Z kraju

Macierewicz ma ocenić stan polskiej armii i sytuację w MON

Antoni Macierewicz otrzymał nową misję od Jarosława Kaczyńskiego – ma ocenić stan polskiej armii i sytuację w MON.

 

 

 

Doniesienia te uruchomiły falę spekulacji, czy Macierewicz wróci do rządu, a jeśli tak to czy z powrotem będzie ministrem obrony narodowej.  Wydaje się, że Jarosław Kaczyński ma wobec niego jeszcze jakąś misję,. albo nie chce stracić swojego żelaznego elektoratu. Decyzja ta może przyczynić się do dalszych zmian w armii, które zapoczątkował Macierewicz, a które zatrzymał prezydent Duda, który m.in. zawetował ustawę degradacyjną.

Jeśli Macierewicz miałby wrócić to zapewne dopiero po wyborach. Jest to typowa metoda PiS, aby raz się liberalizować, raz radykalizować i w ten sposób zagospodarować jak największy elektorat.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. wiesscar

  13 sierpnia 2018 at 11:23

  Ma „ten bredzacy o tym ze banderowcy to sowieci” plusy i minusy.

  • GG.

   13 sierpnia 2018 at 12:50

   Źle się dzieje w Wojsku Polskim. Odejście Antoniego Macierewicza nic nie zmieniło http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1129192,sytuacja-w-polskiej-armii.html (09.06.2018).
   .
   Jednakże Macierewicz (jego ludzie) źle ocenił zapotrzebowanie na bezpłatną wojskową grochówkę na zeszłorocznym święcie Wojska Polskiego w Warszawie.
   .
   GROCHÓWKI W PEWNYM MOMENCIE ZABRAKŁO!
   .
   Czy więc nadaje się on do właściwej oceny całej armii?
   .
   .

   • sarkazm

    13 sierpnia 2018 at 14:35

    Sądzę, że istota tkwi gdzie indziej.
    W wielkim skrócie: ubecja zdała sobie sprawę, że w perspektywie najbliższej dekady niczego nie wygra i zostanie wyczyszczona do cna przez mi. prokuraturę, CBA i IPN. Chodzi też o Smoleńsk, bo te ładunki nie zostały podłożone w Rosji tylko gdzie indziej. Wbite w ziemię drzwi samolotu jeszcze przed jego upadkiem o tym świadczą i nie potrzeba innego dowodu. (Tu grozi aresztowanie kilkuset wsioków).
    Co więcej to PiS zmienia fundamenty ich żerowiska biorąc się za prokuraturę, sądy, TK a ostatnio konstytucję.
    UBecja to są źli i do szpiku kości zdemoralizowani sowieci, ale są to ludzie inteligentni i wiedzą, że jak czegoś teraz nie zrobią z PiSem to będzie ich koniec. 10 – 15 lat nie przetrzymają najazdu propagandowego pp. Rachoni, Ziemkiewiczów, ….
    Mieli nadzieję w przewrocie wojskowym (o czym mówi ostatni p. Michalkiewicz), ale p. Macierewicz wymienił dowództwo WP, rozbił komórkę WSI przy ul. Niepodległości w Warszawie i stworzył w kilka miesięcy „Gwardię PiS” w postaci Obrony Terytorialnej którą obsadził polskimi patriotami (ostatnio ją uzbraja w trybie przyspieszonym wywołując kolejny skowyt PO).
    PO i pozostała ubecja znalazła się w potrzasku. Oni to wiedzą stąd te wszystkie kwiki.

    • sarkazm

     13 sierpnia 2018 at 14:55

     Pan Antoni Macierewicz to człowiek do zadań specjalnych, człowiek czynu a nie jakaś popierdułka typu Siemoniak.

     • GG.

      13 sierpnia 2018 at 16:26

      Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość.
      .
      Chociaż, może rzeczywiście po spotkaniu Trumpa i Putina w Helsinkach coś się w Polsce zmieni.
      .
      Nie wiemy tylko, czy zmieni się na lepsze dla Polaków-Słowian.
      .
      Prawie 30 lat trwa już gehenna polskich Słowian – pariasów we własnej ojczyźnie!
      .
      .

     • Kol-Thun

      14 sierpnia 2018 at 12:49

      PIS z kaczynskim boja sie przed wyborami zeby Macierewicz nie stworzyl swojej partii ktora odebralaby pisdojebom elektorat wiec woli go niby to znow zatrudnic zeby pozbyc sie wroga! Nie zaufalbym juz nigdy pisowi bo to takie same kanalie jak platfusy! To antypolskie partie dzialajace na rzecz niemcow i zydow!!A juda skutecznie prowadzi polityke antypolska pisu! Ich rozgrywki to cyrk dla gojow!!Kaczor,juda,bankster morawiecki razem wspolnie wala w Polske z zydowskiego rozdania!!

 2. Masław

  13 sierpnia 2018 at 14:00

  Macierewicz chyba ma na Kaczora jakieś sex taśmy? Skoro temu szkodnikowi chce się jeszcze coś powierzać. Macierewicz to wojskowy dyletant i szkodni. Dobry w destrukcji. Wojciech Wasiutyński podsumował właściwie tego szkodnika. A kto oceni stan zdrowia psychicznego tego antypolaka?

 3. Nec Hercules

  13 sierpnia 2018 at 14:13

  Dlaczego p. Izaak Singer, który wstydzi się swej prawdziwej narodowości i prawdziwego nazwiska ma sprawdzać stan polskiej armii? Hmm…. P. Jarosław Kalstein powierzył mu to zadanie. (see:https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw).

 4. rychu

  14 sierpnia 2018 at 00:02

  Gnidy sovieciego kolchozu nadchodzi czas odwszawiania

 5. ?

  14 sierpnia 2018 at 21:36

  Ten szkodliwy i skompromitowany do szczętu („podkomisja smoleńska”) pajac, który Wojsko Polskie zostawił bez gaci (dosłownie!) ma skontrolować sam siebie czy tylko dokonania kapciowego Karakana?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra