Polskość

Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, to przyjeżdżaj do Polski

Polska od pewnego czasu postrzegana jest przez mieszkańców Europy Zachodniej jako państwo bezpieczne.

Turyści, którzy wybierają nasz kraj, są zdziwieni spokojem i bezpieczeństwem naszych miast. Tak bardzo to się rozmija z lewicowo-liberalną propagandą, która króluje w przekazie medialnym Europy. Ciągle donoszą nam o panującym u nas ciemnogrodzie, o braku tolerancji, faszyzmie i Bóg wie jeszcze o czym.

A prawda jest taka, że w porównaniu z Niemcami, krajami skandynawskimi, Francją. Południową Europą nękaną zamachami terrorystycznymi i plagą najeźdźców jesteśmy oazą spokoju.

Amerykański dziennikarz Jack Posobca, którego przodkowie byli Polakami, przed rokiem odwiedził nasz kraj. Zrealizował kilka filmów „Meanwhile in Poland”. Zamieścił je na twitterze. Do jednego z nich dał komentarz: „Zobaczcie, jakie to zabawne, w Polsce nie ma uzbrojonych patroli pilnujących bezpieczeństwa podczas Bożego Narodzenia”. Amerykanie byli zdziwieni: „Naprawdę nie ma tam zamachów?”, „A gangi, jak Polacy poradzili sobie z afrykańskimi gangami?” – najczęściej pytali. Niektórzy bardziej zorientowani w sytuacji, tak jak amerykański żołnierz weteran Elbert Lyon, który pisał: „W przeciwieństwie do większości krajów EU Polska zapewniła sobie bezpieczeństwo. Nie ma terroryzmu. Nie ma porwań dziewcząt przez gangi, nie ma prawa szariatu, nikt nie zmusza do ślubu ośmioletnich dzieci”.

W ubiegłym roku Posobiec zamieścił mapę Europy. Naniesione na niej kropki wskazywały na zamachy terrorystyczne. Pokryty był nimi cały kontynent z wyjątkiem kilku krajów, w tym Polski.

Podobne opinie wyrażają zwykli Szwedzi na co dzień karmieni propagandą socjalistycznego rządu, którzy teraz modyfikują swoje zdanie o nas. Bardzo poprawili nasz wizerunek strażacy, którzy wyruszyli do Szwecji, aby pomóc w gaszeniu pożarów pustoszących kraj. „Należy się wstydzić. Polscy strażacy teraz pomagają ugasić pożary lasów. Polacy, to ludzie, których nazwaliście rasistami, nazistami etc. Czy zamierzacie przeprosić?”. Inni dodawali: „Teraz poproście Polaków, by wysłali swoich policjantów, niech chronią nas przed uchodźcami” i przed gender, dodała inna internautka.

Norweska tłumaczka Tone Staum zwraca zaś uwagę na ochronę, jaką można znaleźć w Polsce przed Barnevernetem, organizacją odbierająca rodzicom dzieci pod błahym powodem. Znana jest historia Silije Garmo, która uciekła przed Barnavernetem z Norwegii do Polski ze swą ośmiomiesięczną córeczką i stara się tutaj o azyl.

Ze szwedzkiego Goteborga do Szczecina wyemigrowała Greta Magnusson, która w swoim kraju stała się kilkakrotnie ofiarą agresji ze strony islamistów. Policja była bezradna. Zobaczyła na You Tube filmik o Polsce, w którym jedna ze Szwedek zachwyca się naszym krajem, jako oazą spokoju. Greta postanowiła zamieszkać u nas. „Można tutaj oddychać wolnością, dokładnie tak jak kiedyś w Szwecji” – mówi.

Nasz kraj chwali także popularna norweska pisarka Hege Storhaug, działaczka ruchów walczących o prawa kobiet, autorka książki „Islam. Jedenasta plaga”. Przedstawia Polskę jako kraj wolności i bezpieczeństwa. A Gaskończyk Marc Petit wyemigrował z Francji po serii zamachów terrorystycznych. Osiedlił się w Sopocie. Otworzył restaurację Cyrano et Roxane . W rozmowie z polskim dziennikarzem mówi” Wiem, co piszą francuskie media, ale ja mieszkam tu już dość długo, a nie widzę ani faszyzmu na ulicach, ani dyktatury, ani problemów z demokracją. Nie spotkało mnie w waszym kraju nic złego. Nie przywiązujcie wielkiej wagi do tego, co o was piszą nad Sekwaną. Mam wrażenie, że francuscy dziennikarze nie interesują się nie tylko tym, co się dzieje w Polsce, lecz także w ogóle poza granicami ich kraju”.

Z roku na rok coraz więcej Europejczyków przyjeżdża do Polski, aby tutaj spędzić bezpiecznie wakacje. W 2012 r. przyjechało ich do Polski 14,8mln, w następnym roku już 15,8 mln. W 2015 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki podało, że w roku 2016 liczba turystów osiągnęła 16,7mln, w 2016 17,5 mln, a w 2017 18,3 mln.

I to nie tylko europejscy turyści przyjeżdżają do nas. Gwałtownie wzrasta zainteresowanie Polską wśród Chińczyków. W 2017 roku odwiedziło nas 142 tys. obywateli chińskich. Podobnie jest z obywatelami Australii, Indii, Japonii, Portugalii.

Polska tak pogardzany i ciągle stawiany do kąta przez władze brukselskie kraj, staje się terenem, do którego ściągają coraz większe rzesze turystów. W dobie internetu nie można ciągle wciskać ludziom propagandy, nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. GG.

  20 sierpnia 2018 at 13:56

  .
  Znowu propaganda.
  .
  Galińska: „prawda jest taka, że (…) jesteśmy oazą spokoju”.
  .
  A jaka jest prawda?
  .
  Przykład:
  .
  Wiązów: Atak nożownika. Ranna 20-latka https://wroclaw.onet.pl/wiazow-atak-nozownika-ranna-20-latka/316njnt (20.08.2018).
  .
  „Mężczyzna zaatakował nożem 20-letnią kobietę w centrum Wiązowa (pow. strzeliński, woj. dolnośląskie). Zadał jej kilka ciosów”.
  .
  .
  Przeżyła, bo napastnik, na szczęście, nie miał broni palnej.
  .
  .

 2. Piotrek

  20 sierpnia 2018 at 14:22

  GównoGówniane!
  Zawsze się gdzieś wciśnie!
  Jak zamknąć drzwi to oknem, jak zamknąć okno to kominem!
  A poszła zarazo do swoich w NY czy Palestynie czy tam gdzie ci najlepiej!

  • GG.

   20 sierpnia 2018 at 14:36

   .
   Czyżbyś był tu kolejnym militarystą, usiłującym nam udowodnić, że nie należy każdemu dawać do ręki broni?
   .
   Prosimy o JESZCZE !
   .
   .

   • MAREK

    20 sierpnia 2018 at 23:46

    do @GG.- nie napinaj… prawda jest taka : gdyby wprowadzić w Polsce powszechny dostęp do broni,to ludzie stali by się dla siebie milsi… naturalnie byłby okres przejściowy 🙂

    • GG.

     21 sierpnia 2018 at 01:32

     To nieprawda, a najlepiej udowadniają to Stany Zjednoczone, gdzie obywatele co chwila strzelają do siebie jak do kaczek, powodując często masakry, a policja masowo zabija zarówno uzbrojonych, JAK I BEZBRONNYCH obywateli.
     .
     Ta sytuacja trwa od wielu lat i ZAOSTRZA SIĘ.
     .
     Każdy polski (czyli: słowiański) rząd zacząłby od przywrócenia ścisłej kontroli granic i odebrania Polakom prywatnie posiadanej broni (nie mówimy o archaicznej broni kolekcjonerów), zwłaszcza przestępcom.
     .
     A tymczasem:
     .
     Kradzież wojskowej broni z magazynu na dawnym lotnisku. Nieoficjalnie: Nie było stałej ochrony http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23294667,kradziez-wojskowej-broni-z-magazynu-na-dawnym-lotnisku-nieoficjalnie.html (19.04.2018).
     .
     „Wielkopolska policja dostała zgłoszenie o kradzieży broni z magazynu prywatnej firmy współpracującej z wojskiem. Chodzi prawdopodobnie o karabiny maszynowe, ale na razie trudno doliczyć się, ile broni skradziono. (…) w magazynie znajdował się arsenał broni różnego rodzaju – nie tylko karabiny, ale także pociski rakietowe.”
     .
     .
     No, jak takie rzeczy dzieją się nad Wisłą, to znaczy, że sytuacja z bronią WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI.
     .
     Trzeba zrobić w tej dziedzinie porządek, a nie prowokować nieszczęścia rozdawnictwem prawa trzymania pistolecików w domu.
     .
     .

  • Leszek1

   21 sierpnia 2018 at 03:07

   @Piotrek
   Ten osobnik jest zatrudniony na tym portalu, by podgryzac doslownie kazdy artykul i kazdy komentaz.
   Placa mu od wiersza, wiec rozpisuje sie szeroko.
   Wymysla durne i zawile teorie, by uzasadnic swoje zaklamane antypolskie racje.
   Nie nalezy komentowac jego bzdur, poniewaz daje mu to pretekst do dalszego rozpisywania sie.
   A poniewaz kazdy wiersz daje mu jakies nedzna grosze, wiec ciula je pracowicie.
   Trzymajmy go na diecie.

   • GG.

    21 sierpnia 2018 at 14:47

    .
    KŁAMLIWY TROLL-IGNORANT I PROPAGANDYSTA Leszek 1 napisał [*], że ma już nową ojczyznę, ale obraża Polaków-Słowian znad Wisły.
    .
    [*] – Leszek 1: „W mojej drugiej ojczyznie otrzymalem pozwolenie na bron automatyczna” – 13 sierpnia 2018 at 11:56 http://prawy.pl/76690-czy-rzad-zakaze-broni-czarnoprochowej/
    .
    .

 3. GG.

  21 sierpnia 2018 at 02:19

  .
  Galińska: „jesteśmy oazą spokoju”.
  .
  A jaka jest prawda?
  .
  Poznań: Napad z maczetami na Krzesinach. Trwa policyjna obława na sprawców http://www.gloswielkopolski.pl/kryminalna-wielkopolska/a/poznan-napad-z-maczetami-na-krzesinach-trwa-policyjna-oblawa-na-sprawcow,13428677/ (20.08.2018).
  .
  „Około godz. 22:00 do J[ednostki]R[atowniczo]G[aśniczej] nr 6 w Poznaniu-Krzesinach wbiegł zakrwawiony mężczyzna, a po chwili na teren jednostki dostało się też za nim kilku napastników z maczetami – informują strażacy na swoim FB.”
  .
  .

  • GG.

   21 sierpnia 2018 at 15:56

   .
   Zachodniopomorskie: areszt dla kierowcy, który wjechał w pieszych https://szczecin.onet.pl/stargard-areszt-dla-kierowcy-ktory-wjechal-w-pieszych/de8hbzs (21.08.2018).
   .
   „Osiemnastolatek wczoraj usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Według ustaleń śledczych, mężczyzna w sobotę w nocy brał udział w nielegalnych zawodach w Stargardzie. Podczas zjazdu z ronda przy pl. Wolności stracił panowanie nad kierownicą, najechał na barierki ochronne, oddzielające chodnik od jezdni, i wjechał na chodnik. Spowodował obrażenia u co najmniej pięciu osób. Mężczyzna był trzeźwy.”
   .
   .
   PISTOLECIKI IM JESZCZE DAJCIE! DO DOMÓW!
   .
   Czy hasło masowego rozdawania pozwoleń na broń to tylko GŁUPOTA?
   .
   Przecież to jest olbrzymi biznes – w 2017 r. tylko w ciągu jednego dnia (Black Friday) sprzedano w USA ponad 200 tys. egzemplarzy broni palnej, a na polski „obiecujący” rynek spogląda łakomym wzrokiem wielu bezwzględnych producentów i handlarzy bronią z USA i innych krajów Zachodu, którzy pewnie już od dawna lobbują w Polsce na swoją korzyść, wykorzystując przy tym m.in. NIEZDROWĄ FASCYNACJĘ NARZĘDZIAMI DO ZABIJANIA u części polskiej młodzieży.
   .
   .

 4. Tomasz

  21 sierpnia 2018 at 04:09

  NIE KARMIC TROLLA POKARMEM WROGA OBRONY KONIECZNEJ KTÓTREMU PŁACĄ OD LINIJKI TEKSTU .SAMA MANIPULACJA I SOCJOTECHNIKA PROPONUJE NIE KARMIĆ TROLLA POKARMEM ,TJM DAWNY „TOMEK”POD ZMIENIONYM NIC .

 5. Assignment Help Online

  22 sierpnia 2018 at 08:39

  It’s really a very nice article amazing in fact. For students help you just look at the Assignment help given by the assignment experts. Opting for our Assignment Help Online could be ideal for such students and they can get a complete assignment solution n from us.

 6. mam wodę w piwnicy

  22 sierpnia 2018 at 14:50

  Prawda jest taka, że w Polsce jest teraz „spokojnie i bezpiecznie” bo większość kibolsko-prymitywnego bydła, przepraszam, to jest „kierujących się tradycyjnymi wartościami polaków-katolików z wykształceniem podstawowym” siedzi obecnie w UK i tam robi burdel 😉
  Bo wcześniej w tym „wspaniałym katolickim kraju” jakim jest Polska mogłeś wieczorem dostać po ryju za to, że: „wyglądasz jak pedał”, wyglądasz jak żyd” itp. itd.
  Jakoś mimo tych sensacyjnych doniesień jaką to jesteśmy oazą szczęśliwości Polska na liście najlepszych na świecie miejsc do życia znajduje się dopiero w pobliżu 60-tki…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra