji w bombardowaniach brało udział około 1.200 maszyn. Dowódcy polityczni i wojskowy Sojuszu uważali, że Jugosławia skapituluje już po kilku dniach. Nie osiągając zamierzonego celu, NATO zwiększyło liczbę samolotów i ilość nalotów w celu zniszczenia zdolności bojowych Wojska Jugosławii (WJ) i zdemoralizowania mieszkańców. Dlatego też pod koniec bombardowań nasiliły się „przypadkowe” ataki na cele cywilne, nazywane przez oficjeli NATO skutkami ubocznymi.

  Wykonano ponad 2.300 nalotów, których celem były setki obiektów. Zużyto około 28.000 jednostek amunicji i wystrzelono ponad 1.000 pocisków manewrujących „Tomahawk”. W czasie bombardowań zniszczono lub uszkodzono 25.000 obiektów, z czego ponad 1.000 cywilnych. Bombardowano obiekty przemysłowe (78), energetyczne (45), mosty, radio i TV przekaźniki, drogi i trakcje kolejowe, lotniska… Po stronie serbskiej zginęło około tysiąca żołnierzy i policjantów. Straty w cywilach wynosiły około 2.000 zabitych (w tym prawie 90 dzieci) i około 6.000 rannych.

  Oprócz tych skutków, widzialnych i namacalnych, są również skutki niewidoczne. Niewidoczne gołym okiem skutki agresji łączące rok 1999 z teraźniejszością i przyszłością. W maju 1999 roku ONZ ukrył przed opinią publiczną raport Senegalczyka Bakary Kante, szefa pierwszej misji UNEP (United Nations Environment Programme) zajmującej się skutkami bombardowań Jugosławii dla środowiska naturalnego.
  Tekst ten nigdy nie został opublikowany w całości, ale jego fragmenty dotarły do prasy dzięki staraniom amerykańskiego niezależnego dziennikarza Roberta Jamesa Parsonsa
  Senegalczyk przebywający wraz z przedstawicielami innych agencji ONZ w jeszcze bombardowanej Jugosławii, po 12 dniach pobytu, w maju 1999 r. sporządzili raport mówiący o katastrofie ekologicznej. Według raportu, powietrze i grunt w Jugosławii zostały na trwale zanieczyszczone materiami trującymi i promieniotwórczymi z powodu bombardowań zakładów przemysłowo-chemicznych oraz użycia amunicji ze zubożonym uranem. Raport kategorycznie stwierdza, że następne generacje mieszkające na zbombardowanych obszarach będą podatne na schorzenia rakotwórcze, leukemię, zwiększy się ilość poronień i deformacji u noworodków.

  W wyniku bombardowań stacji elektroenergetycznych i transformacyjnych do środowiska dostały się groźne substancje, wśród których najgroźniejszą jest Polichlorowany Bifenyl (PCB). Już w latach 60-tych zeszłego wieku odkryto jego właściwości rakotwórcze. Stwierdzono również, że w środowisku naturalnym ulega on powolnemu rozkładowi i powoduje niezwykle trudne do usunięcia skażenie gleby i wody. PCB wywołuje nowotwory, choroby układu immunologicznego, nerwowego, uszkodzenia wątroby, bezpłodność i uszkodzenia płodu u ciężarnych kobiet. PCB jest związkiem trwałym i łatwo rozprzestrzenia się w środowisku naturalnym, jest odporny na rozkład pod wpływem czynników fizycznych i chemicznych, zostaje obecny na kolejnych etapach łańcucha pokarmowego. W raporcie podkreśla się, że tylko jeden litr PCB wystarczy do zatrucia miliarda litrów wody pitnej”

  całość: http://www.mysl-polska.pl/node/69

  • Tomek

   9 sierpnia 2018 at 21:50

   Ja się ponownie pytam, gdzie tu są bombardowania szkół czy szpitali? Zadałem ci proste pytanie, więc nie wij się jak piskorz, tylko wskaż konkretne przypadki lub przyznaj, że napisałaś bzdurę.

   Ofiary cywilne wojny w Kosowie zginęły w wyniku bombardowań takich obiektów jak koszary, centra łączności, mosty, tunele, zakłady przemysłowe mające znaczenie dla obronności, lotniska wojskowe czy punkty obrony przeciwlotniczej. Był jeden przypadek omyłkowego zbombardowania ambasady, o jakim pisze Marian.

   Oczywiście, każda wojna, czy to prowadzona przez USA czy Rosję niesie za sobą ofiary cywilne. NATO w Kosowie od Rosjan odróżniało natomiast to, że przynajmniej starali się te ofiary ograniczać (np. używając inteligentnych pocisków) a nie walili w co popadnie, jak to czynią Rosjanie. I podjęli interwencję w słusznym celu, jakim było powstrzymanie czystek etnicznych w Kosowie. A Rosjanie w jakim celu chodzą ostatnio na wojnę, np. na Ukrainie? A, przepraszam, pan Putin powiedział, że Rosjan na Ukrainie nie ma. Jak się ma głowie taki bajzel, że się innych od agentów NWO wyzywa (niedługo będziesz reptilianami straszyć), to nie dziwota, że i w to się uwierzy.

  • Marian

   10 sierpnia 2018 at 15:48

   Pani @haniu, ja z nim nie dyskutuję.
   Myślę bardzo prosto: gdy pies szczeka na mnie, to w tym czasie nie pogryzie dziecka sąsiadom.
   Oczywiście, staram się nie pisać zbyt mądrze, bo po co uczyć wroga 😉
   Rzucamy sobie plewy na wiatr…

 8. hania

  9 sierpnia 2018 at 22:29

  Raport ONZ donosi:

  Po stronie serbskiej zginęło około tysiąca żołnierzy i policjantów. Straty w cywilach wynosiły około 2.000 zabitych (w tym prawie 90 dzieci) i około 6.000 rannych.

  Pan @Tomek odpowiada

  Ofiary cywilne wojny w Kosowie zginęły w wyniku bombardowań takich obiektów jak koszary, centra łączności, mosty, tunele, zakłady przemysłowe mające znaczenie dla obronności, lotniska wojskowe czy punkty obrony przeciwlotniczej.

  Rozumiem, że te dziecięce Ofiary znajdowały się w koszarach i punktach obrony przeciwlotniczej?

  Goń się leszczu!

  • Tomek

   10 sierpnia 2018 at 00:57

   Dokładnie tak. Ofiary cywilne, w tym dzieci, zginęły w bombardowaniach takich obiektów, jak napisałem – np. w ataku na lotnisko, w atakach na radio i telewizję, czy na przykład właśnie na obóz wojskowy z którym połączony był obóz uchodźców (bombardowanie w lesie Korisa). Wszystkie 90 przypadków ataków w których ucierpieli cywile (swoją drogą, liczbę ofiar zawyżyłaś…) masz opisane choćby w raporcie HRW.

   Żadnych ataków na szpitale czy szkoły nie było.

   Ale widzę, że brniesz dalej, kłamczucho.

 9. hania

  9 sierpnia 2018 at 22:33

  Specjalnie dla ociężałego internauty, który wszędy widzi ruskich
  Od Donbasu po własną lodówkę 🙂

  Bombardowania Serbii rozszerzyły się bardzo szybko na inne cele cywilne. Nie osiągając zamierzonego efektu, NATO zwiększyło liczbę samolotów i ilość ataków w celu zniszczenia wojska i zdemoralizowania mieszkańców. Przedłużający się opór sprawił, że pod koniec bombardowań nasiliły się „przypadkowe” ataki na bezbronnych ludzi, nazywane przez oficjeli struktur sojuszu, skutkami ubocznymi. Najwięcej cywilów zginęło w nalotach na miasteczko Aleksinac, na pociąg przejeżdżający przez wąwóz Grdelica (ponad trzydziestu), na kolumnę uchodźców (siedemdziesięciu), na budynek serbskiej TV, na miasteczko Surdulica, na autobus koło miasteczka Lužani. Bombardowano ciepłownie i stacje wodociągowe. Bomby leciały na obiekty przemysłowe, energetyczne, mosty, drogi, linie kolejowe i lotniska. Po stronie serbskiej zginęło około tysiąc żołnierzy i policjantów. Straty w ludności cywilnej wyniosły około 2.000 zabitych (w tym prawie 90 dzieci) i 6.000 rannych.

  W gruzach legło ponad 7500 domów, uszkodzono dwieście szkół, pięćdziesiąt szpitali, kilkadziesiąt cerkwi, zrównano z ziemią kilkaset fabryk, pozbawiając w jednej chwili pracy tysiące ludzi. Szkody materialne wyrządzone bombardowaniami wynoszą około 30 miliardów dolarów. Równolegle przeciw Serbii prowadzona była ogromna kampania propagandowa, w której ofiary przedstawiano jako „skutki uboczne”.

  http://www.stacjabalkany.pl/bombardowania-serbii-w-1999-roku/

  • Tomek

   10 sierpnia 2018 at 01:02

   Opis przygotowany w oparciu o reportaż z Russia Today, umieszczony też poniżej w linku… Nie, dziękuję Haniu, poszukam sobie jakichś bardziej niezależnych źródeł. I ty mi piszesz, że ja wszędzie „ruskich” widzę. Nie, widzę ich tylko, jak ciebie czytam. Np. Russia Today widzę.

 10. hania

  10 sierpnia 2018 at 12:41

  Poszukaj, poszukaj…
  Bardziej niezależne wg Tomka to
  – NYT i Jerusalem Post 🙂

 11. hania

  10 sierpnia 2018 at 21:20

  @GG

  Dziękuję za wzruszający film o cierpiącej Jugosławii
  Polecam inny, na którym nasi niewinni cierpiący podopieczni, albańczycy- kosowarzy z zajadłością niszczą ocalałą jeszcze cerkiewkę
  Polecam go dumnym katolikom, którzy ciągle uważają, że NATO i jego wojsko to dobro, tym którzy witają ich kwiatkami i chlebkiem

  Toruńczykom szczególnie ku przestrodze
  Czy pragną podobnego zniszczenia swojej głosnej kaplicy pamięci z menorą w roli głównej
  ( i Ziukiem nad Ołtarzem)?

  https://www.youtube.com/watch?v=ykzD-4yxR4M

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra