Z kraju

Czy PiS zmierza do systemu dwupartyjnego?

PiS uchwalił nową ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego, która wprowadza praktyczny próg wyborczy na poziomie 12-13%.

 

Prezydent zawetował tę ustawę, ale gdyby weszła w życie, szanse na wejście do PE miałby tylko PiS i PO.

Teraz trwają prace nad zmianą ordynacji do sejmu. Przygotowuje je ten sam poseł, co projekt ordynacji do PE – Artur Zasada. Można więc się spodziewać, że założenia są podobne – usunąć z sejmu wszystkie mniejsze partie i stworzyć system dwupartyjny.

Prezydent już zapowiedział na spotkaniu z opozycją, że zapewne te zmiany też zawetuje. Sam pomysł pokazuje jednak cel PiS-u – usunąć wszelką konkurencję na prawicy i zapewnić sobie wieczną władzę na zmianę z PO.

W ten sposób powstałby układ PO-PiS, o którym od początku myśleli bracia Kaczyńscy. On już jest w jakiś sposób faktem, bo przecież premier Mateusz Morawiecki czy Jarosław Gowin to byli ludzie PO.

Symbolem PO-PiS-u może być fakt, że Artur Zasada, który przygotowuje zmiany w ordynacji, był wcześniej europosłem PO i tworzył struktury tej partii.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. marju73

  16 sierpnia 2018 at 18:25

  Żydopis ma wytyczne ktòre musi rellizować.

  • Sarmata

   17 sierpnia 2018 at 23:19

   Przecież powiedział to Jarosław Kaczyński ponad 10 lat temu, że marzy się mu system dwupartyjny jak w USA.
   Chodzi o kontrolę i zarządzanie mas wg Protokołów Mędrców Parchatych.

 2. Egzorcysta

  16 sierpnia 2018 at 18:33

  Nie tylko pis, ale wszdzie tam gdzie rzadza juz chazarzy, jest to dla nich idealny system, bo jak sie podziela na dwie grupy, i jedna nie rusza drugiej po wyborach, moga pogrywac sobie z narodmai w kulki. Jak sie narod wkurzy na bandytow to ze zemsty wybierze zlodzieji,a jak zlodzieje ich okradna to wybiora sobie znow bandytow.Chazarowie podpatrzyli ten fenomen u dzieci, ze jak tata nakrzyczy to biegna do matki,a jak matka nakrzyczy to biegna do ojca.W ten sposob zachowaja wladze na wieki.A to tylko dwie strony tego samego medalu.A jak ktoremus zalezy, albo pochodzi z ukladu, moze przeskoczyc do tych drugich , i zostac ministrem nawet wbrew woli wybocow.Tak wiec nie tylko pis dazy do tego ,ale kazda partia, bedzie dazyc, jak osiganie taka mozliwosc,a Polacy goje ,beda glosowac jak na wyscigach konnych, glosac na tego kto pradopodobnie wygra, bo glupi goj lubi wygrywac i byc dumny ze zaglosowal jak na wyscigach i wygral.jego partia wygrala,a gdyby zaglosowal na jakas mala nowa partie czy ludzi bezpartyjnych, to wie ,ze nie wygra i nie zaglosuje.Zydzi to wiedza o gojach, wiec moga sobie ustawiac tak wybory jak chca.Polski goj zaglosuje zawsze na tego co najczesciej zobaczy w telewizji,a za prawde uwaza to co najczesciej mu mowili.Polski goj wie o tym , ale nie laczy tego ze swoim zyciem. Tak wiec zrobia z polskiego goja to samo co z amerykanskiego goja.Pozniej ustala prog wyborczy na 15 procent i po 50 milonow dotacji na wybory, i beda mieli wladze juz na zawsze i to za pelna aprobata goja.I wszystko bedzie zgodnie z prawem jak w Korei Polnocnej.

  • Dick

   16 sierpnia 2018 at 19:05

   Dokładnie.
   Temu też służy skłócanie Polaków.
   By jak w USA, rząd rządem, a interes syjonistyczny zawsze jest wspierany.

 3. Baryc

  16 sierpnia 2018 at 18:53

  Ordynacja wyborcza do wladz panstwowych jest wazniejsza nizli konstytucja panstwa- wybrani w Polsce moga ja zmienic i stad dyskusja nad ta ordynacja powinna miec nieskazitelny demokratycznie charakter. Ustalenie progow wyboczych jest lamaniem zasad demokracji, to praktycznie moze rownac sie wykluczeniem „wyborczym” nawet kilkudziesicioprocentowej czesci wyborcow.

 4. Soroka

  16 sierpnia 2018 at 20:01

  Cóż za pytanie! Prezes od dawna przecież chce zrobić POPiS!

 5. markx

  16 sierpnia 2018 at 20:36

  16 sierpnia 1920 r. w kluczowym momencie wojny polsko-bolszewickiej minister spraw wojskowych gen. Kazimierz Sosnkowski zdecydował o internowaniu 17 tysięcy oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego w obozie w Jabłonnej. Środowiska żydowskie ubolewają, że żołnierze pochodzenia żydowskiego nie mogli obserwować rodzącej się niepodległości Polski. Ale, czy gen. Sosnkowski mógł postąpić inaczej?
  Kiedy wojska bolszewickie podchodziły do Warszawy gen. Kazimierz Sosnkowski, obawiając się, iż żołnierze żydowskiego pochodzenia przejdą na stronę wroga wydał taki rozkaz:

 6. Stonka Ziemniaczana

  16 sierpnia 2018 at 21:15

  System dwupartyjny łatwo kontrolować. Generalnie system ten polega na tym, że w najważniejszych sprawach takich jak np. EMISJA PIENIĄDZA obie partie są zgodne. Różnice będą występować np. przy koncepcjach podatkowych – lewa strona opowie się za 20% podatkiem a prawa za 19%.
  Podsumowując system dwupartyjny jest monopolem władzy z użyciem narzędzi socjotechnicznych.
  A teraz ważne pytanie! – Czy ktoś tym steruje?

 7. ziemianka

  16 sierpnia 2018 at 21:37

  Kochana prawdziwa prawico, jednocz się bez względu na różnice w szczegółach w jedną partię! Można przeciez zaniechać potem dyscypliny partyjnej i jak Kukiz’15 wciąż być jedną, prawicową partią opozycyjną.

 8. marju73

  16 sierpnia 2018 at 21:43

  Żenada byłego członka Unii Wolności i jego przydupasa.
  Musisz to wiedzieć(327)Skandaliczne zachowanie prezydenta i dyrektora muzeum w stosunku do powstańca – YouTube

 9. George

  17 sierpnia 2018 at 07:21

  Oczywista oczywistość! Przecież wykończenie Samoobrony i LPR to była akcja wykonana z pełną premedytacją, której celem było oczyszczenie sceny politycznej z ewentualnych konkurentów PiS-u.

 10. Matwiej Płatow

  17 sierpnia 2018 at 09:33

  Szanowni Recenzenci mam do Was pytania; Co dobrego zrobił w Parlamencie UE dla Polski Korwin-Mike,co zrobiło dobrego PO Zdradzając i donosząc Na Polskę ? Z Moich obserwacji wynika że PiS dąży do zjednoczenia drobnicy partyjnej różnych maści.Np: ,,ruch” Narodowy to masa kanap odwołujących się do R.Dmowskiego.A reprezentanta w Sejmie Brak.A Lewica np: SLD i partia Razem program zbliżony ,ale chodzi o kasę.Czyli wystarczy by kanapa przekroczyła 3% poparcia ,a dotacja jest. Nie jestem zwolennikiem PiS ,ale projekt dwu ,cztery partyjnej Sceny Politycznej Polski Popieram

 11. Konrad

  17 sierpnia 2018 at 14:55

  PIS zawodzi na całego.Jak zwykle co innego mówi,a co innego realizuje.W PIS jest bardzo mało porządnych,uczciwych ludzi.Większość to tchórze i karierowicze.W niektórych ,ważnych sprawach zdradza Polską rację stanu.PIS ma najwyżej 20% poparcia,a nie 40%.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra