Z kraju

„O polski dach, o polską broń”

Wprawdzie najważniejsi dygnitarze, no może nie najważniejsi, bo prezes Jarosław Kaczyński roztropnie zamilczał („Kto tam, gdzie trzeba zamilczy roztropnie, a wytrwa choć pod młotem – celu swego dopnie” – pisał Adam Mickiewicz), ale w każdym razie ważni dygnitarze naszego bantustanu, a więc – pan prezydent Andrzej Duda, czy pan minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, uspokajali nas, ze amerykańska ustawa nr 447 JUST, albo Polski „nie dotyczy”, albo Polska „nigdy” się nie zgodzi – i tak dalej – to widać, że przygotowania do jej realizacji przez nasz mniej wartościowy bantustan są w pełnym toku.

Przypomnę, że prawny sens tej ustawy sprowadza się do tego, iż Stany Zjednoczone zobowiązały się do dopilnowania, by żydowskie roszczenia majątkowe wysuwane pod adresem Polski, zostały zrealizowane do ostatniego centa. Ponieważ Stany Zjednoczone są Najważniejszym Sojusznikiem Naszego Mniej Wartościowego Bantustanu, to już z tego tytułu mają bardzo wiele instrumentów, by tego celu dopiąć, ale nawet gdyby tym Najważniejszym Sojusznikiem nie były, to też miałyby jeszcze mnóstwo instrumentów, by zmusić Polskę do dogodzenia Żydom.

Będąc w Kolorado rozmawiałem z pewnym inżynierem górnictwa, który opowiadał mi, jak ta branża w Ameryce funkcjonuje. W pewnym momencie powiedział, jak o rzeczy zwyczajnej: jeśli jakiś rząd nam podskakuje, to my go zmieniamy. To znaczy – nie górnicy, ale CIA, która właśnie po to jest.

Mogliśmy się o tym przekonać i na Ukrainie, gdzie prezydent Janukowycz został usunięty przez „zagniewany lud”, żeby zrobić miejsce dla dyrektoriatu oligarchów, przeważnie żydowskich, w którego imieniu występuje wystrugany z banana na prezydenta pan Piotr Poroszenko. Podobnie stało się w Polsce, kiedy przeszliśmy spod kurateli niemieckiej pod kuratelę amerykańską. Nie tylko w 2015 roku zmienił się prezydent, ale wybory wygrała ekspozytura Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego i utworzyła rząd, nawet bez konieczności urządzania na Placu defilad jakiegoś „majdanu”.

Oczywiście w domu wisielca nie mówi się o sznurze, toteż i o konsekwencjach ustawy nr 447 JUST nie wspomina ani słowem nie tylko rządowa telewizja, ale i telewizje nierządne. Najwyraźniej pani Justyna Pochanke też wie, że z panią Danuta Holecką mogą wprawdzie się kopać, ale tylko po kostkach. Broń Boże wyżej! Niezależnie jednak od tego, jakie obrazy prezentują nam telewizje – zarówno ta rządowa, jak i te nierządne – życie toczy się swoim torem i ma własną dynamikę.

Możemy się jej domyślać na podstawie tzw. faktów konkludentnych. Jednym z nich była deklaracja, jaką na początku swego urzędowania na stanowisku ministra spraw wewnętrznych złożył pan Joachim Brudziński – że mianowicie będzie zwalczał narodowców. Deklaracja ta na pierwszy rzut oka była dziwna o tyle, że rząd pani Beaty Szydło i pana Mateusza Morawieckiego jest atakowany przez rodzaj konfederacji zmontowanej przez drugie i trzecie pokolenie ubowców, stare kiejkuty i folksdojczów, do której narodowcy w zasadzie ustosunkowani są wrogo.

Najwyraźniej jednak Naczelnik Państwa nie uważa tej konfederacji za jakiś problem, bo wiadomo, że przy jej pomocy Niemcy chcą odzyskać w naszym bantustanie utracone wpływy polityczne – ale nawet gdyby tak się stało, to mechanizm rządzenia państwem by się nie zmienił, ponieważ ekspozytura Stronnictwa Pruskiego, za jaką uważam Platformę Obywatelską z rozmaitymi mutantami w rodzaju „Nowoczesnej”, nie ma żadnej ideologii poza tym, żeby wypić i zakąsić. Tymczasem ruch narodowy, obecnie porozbijany, może w jakiejś perspektywie stworzyć alternatywę ideologiczną i polityczną, zwłaszcza, gdyby odszedł od socjalizmu w kierunku programu wolnościowego.

Już choćby dlatego trzeba go zwalczać, oczywiście bez specjalnej ostentacji, najlepiej rękami obozu zdrady i zaprzaństwa, na przykład – pani porucznik MO Ewy Gawor, która trzyma się warszawskiego ratusza bez względu na to, kto zasiada w gabinecie prezydenta miasta.

A przecież jest jeszcze powód drugi, znacznie ważniejszy. Realizacja żydowskich roszczeń musi doprowadzić do żydowskiej okupacji Polski, a w takich warunkach jakiś ruch narodowy byłby potrzebny Żydom jak psu piata noga. Żydzi tylko sami organizują się na zasadzie nacjonalistycznej, a nawet – rasistowskiej – ale nacjonalizm w krajach swego osiedlenia tępią na wszelkie sposoby. Cóż dopiero w kraju przez siebie okupowanym?

Ale na tym nie koniec faktów konkludentnych, wskazujących na przygotowania do realizacji tych roszczeń i żydowskiej okupacji Polski.

Oto rząd opublikował niedawno projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Jest tam art. 135 odnoszący się do ustawy o broni i amunicji, a zawierający rygorystyczne ograniczenia i tak przecież restrykcyjnych zasad posiadania broni palnej.

Warto zwrócić uwagę, że kiedy projekt trafił, jak to się mówi – „do laski” – to zarówno w telewizji rządowej, jak i telewizjach nierządnych, pojawił się felieton filmowy o rozpasaniu sprzedawców fajerwerków, wskutek czego jakiemuś chłopaczynie poparzyło rękę. Czy rzeczywiście poparzyło, czy to tylko taki fakt prasowy – to nieistotne, bo choćby na tym przykładzie widać, że w sprawach ważnych dla państwa, na przykład – by przygotować je odpowiednio na żydowską okupację – obydwa wrogie obozy idą ręka w rękę.

Toteż wspomniany projekt przewiduje konfiskatę broni – również tej, którą dotychczas obywatele mogli posiadać. Rząd swoją suwerenną inicjatywę usprawiedliwia „dyrektywą unijną”, chociaż jeszcze całkiem niedawno prezydent Duda chciał zapytać obywateli, czy nie chcieliby aby wpisać sobie do konstytucji, że Polska jest państwem suwerennym. Owszem, jakże by inaczej – ale jak Unia wyda dyrektywę, to nasi Zasrancen już gotowi do zrealizowania jej w podskokach. Taka to ci suwerenność.

Jeśli projekt tej ustawy nie wychodzi naprzeciw żydowskiej okupacji Polski, to ja jestem chińskim mandarynem. Po co Żydom potrzebni Polacy uzbrojeni, niechby nawet w samopały? Hitler w okresie dobrego fartu też uważał, że broń mogą nosić tylko Niemcy, no ale kiedy zmiękła mu rura, to nosił ją już każdy, zresztą – głównie niemiecką. To znaczy – prawie każdy, bo na przykład polscy chłopi na Wołyniu nie.

Oto co pisze na ten temat w swoim pamiętniku, w rozdziale o roku 1943, Adam hrabia Ronikier, prezes Rady Głównej Opiekuńczej, jednej z dwojga polskich organizacji (pierwszą był PCK) oficjalnie działających w Generalnej Guberni: „Przewodnią myślą projektu było to, by w każdej gminie, jeżeli nie w każdej wsi stworzyć oddziały straży (obywatelskiej- SM) o byłych podoficerów oparte i nie we dworach, a po wsiach stacjonowane. (…) Toteż jak piorun z jasnego nieba spadła na nas wiadomość (…) że Delegatura rządu jest zasadniczo przeciwna tworzeniu straży i ze swego pozwolenia stanowczo odmawia. (…) W tym czasie sprawa Wołynia zaczęła przybierać wprost tragiczne kształty. Gwałty i morderstwa dokonywane na Polakach przez zamieszkałych tam Ukraińców nie tylko nie ustawały, ale z dniem każdym przybierały na sile i barbarzyńskich formach. (…) Tak topniał stan posiadania polskiego w tej odwiecznie do Polski należącej ziemi, a panowie z Delegatury, nie pozwoliwszy nam na organizowanie obrony, nie raczyli myśleć o tym, że złemu trzeba było przynajmniej próbować zaradzić, a nie zostawiać bez żadnej pomocy te rzesze polskie na Kresach.

Przecież przykład, który miał miejsce w Równem, gdzie dwaj nasi delegaci, uzyskawszy od Kreishauptmanna broń, rozdali ją Wołyniakom, którzy dzięki temu nie tylko potrafili Ukraińców wziąć w ryzy, ale naokoło Równego kraj cały doprowadzić do ładu i porządku.” Czyżby ta tragiczna historia miała się powtórzyć?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. GG.

  19 sierpnia 2018 at 15:37

  .
  POLACY-SŁOWIANIE SĄ ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM POSIADANIA BRONI W DOMU
  .
  .
  Prawo do obrony przed włamywaczami i bandytami muszą mieć W PRAKTYCE wszyscy obywatele, a nie tylko ci, którzy władają bronią i ją posiadają w domach.
  .
  Dlaczego zatem:
  .
  a/ granice pozostają otwarte i „Po co Ukraińcy zwożą broń do Polski? Tylko w ostatnim roku przemycono kilkadziesiąt tysięcy sztuk broni!” https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12905-po-co-ukraincy-zwoza-bron-do-polski-tylko-w-ostatnim-roku-przemycono-kilkadziesiat-tysiecy-sztuk-broni
  .
  b/ policja nie odebrała przez 30 lat nielegalnej broni jej posiadaczom?
  .
  c/ wydaje się ciągle nowe pozwolenia na broń osobom nie związanym z branżą ochrony osób i mienia?
  .
  d/ rozważa się w kółko BŁĘDNY pomysł umasowienia posiadania broni palnej przez osoby prywatne?
  .
  Danie Polakom prawa do posiadania broni w domu, to radykalne zwiększenie zagrożenia dla wszystkich obywateli i NIKT NIGDY nie będzie już czuć się bezpiecznie – JAK W AMERYCE !
  .
  Nie chcemy, by po ulicach chodziły tłumy SZTUCZNIE UPRZYWILEJOWANYCH osobników, mogących w każdej chwili i POD BYLE PRETEKSTEM zagrozić nam posiadaną przy sobie bronią.
  .
  Jest równość i każdego W RÓWNYM STOPNIU powinny chronić: wojsko i policja. Państwo powinno już dawno wyeliminować PRZYCZYNY PRZESTĘPCZOŚCI, a nie dawać potencjalnym przestępcom broń do ręki.
  .
  Jeśli ktoś ma zbyt pokaźne mienie, to niech sobie zatrudni ochroniarza.
  .
  .

  • GG.

   19 sierpnia 2018 at 15:45

   .
   Militarystom należy jeszcze powiedzieć:
   .
   NIE MACIE RACJI dążąc do umasowienia posiadania broni palnej przez Polaków, bo:
   .
   1/ SPRAWIEDLIWOŚCI NIE OSIĄGNIECIE, a narazicie ludzi na styczność z uzbrojonymi dewiantami i kokainistami, dajmy na to, bo żadna komisja nie zagwarantuje, że kandydat do posiadania broni nie zwariuje, nie zapała do kogoś lub czegoś nienawiścią, albo nie naszprycuje się narkotykiem czy wódą,
   .
   2/ OSIĄGNIECIE ZMNIEJSZENIE BEZPIECZEŃSTWA I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ, gdyż nie wszyscy – z różnych przyczyn – będą mogli i chcieli zaopatrzyć się prywatną broń,
   .
   3/ ZAMERYKANIZUJECIE POPULACJĘ NAD WISŁĄ, gdyż nie należy wątpić iż te masy SIĘGNĄ PO BROŃ TAK SAMO, jak masowo sięgnęły po komórki i WYTATUOWAŁY SIĘ.
   .
   Jak wiadomo, ludzie bezwzględni najlepsze interesy robią na ludzkiej krzywdzie i na ludzkiej głupocie.
   .
   Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?
   .
   PS. Nie optujmy za zabieraniem broni kolekcjonerom, ale powinna być ona unieszkodliwiona (niezdatna do strzału).
   .
   PS. 2: Wszyscy powinni ZDAĆ BROŃ WSPÓŁCZESNĄ.
   .
   Jak chcecie sobie postrzelać, to idźcie na strzelnicę. Tam udostępnią Wam broń i amunicję treningową.
   .
   Fuzjami i pistolecikami nie obroni się Polski przed żadnym niebezpieczeństwem, a umasowieniem ich posiadania można tylko zrobić wstęp do jakichś nadwiślańskich „szwadronów śmierci”, albo do drugiej Syrii.
   .
   NIE CHCEMY DRUGIEJ SYRII W POLSCE, ANI DRUGIEGO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO !
   .
   .

   • klioes vel pislamista

    19 sierpnia 2018 at 16:04

    Takiego steku bzdur już dawno nie przeczytałem.
    PRAWO DO POSIADANIA BRONI JEST PODSTAWOWYM PRAWEM CZŁOWIEKA.

    Dawniej broni nie wolno było posiadać tylko niewolnikom.
    W Szwajcarii każdy ma ją OBOWIĄZKOWO w domu,
    A amoki z użyciem broni palnej w USA trafiają się tam, gdzie jest ona …zakazana!

    Od wielu lat Polacy posiadają nieograniczone prawo do broni czarnoprochowej.
    I, pomimo posiadania ponad 400tys. jej sztuk, nie doszło do ANI JEDNEGO przypadku użycia jej w celach przestępczych. A więc swoje lewackie BREDZENIA produkuj Pan, Panie GG na forum GW!!!

    • GG.

     19 sierpnia 2018 at 16:56

     .
     NIE.
     .
     Podstawowym DOBREM każdego człowieka jest PRAWO DO ŻYCIA I SZCZĘŚCIA.
     .
     Pan jest po prostu SOCJALISTĄ, panie Psalmisto, a „lewica” i „prawica” to pojęcia i podział WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNY.
     .
     Niestety, nie podpowiem panu, gdzie ma pan się udać, jeżeli nie podoba się panu cywilizacja personalistyczna i personalistyczna Polska.
     .
     .

     • GG.

      19 sierpnia 2018 at 17:19

      .
      Dodajmy, że DAWNIEJ nie było pistoletów automatycznych i maszynowych, a zdecydowana większość ludności żyła na wsi, a nie w miastach, z czego nawet pp. psalmiści powinni zdawać sobie sprawę.
      .
      Kto chce nosić broń, ten może sobie wstąpić do wojska lub służb zmilitaryzowanych, których w Polsce nie brakuje.
      .
      .

     • klioes vel pislamista

      19 sierpnia 2018 at 17:32

      Prawo do szczęścia?
      Może chcesz łajzo jeszcze, skoro jest to „prawo”, gwarancji państwowych?

      A prawo dożycia gwarantuje tylko posiadanie broni, a nie zdawanie się na „opiekę” kogoś innego – zgodnie z zasadą pomocniczości.

      Innych łajzowskich wynurzeń nawet nie chce mi się komentować…
      W każdym bądź razie istnieją wartości większe od życia. Np: Bóg, honor i Ojczyzna.
      Ale tego łajzy nie rozumieją.

     • GG.

      20 sierpnia 2018 at 15:11

      @ klioes vel pislamista 19 sierpnia 2018 at 17:32
      .
      Polski (słowiański) i personalistyczny punkt widzenia jest INNY:
      .
      .
      „Należy wyciągnąć wnioski z tej tragedii [z Powstania Warszawskiego].
      .
      Muzeum Powstania Warszawskiego ma nie tylko epatować bohaterstwem i poświęceniem Powstańców, ale ujawniać całą prawdę o powstaniu: zdradę, brak wiedzy, brak wyobraźni i odpowiedzialności naczelnych dowódców, co przyniosło w efekcie śmierć miasta i 200 tysięcy mieszkańców. Wpajanie młodym ludziom cnoty bohaterstwa już nie jest najważniejsze. Kolejna wojna nie będzie na bagnety, a od operatora drona nie będzie się wymagać bohaterstwa, tylko kompetencji.
      .
      Dlatego słowa: wiedza, wyobraźnia i odpowiedzialność winny zastąpić dotychczasową dewizę BÓG, HONOR I OJCZYZNA.
      .
      Uzasadnienie:
      .
      Mieszanie BOGA do ludzkich konfliktów powoduje tragiczne skutki. Kapelani, często tego samego wyznania, stoją po obu stronach frontu, poświęcają sztandary i armaty, zagrzewając żołnierzy do wzajemnego zabijania się, oczywiście walcząc za „słuszną sprawę”. Żołnierzom towarzyszy przeświadczenie, że Bóg jest po ich stronie, i ma ich w opiece, więc podejmują najwyższe ryzyko i ku zadowoleniu dowódców robią krawą jatkę. Nota bene, Niemcy mordując bezbronną ludność nosili na pasach napis „Gott mit uns” (Bóg z nami). Jeszcze dziś wiele konfliktów zbrojnych wybucha z powodu różnic religijnych. Np. aktualny konflikt w Irlandii Północnej. W czasie II wojny światowej katoliccy Chorwaci zabijali prawosławnych Serbów lub wydłubywali im oczy, jeśli ci nie przeszli na katolicyzm. A błogosławieni byli przez samego błg. Alojzego Stepinaca (pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Wiktor_Stepinac ).
      .
      Słowo HONOR uległo dewaluacji i nie funkcjonuje już ani w walce, ani w dyplomacji. Minęły czasy rycerstwa, pojedynków, kodeksu Boziewicza, a nawet „oficerskie słowo honoru” jest dziś bezwartościowe. Gdy minister Beck w słynnym przemówieniu 5 maja 1939 r. powiedział, że dla Polaków najważniejszy jest honor – wywołało to konsternację na salonach dyplomatycznych.
      .
      Słowo OJCZYZNA ma dziś wielorakie znaczenie. Zależy z jaką grupą społeczną czy regionem geograficznym człowiek się utożsamia. Może czuć się Polakiem, ale może przede wszystkim Ślązakiem lub Europejczykiem, albo wszystkim naraz. Słowo to napędza takie pojęcia jak patriotyzm, a to z kolei nacjonalizm i dalej szowinizm i ksenofobię – zarzewie większości wojen. W 1914 panujące monarchie, nota bene ze sobą skoligacone, pokłóciły się i miliony ludzi poddanych indoktrynacji rzuciły się na siebie z patriotycznymi hasłami na ustach – aby się pozabijać.
      .
      Patriotyzm może być cenny w czasach pokoju do budowania społeczeństwa obywatelskiego. W czasach wojny zalecałbym pragmatyzm, a nawet oportunizm na wzór czeski, od tego się przynajmniej nie umiera. Bo patriotyzm może okazać się autodestrukcyjny, jak podczas Powstania Warszawskiego.
      .
      We współczesnym świecie, aby godnie żyć, potrzebna jest WIEDZA. Ale nabytej wiedzy, aby była spożytkowana, musi towarzyszyć WYOBRAŹNIA I KREATYWNOŚĆ. A nad tym musi czuwać poczucie ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje działania. Tych cech zabrakło przywódcom powstania [warszawskiego]. I dlatego dewiza:
      .
      WIEDZA, WYOBRAŹNIA, KREATYWNOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ – winna być wpajana młodzieży nie tylko w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i we wszystkich szkołach i uczelniach, aby nie popełniać tragicznych w skutkach błędów Naszych Przodków.”
      .
      Zob.: http://powstanie.pl/
      .
      .

    • Leszek1

     19 sierpnia 2018 at 17:49

     @ klioes
     Szanowny Panie. Z insektami sie nie dyskutuje.
     Ten osobnik jest zatrudniony na tym portalu, by podgryzac doslownie kazdy artykul i kazdy komentaz.
     Placa mu od wiersza, wiec rozpisuje sie szeroko.
     Wymysla durne i zawile teorie, by uzasadnic swoje zaklamane antypolskie racje.
     Nie nalezy komentowac jego bzdur, poniewaz daje mu to pretekst do dalszego rozpisywania sie.
     A kazdy wiersz daje mu jakies nedzna grosze, wiec ciula je pracowicie.
     Trzymajmy go na diecie.

     • klioes vel pislamista

      19 sierpnia 2018 at 17:53

      Ok. Zrozumiałem.
      Nie karmić płatnego trolla!

     • GG.

      19 sierpnia 2018 at 18:41

      .
      Leszek 1 – to KŁAMCA, POTWARCA I TROLL-IGNORANT.
      .
      Napisał [*], że ma już nową ojczyznę, ale obraża Polaków-Słowian znad Wisły i usiłuje wciskać czytelnikom kity.
      .
      .
      [*] – Leszek 1: „W mojej drugiej ojczyznie otrzymalem pozwolenie na bron automatyczna” – 13 sierpnia 2018 at 11:56 http://prawy.pl/76690-czy-rzad-zakaze-broni-czarnoprochowej/ .
      .
      .

   • Dariusz

    20 sierpnia 2018 at 15:44

    Człowieku nie trać nadziei,jest jeszcze szansa,narkotykom powiedz NIE !

  • George

   20 sierpnia 2018 at 07:30

   Ale pierdoły i głupoty!

  • Dariusz

   20 sierpnia 2018 at 15:41

   Narkotykom mówimy zdecydowane NIE !

 2. m

  19 sierpnia 2018 at 17:08

  Turczyn: Rządowe rozwiązania ws. dostępu do broni nie zaszkodzą byłym esbekom i byłym oficerom LWP

  https://wpolityce.pl/polityka/408458-rozwiazania-ws-dostepu-do-broni-nie-zaszkodza-bylym-esbekom

  • klioes vel pislamista

   19 sierpnia 2018 at 17:27

   10/10

   • Janus

    20 sierpnia 2018 at 12:49

    Ludzie powinni być masowo przeszkoleni w zakresie obsługi technicznej i użycia broni już w szkołach średnich bez względu na płeć. Dostęp do broni to odrębna sprawa. W przypadku wojny partyzanckiej i ogólnej zawieruchy ludzie muszą się bronić inaczej zostaną łupem kogokolwiek kto będzie silniejszy. .

    • GG.

     20 sierpnia 2018 at 15:30

     .
     Nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek do szkolenia się w używaniu broni palnej oraz do wykorzystania tejże broni do zabijania bądź ranienia innych ludzi.
     .
     To jest PROPAGANDA MILITARYSTYCZNA (ANTYLUDZKA I TOTALITARNA)!
     .
     Jak chcesz się bawić w „wojnę partyzancką” – TO LEĆ DO SYRII.
     .
     .

     • pan

      25 sierpnia 2018 at 12:07

      trolik nie mieszaj, mylisz pojęcia, szkolenie w używaniu broni nie jest równoznaczne ze szkoleniem w zabijaniu

 3. Leszek1

  19 sierpnia 2018 at 17:27

  Bagnet na broń

  Władysław Broniewski
  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom,
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą –
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!

  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,
  ale krwi nie odmówi nikt:
  wysączymy ją z piersi i z pieśni.
  Cóż, że nieraz smakował gorzko
  na tej ziemi więzienny chleb?
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską –
  kula w łeb!

  Ogniomistrzu i serc, i słów,
  poeto, nie w pieśni troska.
  Dzisiaj wiersz – to strzelecki rów,
  okrzyk i rozkaz:
  Bagnet na broń!
  Bagnet na broń!
  A gdyby umierać przyszło,
  przypomnimy, co rzekł Cambronne,
  i powiemy to samo nad Wisłą.

  kwiecień 1939

  • klioes vel pislamista

   19 sierpnia 2018 at 17:45

   Różaniec w dłoń!

   Gdy przyjdą multikulcić dom,
   ten, w którym mieszkasz – Polskę,
   gdy na paradzie odsłonią srom,
   lub wzniosą islamską wioskę
   i za drzwiami pięć razy dziennie
   z minaretu wyć będą dennie –
   ty, telewizor wyłącz i
   włącz myślenie, by
   Polski Francji nie spotkał los!
   Potrzebny mądry głos!

   Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
   obca dłoń ich też nie przekreśli,
   środkowy palec – dla Żydów gift.
   My wierzymy: Bóg Synem cieśli…
   Cóż, Izrael, jak złodziej podolski
   niby cwany jest, lecz jednak kiep.
   Za próbę wyszlamowania Polski –
   kula w łeb!

   Ogniomistrzu i serc, i słów,
   Janie Pawle, nie w pieśni troska.
   Dziś modlitwa – to strzelecki rów,
   okrzyk i rozkaz:
   Różaniec w dłoń!
   Różaniec w dłoń!
   A gdyby chip nosić przyszło,
   przypomnimy, co rzekł Cambronne,
   i powiemy to samo nad Wisłą.

   • Leszek1

    19 sierpnia 2018 at 17:52

    Gratuluje.
    To jest bardziej aktualne i piekniej napisane niz oryginal.

   • GG.

    19 sierpnia 2018 at 19:01

    .
    Różaniec, owszem, ale nie bagnet, jak chciał Władysław Broniewski, zbliżony do Komunistycznej Partii Robotniczej Polski i KPP:
    .
    „po zamachu na Gabriela Narutowicza, zbliżył się do KPRP. Był sekretarzem redakcji Nowej Kultury[7]. Był współpracownikiem Kultury Robotniczej, legalnego organu Komunistycznej Partii Robotniczej Polski[8]. Współpracował z miesięcznikiem Dźwignia[9]. Członek zespołu Miesięcznika Literackiego[10]. Latem 1931 aresztowany podczas zebrania literatów związanych z KPP i osadzony wraz z Janem Hemplem i Aleksandrem Watem w areszcie miejskim w Warszawie.” (Wikipedia).
    .
    No cóż, SOCJALIŚCI zawsze stawiali na militaryzację społeczeństwa i rozwiązania siłowe, zapominając że
    .
    „STOSOWANIE PRZEMOCY ZAKŁADA KLĘSKĘ ROZUMU” – jak twierdził Artur Schlesinger, jeden z najbliższych doradców prezydenta Kennedy’ego.
    .
    .

    • wójekdobrarada

     20 sierpnia 2018 at 00:00

     Teksty Twoje tak błyszczą, jak widły w gnoju.

    • GG.

     20 sierpnia 2018 at 15:53

     .
     DODAJMY, że sanacyjni socjaliści liberalni zamknęli wprawdzie socjalistę prokomunistycznego Broniewskiego w areszcie, ale sami MILITARYZOWALI na potęgę dzieci i dorosłych, OGŁUPIALI CAŁY NARÓD hasełkami typu: „Silni-zwarci-gotowi”, a potem ta cała ich militaryzacja zakończyła się wielką kompromitacją: ponieśli błyskawiczną klęskę i narazili naród na olbrzymie straty, BO NIE UMIELI OBRONIĆ POKOJU w sojuszu z Czechosłowacją!
     .
     A MILITARYŚCI-KOMUNIŚCI objąwszy z nadania Stalina władzę nad Polską – MALTRETOWALI POLSKIE DZIECI PRZEZ CAŁE DEKADY WIERSZEM „BAGNET NA BROŃ”.
     .
     Chcąc zapewne podkreślić głupotę tych, którzy przed Wrześniem uwierzyli, że sanacja bagnetami i mauserami obroni Polskę i naród polski.
     .
     AŻ DZIW, ŻE TO PROPAGANDOWE ODWOŁANIE SIĘ SOCJALISTY BRONIEWSKIEGO DO PRZYKŁADU REWOLUCYJNEGO (LIBERALNEGO) FRANCUSKIEGO GENERAŁA MOŻE JESZCZE KOGOŚ WZRUSZAĆ.
     .
     Naiwnych nie sieją, sami się rodzą!
     .
     .

 4. klioes vel pislamista

  19 sierpnia 2018 at 18:00

  Dziękuję za nazbyt pochlebną recenzję!
  🙂

 5. Leszek1

  19 sierpnia 2018 at 19:13

  Mistrz Michlkiewicz przywoluje tutaj piesn, ktora byla bardzo popularna na emigracji i w oddzialach lesnych.
  „Zyskała szeroki rozgłos, śpiewały ją wszystkie formacje Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

  O, Panie, Któryś jest na niebie,
  Wyciągnij sprawiedliwą dłoń!
  Wołamy z cudzych stron do Ciebie,
  O polski dach i polską broń.

  O, Boże, skrusz ten miecz,
  Co siecze kraj,
  Do wolnej Polski nam
  Powrócić daj!
  By stał się twierdzą
  Nowej siły,
  Nasz dom, nasz dom.

  O, usłysz, Panie, skargi nasze,
  O, usłysz nasz tułaczy śpiew!
  Znad Warty, Wisły, Niemna, Sanu
  Męczeńska do Cię woła krew!

  O, Boże, skrusz ten miecz,
  Co siecze kraj,
  Do wolnej Polski nam
  Powrócić daj!
  By stał się twierdzą
  Nowej siły,
  Nasz dom, nasz dom.

  Narodziła się w październiku 1939 r. w obozie internowanych żołnierzy polskich w miejscowości Bals, na terenie Rumunii.
  Chór obozowy, wykonał po raz pierwszy tę pieśń w drugą niedzielę października 1939 r.
  Modlitwa obozowa dotarła do okupowanego kraju za pośrednictwem Cichociemnych.
  Cokolwiek przerobiona, nosiła tytuły — Modlitwa AK, Modlitwa żołnierza tułacza lub Modlitwa partyzancka.
  W Szarych Szeregach znana była także dopisana strofa anonima:

  W poszumie drzew, błogosław Panie
  Przysięgę naszą we dniach prób.
  Cokolwiek zdarzy się i stanie,
  Nie damy Polski, to nasz ślub.”

  • klioes vel pislamista

   20 sierpnia 2018 at 09:53

   Jedno zło

   Według info TVP
   Gdzie Piłsudski ma swój grób?
   Jest w Warszawie!… Info wie…
   Hej Trzaskowski, weź się skup,
   Jak przystoi na cymbała:
   Złóż coś „pod grób generała”!

   Patryk Jaki „tęczy łuk
   Będzie chronić”. No i broń
   Też by zabrał, gdyby mógł.
   Już w ustawie sięga poń!
   Trwa batalia o Warszawkę,
   Aż kraj cały cierpi czkawkę…

   PiS, PO – to jedno zło!
   Pajac jest pajaca wart.
   „Wybór mam.” – Kto wierzy w to?
   Rządzi Żyd. A Żydem czart.
   Dla naiwnych – demokracja.
   PiS, PO… TO OKUPACJA!!!

 6. Tomasz

  19 sierpnia 2018 at 20:10

  MAMY NA FORUM TROLLA WRROGA OBRONY KONIECZNEJ PROPONUJE NIE KARMIĆ TROLLA POKRMEM TJ DRUGI”TOMEK”,To tylko socjaliści i komuniści bronią zakazu obrony koniecznej.To państwo autorytarne i totalitarne odbiera broń wolnym obywatelom ,Każdy ma prawo do obrony koniecznej,[por Św Tomasz z Akwinu Summa theologiae II-II,64,7].Katechizm Kościoła Katolickiego wyd Pallotinum 1994 …Uprawniona obrona 2263 Uprawniona obrona osób i społeczeństwa nie jest wyjątkiem od zakazu zabijania niewinnego człowieka,czyli dobrowolnego zabójstwa,Z samoobrony może wyniknąć dwojaki skutek :zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika.Pierwszy zamierzony .[por Św Tomasz z Akwinu Summa theologiae ,II-II,64.7]2264 Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności .Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia .Kto broni własnego życia ,nie jest winny zabójstwa,nawet jeśli jest zmuszony zdać swemu napastnikowi śmiertelny cios :Jeśli ktoś w obronie własnego życia używa większej siły,niż potrzeba,będzie to niegodziwe.Dozwolona jest natomiast samoobrona,w której ktoś,w sposób umiarkowany odpiera przemoc.Nie jest konieczne do zbawienia,by ktoś celem uniknięcia śmierci napastnika zaniechał czynności potrzebnej do należnej samoobrony,gdyż człowiek powinien troszczyć się o własne życie.[por Św Tomasz z Akwinu Summa theologiae ,II-II 64.7]2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem ,ale poważnym obowiązkiem tego,kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby,za wspólne dobro rodziny lub państwa ,[…]

 7. Brian Boru

  19 sierpnia 2018 at 21:27

  Tylko w Polsce
  słowo „broń”
  pochodzi od słowa „bronić się”,
  ze względu na historię.

  całość:
  Leszek Żebrowski: Czyn zbrojny Polaków TVTRWAM cz.1

  • Sarmata

   20 sierpnia 2018 at 00:03

   Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”.
   W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni, jak napisał wybitny pisarz i człowiek p. Józef Mackiewicz. III RP – wg jego kryterium – jest bez wątpienia państwem totalitarnym.

   Dlatego żyd rozbraja teren. Pamiętajcie, że wszędzie gdzie wchodził bolszewicki bandyta to pierwszym zarządzeniem było zdanie wszelkiej broni w tym zabytkowych przecudnych szabel jak na Litwie w 1940 co pięknie opisał nasz geniusz, pan Józef Mackiewicz w „Drodze donikąd” i innych swoich wydawnictwach.

   (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje)

 8. Tomasz

  19 sierpnia 2018 at 21:40

  Katechizm Kościoła Katolickiego wyd Pasllotinum 1994 [….]I Wolność i odpowiedzialność 1731 Wolność jest zakorzenioną w rozumie i woli możliwością działania lub niedziałania ,czynienia tego lub czegoś innego,a więc podejmowania dobrowolnych działań .Dzięki swej wolnej woli każdy decyduje o sobie .Wolność jest w człowieku siłą wzrastania i dojrzewaniu w prawdzie i dobru;osiąga się doskonałość ,gdy jest ukierunkowana na Boga,który jest naszym szczęściem[…]1734 Wolność człowieka czyni odpowiedzialnym za swoje czyny w takiej mierze, jakiej są one dobrowolne .Postęp w cnocie ,poznanie dobra i asceza zwiększają panowanie woli nad czynami 1735 Poczytalność i odpowiedzialność za działanie mogą zostać zmniejszone ,a nawet zniesione na skutek niewiedzy,nieuwagi,przymusu,strachu ,przyzwyczajeń,nieopanowanych uczuć oraz innych czynników psychicznych lub społecznych[….]1738 Wolność wypełnia się w relacjach międzyludzkich.Kaźda osoba ludzka,stworzona na obraz Boży,ma prawo naturalne ,by była uznana za istotę wolną i odpowiedzialną .Wszyscy są zobowiązani do szacunku wobec każdego.Prawo do korzystania z wolności jest nieodłącznym wymogiem godności osoby ludzkiej,zwłaszcza w dziedzinie moralności i religii [por 2Sm 12,7-15].Prawo to powinno być uznane przez władze świeckie oraz chronione w granicach dobra wspólnego i porządku publicznego [por Sobór Watykański II Delk ,Diginatis humanne 2],Prawem naturalnym wolnego człowieka jest prawo do obrony koniecznej które nikt nie prawa zabronić nawet państwo ,

 9. Tomasz

  20 sierpnia 2018 at 00:29

  NA FORM GRASUJE TROLL POSŁUGUJĄCY SIE SOCJOTECHNIKĄ I MANIPULACJĄ W RÓWNIEZ W TEMACIE PRAWA DO OBRONY KONIECZNEJ NIE KARMIĆ TROLLA POKARMEM,

 10. tttt

  20 sierpnia 2018 at 07:31

  Ten GG. …działa mi na nerwy .. Gnój wszędzie troluje przeciw broni,wypisuje stek bzdur,robi krecią robotę… – czy można go jakoś namierzyć ,żeby nie był anonimowy?

  • GG.

   20 sierpnia 2018 at 16:18

   .
   O!
   .
   Widzę, że jesteś tu kolejnym militarystą, usiłującym nam za wszelką cenę UDOWODNIĆ, że nie każdemu należy dawać broń do ręki.
   .
   .

 11. Renata

  20 sierpnia 2018 at 12:57

  Bardzo dobry i ważny tekst pana Michalkiewicza.Trafne wnioski klioes…
  Widziałam rysunek na którym bydło miało dwie drogi PIS i PO obie do rzeźni.
  Od czasu odsunięcia pani Beaty Szydło ,sprawy żydowskie przyspieszyły.PIS już się nie kryje.Jednocześnie PIS popełnia karygodne błędy,a może są to celowe działania.Zniknął instynkt polityczny p.Kaczyńskiego.Przez pięć lat rządów PIS jedynym pozytywem jest 500+.Sukcesy możemy oglądać jedynie w g. tvp. Jedyną,może ostatnią nadzieją jest oczyszczony Ruch Narodowy,który jest zwalczany z tzw.lewej i prawej strony.

 12. Tomasz

  20 sierpnia 2018 at 14:54

  TEN TROLL POSŁUGUJE SIĘ MANIPULACJA I SDSOCJOTECHNIKOM PROPONUJE NIE KARMIĆ TROLLA JAK NIE BĘDZIE MIAŁ POKARMU TO PRZESTANIE PISAC .WIDOCZNIE MU PŁACĄ WROGOWIE POLSKI .

  • GG.

   20 sierpnia 2018 at 16:07

   .
   Ja proponuję, żebyś nauczył się pisać po polsku.
   .
   Polacy nie piszą: „SOCJOTECHNIKOM”, lecz: „SOCJOTECHNIKĄ”.
   .
   I druga propozycja: NIE PISZ KŁAMSTW I GŁUPOT.
   .
   .

 13. Tomasz

  20 sierpnia 2018 at 18:40

  NIE PYTANY TROLL GŁUPKIEM ZWANY NIE KARMIĆ TROLLA WROGA OBRONY KONIECZNEJ TUBA PROPAGANDOWEJ OKUPANTÓW POLSKI

 14. Tomasz

  20 sierpnia 2018 at 19:01

  Tylko komuniści i socjaliści bronią obrony koniecznej czyli dostępu dorosłych obywateli do broni ,To Państwo totalitarne i autorytarne ogranicza obywateli do posiadania własności i obrony koniecznej, Sanacja w okresie międzywojennym broniła dostępu do broni ,W 1939 dorośli obywatele oraz zdrowi nie skazani prawomocnym wyrokiem mieli w domach strzelby myśliwskie to hitlerowskim wojskom trudniej było zajmować Polskę ,Dzięki nieudolności administracji Sanacji dokumentacja z pozwoleniami na bron dostała się w ręce okupanta niemieckiego ,Żadne dokumenty czy to wywiadu czy ewidencja broni nie została wszystka zniszczona Niemiecki okupant miał wiedze na temat Polskiego wywiadu i Posiadsjących broń ,

 15. Tomasz

  20 sierpnia 2018 at 21:26

  miało być mieli by w domach strzelby myśliwskie

 16. Tomasz

  21 sierpnia 2018 at 00:19

  Rządy sanacji 1926-1939 Program polityczny państwo organizuje życie polityczne obywateli nic bez wiedzy państwa .Państwo sanacyjne bało się Polaków dlatego były ograniczenia w dostępie do broni,W 2018 mamy powtórkę program całkowite rozbrojenie Polaków i Polek.

 17. obywatel.rp

  25 sierpnia 2018 at 22:31

  parszywe zło II RP wraca na naszych oczach …
  Krzysztof Karoń ws. antypolonizmu: Do Polski ma przyjechać 3 mln Żydów i zarządzać Polakami?!
  youtube.com/watch?v=vbYuAYA4q3M&feature=youtu.be&t=792

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra