Z kraju

Państwowa Inspekcja Pracy donosi o niewolniczych warunkach pracy w Amazonie

Siedziba Amazona w Seattle w USA – By Vladimir Menkov – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1583981

PIP wykazało, że pracowników w amerykańskiej korporacji traktuje się w sposób uwłaczający ludzkiej godności: przymus pracy na stojąco, problemy z wodą dla spragnionych, praca ponad miarę.

Amazon, który w obliczu masowych protestów przeprowadził własną wewnętrzną kontrolę, stwierdził, że wszystko jest w porządku. Tymczasem pracownicy opowiadają przerażające historie o przebywaniu codziennie wielu kilometrów między półkami, krwawiących stopach, nieludzko wyśrubowanych normach pracy, których pilnują komputery i menadżerowie, którzy jak za PRL-u strofują pracowników, że nie wyrobili pełnej normy.

Kiedy Amazon otwierał swoje magazyny w Polsce rząd PO-PSL ogłaszał wielki sukces. Nie dodał przy tym, że protesty spowodowały, że Amazon nie mógł zostać w Niemczech. Rząd chwalił się wtedy, że przybędzie kilka tysięcy miejsc pracy. Znowu jednak zapomniał wspomnieć, że w USA stwierdzono, że tam gdzie Amazon daje pracę jednemu pracownikowi, trzech innych traci pracę w konkurencyjnych firmach.

Skoncentrowanie na zysku przy pomijaniu praw pracowników prowadzi bowiem do obniżania cen produktów i zniszczenia konkurencji, którą stanowią sklepy, hurtownie, producenci itd.

 

Źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1209250,kontrola-pip-w-polskim-amazonie-nieludzkie-traktowanie.html

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. GG.

  10 sierpnia 2018 at 02:02

  .
  NARESZCIE!
  .
  „PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.
  .
  Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
  .
  – konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art. 5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art. 9).
  .
  Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art. 12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art. 52)
  .
  Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art. 2)
  .
  Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art. 30).
  .
  Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
  .
  Miłej nocy.
  .
  Roman Giertych”
  .
  Źródło: https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2321313544575654&id=215392231834473 (08.08.2018).
  .
  .

  • Soroka

   10 sierpnia 2018 at 09:42

   Gnida drży przed koniecznością podjęcia uczciwej pracy?

 2. Sarmata

  10 sierpnia 2018 at 03:00

  Z czegoś te setki miliardów $ się biorą w Amazonie.
  Jest to praca niewolnicza.

 3. Soroka

  10 sierpnia 2018 at 09:40

  Polska jest państwem niewolniczym!

 4. Jacek

  13 sierpnia 2018 at 20:33

  Kto normalny robi w amazonie????????? Jest tyle pracy do wyboru

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra