Z zagranicy

Niemcy: kolejny atak nożownika i masowe demonstracje

W niemieckim mieście Chemnitz w Saksonii od ciosu nożem zginął 35-letni Niemiec. W tej sprawie zatrzymano 23-letniego Syryjczyka i 22-letniego Irakijczyka, którzy mieli zabić mężczyznę w bójce.


Po tych wydarzeniach doszło do szeregu demonstracji. Władze miasta twierdzą, że grupy neonazistów krążą po ulicach i szukają imigrantów, aby dokonać samosądu.

Policja obawia się wybuchu rozruchów, bo zapowiedziane są kolejne demonstracje i następuje dalsza eskalacja. Skutki multi-kulti wciąż dają o sobie znać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  28 sierpnia 2018 at 09:39

  Chemnitz teraz! Po wczorajszej rzezi przez migrantów marsz 8 tys. mieszkańców i walki Policji z Antifą.

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 11:16

   .
   W Niemczech specjaliści od robienia WOJENEK WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNYCH już rozhuśtali sytuację wewnętrzną do granicy oddzielającej chuligańskie wybryki od krwawych starć regularnych bojówek, jak w epoce poprzedzającej dojście Hitlera do władzy:
   .
   W Chemnitz trwają protesty po ataku na migrantów https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chemnitz-protesty-po-ataku-na-migrantow/2g1q8b4 (26.08.2018).
   .
   „Drugi dzień protestów trwa w saksońskim mieście Chemnitz, które przeradzają się w zamieszki. Wczoraj od ciosu nożem zginął 35-letni Niemiec. Policja zatrzymała w sprawie 23-letniego Syryjczyka i 22-letniego Irakijczyka. Są podejrzewani o udział w bójce, podczas której mężczyzna miał zostać ugodzony nożem (…)
   .
   Teraz do starcia szykują się skrajna lewica i skrajna prawica. Miejscowe portale informują o zbierających się setkach młodych ludzi, z Lipska nadjechało pociągiem 250 przedstawicieli tzw. sceny lewicowej. To uczestnicy wiecu zwołanego przez skrajnie lewicowy związek Chemnitz Wolne od Nazistów.
   .
   Swoją demonstrację organizuje też skrajnie prawicowy ruch Pro Chemnitz, który zaprosił swoich antyimigranckich zwolenników pod pomnik Karola Marksa (Chemnitz w czasach NRD nosiło nazwę Karl-Marx-Stadt). Nikt nie ma wątpliwości, że obie grupy nie zamierzają się sobie pokojowo przyglądać.”
   .
   .
   ALE CI, CO WPUŚCILI TAKĄ ILOŚĆ IMIGRANTÓW DO NIEMIEC WSZYSTKO TO MUSIELI PRZEWIDZIEĆ !
   .
   MOŻE WŁAŚNIE O TO CHODZI, ŻEBY SOCJALIŚCI LIBERALNI I NARODOWI PODZIELILI NIEMCÓW, I ŻEBY CI RZUCILI SIĘ SOBIE DO GARDEŁ, A POTEM POJAWI SIĘ ZNÓW „FUEHRER ZBAWCA” – WÓDZ NARODU, KTÓREGO ZMĘCZONE SPOŁECZEŃSTWO Z ULGĄ ZAAKCEPTUJE?!
   .
   W Rosji „wódz narodu” już jest.
   .
   .

   • GG.

    28 sierpnia 2018 at 11:21

    .
    A tymczasem Polacy robią swoją własną „krucjatę”:
    .
    Holandia: Polak rzucał cegłami w przechodniów. Napastnik jest w rękach policji https://wiadomosci.onet.pl/swiat/holandia-polak-rzucal-ceglami-w-przechodniow-policja-zatrzymala-sprawce/2ddd49n (27.08.2018).
    .
    „35-letni Polak rzucał cegłami w przechodniów przed dworcem kolejowym w Roermond w południowo-wschodniej Holandii. Zrzucił też kobietę z roweru i pobił mężczyznę. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. ”
    .
    .

    • GG.

     28 sierpnia 2018 at 11:28

     .
     W Polsce także:
     .
     „Do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafi trzech mężczyzn w wieku 19, 23 i 29 lat, którzy pobili w mieszkaniu 58-latka, a całe zdarzenie nagrywali na żywo na telefonie komórkowym i umieścili je w internecie. Sprawcom grozi do trzech lat więzienia.
     (…)
     Oprócz pobicia, mężczyznom zarzucono popełnienie czynu o charakterze chuligańskim oraz naruszenie miru domowego. Mężczyźni przyznali się do winy, ale odmówili złożenia wyjaśnień.
     .
     Na filmie dostępnym w internecie widać, jak dwóch mężczyzn wychodzi na klatkę schodową, po czym jeden z nich siłą wchodzi do mieszkania obok i okłada pięściami mieszkającego tam mężczyznę. Na nagraniu słychać też m.in., że 58-latek ZOSTAŁ POBITY ZA TO, ŻE ZWRÓCIŁ WCZEŚNIEJ MĘŻCZYZNOM UWAGĘ NA ICH GŁOŚNE ZACHOWANIE.”
     .
     .
     PISTOLECIKI IM JESZCZE DAJCIE ! DO DOMÓW !
     .
     .

     • elpiwo

      28 sierpnia 2018 at 12:55

      Gdyby pistolecik miał 58-latek, bandycka gówniazeria nawet by nie pisneła!

     • GG.

      28 sierpnia 2018 at 14:43

      @ elpiwo
      .
      Dlaczego? Przy masowym rozdawnictwie pozwoleń na broń do domów – młodzieńcy ukradliby broń własnym rodzicom, albo dziadkom, względnie pozyskaliby ją od każdego alkoholika za flaszkę wódki, czy od kokainisty za porcję narkotyku.
      .
      I zrobiliby z 58-latkiem „DZIKI WSCHÓD” w Polsce.
      .
      .

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 16:55

   .
   „Der Deutsch-Kubaner Daniel H.”
   .
   Jeszcze trzeba dodać – w ślad za https://www.dw.com/de/chemnitz-steine-fackeln-und-plakate/a-45251378 (28.08.2018) – że ten zabity w Chemnitz Niemiec, to „Niemiec pochodzenia kubańskiego”, czyli Kubańczyk, który otrzymał niemieckie obywatelstwo, albo mulat urodzony już w Niemczech.
   .
   .

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 19:27

   .
   Jednak ofiarą jest mulat:
   .
   „ROBOTNIK-ANTYFASZYSTA ZABITY W CHEMNITZ – SPOCZYWAJ W POKOJU, DANIELU HILLIG”
   .
   FOTO: https://linkezeitungblog.files.wordpress.com/2018/08/hillig.jpg
   .
   Źródło: Antifaschistischer Arbeiter in Chemnitz ermordet – Ruhe in Frieden Daniel Hillig, „Linke Zeitung” („Gazeta Lewicy”) linkezeitung.de/2018/08/28/antifaschistischer-arbeiter-in-chemnitz-ermordet-ruhe-in-frieden-daniel-hillig/ (28.08.2018).
   .
   Tamże:
   .
   „Manchmal ist das Nennen der Herkunft durchaus hilfreich. Hätte die Polizei in ihrer ersten Pressemeldung das Opfer als Deutsch-Kubaner benannt, wäre das Interesse sämtlicher Nazis schlagartig erloschen. Warum agierten Polizei und Bürgermeisterin eskalationsfördernd?”
   .
   To znaczy:
   .
   „Czasami jest rzeczą pożyteczną podawanie pochodzenia [ofiary]. Gdyby w swoim pierwszym oświadczeniu dla prasy policja nazwała ofiarę niemiecko-kubańskim mieszańcem, to zainteresowanie wszystkich narodowych socjalistów znacznie by spadło. DLACZEGO WIĘC POLICJA I MER [CHEMNITZ] POSTAWILI NA ESKALACJĘ NAPIĘCIA?”
   .
   Tego w konkretnym przypadku jeszcze nie wiemy, natomiast wiemy, że „lewicowi” i „prawicowi” fanatycy już byli wykorzystywani do robienia różnych „krucjat” w ramach WOJENKI WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNEJ w Europie.
   .
   O NATO-wskiej „strategii napięcia” pisał np. Stanisław Bulza, działacz Stronnictwa Narodowego z Dolnego Śląska:
   .
   .
   „TAJNE OPERACJE CIA W EUROPIE
   .
   W 1990 roku włoski sędzia Felice Casson z Wenecji, przypadkowo natrafił w archiwach włoskich tajnych służb wojskowych w Rzymie na dokumenty tajnej Specjalnej Organizacji Wojskowej „OPERAZIONE GLADIO”. Przeglądając dokumenty zwrócił uwagę na to, że organizacja „Gladio” może być powiązana z włoskimi NEOFASZYSTAMI. Sporządził akt oskarżenia przeciwko szefowi włoskiego wywiadu wojskowego SISMI oraz skonfiskował w jego rzymskim biurze akta osobowe kilkuset członków siatki dywersyjnej. Szef włoskich tajnych służb SISMI (podejrzewanych o sterowanie organizacją) tłumaczył się tym, że siatka składała się z działających niezależnie od siebie licznych komórek, które były trudne do kontrolowania.
   .
   24 października 1990 roku premier Giulio Andreotti potwierdził w Izbie Deputowanych istnienie przy NATO „Operazione Gladio”, tajnej organizacji wojskowej, podkreślając, że WŁOCHY NIE BYŁY JEDYNYM PAŃSTWEM, NA TERENIE KTÓREGO BYŁY ROZMIESZCZONE TAJNE ODDZIAŁY WOJSKOWE. Andreotii ujawnił, że włoskie służby wojskowe w 1957 roku wstąpiły do ściśle tajnego organu Comite Clandestine de l”Europe Occidentale, który został utworzony przez USA, Francję, Belgię i Grecję. Komitet był odpowiedzialny za kierowanie operacją „Gladio” (nazwa od gladiusa, krótkiego miecza rzymskiego o szerokiej, obosiecznej głowni, przeznaczony do walki w zwarciu, używali go też gladiatorzy). Włochy przystąpiły do tej tajnej organizacji wojskowej za ministra obrony Paola Taviani (minister w latach 1953-1958).
   .
   Tajne operacje CIA w Europie zostały między innymi stworzone na wypadek inwazji sowieckiej na Europę, ale też, jak w przypadku Włoch, do przeprowadzenia zamachu stanu w przypadku powołania komunistycznego rządu. W państwach członkowskich NATO tajne organizacje zabezpieczały amerykańskie jednostki wojskowe. Choć TAJNE SIATKI DYWERSYJNE RUCHU ISTNIAŁY WE WSZYSTKICH PAŃSTWACH NATO, ale włoski oddział operacji pod nazwą „Gladio” został ujawniony jako pierwszy. (…)
   .
   STRATEGIA NAPIĘCIA POLEGAŁA NA MANIPULOWANIU I KONTROLOWANIU OPINII PUBLICZNEJ ZA POMOCĄ STRACHU, PROPAGANDY, DEZINFORMACJI, WOJNY PSYCHOLOGICZNEJ, PROWOKACJI I DZIAŁAŃ TERRORYSTYCZNYCH POD TZW. „FAŁSZYWĄ FLAGĄ”.
   (…)
   .
   Na początku 1950 roku Stany Zjednoczone rozpoczęły szkolenie „żołnierzy” z TAJNYCH ODDZIAŁÓW DYWERSYJNYCH W EUROPIE ZACHODNIEJ, by przygotować ich, na wypadek inwazji sowieckiej, do działań zwiadowczych i dywersyjno-sabotażowych, do utrzymywanie łączności z dowództwem i sojusznikami w wolnych krajach, organizowania tras przerzutów, niszczenia ważnych dla okupantów obiektów, dokonywania zamachów na jego newralgiczne punkty, składy, transporty, węzły łączności, itp. CIA FINANSOWAŁA I ORGANIZOWAŁA TE GRUPY, które później działały w strukturach wywiadu wojskowego państw Europy Zachodniej w koordynacji z NATO. Szkolenia organizowano w odludnych rejonach Włoch, na opustoszałych wysepkach i w górach. POWSTAŁY NAWET TAJNE OBOZY SZKOLENIOWE, A KRAJ BYŁ USIANY SKRYTKAMI Z WYPOSAŻENIEM DLA DYWERSANTÓW Z GLADIO. Według danych ujawnionych w latach 90. XX wieku we Włoszech istniało 139 takich zamaskowanych magazynów zwanych „nascos”. Znajdował się w nich sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia rozpoznania, sabotażu, działań propagandowych oraz radiostacje i NAJROZMAITSZA BROŃ: od noży, granatów, pistoletów, przez broń automatyczną, po działa bezodrzutowe i moździerze. Broń była pozbawiona numerów i w większości pochodziła z zagranicznych wytwórni, co miało pomóc w jej zakonspirowaniu.
   .
   Operacja „Gladio” wisiała nad państwami [Europy] niczym miecz Damoklesa, siejąc niepokój w czasach pokoju. Oto niektóre przykłady:
   .
   – w Turcji w 1960 roku zorganizowano zamach stanu, w którym zginął premier Adnan Menderes;
   .
   – 21 kwietnia 1967 roku w Grecji dokonano wojskowego zamachu stanu. W latach 1967-1974 w Grecji władzę sprawowała FASZYSTOWSKA junta wojskowa. Na wzór „Gladio” w Grecji stworzono organizację o kryptonimie „Owcza Skóra”, która dysponowała siecią kryjówek z bronią zlokalizowanych w jaskiniach, piwnicach gmachów publicznych i w podziemiach wiejskich kościołów. W jednym z opracowań na temat czarnej strony zimnej wojny czytamy: „Tajną siatkę dywersyjną uaktywniono w Grecji. Pucz greckich generałów w 1967 roku – operacja „Prometeusz” – była formą realizacji opracowanych wcześniej tajnych planów NATO na wypadek komunistycznej inwazji. Oddziały specjalne, których użyto tam do błyskawicznego opanowania ważnych punktów i internowania politycznych przeciwników, podlegały wcześniej pułkownikowi Papadopulosowi, który stanął na czele junty wojskowej;
   .
   – w 1971 roku w Turcji dokonano wojskowego zamachu stanu;
   .
   – w 1977 w Hiszpanii przeprowadzano masakrę w Madrycie;
   .
   – w 1980 roku w Turcji miał miejsce kolejny wojskowy zamach stanu;
   .
   We Włoszech organizacja „Gladio” była zaangażowana w co najmniej trzy plany zamachów stanu:
   .
   – w 1964 roku plan „Solo” organizowany przez FASZYSTOWSKIEGO komendanta karabinierów Giovanniego di Lorenzo;
   .
   – w 1970 roku plany zamachu stanu przez FASZYSTĘ Junia Valeria Borghese („Czarny Książę”);
   .
   – w 1980-1981 plany zawładnięcia krajem przez lożę nazistowską P-2.
   .
   W byłych państwach „Osi” (sojusz państw faszystowskich), a więc w Niemczech, Włoszech i Japonii utworzono pod koniec lat 60. XX wieku organizacje terrorystyczne, takie jak ugrupowanie BaaderMeinhof w Niemczech – później znane jako Frakcja Czerwonej Armii (RAF), Czerwone Brygady we Włoszech i Zjednoczona Czerwona Armia w Japonii.
   .
   Czerwone Brygady współpracowały ściśle z Hyperion Language School w Paryżu, która została założona przez Corrado Simioni, Duccio Berio, Vanni Mulinaris i Mario Moretti. Hyperion jest to nazwa szkoły języków obcych, która została założona w Paryżu w 1977 roku (w Quai de Sully, 27). Corrado Simoni pracował dla CIA w Radiu Wolna Europa, a Duccio Berio informował włoski wywiad SID o lewicowych grupach. Założyciele Hyperion Language School (szkoła języków obcych) uczestniczyli wcześniej z Renato Curcio, Alberto Franceschini i Mario Moretti w założeniu organizacji terrorystycznej Czerwone Brygady. Według włoskiego raportu policyjnego, Hyperion Language School było „najważniejszym biurem CIA w Europie” (Arthur E. Rowse, „Gladio: Zamach na włoską demokrację” / „Gladio: The Secret U.S. War to Subvert Italian Democracy” mega.nu:8080/ampp/gladio.html ). Z jednej strony spotykali się tam członkowie organizacji terrorystycznych, jak OWP, IRA, ETA czy Czerwone Brygady, a z drugiej agenci CIA, KGB i Mossadu (Antonio Ferrari, „Zlecenia z Francji dla włoskich terrorystów?”, „Corriere della Sera”, kwiecień 1979). Była to międzynarodowa „elita”, stąd wzięła się nazwa „szkoła języków obcych”, gdyż mówili różnymi językami. Hyperion Language School w Paryżu było centrum światowego terroryzmu. Według Johna Pellegrino, autora książki „Hyperion”, było to miejsce spotkań tajnych służb krajów uczestniczących w zimnej wojnie celem utrzymania równowagi wynikającej z porozumień z Jałty. Obecnie terroryści z Czerwonych Brygad są już w podeszłym wieku. Niektórzy z nich występowali do rządu włoskiego o przyznanie emerytury. Corrado Simioni, współzałożyciel Czerwonych Brygad, w listopadzie 1992 roku został przyjęty przez papieża Jana Pawła II na prywatnej audiencji. Następnie zbliżył się do buddyzmu tybetańskiego.
   .
   Oprócz wyżej wymienionych terrorystycznych organizacji, w Belgii pod auspicjami belgijskich służb specjalnych, utworzono SKRAJNIE PRAWICOWE UGRUPOWANIE, w którego skład weszło kilku czynnych zawodowo policjantów, PRAWICOWI FANATYCY, WŁĄCZNIE Z FASZYSTOWSKĄ PARTIĄ Westland New Post (Nowy Posterunek). Organizacja dokonała cały szereg brutalnych napadów, które dały im miano „morderców z Brabancji”. We wrześniu i listopadzie 1985 r. uderzyli oni na kilka domów towarowych oraz maczali palce w politycznym zabójstwie belgijskiego ministra. ICH CELEM BYŁO WYTWORZENIE ATMOSFERY STRACHU i zdestabilizowanie belgijskiego rządu, który zaczął skręcać na lewo. Później wszyscy znaleźli schronienie w Izraelu.
   .
   W dniu 12 grudnia 1969 bomba wybuchła w National Bank, w którym zginęło 17 osób rannych i 88 innych. Tego dnia bomby wybuchły w Rzymie i Mediolanie. Amerykański wywiad był poinformowany z wyprzedzeniem o zamachach bombowych, ale nie poinformował władz włoskich. W 2000 roku były włoski szef tajnych służb stwierdził, że CIA „wyraziła milczącą zgodę na szereg ataków bombowych we Włoszech w latach 1960-1970. Zamachy były przeprowadzone przez terrorystów POWIĄZANYCH Z FASZYSTAMI i agencją SID.
   .
   Wydaje się, że organizacją „Gladio” we Włoszech sterował Henry Kissinger. W 1974 roku, kiedy Aldo Moro, jako premier Włoch, był z wizytą w USA, sekretarz stanu USA, Henry Kissinger, mu groził: „Musisz porzucić swoje wysiłki, aby doprowadzić wszystkie siły polityczne w kraju do bezpośredniej współpracy … lub będzie musiał zapłacić wysoką cenę za to”. W 1978 roku Czerwone Brygady porwały i następnie zamordowały byłego premiera Włoch, wybitnego polityka partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, Aldo Moro. „GLADIO” JAKO ORGANIZACJA ANTYKOMUNISTYCZNA NIE CHCIAŁA DOPUŚCIĆ DO TEGO, BY PARTIA KOMUNISTYCZNA UDZIELIŁA POPARCIA RZĄDOWI ALDO MORO, A W KOŃCU MOŻE NAWET WESZŁA W SKŁAD RZĄDU WŁOSKIEGO. Jeden z założycieli Czerwonych Brygad, przywódca organizacji – Mario Moretti, w czasie porwania Aldo Moro, pracował dla włoskich i amerykańskich służb wywiadowczych.
   .
   Włoski rząd w 2000 roku opublikował 300-stronicowy raport w sprawie operacji Gladio we Włoszech, dokumentujący współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. W raporcie stwierdzono, że USA BYŁY ODPOWIEDZIALNE ZA „STRATEGIĘ NAPIĘĆ”. Badając dlaczego sprawców zamachów bombowych we Włoszech rzadko aresztowano, oświadczono, że „te zamachy i masakry dokonywane przez terrorystów były organizowane lub wspierane przez ludzi w obrębie włoskich instytucji państwowych, którzy byli związani ze strukturami wywiadowczymi Stanów Zjednoczonych”.
   .
   Przy okazji wykrycia „Gladio”, okazało się, że PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE ZACHODNIE KRAJE EUROPEJSKIE POSIADAŁY ZAKONSPIROWANE SIATKI GRUP SPECJALNYCH: we Francji działała ona pod kryptonimem „Tęcza” lub „Róża Wiatrów” i została według nadzorującego ją szefa DGSE (ex-SDECE) rozwiązana w 1990 roku, w Hiszpanii była to organizacja „Red Quantum” kierowana przez wywiad wojskowy SECED, w Grecji „Owcza Skóra” tajnej służby KYP, w Niemczech „Stay behind” („Pozostań z tyłu”), w Turcji Counter-Guerrilla itd. Organizacje te nie działały tylko w państwach-członkach NATO, bowiem podobne, ściśle współpracujące z poprzednimi, funkcjonowały także w krajach neutralnych, a mianowicie w Szwajcarii (P-26), Austrii, Finlandii i Szwecji. Wszystkie powstawały dzięki pomocy USA, a siatka niemiecka do roku 1956 tj. do czasu gdy przejęła nad nią kontrolę BND, była kierowana przez wywiad amerykański.
   .
   Po upadku „zimnej wojny” tajne organizacje wojskowe prawdopodobnie zostały rozwiązane, ALE CZY WSZYSTKIE? ZAPEWNE CZĘŚĆ ZOSTAŁA UŚPIONA. Współcześnie mogą być używane do obalania rządów przez robienie wystąpień antyrządowych (bezkrwawe rewolucje), jak na przykład w Serbii (organizacja Otpor), Gruzji (organizacja Chmara), na Ukrainie (organizacja Pora), czy w Afryce Północnej. SCENARIUSZ ZAWSZE JEST TAKI SAM. (…)”
   .
   Źródło: Stanisław Bulza: Zimna wojna, strategia napięcia i bezkrwawe rewolucje polishclub.org/2015/10/11/stanislaw-bulza-zimna-wojna-strategia-napiecia-i-bezkrwawe-rewolucje/ (11.10.2015).
   .
   .

 2. internet

  28 sierpnia 2018 at 09:55

  Szturm migrantów na plażę. Goście luksusowego hotelu oglądali go z otwartymi ustami.

 3. Tomasz

  28 sierpnia 2018 at 12:24

  GG umieszcza FKE NEWS jest wrogiem obrony koniecznej która prawem i obowiązkiem wolnego człowieka czyli obrona życia które jest najwyższą wartością .Tylko socjaliści i komuniści ograniczają wolność jednostki .Państwo totalitarne i autorytarne blokuje prawo do obrony koniecznej gdyż obawia się obywateli,Obrońca muślinów i multikulti GG ,

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 12:41

   .
   Nie jestem wrogiem bronienia społeczeństwa przed złoczyńcami.
   .
   Do tej obrony powołane są odpowiednie służby, w tym policja.
   .
   Dlaczego policja nie zapewnia właściwego poziomu bezpieczeństwa obywatelom? (od początku tzw. transformacji).
   .
   Przykład:
   .
   .
   „To historia jak z filmu. Na komisariacie w Rykach eksperci Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur zjawili się z niespodziewaną wizytą w środę 22 sierpnia [2018]. Po przyjeździe na miejsce zostali poinformowani przez komendanta, że niedawno został zatrzymany pewien mężczyzna. „Ale to nie jest w ogóle człowiek, bo ludzie nie robią takich rzeczy jak on” – uprzedził ich miejscowy komendant.
   .
   Wytłumaczył, że 70-latek jest podejrzewany o zbezczeszczenie grobu jednego z policjantów.
   .
   Przedstawiciele zespołu Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, którzy objeżdżają komisariaty w całej Polsce, sprawdzając, czy nie dochodzi tam do nadużyć, zażądali spotkania z osadzonym. Wtedy odkryli, że mężczyzna został dotkliwie pobity. „Powiedział, że pobito go na komisariacie i że zrobili to policjanci. Miał na ciele siniaki, skarżył się na nadciśnienie, mówił, że miał niedawno zawał i piecze go w klatce piersiowej – ale policjanci na to nie zareagowali” – mówią Onetowi przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
   .
   Eksperci Biura RPO poprosili także o udostępnienie protokołu zatrzymania – jak się okazało, policjanci nie opisali w nim żadnych obrażeń mężczyzny.
   .
   Na posterunek natychmiast została wezwana karetka pogotowia, która wzięła pobitego mężczyznę do szpitala. (…)
   .
   Adam Bodnar zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa [przez policjantów z Ryk] złożył w piątek [24.08].”
   .
   Źródło: Policjanci z komisariatu w Rykach brutalnie pobili starszego mężczyznę. Bodnar składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/lublin-brutalne-pobicie-na-komisariacie/x8ckqh5 (27.08.2018).
   .
   .
   W tej sytuacji masowe rozdawnictwo pozwoleń na broń trzymaną w domach będzie tylko POWIĘKSZENIEM NIESPRAWIEDLIWOŚCI I PRZEMOCY, a nie uzdrowieniem sytuacji na ulicach I W KOMISARIATACH.
   .
   Trzeba domagać się ZMIAN SYSTEMOWYCH, czyli WYELIMINOWANIA PRZYCZYN POWODUJĄCYCH WZROST PRZESTĘPCZOŚCI I ZDEMORALIZOWANIE SŁUŻB ODPOWIEDZIALNYCH ZA BEZPIECZEŃSTWO I PORZĄDEK.
   .
   .
   PS. Komuniści to też socjaliści, panie Tomaszu.
   .
   .

 4. Tomasz

  28 sierpnia 2018 at 14:46

  Obrona konieczna jest prawem i obowiązkiem wolnego człowieka gdyż życie najwyższą wartoscą ,[Por Św Tomasz z Akwinu Summa Teologiczna II-II 64,7],Socjalizm i komunizm nardowy-socjalizm,neo-marksizm faszyzm wywodzą się z ideologii marksistowskiej ,Nikt nie prawa zabierać wolnym obywatelom obrony koniecznej tylko państwo autorytarne i totalitarne tłumi wolność obywateli poprzez aparat przymusu Policję i Wojsko,KKK wyd Pallotinum […] Uprawniona obrona osób i społeczności nie jest wyjątkiem od zakazu zabijania niewinnego człowieka;czyli dobrowolnego zabójstwa.Z samoobrony może wyniknąć dwojaki skutek:zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika ,Pierwszy zamierzony ,a drugi nie zamierzony „[Św Tonasz z Akwinu Summa theologiae II-II,64,7]

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 17:10

   Wszelkie socjalizmy, w tym główne:
   .
   – socjalizm liberalny (zwany też kapitalizmem)
   .
   – socjalizm komunistyczny (zwany też bolszewizmem)
   .
   – socjalizm faszystowski,

   – socjalizm narodowy (w Niemczech zwany też nazizmem lub hitleryzmem)
   .
   – socjalizm anarchistyczny –
   .
   są skutkiem MYŚLENIA UTOPIJNEGO.
   .
   .
   Broń się pan szablą przodka powieszoną na ścianie.
   .
   Albo dzidą.
   .
   .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra