Z kraju

Trwa pompowanie Donalda Tuska

Kolejne serwisy publikują sondaże, z których wynika, że Donald Tusk ma największe szanse na prezydenturę.

 

Wiadomo, że sondaże od dawna nie przedstawiają opinii publicznej, ale ją kształtują. Wskazuje to na to,  że liberalne „elyty” publikując dominującą pozycję Donalda Tuska wśród ocen polskich polityków, marzą o powrocie Tuska na białym koniu.

Wiele wskazuje na to jednak, że Tusk nie ma szans z Andrzejem Dudą. Po pierwsze jest skompromitowany przez 8 lat nieudolnych rządów, korupcji i prowadzenia polityki „ciepłej wody w kranie” – a więc trwania u władzy bez reform. Po drugie Tusk jest skompromitowany przez donoszenie na własny kraj i służenie bardziej Unii niż Polsce. Po trzecie reprezentuje PO, którego rządy kojarzą się z powszechną kradzieżą.

Adam Michnik już mówił, że Komorowski wygra wybory, chyba, że przejedzie zakonnicę w ciąży na pasach. Przegrał bez tego. Tusk tym bardziej.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. KOJAK

  18 sierpnia 2018 at 12:32

  \NIE MA SpECJANEJ ROZNICY MIEDZY KANALIAMI Z PYYSS A PELO ! TA SAMA KOSZErNA BANDA ! BANDZIORY Z PYYYSS SPROWADZAJA W TEJ CHWILI NAJWIECEJ EMIGRANTOW NA SWIECIE !!! Bandziory z PELO tak samo bronia bydlaka Kaminskiego falszerza dokumentow i autora kryminalnej prowokacji przeciwko Sp Andrzejowi Lepperowi ! Bronia tak samo bo on dzialal w interesie kryminalnym zydowstwa z PYYSSS i zydowstwa z PELO !!

 2. Sarmata

  18 sierpnia 2018 at 13:03

  WSI swoich głupków nigdy nie opuszcza, bo nie ma lepszych. Cierpi na brak kadr.
  Stąd „pompkowanie”.

 3. Andrzej

  18 sierpnia 2018 at 13:12

  Trudno szukać osoby bardziej skompromitowanej niż Tusk.
  Pamiętamy jego podłe słowa,,Polskość to nienormalność”.Precz z Tuskiem.

  • Marian

   19 sierpnia 2018 at 01:19

   Ja zapamiętałem to: „Najbardziej lubię leżeć na tapczanie i gapić się w sufit”

 4. GG.

  18 sierpnia 2018 at 14:00

  .
  Najgorsze, że „trwa pompowanie” pomysłu dyfuzji oligarchów nadwiślańskich i putinowskich, bo
  .
  „ZDYSTANSOWAĆ SIĘ OD NIEMIEC”, TO WPUŚCIĆ NIE-SŁOWIAŃSKICH OLIGARCHÓW !
  .
  .
  Na portalu konserwatyzm.pl czytamy:
  .
  „Polski eksport wyniósł w roku 2017 228,2 mld USD, import zaś 227,8 mld USD.
  .
  Polski eksport w prawie 80 proc. (79,7 proc) kieruje się do krajów UE.
  .
  Jedynym obszarem gdzie uzyskaliśmy wielkie saldo dodatnie w obrocie są kraje Unii Europejskiej. To dodatnie saldo wyniosło aż 45,4 mld USD.
  .
  W handlu z innymi obszarami, mamy wyłącznie deficyt.
  .
  I tak: kraje rozwinięte poza UE – 1,6 mld USD, kraje rozwijające się – 38,2 mld USD, kraje Europy Środkowo-Wschodniej (Rosja, Ukraina, Białoruś i inne) – 4,9 mld USD.
  .
  Z danych wynika, że Polska za więcej kupuje towarów niż sprzedaje w handlu z praktycznie wszystkimi ważniejszymi krajami świata, poza UE. Z ważniejszych należy wymienić Chiny, Rosję, Japonię, Koreę Południową, Argentynę, Brazylię, Australię oraz także USA. Szczególnie tragiczny jest bilans handlu z Chinami skąd sprowadzamy dwanaście razy więcej niż tam sprzedajemy.
  .
  Z tego jasno wynika, że na zakupy towarów w Chinach, Rosji, USA, Japonii czy Korei zarabiamy z nadwyżki w handlu z Unią Europejską. Inaczej nie bylibyśmy w stanie realizować tam zakupów.
  .
  Na dodatek Polska posiada dodatnie saldo w wymianie usług na kwotę 21 mld USD. I ta nadwyżka także powstaje, prawie w całości, w wyniku świadczenia usług na terenie UE.
  .
  Bez UE polska gospodarka znalazłaby się w bardzo ciężkim położeniu i w ciągu kilku miesięcy zostałaby ona sprowadzona do stanu niewiele lepszego niż w dzisiejszej Ukrainie. Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć. Dzisiaj bez Unii Europejskiej polska gospodarka nie ma żadnych szans.
  .
  Znany amerykański politolog, GEORGE FRIEDMAN, który już od dłuższego czasu próbuje nas przekonać, że Polska stanie się mocarstwem, tak przedstawia obecne kwestie gospodarcze w otoczeniu Polski. Na stwierdzenie: „Sam pan twierdzi w swojej prognozie na 2018 r., że Stany Zjednoczone popadną w recesję, która uderzy także w Europę, czyli w nas”, pada odpowiedź: „Zgadza się, ale ta recesja uderzy przede wszystkim w Niemcy. Eksportują one 50 proc. swojego PKB. Do Europy i świata. Za każdym razem, gdy Niemcy tracą 5 proc, swojego eksportu, jednocześnie tracą 2,5 proc swojego PKB”.
  .
  Prognoza recesji jest być może prawdziwa, ale już przewidywania odnośnie skutków, niekoniecznie. To prawda, że Niemcy bardzo dużo eksportują, bo 46,2 proc, PKB, ale Polska gospodarka jest jeszcze bardziej zależna od eksportu i aż 52,3 proc PKB jest eksportowane. To wskazuje, że załamanie niemieckiego eksportu uderzy jeszcze bardziej w Polskę, gdyż spadnie zapotrzebowanie Niemiec na import zaopatrzeniowy z Polski. FRIEDMAN wie o tym, ale nie mówi wprost, a tylko sygnalizuje: „IM BARDZIEJ WIĘC POLSKA BĘDZIE W STANIE SIĘ ZDYSTANSOWAĆ OD NIEMIEC I ZNALEŹĆ INNE RYNKI, TYM LEPIEJ NA TYM WYJDZIE. ROSJA BYŁABY TU ALTERNATYWNYM RYNKIEM”.
  .
  I z tym się trzeba zgodzić. Tylko czy obecny rząd Polski jest w stanie poprawić stosunki z Rosją i wrócić na ten rynek? Dopóki będzie nadal szkodził rosyjskim interesom wszędzie gdzie tylko może, a szczególnie na Ukrainie, to oczywiście nic z tego nie będzie. Także niszczenie radzieckich pomników jak i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń o zamach w Smoleńsku temu nie służą. JEDNAK POPRAWA STOSUNKÓW Z ROSJĄ I WEJŚCIE NA TAMTEJSZY RYNEK JEST DLA POLSKI KONIECZNOŚCIĄ I WIDZI TO NAWET TEN WAŻNY AMERYKAŃSKI EKSPERT.
  .
  Jak wyglądają polskie obroty handlowe z innymi państwami, które politycy widzą jako potencjalnych kandydatów do budowania sojuszy? I tak, USA do tylko 2,5 proc tych obrotów, Ukraina to 1,5 procenta. Jak widać to wszystko jest margines.”
  .
  Źródło: Stanisław Lewicki, Gospodarcze determinanty opcji politycznych dla Polski konserwatyzm.pl/lewicki-gospodarcze-determinanty-opcji-politycznych-dla-polski/ (16.08.2018).
  .
  .
  Ho, ho! – Nie tak prędko!
  .
  Pan Lewicki dziwnie zapomina, że swobodne wejście przedsiębiorców na rynek Rosji JEST RÓWNOZNACZNE z wpuszczeniem do Polski
  .
  200 NAJBOGATSZYCH BIZNESMENÓW ROSJI http://www.forbes.ru/rating/360355-200-bogateyshih-biznesmenov-rossii-2018
  .
  oraz mnóstwa nie-słowiańskich firm od nich uzależnionych.
  .
  Patrząc na ich mordaszki, przypomina się od razu powiedzonko p. Wałęsy: „NIE O TAKE POLSKE WALCZYLIŚMY” (np. w Bitwie Warszawskiej 1920 roku).
  .
  Dlatego NALEŻY DOPUŚCIĆ JEDYNIE INDYWIDUALNE KONTAKTY MAŁYCH FIRM PROWADZONYCH PRZEZ SŁOWIAN (Polaków i Ruskich), a nie inwazję nie-słowiańskich rosyjskich oligarchów (nie tylko zresztą Żydów).
  .
  My, Polacy-Słowianie, NIE CHCEMY WPAŚĆ Z DESZCZU POD RYNNĘ !
  .
  .

  • Marian

   19 sierpnia 2018 at 07:58

   Zwrócił bym tylko uwagę, że Niemcy na ogół eksportują towary wysokoprzetworzone np. specjalistyczne maszyny przemysłowe, lub luksusowe np. drogie samochody. I nie do krajów trzeciego świata, ale do krajów najbogatszych.
   Amerykańskie cła, samowystarczalność Chin, bieda w Europie, wojna USA z Iranem, może spowodować, że ten lukratywny eksport spadnie.
   Polska eksportuje do UE: żywność, tanią siłę roboczą, usługi transportowe, inne towary codziennego użytku. – Na to zawsze będzie popyt.
   A co do Rosji – jakim partnerem handlowym jest kraj o PKP równym Hiszpanii? Ile łapówek trzeba dać, żeby tam coś sprzedać z zyskiem? Dajmy sobie spokój z Rosją – to jedno wielkie rozczarowanie…

   • GG.

    19 sierpnia 2018 at 09:53

    .
    Tu się z panem NIE ZGODZĘ.
    .
    Nie wolno oceniać przyszłości kontaktów z Rosją, a także z Białorusią i Ukrainą przez pryzmat teraźniejszości.
    .
    Przecież w Kazachstanie jest taki sam system, jak i w Rosji, a jednak władze RP rozwijają współpracę gospodarczą z tym krajem.
    .
    Jest ona więc możliwa już dzisiaj, gdy władzom chodzi o robienie wyłomów w bloku „putinowskim” – A PRZECIEŻ NIE O TO ZWYKŁEMU POLSKIEMU (czyli SŁOWIAŃSKIEMU) PRZEDSIĘBIORCY CHODZI.
    .
    A skoro sytuacja EWOLUUJE i żadnej wojny Trumpa z Iranem, a tym bardziej z Rosją NIE BĘDZIE, to Polacy-Słowianie powinni zadbać o swoje interesy na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji.
    .
    DAJ NAM PRZYKŁAD DZIŚ WOKULSKI ! (a nie Bonaparte)
    .
    Z tym, że Polacy-Słowianie powinni wchodzić w związki gospodarcze ze wschodnimi Słowianami (z Ruskimi), a nie z Żydami czy innymi.
    .
    „SWÓJ DO SWEGO PO SWOJE !”
    .
    Wspierajmy się, Słowianie.
    .
    .

 5. rojber

  18 sierpnia 2018 at 15:27

  a jak jest roznica miedzy jednym i drugim zdrajca?!Jeden i drugii przeciez sa z patologicznej unii wolnosci,a ludziom wciaks sie kit,ze niby maja wybor!
  Pora sie obudzic i wsadzic zlodziejskich zdrajcow za kratki! (tom sie rozmarzyl)

 6. Ateista

  18 sierpnia 2018 at 19:37

  Pinokio to taki EUROśmieć. A jak wiadomo UE wywozi do nas i spala i tak za dużo toksycznych śmieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra