Kościół

Marcin Zieliński i duchy chorób

Marcin Zieliński, jeden z bardziej popularnych liderów posługujących modlitwą o uzdrowienie, w trakcie prowadzonych przez siebie nabożeństw mówi o „duchach chorób”.

Przykładem jest poniższe nagranie, na którym Zieliński wzywa uczestników, nad którymi będzie trwała za chwilę modlitwa wstawiennicza, do wyrzeknięcia się ducha chorób (czas: 2,28).

W Katechizmie Kościoła Katolickiego nie ma takiego pojęcia jak „duch chorób”. Nie ma też ani słowa o tym, że choroby są wywoływane przez demony. Katechizm wiąże natomiast choroby z grzechem, bo Kościół zawsze nauczał, że cierpienie i śmierć jest skutkiem grzechu pierworodnego.

Także katoliccy egzorcyści nigdy nie pisali o tym, żeby za chorobami stały demony. Wskazywali oni, że mogą oni oddziaływać na ciało, zadawać mu ból, a nawet je opętać, ale nigdy nie uważali, że choroba w rodzaju grypy czy anginy może być znakiem diabelskiej manifestacji.

Tego typu podejście jest zupełnie niekatolickie. Skłania ludzi do tego, by mieszać to co naturalne z tym co nadprzyrodzone. Skutkiem jest dostrzeganie demonów wszędzie i we wszystkim. Widać w tym także utajoną teologię sukcesu, wedle której wolą Boga jest żebyś zawsze był zdrowy i osiągał sukcesy. Za twoimi porażkami i chorobami stoją natomiast demony. Wystarczy więc, że się pomodlisz i wszystko się zmieni.

To magiczne myślenie prowadzi do instrumentalnego traktowania wiary i Boga, łudzi łatwym rozwiązaniem wszystkich problemów, koncentruje na sobie, nie pozwala dostrzec, że choroba może być „drogą do większej dojrzałości” (KKK 1501).

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uzdrowienie-mainmenu-60/719-warsztaty-z-posugi-modlitw-o-uzdrowienie-cz-i

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. hania

  9 sierpnia 2018 at 21:45

  Bełkot biednego chłopca, miłośnika siakary makary…
  Proszę posłuchać co ten wciska Litwinom 🙂

  od ok 16 minuty

  https://www.youtube.com/watch?v=cef6oBFrx7k

  • Bajki i opowiastki

   10 sierpnia 2018 at 21:46

   ale akurat Michas Krajski też jest obłakany. Wierzy w bzdury typu „grzech pierworodny”, albo, że choroby są powodowane przez grzechy. Ciekawe jakie cięzkie grzechy popełniaja dzieci, które rodzą sie z cięzkimi chorobami? a Katechizm Kościoła Katolickiego to jest niezła humorystyczna fantastyka.

 2. Marian

  9 sierpnia 2018 at 22:20

  Wygląda, jakby miał jakąś niepełnosprawność umysłową…
  Naprawdę ludzie są tak głupi, żeby tego słuchać?
  Myślałem, że się porzygam…
  Żenada

  • Sarmata

   9 sierpnia 2018 at 22:39

   Dodam tylko za Ks. Jackiem Bałemba SDB, że należy się i modlić i czytać dorobek Kościoła do A.D. 1958. Jedno i drugie na przemian. To ważne. Dla przykładu jedno z kazań ks. Jacka.
   https://www.youtube.com/watch?v=oFmJ7F-cDIg
   Ks. Prałat Roman Kneblewski ma zawsze rację i nie trzeba tego potwierdzać gdy mówi, że On nie oczekuje na brawa, tylko na właściwe zachowanie, nas wierzących Katolików.
   Żeby było tak jak przed A.D. 1958. Żeby każdy Polak oddawał należną cześć Panu Bogu w Trójcy Przenajświętszej i Pannie Maryji zawsze Dziewicy.
   Kiedyś, jak Kościół miał wielki wpływ na ludność (i był za to jeszcze bardzo doceniany) to w okresie kilku lat – niechcianych ciąż – było kilka na całą okolicę i były neutralizowane szybkim ślubem.
   Kościół do A.D. 1958 to była CYWILIZACJA. Wszystko zniszczyły te półgłówki masońsko-żydowskie.
   Szkoda.

 3. Piotrx

  9 sierpnia 2018 at 22:25

  Znaki działania Bożego lub złego ducha we wspólnocie – ks. Sławomir Kostrzewa
  https://www.youtube.com/watch?v=DcnoNw5GOHA

 4. frate

  10 sierpnia 2018 at 00:13

  Całe te zebrania to dzieło szatana!!! Co to teraz za nowo-moda powstała, zbierać się i tańczyć??? Dawniej tego nie było! Dziękujemy panie Michale, za to, że nas zawczasu informujesz o tych podejrzanych schadzkach i możemy demaskować tą zbieranine antychrystów w dodatku afirmowaną przez Jezuitów!!! Siedzieć w domu samotnie i pokutować, tak jak nam to przykazał św. Apostoł w Ewangelii i Listach, a nie latać za brudasami i szukać taniej sensacji, bo to nie po Bożemu i tylko jest przyczyną rozwiązłości i innych grzechów nieczystych i zasługi tylko na gniew Boży i potępienie!!!

  • banita

   10 sierpnia 2018 at 08:02

   Każdy ma swoją wizję modlitwy. Też uważam że robienie z ołtarza sceny teatru to zło, ale twoja wersja jest jak wybór tego co otrzymał talent zakopał i nic z nim nie zrobił. Modlitwa to radość, nie utrapienie. Jezus chodził też i na wesela. Mówił bądźcie jak dzieci, a nie jak starzy zrzędliwi ludzie. Człowiek nie jest stworzony do samotności, gdyż ta powinna być drogą wyboru, nie przymusu. Czytając to co piszesz mogę się bać że też możesz mieć zakusy. czy pomyślałeś kiedyś, że ty możesz być antychrystem??
   Chłopak jest nawiedzony, albo nieuczciwy. Fałszywi prorocy byli i będą. To co się teraz dzieje to przede wszystkim wina wielu zeświecczonych kapłanów. Tego że zamiast bronić wiary brylują w środowiskach wrogich kościołowi, że godzą się na wiele nieprzyzwoitości, że niszczą kapłaństwo. Godzą się na wynajmowanie świątyń na wybiegi modelek, czy sceny do satanistycznych teledysków. Albo przy przeciwnościach odchodzą od kapłaństwa. Człowiek powinien się też i radować. Aż boję się zapytać o twoje „po Bożemu”.

 5. Marian

  10 sierpnia 2018 at 07:28

  Zieliński…, hmmm, skąd biorą się tacy ludzie?
  Obawiam się, że może to być kolejny „Bolek” przygotowany dla naszego „już i tak nieszczęśliwego kraju”
  Robi się to tak: trzeba znaleźć figuranta o niestabilnej osobowości, najlepiej o niskim IQ, bez silnych więzi rodzinnych i społecznych. Podsyła mu się mentora, którego nazwijmy „oficerem prowadzącym”, choć oczywiście on się tak nie przedstawi – to będzie „przypadkowo” spotkany w autobusie filozof, jakiś tajemniczy guru na pielgrzymce, ktoś kto zdobywa zaufanie tego człowieka. Robi mu się jakieś elementarne przeszkolenie w danej dziedzinie, żeby używał wiele mądrych słów, żeby wiedział „z której strony talerza położyć nóż, a z której widelec” itd. Potem pompuje się ego figuranta do rozmiarów kontynentalnych albo i planetarnych: jesteś geniuszem, nikt cię nie rozumie, ale ty zostałeś wybrany przez Boga, musisz wypełnić swoją misję nawet gdyby anioł z nieba chciał cie powstrzymać, itd. itp. pierdoły.
  Potem umieszcza się w otoczeniu figuranta kilku dobrze wyszkolonych kolesiów z ekipy, którzy czuwają aby nic nie zepsuło zabawy. Organizuje mu się tzw. eventy z udziałem tzw. pożytecznych idiotów, a potem już górki…

 6. Joanna

  10 sierpnia 2018 at 14:37

  Większość świętych było bardzo chorych np sw Faustyna Św Bernadetta św Jan Paweł II czy nawet dzieci św Chiacynta czy Franciszek z Fatimy

  • Tomasz Szałanda

   14 sierpnia 2018 at 21:44

   Większość ludzi umiera z powodu chorób, reszta z powodu wypadków, wojen czy kar pozbawiających życia.

 7. adajoz

  11 sierpnia 2018 at 22:56

  Dopuszczenie takich ludzi jak MZ do prezbiteriów katedr to jeden z wielu symboli zeświecczenia i upadku teologicznego Kościoła. Od takich modlitw są bowiem wyłącznie egzorcyści mianowani przez biskupa diecezji. Cała Odnowa Charyzmatyczna to są ludzie ogłupieni albo zniewoleni. Weźmy Dziewice Konsekrowane czyli Jego liczne żony – jak to ma się do monogamicznego małżeństwa preferowanego przez KK? Dalej jest modlitwa językami – tymi bredniami to się już powinni egzorcyści zainteresować tak jak i macherami od formatowania myśli oraz wylewania Ducha Świętego. Do tego wszystkiego mamy jeszcze cały kult świętych w Kościele – zwykłe współczesne bałwochwalstwo. Co niedzielę w Credo wyznajemy, że tylko On Jeden jest Święty. A tu kicha! Dogmat o zjednoczeniu wiernych świeckich w świętości z Nim obrodził w całą armię świętych. Można zapełnić nimi cały rok liturgiczny w Mszale Rzymskim. Tymczasem my nic nie wiemy, czy tam na Górze rzeczywiście nimi zostali. To tylko On wie, jak w życiu nagrzeszyli i co ich za to czeka.

 8. Stanisława

  13 sierpnia 2018 at 12:36

  Ten młodziutki synek,jeszcze dużo musi przeżyć,doświadczyć cierpienia i przede wszystkim wiele wyklęczeć na modlitwie aby cokolwiek wiedział i wtedy pokornie musi powiedzieć ,że nic nie wie.Przestań człowieku bawić się teologią i ludźmi.Chrystus trzydzieści lat jako Syn Boży żył skromnie,dopiero ostatnie trzy lata publicznie nauczał.

  • Tomasz Szałanda

   14 sierpnia 2018 at 21:51

   A umiłowany uczeń Pański, dłużej od Mistrza i żył i nauczał publicznie. A ile lat Pani naucza?

 9. Tomasz Szałanda

  13 sierpnia 2018 at 22:03

  Notka Pana Michała Krajskiego wykazuje brak podstawowej wiedzy biblijnej.Sam bowiem Chrystus Pan rozkazał: „duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!” (Mk 9, 25). To, że KKK nie wymienia terminu „duch chorób” nie oznacza nieistnienia złych duchów mogących wywoływać choroby czy objawy imitujące owe choroby. Wystarczająco jasno potwierdza to doświadczenie egzorcystów. Trzeba jednak czytać i Biblię i książki, a nie tylko pisać. Dostrzeganie wszędzie diabła, co sugeruje Autor artykułu, jest raczej domeną innego Autora o tym samym nazwisku. Jeżeli w modlitwie o uzdrowienie, w której zachęca się do wyrzekania się zła odpowiedzialnego za konkretne choroby (co jest bezsprzecznie zgodne z Pismem) Autor dostrzega „utajnioną teologię sukcesu”, to będąc konsekwentnym, winien ją przyznać całej Ewangelii wg św. Marka, w której „uzdrowienie goni uzdrowienie” – „sukces goni sukces”

 10. hania

  13 sierpnia 2018 at 22:26

  Drobna rzecz:
  złego ducha wypędza kapłan egzorcysta ze specjalnym błogosławieństwem od biskupa.
  A nie przygłupiutki chłoptaś, który nie widzi różnicy pomiędzy katolicyzmem, a zielonoświątkami czy innymi heretykami….

  Zaproszenie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji

  „Edukacja finansowa CROWN w przystępny sposób przedstawia to, co Pismo Święte mówi na temat zarządzania finansami i błogosławieństwa Bożego w tej dziedzinie.

  Podczas kursu stajemy przed możliwością poznania lub przypomnienia sobie ponadczasowych zasad, które Bóg nam pozostawił w Swoim Słowie dla naszego pożytku i Jego Chwały.

  Chcesz uporządkować swoje finanse i nauczyć się oszczędzać? Zmagasz się z długami, które spłacasz już od kilku lat i końca nie widać? Pragniesz nauczyć się planowania wydatków i budżetu? Zapraszamy Cię na KURS FINANSOWY CROWN!

  Czyli wg tej ” nowej ewangelizacji” musimy stać się nie tylko piękni i zdrowi ale też bogaci
  Ach, ileż Panu Bogu przybyło obowiązków 🙂

  • Tomasz Szałanda

   14 sierpnia 2018 at 21:38

   Drobna rzecz:
   W modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie nie wypędza się złego ducha – to nie egzorcyzm, a jedynie wyrzeka się go i prosi Boga, by w Jego Imię odeszły od ludzi. Modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie również może prowadzić osoba świecka, także Pani. Mówią o tym dokumenty Kościoła katolickiego.
   Ten, jak Go Pani określiła „przygłupiutki chłoptaś” jest tak samo jak i Pani kochanym dzieckiem Boga, ma swoją godność i proszę aby szanowała Pani bliźnich, nawet jak się Pani z kimś nie zgadza. Czy chciałaby Pani przeczytać to samo określenie o kimś z Pani rodziny – np. tacie, mężu, bracie, synu?

 11. hania

  14 sierpnia 2018 at 23:44

  Panie @Tomaszu

  Jakoś nie przemawia do mnie kolejny ” cudotwórca” który modli się o uwolnienie słowami wyciągniętymi z hinduizmu.
  Siakara-Makara słowa, które padają z ust tego chłopca podczas ” nakładania rąk” oznaczają ” stwora wyłaniającego się z Gangesu”
  Mój ksiądz, który jest jedynym szafarzem Sakramentów przywołuje PB Jego Syna i Matkę.

  Kolejny raz polecam obejrzenie filmiku pomiędzy 15 a 16 minutą
  Po wysłuchaniu tego historycznego bełkotu i tak jestem grzeczna pisząc, że chłoptaś mądrością i wiedzą nie grzeszy
  Chyba, że woli pan jak napiszę, że to ewidentnie zła wola i niszczenie KK….

  https://www.youtube.com/watch?v=cef6oBFrx7k

  • Tomasz Szałanda

   25 sierpnia 2018 at 23:05

   Jest Pani niegrzeczna obdarzając dorosłego człowieka, z którym Pani nawet nie rozmawiała, epitetami”chłoptaś”, ale to kwestia kultury i szacunku wobec bliźniego.

 12. hania

  14 sierpnia 2018 at 23:55

  Polecam również informacje nt Heidi Backer, znajomej pana Zielińskiego

  https://drive.google.com/file/d/1CGgW5pSW02QTQ2wYvWzLM5g20HWO6hkN/view

 13. hania

  15 sierpnia 2018 at 00:02

  Po spotkaniu z tą panią ,nasz cudotfórca był napisał

  „Miałem okazję spotkać się z Heidi Backer,Randy Clarkiem i Bilem Johsonem.
  Uważam że ich nauczanie nie niosło nic sprzecznego w to co wierzymy jako katolicy.
  Ani razu nie czułem się urażony, a sam przeżyłem bliskie spotkanie z Bogiem”

  Tak mniej więcej wygląda to ” spotkanie z Bogiem” i z panią Heidi….

  ładna ” mszyczka” prawda 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=983Sx7aZDRE&feature=youtu.be

  • Tomasz Szałanda

   25 sierpnia 2018 at 23:08

   Pan Marcin pisząc te słowa odniósł się do spotkania które miało miejsce w Warszawie. Natomiast Pani filmik odnosi się nie do tego spotkania, co jest ewidentnym manipulatorstwem i ogłaszaniem fałszywych informacji. Kiepsko coś z Pani prawdomównością i katolickością.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra