Z kraju

Towarzysze w PO

Na pierwszy rzut oka śmieszyć może kampania Platformy wymierzona w PiS, obrzucająca partię obelgami, przyrównującymi ją do PZPR. Wiadomo przecież czym była w okresie komunizmu Zjednoczona Partia Robotnicza.

Znany jest jej zbrodniczy charakter, liczne patologie, reżim i stawianie siebie w roli hegemona narodu. Te czasy mamy już szczęśliwie za sobą. Teraz w więzieniach nikt nie siedzi za przekonania polityczne, demonstrować każdy może, choćby w najbardziej absurdalny sposób, drogi do awansu zawodowego nie są zamknięte z powodu takich a nie innych przekonań politycznych. Dlatego rzucanie haseł zrównujących obecną rządząca partię z PZPR jest absurdalne i nie warto by się tym przejmować, gdyby nie pewne ale. Ludzie którzy przeżyli ten ponury czas, dokładnie go pamiętają.

Wiedzą czym było ZOMO i jakie metody stosowało. Bezwzględnie rozpędzało demonstracje, pałując uczestników, używając gazów łzawiących i armatek wodnych, urządzając na nich łapanki ulicami Warszawy, a potem pałując , ładowali do suk milicyjnych i wieźli na przesłuchanie, które mogło się skończyć tak jak u Grzegorza Przemyka – katowaniem tak, aby nie pozostawiać śladów, a wewnątrz zostawić krwawą miazgę.

Dlatego, gdy teraz widzi się młodych rozwydrzonych demonstrantów ,występujących w obronie minionego czasu, popychających i lżących bezkarnie policjantów, skandujących w ich kierunku ZOMO, ZOMO, budzi to w nas niesmak i oburzenie. Gdyby rzeczywiście ci młodzi ludzie zmierzyli się z zomowcami, do końca życia zapamiętaliby to spotkanie. Teraz, aby nie dać opozycji nowego paliwa, skutkującego donosami do Brukseli, policjanci stoją spokojnie, a w razie blokady przenoszą awanturników w inne miejsce. W żadnym innym kraju policja nie stosuje tak łagodnych metod, jak u nas.

Dlatego awanturnicy polityczni są bezkarni. Obsmarowują biura poselskie PiS, pisząc na murach: PZPR. Absurdalnie szafują tym określeniem, zrównując najbardziej antykomunistyczne ugrupowanie z komunistycznym reżimem czasu minionego. PiS jako pierwsza partia próbuje rozliczyć się z peerelowskim i pospeerelowskim układem w sądach, służbach specjalnych, energetyce, emeryturach, napotykając ciągłe przeszkody w szeregach opozycji. Wytyka się PiS-owi, że w swoich szeregach ma dawnych członków PZPR: Stanisława Piotrowicza, Andrzeja Kryżego, Wojciecha Jasińskiego czy Krzysztofa Czabańskiego.

Może warto przedstawić kogo w swoich szeregach ma Platforma Obywatelska. Jej posłem jest Marcin Święcicki już od 1967 roku członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, w latach 1971-1979 w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, od roku 1974 aż do końca w PZPR. W stanie wojennym był głównym specjalistą w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. W 1982 r. został dyrektorem ds. studiów i analiz w Konsultacyjnej Radzie Gospodarczej, w latach 1987-1989 był jej sekretarzem generalnym. Po wyborach 4 czerwca 1989r. wszedł w skład Komitetu Centralnego PZPR.

Poseł PO, były szef PO w województwie opolskim Leszek Korzeniowski, od samego początku w Platformie, w PZPR do samego końca.

Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska członek PZPR w latach1972-1981. Czołowa publicystka łódzkiego „Głosu Robotniczego”

Magdalena Kochan w PZPR w latach1970-1981, potem w satelickim Stronnictwie Demokratycznym.

W Senacie też nie lepiej. Pełno czerwonych z ramienia PO. Mieczysław Augustyn w organizacji Jaruzelskiego PRON i jako dziennikarz piewca stanu wojennego. Marek Borowski, który jest niezależnym senatorem, ale do Izby dostał się z listy PO. Zasłużony działacz PZPR (lata 1967 1968 i 1975-1990), w stanie wojennym rozpoczynający dyrektorską karierę w Ministerstwie Rynku Wewnętrznego. Podobnie jest z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Jego syna Tomasza PO przytuliła na swojej liście. Grzegorz Napieralski też senator niezależny, ale z listy PO.

Podobnie wśród europosłów. Tadeusz Zwiefka, Danuta Hubner, Dariusz Rossati, Barbara Kudrycka.

Ważną osobą dla Platformy i jej współzałożycielem jest Andrzej Olechowski, który współpracował z peerelowskim wywiadem. Zbigniew Ćwiąkalski w PZPR w latach1972-1981.

Lista byłych członków PZPR obecnie w PO jest o wiele dłuższa, nie mówiąc już o listach samorządowców. Trudno nie wspomnieć jeszcze o gorących sympatykach PO a związanych swojego czasu z PZPR na czele z Andrzejem Rzeplińskim, Leszkiem Balcerowiczem i Tomaszem Nałęczem

Wielu z nich nie widzi żadnego problemu w gorszących zachowaniach demonstrantów, w demolowaniu biur poselskich PiS-u i dekorowaniu ich napisami „PZPR” Taką walk z PiS-em podjął Jerzy Owsiak. Na jego festiwalu w Kostrzyniu nad Odrą widać napisy farbą w spreju: „Pis=PZPR”.

Żenada i wyjątkowa hipokryzja PO, która w wyborach z 2005 roku wycofała się zdradziecko z układu z PiS-em i zawarła sojusz z postkomunistami, aby umocnić stare układy.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Stanley

  29 sierpnia 2018 at 13:23

  oczywiście wszystko to świadczy o jednym – mamy do czynienia z wyjątkowymi miernotami, których zagęszczenie w polityce jest niespotykane nigdzie więcej. Ludzie bez żadnego honoru i nawet przyzwoitości kierują narodem dość licznym, bo 36 mln to dużo, położonym w startegicznym miejscu świata. i to jest nasza najwieksza tragedia porównywalna smiało do czasu zaborów.

  • GG.

   29 sierpnia 2018 at 13:51

   .
   GDZIE JEST PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ?
   .
   Skarży się słusznie klient Biedronki:
   .
   „- OSTATNIO NASILIŁ SIĘ TREND W SIECI „BIEDRONKA” Z NIEWYSTAWIANIEM PRZY TOWARACH CEN. Trend zauważyłem w kilku „Biedronkach” w kraju. Ostatnio jednak w mojej miejscowości TO JUŻ NIE SPORADYCZNE PRZYPADKI, LECZ NAGMINNE – mówi W[irtualnej]P[olsce] nasz czytelnik Sebastian Kieblowski z miejscowości Błonie, który skontaktował się z redakcją za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl.
   .
   W jego ocenie JEST TO „EWIDENTNE NACIĄGANIE KLIENTÓW I CELOWE DZIAŁANIE NA NIEKORZYŚĆ KONSUMENTA”.
   – Brak cen przy towarach dotyczy w niektóre dni nawet połowy produktów. Od wędlin przez nabiał, słodycze i chemię, na napojach kończąc – dodaje pan Sebastian.
   .
   Nasz rozmówca sugeruje również, że nieprzypadkowe jest przeniesienie czytników cen na „obrzeża sklepu”.
   – To zniechęca ludzi do latania z co drugim produktem po sklepie, w poszukiwaniu ceny i porównywaniu jej z innym produktem czy ceną, która była wcześniej. Staje się to w praktyce niewykonalne.” [*]
   .
   A ceny w kasie potrafią być wyższe niż na półce i szczególną ostrożność należy zachować właśnie w tych przypadkach, gdy przy towarze na półce nie ma ceny – CO JEST ZRESZTĄ ZŁAMANIEM PRAWA !
   .
   „Z naszych ustaleń wynika, że ewentualne BRAKI MAJĄ CHARAKTER INCYDENTALNY i mogą wynikać ze skali naszego działania, ilości produktów w ofercie oraz obowiązujących promocji.” – KŁAMIE W ŻYWE OCZY menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. [*]
   .
   W Biedronkach nie tylko brakuje NAGMINNIE, CODZIENNIE cen przy wielu towarach, ZWŁASZCZA TYCH DROŻSZYCH, a więc mniej „CHODLIWYCH”, które kierownicy poszczególnych sklepów (i ich przełożeni w rejonach sprzedaży) CHCĄ KONIECZNIE KLIENTOM „WEPCHNĄĆ”, ale także NAGMINNIE, CODZIENNIE i PRZY WIELU TOWARACH można obserwować FAŁSZYWE CENY, tj. przeważnie TOWAR DROŻSZY MA CENĘ LEŻĄCEGO OBOK TOWARU TAŃSZEGO, albo PRZY CENIE PROMOCYJNEJ DANEGO TOWARU (którego, oczywiście, już zabrakło) JEST POŁOŻONY TOWAR PODOBNEGO TYPU (o podobnej nazwie), LECZ NIEOBJĘTY PROMOCJĄ (DROŻSZY).
   .
   Jest to, oczywiście, „ewidentne naciąganie klientów i celowe działanie na niekorzyść konsumenta” – ŁAMANIE PRAWA, OSZUKIWANIE POLAKÓW, PROWADZONE OD WIELU LAT I W SKALI CAŁEGO KRAJU.
   .
   I, RZECZ JASNA, DOTYCZY TO NIE TYLKO SIECI „BIEDRONKA”.
   .
   Dlaczego tak się dzieje?
   .
   Bo nie działają jak należy INSTYTUCJE PAŃSTWA ODPOWIEDZIALNE ZA KONTROLĘ PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORSTW, W TYM PRZEDSIĘBIORSTW HANDLOWYCH.
   .
   Polacy-Słowianie nie mają w praktyce żadnej ochrony przed tymi oszukańczymi praktykami ZAGRANICZNYCH SIECI HANDLOWYCH.
   .
   Nie mają się do kogo poskarżyć (pomijając „Wirtualną Polonię”), bo np. przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu WYRAŹNIE BAGATELIZUJE PROBLEM: „Zdarzają się przypadki niezamieszczenia cen na półkach sklepowych, ale nie możemy zgodzić się z opinią, ze jest to zjawisko nagminne” [*].
   .
   Panie inspektorze, za co pan bierze pieniądze, skoro pan nie potrafi dostrzec tego, co widzą od tylu już lat klienci Biedronki I INNYCH MARKETÓW I SUPERMARKETÓW ???
   .
   Gdyby pracownicy WIIH-ów byli w staniec dostrzec PROBLEM NIE WYSTAWIANIA I FAŁSZOWANIA CEN W MARKETACH, to musieliby zareagować i problemu by nie było. A tymczasem problem jest I NASILA SIĘ.
   .
   Ten problem jest nie tylko łamaniem POLSKIEGO PRAWA, nakazującego BEZZWŁOCZNE wystawianie ZAWSZE aktualnych cen przy KAŻDYM towarze w sklepie i sprzedaż towaru w kasie w TAKIEJ CENIE, JAKA JEST PRZY TOWARZE,
   .
   ale jest także PRZYZWALANIEM PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE I JEGO ODPOWIEDZIALNE ZA OCHRONĘ HANDLU INSTYTUCJE NA PLUCIE POLAKOM-SŁOWIANOM W TWARZ – bo tak klienci zagranicznych sieci handlowych odbierają WIELOLETNIE, CIĄGŁE I NIEUSUWALNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI w pracy tychże sieci i ich wielopoziomowego personelu, W TYM ZWŁASZCZA NIE WYSTAWIANIE I FAŁSZOWANIE CEN TOWARÓW LEŻĄCYCH NA PÓŁKACH.
   .
   Problem ten można by – rzecz jasna – rozwiązać bardzo szybko i raz na zawsze, tylko: GDZIE JEST W TYM KRAJU PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ?!
   .
   .
   [*] – Krzysztof Janoś, Cenowy zawrót głowy w Biedronce. Sieć tłumaczy się z nieprawidłowości w swoich sklepach https://finanse.wp.pl/cenowy-zawrot-glowy-w-biedronce-siec-tlumaczy-sie-z-nieprawidlowosci-w-swoich-sklepach-6288875733407361a (27.08.2018).
   .
   .

   • GG.

    30 sierpnia 2018 at 21:08

    .
    Klienci powinni moralnie WESPRZEĆ STRAJK PRACOWNIKÓW BIEDRONKI !
    .
    Z wypowiedzi przedstawiciela „związku zawodowego, który zamierza wejść z JMP w spór zbiorowy”:
    .
    „W skrócie opiszę, że w marcu 2018 r. JMP wprowadziło nowy regulamin pracy i regulamin ZFŚS [Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych], który jest niekorzystny dla pracowników, a odczuć [to] mogą osoby, które składały wnioski do komisji socjalnej.
    .
    Drugie to czas wydłużenia godzin otwarcia sklepów, a zarazem dodatkowe 5 tys. osób do pracy w sobotę, gdzie ogólnie wyszedł zakaz wydawania dni wolnych na sobotę. Sami widzicie, jak wyglądają nasze sklepy, że brak obsady, a za całość obwiniani są kierownicy sklepów, co wiąże się ze zwalnianiem ich bo, na kogoś winę trzeba zgonić.
    .
    Napisałem tak w skrócie, ale lista tych spraw jest długa, a JMP nie reaguje na problemy – chociażby SPRAWA Z CENAMI w systemie, gdzie twierdzą o awarii, ale jak długo mogą tę awarie usuwać.
    .
    Pozdrawiam wszystkich i nie można się poddawać, tylko trzeba walczyć, aby obecną sytuację zmienić na lepszą”
    .
    – czytamy na forum pracowników w komentarzu, którego autor jest oznaczony jako oficjalny przedstawiciel związku zawodowego „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska.”
    .
    Źródło: Strajk w Biedronce? Wielu zaskoczonych zapowiedzią protestu https://www.bankier.pl/wiadomosc/Strajk-w-Biedronce-Wielu-zaskoczonych-zapowiedzia-protestu-7605107.html (26.07.2018).
    .
    .

 2. Kwal

  29 sierpnia 2018 at 13:53

  Ale ktoś ich kurwa wybiera !

  • Sarmata

   30 sierpnia 2018 at 12:49

   Właśnie! To państwo to patologia stworzona przez wywiad sowiecki w latach 1984-90. Wszyscy rządzący w PiS mają dusze nasiąknięte socjalizmem i komunizmem a ich kręgosłupy są przetrącone przez komunizm i jego operacyjne metody. To są chodzące szkielety i kompromisy z wszelakim złem. Dlatego nie nadają się do niczego poza wymianą. Trzeba nam Polaków – najlepiej tych od Brauna, z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.
   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
   Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

 3. Paweł

  29 sierpnia 2018 at 15:05

  Zaraz, zaraz, w tytule powinno być „Towarzysze w PiS i w PO”.Nie ma lepszych towarzyszy w PiS, tylko dlatego, że są w PiS. To chyba jasne.

  • klioes vel pislamista

   29 sierpnia 2018 at 16:26

   „PiS to komunisci z krzyzem w zebach.” (Janusz Korwin-Mikke)
   Polska rzadzi lewica. PO jest obyczajowo na lewo od PiS.
   Ale PiS jest gospodarczo na lewo od PO.
   Jedna banda!

 4. ziemianka

  29 sierpnia 2018 at 17:20

  Ale więźniowie za przekonania są, choćby politolog Mateusz Piskorski, o ktorym już chyba wszyscy zapomnieli, ale on wciąż siedzi i nawet nie wiem, czy jeszcze żyje, bo w mediach na jego temat śmiertelna cisza.

 5. Masław

  29 sierpnia 2018 at 18:33

  W więzieniu siedzi za przekonania polityczne Mateusz Piskorski. Została zlikwidowana strona prawica.net. To PiSiackie zasługi, ale sekciarze tego nie zauważają. Ewentualnie jakiś „kapłan” sekty PiSiackiej to wyjaśni wyznawcom.

 6. Ateista

  29 sierpnia 2018 at 19:26

  POstkomuchy sa jak złodziej, który krzyczy „łap złodzieja”!

 7. finka

  29 sierpnia 2018 at 19:43

  PiS taki sam jak PO,a nawet goeszy, bo oszukał nas hasłami patriotycznymi, Tusk tylko obiecywał cieplą wode w kranie, zresztą obecny rząd to głównie UW, a MM jest szkodnikiem jakich mało, posłuchajcie o tajnym porozumieniu ws imigracji z Marakeszu,kórego Węgry nie podpisały a MM owszem https://www.youtube.com/watch?v=NX9JTwTxwWk

 8. z-k

  29 sierpnia 2018 at 21:48

  Ten na zdjęciu to syn prezesa klubu „inteligencji katolickiej” ale nie mniej żydobolszewicki niż jego teść sam Gerszon Szyr co to jeszcze u samego Stalina i Berii nauki pobierał a w PRL z Bermanem, Mincem, Światło i Różańskim w życie wcielał

 9. Gejala Gonore

  30 sierpnia 2018 at 09:53

  FYI : Infeksi Gonore dapat diobati dengan penggunaan antibiotik. Perlu Anda ketahui bahwa sangatlah penting untuk meminum obat antibiotik sesuai dosis dan jangka waktu yang dianjurkan, agar infeksi benar – benar lenyap.

  Selengkapnya >> Gejala Gonore

 10. Jog

  30 sierpnia 2018 at 12:07

  Komuną zajeżdża ten portal. A szczególnie komentarze. pseudoPrawy.pl powinniście się nazywać.

 11. Anonim

  30 sierpnia 2018 at 15:05

  Towarzyszki i towarzysze
  Proletariusze z miast i WSI
  Czy ja naprawdę dobrze słyszę
  Czy strach już puka wam do drzwi?

  Popatrzmy ideologicznie
  Miało być cacy a jest be
  W liberaliźmie miało być ślicznie
  A jak jest teraz każdy wie.

  Liberałowie – wy złodzieje
  Naród już skumał, naród wie
  A, że utracił już nadzieję
  Grozić zaczyna – będzie źle.

  Teraz popatrzmy historycznie
  Od niewolnictwa po demokrację
  Wielkie światowe rewolucje
  Były potrzebne? Miały racje?

  Chyba jedyną jaką miały
  To była racja zemsty ludu,
  Który wzgardzony, choć wspaniały
  Nie mógł doczekać łaski cudu.

  Za odzież były mu kajdany
  Za strawę kłamstwo i pogarda
  Opluty, zbity i skopany
  Poznał co znaczy dola twarda.

  I poznał też swojego wroga
  Tak właśnie ciebie przyjacielu
  Gdy przyjdzie tu rewolty trwoga
  Tobie podobnych będzie wielu.

  To co ukradłeś wkrótce zwrócisz
  Dostaniesz też rekompensatę
  Lecz swego losu nie zbałamucisz
  Mówiąc, że pętla jest krawatem.

 12. gosc

  31 sierpnia 2018 at 05:51

  a kto wspiera i czyja reka trzyma nad nimi „parasol” ochornny, ze to pzpr-owskie gowno jeszcze tu plywa?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra