Z zagranicy

Migranci nie są nigdzie mile widziani?

Po tym, jak Okręt Diciotti przejął 16 sierpnia 290 migrantów w morskiej strefie odpowiedzialności Malty kolejne kraje odmawiają ich przyjęcia.

Malta, Belgia i Włochy spierają się kto powinien ugościć migrantów. Na włoskiej wyspie Lampedusa wysiadło 13 z nich i to tylko dlatego, że wymagali pilnej pomocy lekarskiej.

Kolejnych 27 wysiadło w Katanii na Sycylii i to również tylko dlatego, że byli nieletni.

O resztę trwa spór. Włoski rząd grozi, że jeśli ktoś ich do siebie nie zaprosi, Włochy przestaną wpłacać 20 miliardów euro rocznej składki budżetowej. Belgia ripostuje, że nie da się zastraszyć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. banita

    25 sierpnia 2018 at 17:35

    Morawiecki ich przyjmie do pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra