Z kraju

PiS stawia na najbiedniejszych

Takie projekty, jak „Mały ZUS”, czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku w praktyce dotyczą tylko najbiedniejszych Polaków. 500+ czy 300+ , chociaż skierowane do wszystkich, największe znaczenie ma również dla najmniej zarabiających.

Retoryka PiS-u koncentruje się na programach socjalnych i pokazywaniu, że teraz następuje transfer pieniędzy od bogatych do biednych. Wiele w tym populizmu, który pachnie socjalizmem.

Obywatele powinni zdawać sobie sprawę, że państwo nie zagwarantuje im dobrobytu. Ono powinno tworzyć jedynie warunki do rozwoju i pracy. Kiedy zajmuje się tym, żeby zapewnić obywatelom pracę, mieszkanie i zasiłek wydaje się atrakcyjne, ale tylko dla najbiedniejszych. Oni bowiem mają realną szansę, żeby z tego skorzystać. Reszta musi się na to składać.

Każde 100 zł, które państwo daje obywatelom bierze się stąd, że wcześniej zabrało im 120 zł (20 złotych to pośrednictwo urzędników i utrzymanie aparatu, który tę pomoc obsługuje).

Nie chodzi o to, aby odrzucać wszelkie programy socjalne, ale po kolejnych projektach PiS-u widać, że widzi on swoje trwanie u władzy dzięki rozdawnictwu, które jest tak naprawdę jest obciążeniem nie bogaczy, ale zwykłych obywateli, które się na tę „szlachetność” składają.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. GG.

  14 sierpnia 2018 at 09:29

  .
  M. Krajski: „Każde 100 zł, które państwo daje obywatelom bierze się stąd, że wcześniej zabrało im 120 zł”
  .
  Coś pan chyba zaniżył te koszty biurokracji, bo np. czołowi socjaliści liberalni (prokapitalistyczni) twierdzą nie od dzisiaj, że wynoszą one 40%:
  .
  „żeruje się na ludziach wabiąc ich kwotą 500 zł czy innymi programami jak mieszkanie+. Mądrzy wiedzą, że za każde 500 zł, zapłacą 700 w podatkach” – pisze na swoim profilu na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność.”
  .
  Źródło: Korwin-Mikke: Dadzą 500 złotych, zabiorą 700 zł https://www.rp.pl/Wolnosc/180329200-Korwin-Mikke-Dadza-500-zlotych-zabiora-700-zl.html
  .
  .

  • GG.

   14 sierpnia 2018 at 09:47

   .
   M. Krajski: „żeby zapewnić [biednym] obywatelom pracę, mieszkanie (…) Reszta musi się na to składać.”
   .
   I tak powinno być – w cywilizacji personalistycznej (łacińskiej).
   .
   Jeśli przedsiębiorcy i dobrze opłacani nie chcą płacić o 40% więcej podatków na biednych z tytułu biurokracji, to niech podzielą się z nimi swoimi zarobkami BEZ POŚREDNICTWA PAŃSTWA. Dobrowolnie.
   .
   Dlaczego nie możecie MNIEJ ZARABIAĆ, żeby biedni mogli też GODNIE ŻYĆ?
   .
   Wyganiacie od 30 lat miliony Polaków na śmietniki, albo za granicę, sprowadzacie w ich miejsce wszystkie możliwe rasy i ludy świata – do pracy za psie grosze – a potem się dziwicie, że populacja Polaków wam ginie w oczach i nie macie ludzi do pracy?!
   .
   PRZECIEŻ TO WASZA WINA – WASZ EGOIZM I WASZA GŁUPOTA TO SPRAWIŁY.
   .
   .

  • rebeliant

   14 sierpnia 2018 at 10:15

   https://www.ksjerzypopieluszko.pl/
   Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
   Pomóż nam zebrać 100.000 podpisów!

  • Serwek

   14 sierpnia 2018 at 10:18

   http://www.ksjerzypopieluszko.pl
   Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
   Pomóż nam zebrać 100.000 podpisów!

 2. Dick

  14 sierpnia 2018 at 09:46

  Partia Interesów Syjonistycznych chce nas oddać Żydom w posiadanie.
  To są rządy zdrady narodowej. Wilk w skórze baranka. Chrześcijańska i prospołeczna pelerynka skrywa agenturę żydowską.

  Fakty to dobitnie potwierdzają.
  Ostatnio pis poparł deklarację z Marrakeszu o „dobroczynnym” wpływie imigrantów. Wbrew temu co pierdzą w swojej tvPIS. Jedynie Węgry nie podpisały owej deklaracji.
  Czyli po zalewie Polski Ukraińcami PIS powoli, za naszymi plecami, zgadza się na imigrację z Afryki i Azji. (Co do Azji, to też chce ściągać imigrantów z Uzbekistanu, Tajlandii i Indii).
  Zapewne nowe rozkazy przyszły z Mosadu. Jak już na rozkaz sejm i senat oraz Juda podpisali zmianę ustawy o IPN, to teraz należy iść dalej…
  Im mniej Polaków w Polsce, im więcej obcych, tym łatwiej będzie przejąć polską Palestynę.
  Równolegle pisiory szykują się na spieniężenie Lasów Państwowych, ściąganie z uczciwych POLSKICH pracodawców ile się da, nie ruszając złodziei.
  A całość domyka szykowany zakaz wszelkiej broni, włącznie z muzealną, dla Polaków. Coby dali się łatwo spacyfikować wojskom „sojuszniczym”…

  Węgry mają ludzi, którzy myślą o długofalowym rozwoju swego narodu.

  My mamy jak zwykle kundli prowadzonych na sznurku przez obce agentury…

  Czy zdążą Polacy doczekać prawdziwego męża stanu, który by bronił naszego interesu? A nie żydowskiego, ukraińskiego, litewskiego, amerykańskiego?

  Poczytajmy i zazdrośćmy Węgrom:
  https://wpolityce.pl/swiat/407106-tylko-u-nas-glosne-przemowienie-viktora-orbana-caly-tekst

 3. banita

  14 sierpnia 2018 at 09:49

  No proszę kolejny program pod muzułmanów. Wszystko po to by chcieli przybywać i zostać. Wystarczy tak nie wiele. wystarczy uczciwość w płacach i ukrócenie mafijnych działań zusu. Ale NIE Trzeba zrobić by i tak zniszczyć polskość. Muzułmanie dla których Morawiecki buduje socjal nie przybędą jeśli ludzie by mieć będą musieć pracować. Muzułmanie to dżihadyści i tylko taką pracą się parają. Pracę mają w pogardzie nawet wśród swoich. Inaczej tego wytłumaczyć się nie da. Morawiecki sprzedał nas. Zamiast dać ludziom wędki by nauczyli sie zdobywać żywność rozdaje ryby by się nażarli. Co zrobi gdy mu ryb zabraknie, a bieda dalej będzie głodna?

 4. Dick

  14 sierpnia 2018 at 09:50

  Istota polskiej polityki
  http://www.mysl-polska.pl/1650

 5. Marian

  14 sierpnia 2018 at 09:52

  „Z każdych 100 zł, które nowobogacki liberał wydaje na swoje utrzymanie, 30-40 zł idzie na niepotrzebne zachcianki” – to powiedziałem ja, Marian. 😉
  Znam takich ludzi, którzy kupują sobie coś tylko dlatego, że ich stać.
  Sam kupowałem przez jakiś czas obiady po 30 zł (nędzne), bo prawie wszyscy tak robili. A można było zrobić w domu obiad do podgrzania za 10 zł, ale się nie chciało. – 400 zł miesięcznie szło w ****, bo mnie stać. – Dziś wstyd mi, gdy o tym myślę.
  Gdybym te 400 zl wysłał polskim misjonarzom do Ameryki Południowej, to pewnie czułbym się wielkim „dobroczyńcą”.

  • GG.

   14 sierpnia 2018 at 10:49

   Dokładnie tak, i tak samo jest również z innymi wydatkami „nowobogackich”, np. przedsiębiorca nie musi jeździć samochodem za 0,5-1 mln zł. Są auta 10-15 razy tańsze i też się nadają do robienia biznesu.
   .
   A dzięki oszczędnościom na samochodach, przedsiębiorca mógłby płacić więcej najniżej zarabiającym pracownikom i sponsorować niepracujących (pozbawionych możliwości zarabiania).
   .
   Słuszne to i sprawiedliwe.
   .
   .

   • Marian

    14 sierpnia 2018 at 13:58

    Mój kolega z pracy, żaden tam dyrektor czy prezes, przyjeżdżał do pracy Lamborghini – co pół godziny podchodził do okna, żeby sprawdzić, czy jeszcze stoi na parkingu, he, he
    coś w tym stylu: https://www.otomoto.pl/oferta/lamborghini-urus-my2018-demo-ID6AN0BM.html#744f2254ad

    • Marian

     14 sierpnia 2018 at 13:59

     Taki to ciężki los mają „resortowe dzieci” w PRL-bis

    • hania

     14 sierpnia 2018 at 16:36

     …no już bez przesady

     Pieniądze są dla ludzi
     szkopuł w tym by je uczciwie zarobić
     I mądrze wydawać!
     Dlaczego miałby Pan sobie odmówić obiadku za 30 zeta?
     Nie podciągajmy się sami pod sznurek komuny
     I nie spacerujmy w drelichach i walonkach 🙂

     • Marian

      14 sierpnia 2018 at 23:34

      @hania, nie żałują nikomu dobrego obiadku za 30 zł. 🙂
      Nawet dobrej kawy ze śmietanką i czekoladką za 30 zł. – Jeśli naprawdę tego potrzebujesz, to na zdrowie. 🙂
      Nie podoba mi się tylko to, że ludzie wydają znaczne kwoty na byle co, tylko dlatego „że ich stać”.
      Ktoś mówi: mógłbym pojechać na wakacje do Grecji, Hiszpanii, Chorwacji nawet tej Bułgarii, ale jadę do Tajlandii, „bo mnie stać”.
      – Takie myślenie mnie wkurza, zwłaszcza że mówią to ci sami, którzy wyszydzają tzw. 500+, a sami lekką ręką wydają na zachcianki kwoty, które „normalnym ludziom” wydają się kosmiczne.

      Jeśli PiS niweluje te astronomiczne widełki wynagrodzeń, to nie jest to złe. Być może robią to „pod wybory”, nie wiem. Ale robią to mądrze.

     • GG.

      15 sierpnia 2018 at 01:15

      @ Hania
      .
      No właśnie – „bez przesady”!
      .
      Nie będziemy przecież brać „dobrego przykładu” z 200 NAJBOGATSZYCH BIZNESMENÓW ROSJI http://www.forbes.ru/rating/360355-200-bogateyshih-biznesmenov-rossii-2018
      .
      Bez wątpienia wyznają oni zasadę: „pieniądze są dla ludzi…”
      .
      .

   • Kwal

    14 sierpnia 2018 at 23:44

    „GG” widzę, że z ciebie to socjalista z krwi i kości, taki rasowy socjalista…gówno Cie obchodzą samochody bogatego. Jak zarobił uczciwie to może jeździć samochodem nawet ze złota…

    • GG.

     15 sierpnia 2018 at 01:06

     Personalista, czyli ANTY-socjalista.
     .
     Masz chyba problemy ze wzrokiem.
     .
     .

    • Marian

     15 sierpnia 2018 at 01:35

     Pewnie, niech jeździ, mnie to nie boli. 🙂
     To jego boli, i stęka, że „państwo wydaje miliardy na robienie dzieci przez biedaków, z moich podatków”

     • Adam

      15 sierpnia 2018 at 07:42

      Boli cię, że ktoś wydaje swoje pieniądze na cel jaki uważa za słuszny? To dlatego, że jesteś lewakiem, oni zawsze interesowali się cudzymi pieniędzmi. Jeśli wydam w restauracji 50 złotych na obiad (bo mnie stać np.) to część tej kasy (poza podatkami) trafi do właściciela restauracji zatrudniającego ludzi i budującego siłę kraju. Jeśli te 50 złotych trafi do urzędników to zostaje zmarnotrawione bo urzędnicy niczego nie budują i nie tworzą. Właśnie o to powinno chodzić, by ludzi było stać na zachcianki. Bo to jest normalne, że wydajemy nasze pieniądze na to na co mamy ochotę. Komunista tego nie zrozumie bo go wkurza, że ktoś ma to co on chciałby mu ukraść przy pomocy aparatu państwa i oddać nierobom by dalej mogli wygodnie nic nie robić. Rozdawanie kasy psuje ludzi. Taka jest prawda. Precz z komuną.

     • Marian

      15 sierpnia 2018 at 12:05

      @Adam, mam propozycje: za swoej pieniądze leć na Marsa, zbuduj tam za swoje pieniądze cywilizację, zarabiaj swoje pieniądze i wydawaj sobie na co chcesz. A, i nie zapomnij zapłacić czynszu dla Stwórcy tej planety…
      Jeśli jednak mieszkasz na Ziemi i korzystasz z pracy innych ludzi, to te pieniądze nie są tak naprawdę twoje.
      Nie chce mi się więcej tłumaczyć – a poza tym, dlaczego mam uczyć tumana za darmo?

     • GG.

      16 sierpnia 2018 at 13:15

      @ Adam 15 sierpnia 2018 at 07:42
      .
      Będziesz sobie wydawał – jako przedsiębiorca – zysk swojej firmy na co tylko będziesz chciał,
      .
      POD WARUNKIEM, ŻE
      .
      a/ zlikwidujemy ci odliczanie tzw. kosztów uzyskania przychodu przy rozliczaniu podatku dochodowego, bo te twoje koszty NIC nas nie będą obchodzić, tak samo jak ciebie – jako przedsiębiorcę – nic nie obchodzą koszty utrzymania rodziny twojego pracownika (czy urzędnika),
      .
      b/ opodatkujemy twoją firmę PODATKIEM RYCZAŁTOWYM, którego stawka roczna zależeć będzie od kategorii działalności jaką prowadzisz w danym punkcie – i nie będzie nas obchodzić, czy się „wyrobisz” na ten podatek, czy nie, bo ciebie – jako przedsiębiorcę – zupełnie nie obchodzi czy naród się „wyrabia” do końca miesiąca, czy nie,
      .
      c/ każemy ci płacić wynagrodzenia twoim pracownikom według stawek USTALANYCH PRZEZ PAŃSTWO dla poszczególnych typów stanowisk pracy w całej Polsce, na subkonta poszczególnych pracowników w Urzędzie Pracy, który skontroluje ciebie automatycznie czy płacisz pensje, podatki i składki zgodnie z zarejestrowaną obowiązkowo w UP umową i terminowo.
      .
      CZY TO CI ODPOWIADA ?
      .
      Nikt nie będzie pytał ciebie o zdanie, tak jak ty nie pytasz swoich pracowników (i urzędników), czy podoba im się twoja działalność gospodarcza i sposób traktowania i wynagradzania przez ciebie pracowników.
      .
      Zawsze jednak możesz zrezygnować z bycia przedsiębiorcą, tak jak twoi pracownicy (i urzędnicy) mogą – twoim zdaniem – zrezygnować z pracy u ciebie i pójść sobie gdzie indziej, czy wyjechać w świat.
      .
      Nie ma w Polsce obowiązku bycia przedsiębiorcą.
      .
      .

  • Pinotnero

   15 sierpnia 2018 at 18:45

   Marian na szczescie nie muszę latać na Marsa żeby zjeść obiad za kwotę na jaka mam ochotę. Patrz sobie w talerz nie mnie

   • Marian

    15 sierpnia 2018 at 19:46

    Na zdrowie, trzeba się zdrowo odżywiać. Lepiej wydać pieniądze na dobry posiłek, niż leczyć się na anemię.
    Z drugiej jednak strony:
    „Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?” Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem». ” Łk 12

 6. finka

  14 sierpnia 2018 at 10:52

  Nie tyle na najbiedniejszych co celuje w mniej inteligentnych i mniej wykształconych. Oni nie mają pojęcia, że państwo nie ma swojej kasy tylko innym zabiera, również im w podatkach bezpośrednich i pośrednich. Nie zastanawiają się dlaczego ceny rosną a w nich VAT, niestety edukacja ekonomiczna w Polsce leży.

  • Marian

   15 sierpnia 2018 at 19:52

   „Oni nie mają pojęcia…” – To Ty nie masz pojęcia o życiu. Jesteś tak samo naiwna jak ta para Polaków, która poszła sobie w środku nocy na plażę w Rimini. Skończyło się mało romantycznie…

   • Marian

    16 sierpnia 2018 at 13:48

    Bezpieczeństwo to też jest towar, który kosztuje.
    Wielu nowobogackim lalusiom wydaje się, że fakt, że nikt nie napada w nocy na ich dom, nie porywa im dzieci, itd. to jest coś, co im się należny jak psu micha. – Żebyś się jeden z drugim nie zdziwił, gdy którejś nocy przyjdą Ukraińcy z siekierami. Będziesz wydzwaniał na policję i krzyczał do sąsiadów: Ratuuunku! – A sąsiad odpowie: Trzeba było wykupić sobie abonament w firmie ochroniarskiej. 😉

  • marju73

   15 sierpnia 2018 at 20:15

   Sądzę że pisożydy budują Żydoland.

 7. GG.

  14 sierpnia 2018 at 11:36

  .
  JAROSŁAW KACZYŃSKI: BIEDRONKA TO JEST SKLEP DLA NAJBIEDNIEJSZYCH
  .
  Jarosław Kaczyński na zakupach: Biedronka jest dla najbiedniejszych http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/jaroslaw-kaczynski-na-zakupach-biedronka-jest-dla-najbiedniejszych,47892.html
  .
  W Biedronce zakupy robi 62 proc. Polaków
  wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/w-biedronce-zakupy-robi-62-proc-polakow-pozostale-,40613 (22.06.2017).
  .
  85 proc. Polaków robi zakupy w Biedronce
  bezprawnik.pl/zakupy-w-biedronce/ (17.01.2018).
  .
  .

 8. norton.com/setup

  16 sierpnia 2018 at 08:46

  norton.com/setup offers Norton Standard Security, Norton Security Deluxe and Norton Security Premium. These security solutions can be selected according to the number of devices you want to cover under antivirus protection. Though Norton has made it very easy to download and install the setup on your device yet you may encounter an error. To get rid of that, just give us a call at Norton toll-free number. US : +1-888-254-4408 UK : +44-0808-234-2376 AUS : +1-800-985-062
  http://nortoncom.org

 9. attic

  16 sierpnia 2018 at 10:33

  Pomaganie najbiedniejszym i najmniej zaradnym to nasz chrześcijański obowiązek. Nie ma w naszej kulturze czegoś takiego jak dziesięcina to można to robić poprzez podatki a nazywać można socjalizmem, to jest bez znaczenia. Słyszę często przykłady USA czy GB i tym podobnych gospodarek, które są bardzo liberalne i tam człowiek pracą może osiągnąć wiele. Bzdura, to są gospodarki oparte na łupieniu innych narodów poprzez monopol waluty, poprzez dominację na morzach, poprzez posiadanie wciąż swoich kolonii chociaż dzisiaj już w innej formie. O tym wszyscy wolnościowcy gospodarczy zupełnie zapominają. A szkoda bo to podstawowa wiedza. Naiwny ten, który myśli że jak podatki będą bliskie zeru to zarobią fortunę. Już się liberalni pracodawcy postarają o to żeby zapłacić mniej. Nie ma banalnie prostych rozwiązań a zmiana radykalna modelu gospodarczego „w trakcie gry” doprowadzi do rozpadu państwa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra