Z zagranicy

Brawo! Argentyna przeciwko legalizacji aborcji!

Argentyński senat odrzucił projekt zmian w prawie, który wprowadziłby powszechny dostęp do aborcji do 14 tygodnia ciąży.

Stało się tak pomimo zażartej kampanii aborcjonistów i zwolenników ograniczenia populacji. Debata wśród senatorów trwała ponad 16 godzin. W tym czasie prawnicy obu stron spierali się poza senatem o to, czy należy przyjąć nowe prawo czy nie. W katedrze w Buenos Aires odprawiano natomiast Mszę za życiem.

Przeciwko projektowi głosowało 38 senatorów, a 31 było za. W ten sposób senat odrzucił prawo, za którym sejm tego kraju zagłosował w czerwcu.

Jak donosi The New York Times istniała duża szansa na uchwalenie nowego prawa, ale stanowcza reakcja Kościoła katolickiego i konserwatywnych senatorów zablokowała projekt.

Obecnie można przerywać ciążę w Argentynie w dwóch przypadkach: gwałtu i zagrożenia zdrowia kobiety.

 

Źródło: https://www.nytimes.com/2018/08/09/world/americas/argentina-abortion-vote.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&clickSource=story-heading&module=photo-spot-region&region=top-news&WT.nav=top-news

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. GG.

  9 sierpnia 2018 at 15:56

  .
  Argentyna – kraj rodzinny PERSONALISTY PAPIEŻA FRANCISZKA, krytykowanego przez tak wielu „świętszych od papieża”, a zwłaszcza „przedsoborowych” propagandystów.
  .
  .

 2. frate

  9 sierpnia 2018 at 16:00

  BRAWO ARGENTYNA!!! Wzór do naśladowania dla naszego pisobolszewickiego nierządu, dla którego wszystko jest ważniejsze od prawnej ochrony dzieci nienarodzonych!!! Argentyna ośmiesza nasz żydo-bantustan, pokazując, że jak chcesz to możesz i nawet czarna osrana z nienawiści mucha nie siada i nie straszna dla naszego pisokaczucha utratą procentów elektoratu, a jest wręcz przeciwnie!!!

 3. banita

  9 sierpnia 2018 at 16:16

  To dobrze. To znaczy że tam wciąż wygrywa sumienie a nie pseudo tolerancja. Tam naprawdę rozgrywają się batalie z lewactwem i feministkami, gdzie nasi mogą się schować. Może właśnie dlatego zwyciężyło życie. Tam docenia się jego wartość.
  Tak to już jest z odbieraniem życia. Najpierw dzieci zagrażające życiu matki (okazuje się że matka może zagrażać życiu dziecka, odwrotnie już nie dziecko się zabija a matkę?) oraz z gwałtu. Po co karać ojca gwałciciela jak można jego dziecko? Potem eugenika i 12 tydzień np, a potem to już z górki tzw późne aborcje, tuż przed narodzeniem, bo jeśli dzisiaj zabiję w brzuchu to będzie to płód, jutro gdy zgodnie z terminem urodzę i zabiję to zabiję człowieka. Jakie to lewactwo feministyczne zmyślne, a prawo? Jakie prawo?

 4. Ateista

  9 sierpnia 2018 at 17:41

  Czyli jest tak jak w Polsce, usuwanie upośledzonego płodu i z gwałtu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra