Z zagranicy

Polski patriota przeciw niemieckiemu euro-totalitaryzmowi

Czy pamiętają Państwo słynny incydent z lutego 2016, kiedy w przygranicznym Zgorzelcu został zatrzymany i przekazany Straży Granicznej – w ramach obywatelskiego zatrzymania – przez pracowników firmy ochroniarskiej FENIX dowodzonej przez weterana z Karbali (starszy chorąży Jacek Musiał) podejrzanie kręcącego się wokół magazynów „Syryjczyka”? Jaką lawinę hejtu rozpętała „G.Wyborcza” , TVN i szereg innych lewackich publikatorów? Jej sprawca był „polityczny sygnalista” – Aleksander Pitura i jego lokalny portal zgorzelec.info

Wypada podkreślić, ze st. chorąży Jacek Musiał zachował się jak na żołnierza i obywatela przystało. Nie wiemy, czy wtedy nie zapobiegł nieszczęściu. Jego zachowanie zwróciło uwagę szerokiej opinii publicznej na zjawisko osiedlania islamu na granicy z Polską.

Jedynym dziennikarzem, który wtedy sprzeciwił się nagonce na weterana i jego kolegów był Mariusz Klonowski. Patriota, o którym mowa w tytuł artykułu. Wbrew poprawności politycznej, która paraliżuje wolność myśli i wypowiedzi, a w Zgorzelcu, na granicy z Polska jest wymogiem egzystencjalnym. Nie milczysz, nie masz pracy lub zleceń.

Pan Mariusz Klonowski jest pozytywem tych postaw. Od ponad 20 lat angażuje się w sprawy polskie i na rzecz Polaków w Niemczech. Jeszcze przed wchłonięciem Polski przez niemiecką Unię Europejską alarmował o prześladowaniach polskich pracowników w Niemczech. Powszechnej wtedy dyskryminacji. Jego zasługa jest wynalezienie i opracowanie bramki prawnej, która pozwoliła w późniejszych latach na opanowanie niemieckiego rynki przez drobnych polskich przedsiębiorców.

To od Pana Mariusza zaczęła się ekspansja polskiej malej przedsiębiorczości do Niemiec. Jego przepis pozwolił na ominięcie oficjalnej drogi rejestracji działalności gospodarczej, która była i kosztowna, i długa, i skomplikowana. Swoja działalność konsultingowa dla Polaków w Niemczech rozpoczął w 2002 roku. Jego pomysł znalazł później bardzo wielu naśladowców.

Amerykańskie przysłowie mówi, ” the second wins „. Tak było i w przypadku Pana Mariusza. To on przecierał szlaki, którymi szli inni. Podczas swojej emigracji w Niemczech wdrażał projekty gospodarcze, równocześnie prowadził działalność społeczną, dobroczynną, a w końcu zasłynął jako niezależny dziennikarz. Gdyż taka była potrzeba w czasie kiedy o odwagę trudno. W czasie intensywnej nagonki Eriki Steinbach na Polskę nawiązał kontakt i wspierał działania Powiernictwa Polskiego.

Nikt nie chce już pamiętać, ze to Pan Mariusz sprzeciwił się oplakatowaniu w 2009 roku polskiej granicy przez neonazistowską partię NPD hasłami ” Zatrzymać Polską Inwazję ” i innymi obrażającymi polska społeczność w Niemczech. Mała grupa obywateli, przy jego znaczącym udziale zaskarżyła przed Trybunałem Konstytucyjnym treść plakatów i w efekcie plakaty usunięto. Był założycielem  jednej z pierwszych polonijnych grup fejsbukowych.

Kiedy przed 3 laty, w mieszkaniu polskiej rodziny w Goerlitz wybuchła butla z gazem organizował pomoc dla bardzo poważnie poszkodowanej rodziny. W miarę skromnych możliwości pomagał rodakom przy wielu problemach. Był jedynym polskim dziennikarzem na sali podczas procesu mordercy śp. Jolanty Kijal (zmordowane przez tzw. „uchodźcę z Syrii” w Reutlingen w 2016 r. matki czworga dzieci).

Życie na granicy i zaangażowanie pro polskie Pana Mariusza nie jest usłane różami. Przeszedł wiele szykan i miał wiele problemów.
Jego raczej żołnierskie słownictwo przysparza mu co i rusz wrogów. Przed tygodniem rozpoczął się jego proces o obrażanie w Internecie burmistrza Zgorzelca. Niemiecka policja sporządziła panu Mariuszowi psychologiczny profil sprawcy internetowych wpisów na fejsbuku. W poszukiwaniu adwokata, który podejmie się obrony trafił na Olafa Klemke. Później dopiero dowiedział się, ze ten prawnik bronił w najgłośniejszych procesach politycznych. Pan Mariusz publikuje w Polsce gdyż po niemieckiej stronie granicy Internet jest dobrem luksusowym. Odpowiadać będzie jednak w Niemczech.

Zaskoczeni? Zdziwieni? Witajcie w euro-kołchozie z niemiecką kontrolą.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. GG.

  28 sierpnia 2018 at 19:55

  .
  Jednak ofiarą z Chemnitz jest mulat:
  .
  „ROBOTNIK-ANTYFASZYSTA ZABITY W CHEMNITZ – SPOCZYWAJ W POKOJU, DANIELU HILLIG”
  .
  FOTO: https://linkezeitungblog.files.wordpress.com/2018/08/hillig.jpg
  .
  Źródło: Antifaschistischer Arbeiter in Chemnitz ermordet – Ruhe in Frieden Daniel Hillig, „Linke Zeitung” („Gazeta Lewicy”) linkezeitung.de/2018/08/28/antifaschistischer-arbeiter-in-chemnitz-ermordet-ruhe-in-frieden-daniel-hillig/ (28.08.2018).
  .
  Tamże:
  .
  „Manchmal ist das Nennen der Herkunft durchaus hilfreich. Hätte die Polizei in ihrer ersten Pressemeldung das Opfer als Deutsch-Kubaner benannt, wäre das Interesse sämtlicher Nazis schlagartig erloschen. Warum agierten Polizei und Bürgermeisterin eskalationsfördernd?”
  .
  To znaczy:
  .
  „Czasami jest rzeczą pożyteczną podawanie pochodzenia [ofiary]. Gdyby w swoim pierwszym oświadczeniu dla prasy policja nazwała ofiarę niemiecko-kubańskim mieszańcem, to zainteresowanie wszystkich narodowych socjalistów znacznie by spadło. DLACZEGO WIĘC POLICJA I MER [CHEMNITZ] POSTAWILI NA ESKALACJĘ NAPIĘCIA?”
  .
  Tego w konkretnym przypadku jeszcze nie wiemy, natomiast wiemy, że „lewicowi” i „prawicowi” fanatycy już byli wykorzystywani do robienia różnych „krucjat” w ramach WOJENKI WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNEJ w Europie.
  .
  O NATO-wskiej „strategii napięcia” pisał np. Stanisław Bulza, działacz Stronnictwa Narodowego z Dolnego Śląska:
  .
  .
  „TAJNE OPERACJE CIA W EUROPIE
  .
  W 1990 roku włoski sędzia Felice Casson z Wenecji, przypadkowo natrafił w archiwach włoskich tajnych służb wojskowych w Rzymie na dokumenty tajnej Specjalnej Organizacji Wojskowej „OPERAZIONE GLADIO”. Przeglądając dokumenty zwrócił uwagę na to, że organizacja „Gladio” może być powiązana z włoskimi NEOFASZYSTAMI. Sporządził akt oskarżenia przeciwko szefowi włoskiego wywiadu wojskowego SISMI oraz skonfiskował w jego rzymskim biurze akta osobowe kilkuset członków siatki dywersyjnej. Szef włoskich tajnych służb SISMI (podejrzewanych o sterowanie organizacją) tłumaczył się tym, że siatka składała się z działających niezależnie od siebie licznych komórek, które były trudne do kontrolowania.
  .
  24 października 1990 roku premier Giulio Andreotti potwierdził w Izbie Deputowanych istnienie przy NATO „Operazione Gladio”, tajnej organizacji wojskowej, podkreślając, że WŁOCHY NIE BYŁY JEDYNYM PAŃSTWEM, NA TERENIE KTÓREGO BYŁY ROZMIESZCZONE TAJNE ODDZIAŁY WOJSKOWE. Andreotii ujawnił, że włoskie służby wojskowe w 1957 roku wstąpiły do ściśle tajnego organu Comite Clandestine de l”Europe Occidentale, który został utworzony przez USA, Francję, Belgię i Grecję. Komitet był odpowiedzialny za kierowanie operacją „Gladio” (nazwa od gladiusa, krótkiego miecza rzymskiego o szerokiej, obosiecznej głowni, przeznaczony do walki w zwarciu, używali go też gladiatorzy). Włochy przystąpiły do tej tajnej organizacji wojskowej za ministra obrony Paola Taviani (minister w latach 1953-1958).
  .
  Tajne operacje CIA w Europie zostały między innymi stworzone na wypadek inwazji sowieckiej na Europę, ale też, jak w przypadku Włoch, do przeprowadzenia zamachu stanu w przypadku powołania komunistycznego rządu. W państwach członkowskich NATO tajne organizacje zabezpieczały amerykańskie jednostki wojskowe. Choć TAJNE SIATKI DYWERSYJNE RUCHU ISTNIAŁY WE WSZYSTKICH PAŃSTWACH NATO, ale włoski oddział operacji pod nazwą „Gladio” został ujawniony jako pierwszy. (…)
  .
  STRATEGIA NAPIĘCIA POLEGAŁA NA MANIPULOWANIU I KONTROLOWANIU OPINII PUBLICZNEJ ZA POMOCĄ STRACHU, PROPAGANDY, DEZINFORMACJI, WOJNY PSYCHOLOGICZNEJ, PROWOKACJI I DZIAŁAŃ TERRORYSTYCZNYCH POD TZW. „FAŁSZYWĄ FLAGĄ”.
  (…)
  .
  Na początku 1950 roku Stany Zjednoczone rozpoczęły szkolenie „żołnierzy” z TAJNYCH ODDZIAŁÓW DYWERSYJNYCH W EUROPIE ZACHODNIEJ, by przygotować ich, na wypadek inwazji sowieckiej, do działań zwiadowczych i dywersyjno-sabotażowych, do utrzymywanie łączności z dowództwem i sojusznikami w wolnych krajach, organizowania tras przerzutów, niszczenia ważnych dla okupantów obiektów, dokonywania zamachów na jego newralgiczne punkty, składy, transporty, węzły łączności, itp. CIA FINANSOWAŁA I ORGANIZOWAŁA TE GRUPY, które później działały w strukturach wywiadu wojskowego państw Europy Zachodniej w koordynacji z NATO. Szkolenia organizowano w odludnych rejonach Włoch, na opustoszałych wysepkach i w górach. POWSTAŁY NAWET TAJNE OBOZY SZKOLENIOWE, A KRAJ BYŁ USIANY SKRYTKAMI Z WYPOSAŻENIEM DLA DYWERSANTÓW Z GLADIO. Według danych ujawnionych w latach 90. XX wieku we Włoszech istniało 139 takich zamaskowanych magazynów zwanych „nascos”. Znajdował się w nich sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia rozpoznania, sabotażu, działań propagandowych oraz radiostacje i NAJROZMAITSZA BROŃ: od noży, granatów, pistoletów, przez broń automatyczną, po działa bezodrzutowe i moździerze. Broń była pozbawiona numerów i w większości pochodziła z zagranicznych wytwórni, co miało pomóc w jej zakonspirowaniu.
  .
  Operacja „Gladio” wisiała nad państwami [Europy] niczym miecz Damoklesa, siejąc niepokój w czasach pokoju. Oto niektóre przykłady:
  .
  – w Turcji w 1960 roku zorganizowano zamach stanu, w którym zginął premier Adnan Menderes;
  .
  – 21 kwietnia 1967 roku w Grecji dokonano wojskowego zamachu stanu. W latach 1967-1974 w Grecji władzę sprawowała FASZYSTOWSKA junta wojskowa. Na wzór „Gladio” w Grecji stworzono organizację o kryptonimie „Owcza Skóra”, która dysponowała siecią kryjówek z bronią zlokalizowanych w jaskiniach, piwnicach gmachów publicznych i w podziemiach wiejskich kościołów. W jednym z opracowań na temat czarnej strony zimnej wojny czytamy: „Tajną siatkę dywersyjną uaktywniono w Grecji. Pucz greckich generałów w 1967 roku – operacja „Prometeusz” – była formą realizacji opracowanych wcześniej tajnych planów NATO na wypadek komunistycznej inwazji. Oddziały specjalne, których użyto tam do błyskawicznego opanowania ważnych punktów i internowania politycznych przeciwników, podlegały wcześniej pułkownikowi Papadopulosowi, który stanął na czele junty wojskowej;
  .
  – w 1971 roku w Turcji dokonano wojskowego zamachu stanu;
  .
  – w 1977 w Hiszpanii przeprowadzano masakrę w Madrycie;
  .
  – w 1980 roku w Turcji miał miejsce kolejny wojskowy zamach stanu;
  .
  We Włoszech organizacja „Gladio” była zaangażowana w co najmniej trzy plany zamachów stanu:
  .
  – w 1964 roku plan „Solo” organizowany przez FASZYSTOWSKIEGO komendanta karabinierów Giovanniego di Lorenzo;
  .
  – w 1970 roku plany zamachu stanu przez FASZYSTĘ Junia Valeria Borghese („Czarny Książę”);
  .
  – w 1980-1981 plany zawładnięcia krajem przez lożę nazistowską P-2.
  .
  W byłych państwach „Osi” (sojusz państw faszystowskich), a więc w Niemczech, Włoszech i Japonii utworzono pod koniec lat 60. XX wieku organizacje terrorystyczne, takie jak ugrupowanie BaaderMeinhof w Niemczech – później znane jako Frakcja Czerwonej Armii (RAF), Czerwone Brygady we Włoszech i Zjednoczona Czerwona Armia w Japonii.
  .
  Czerwone Brygady współpracowały ściśle z Hyperion Language School w Paryżu, która została założona przez Corrado Simioni, Duccio Berio, Vanni Mulinaris i Mario Moretti. Hyperion jest to nazwa szkoły języków obcych, która została założona w Paryżu w 1977 roku (w Quai de Sully, 27). Corrado Simoni pracował dla CIA w Radiu Wolna Europa, a Duccio Berio informował włoski wywiad SID o lewicowych grupach. Założyciele Hyperion Language School (szkoła języków obcych) uczestniczyli wcześniej z Renato Curcio, Alberto Franceschini i Mario Moretti w założeniu organizacji terrorystycznej Czerwone Brygady. Według włoskiego raportu policyjnego, Hyperion Language School było „najważniejszym biurem CIA w Europie” (Arthur E. Rowse, „Gladio: Zamach na włoską demokrację” / „Gladio: The Secret U.S. War to Subvert Italian Democracy” mega.nu:8080/ampp/gladio.html ). Z jednej strony spotykali się tam członkowie organizacji terrorystycznych, jak OWP, IRA, ETA czy Czerwone Brygady, a z drugiej agenci CIA, KGB i Mossadu (Antonio Ferrari, „Zlecenia z Francji dla włoskich terrorystów?”, „Corriere della Sera”, kwiecień 1979). Była to międzynarodowa „elita”, stąd wzięła się nazwa „szkoła języków obcych”, gdyż mówili różnymi językami. Hyperion Language School w Paryżu było centrum światowego terroryzmu. Według Johna Pellegrino, autora książki „Hyperion”, było to miejsce spotkań tajnych służb krajów uczestniczących w zimnej wojnie celem utrzymania równowagi wynikającej z porozumień z Jałty. Obecnie terroryści z Czerwonych Brygad są już w podeszłym wieku. Niektórzy z nich występowali do rządu włoskiego o przyznanie emerytury. Corrado Simioni, współzałożyciel Czerwonych Brygad, w listopadzie 1992 roku został przyjęty przez papieża Jana Pawła II na prywatnej audiencji. Następnie zbliżył się do buddyzmu tybetańskiego.
  .
  Oprócz wyżej wymienionych terrorystycznych organizacji, w Belgii pod auspicjami belgijskich służb specjalnych, utworzono SKRAJNIE PRAWICOWE UGRUPOWANIE, w którego skład weszło kilku czynnych zawodowo policjantów, PRAWICOWI FANATYCY, WŁĄCZNIE Z FASZYSTOWSKĄ PARTIĄ Westland New Post (Nowy Posterunek). Organizacja dokonała cały szereg brutalnych napadów, które dały im miano „morderców z Brabancji”. We wrześniu i listopadzie 1985 r. uderzyli oni na kilka domów towarowych oraz maczali palce w politycznym zabójstwie belgijskiego ministra. ICH CELEM BYŁO WYTWORZENIE ATMOSFERY STRACHU i zdestabilizowanie belgijskiego rządu, który zaczął skręcać na lewo. Później wszyscy znaleźli schronienie w Izraelu.
  .
  W dniu 12 grudnia 1969 bomba wybuchła w National Bank, w którym zginęło 17 osób rannych i 88 innych. Tego dnia bomby wybuchły w Rzymie i Mediolanie. Amerykański wywiad był poinformowany z wyprzedzeniem o zamachach bombowych, ale nie poinformował władz włoskich. W 2000 roku były włoski szef tajnych służb stwierdził, że CIA „wyraziła milczącą zgodę na szereg ataków bombowych we Włoszech w latach 1960-1970. Zamachy były przeprowadzone przez terrorystów POWIĄZANYCH Z FASZYSTAMI i agencją SID.
  .
  Wydaje się, że organizacją „Gladio” we Włoszech sterował Henry Kissinger. W 1974 roku, kiedy Aldo Moro, jako premier Włoch, był z wizytą w USA, sekretarz stanu USA, Henry Kissinger, mu groził: „Musisz porzucić swoje wysiłki, aby doprowadzić wszystkie siły polityczne w kraju do bezpośredniej współpracy … lub będzie musiał zapłacić wysoką cenę za to”. W 1978 roku Czerwone Brygady porwały i następnie zamordowały byłego premiera Włoch, wybitnego polityka partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, Aldo Moro. „GLADIO” JAKO ORGANIZACJA ANTYKOMUNISTYCZNA NIE CHCIAŁA DOPUŚCIĆ DO TEGO, BY PARTIA KOMUNISTYCZNA UDZIELIŁA POPARCIA RZĄDOWI ALDO MORO, A W KOŃCU MOŻE NAWET WESZŁA W SKŁAD RZĄDU WŁOSKIEGO. Jeden z założycieli Czerwonych Brygad, przywódca organizacji – Mario Moretti, w czasie porwania Aldo Moro, pracował dla włoskich i amerykańskich służb wywiadowczych.
  .
  Włoski rząd w 2000 roku opublikował 300-stronicowy raport w sprawie operacji Gladio we Włoszech, dokumentujący współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. W raporcie stwierdzono, że USA BYŁY ODPOWIEDZIALNE ZA „STRATEGIĘ NAPIĘĆ”. Badając dlaczego sprawców zamachów bombowych we Włoszech rzadko aresztowano, oświadczono, że „te zamachy i masakry dokonywane przez terrorystów były organizowane lub wspierane przez ludzi w obrębie włoskich instytucji państwowych, którzy byli związani ze strukturami wywiadowczymi Stanów Zjednoczonych”.
  .
  Przy okazji wykrycia „Gladio”, okazało się, że PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE ZACHODNIE KRAJE EUROPEJSKIE POSIADAŁY ZAKONSPIROWANE SIATKI GRUP SPECJALNYCH: we Francji działała ona pod kryptonimem „Tęcza” lub „Róża Wiatrów” i została według nadzorującego ją szefa DGSE (ex-SDECE) rozwiązana w 1990 roku, w Hiszpanii była to organizacja „Red Quantum” kierowana przez wywiad wojskowy SECED, w Grecji „Owcza Skóra” tajnej służby KYP, w Niemczech „Stay behind” („Pozostań z tyłu”), w Turcji Counter-Guerrilla itd. Organizacje te nie działały tylko w państwach-członkach NATO, bowiem podobne, ściśle współpracujące z poprzednimi, funkcjonowały także w krajach neutralnych, a mianowicie w Szwajcarii (P-26), Austrii, Finlandii i Szwecji. Wszystkie powstawały dzięki pomocy USA, a siatka niemiecka do roku 1956 tj. do czasu gdy przejęła nad nią kontrolę BND, była kierowana przez wywiad amerykański.
  .
  Po upadku „zimnej wojny” tajne organizacje wojskowe prawdopodobnie zostały rozwiązane, ALE CZY WSZYSTKIE? ZAPEWNE CZĘŚĆ ZOSTAŁA UŚPIONA. Współcześnie mogą być używane do obalania rządów przez robienie wystąpień antyrządowych (bezkrwawe rewolucje), jak na przykład w Serbii (organizacja Otpor), Gruzji (organizacja Chmara), na Ukrainie (organizacja Pora), czy w Afryce Północnej. SCENARIUSZ ZAWSZE JEST TAKI SAM. (…)”
  .
  Źródło: Stanisław Bulza: Zimna wojna, strategia napięcia i bezkrwawe rewolucje polishclub.org/2015/10/11/stanislaw-bulza-zimna-wojna-strategia-napiecia-i-bezkrwawe-rewolucje/ (11.10.2015).
  .
  .

 2. Car Photo Editing

  29 sierpnia 2018 at 08:47

  Nice Post! I appreciate your Post. This blog is really helpful. Thanks for posting.

 3. Tomasz

  29 sierpnia 2018 at 13:35

  To nie „nożownik”tyko morderca islamista .W Polsce też się ataki islamistów.Rząd warszawski „przyjmuje”obcych kulturowo z Bangladeszu Maroka,Afryki ?większość to musliny nie mający żadnego wykształcenia gwałty ,rozboje,morderstwa jeszcze dostaną 500 Plus ???

 4. Krecik

  2 września 2018 at 20:44

  Świetne znalezisko panie Piotrze. Pańskie wpisy są jednymi z najlepszych na prawy.pl Wyrazy uznania dla pana Mariusza! To jest prawdziwy patriota i bohater- działacz społeczny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra