Kościół

Skandal! Abp Ryś: za holokaust odpowiadają w dużej mierze chrześcijanie

By http://www.adamwalanus.pl/ – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Grzegorz_Rys_by_Adam_Walanus_(8).jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62624524

Abp Grzegorz Ryś, będąc przy pomniku poświęconym łódzkim ofiarom obozom zagłady wypowiedział słowa: „Zagładę stworzyli w dużej mierze ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach”.

Jest to powielanie żydowskiego kłamstwa, które zostało wymyślone tylko w tym celu, żeby wzbudzać w chrześcijanach poczucie winy, skłaniać ich do spłacania roszczeń i realizowania żydowskich interesów.

Za holokaustem stał Hitler, który opierał się na myśli pogańskiej i nie czerpał żadnej inspiracji z chrześcijaństwa. Jeżeli nawet przyszli naziści w młodości uczęszczali do kościołów to potem w żaden sposób nie realizowali nauk Kościoła. Nie można więc doszukiwać się związku chrześcijaństwa i nazizmu.

Szkoda, że biskup katolicki stawia wyżej interes żydowski niż prawdę historyczną i dobro Kościoła.

 

źródło: https://www.gosc.pl/doc/4991997.Abp-Rys-Zaglade-stworzyli-wychowankowie-chrzescijanskich

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

52 komentarze

52 Komentarzy

 1. X

  30 sierpnia 2018 at 17:13

  Rysie ,Pieronki i inne mendy w sutannach zatruwajäcy KK.
  Dziwne,.ze takie zgnile owoce hierarchii sä tolerowane, a ludzie jak Ojciec Pelanowski zamykany za murami….

  • Marian

   1 września 2018 at 23:34

   To niestety norma w POlin.

  • nnn

   3 września 2018 at 01:04

   może pokazać drzwi tym wyroskom, jesli jesteś ofiarą Rysia i podobnych, podaj mail, nie tylko Tobie zaszkodził, Ryś kanalia, jak się wybił to już zapomniał kto placił jak biedak był i bna księdza studiowal, nie masz ty Rysiu człowieka w sercu, won od ludzi bp trupy zostawiasz,

 2. piotr p

  30 sierpnia 2018 at 17:34

  Za holokaust odpowiada judaizm będący światem grobów pobielanych, satanizmem.

  • klioes vel pislamista

   31 sierpnia 2018 at 22:08

   Powtórzę za Blumkwistem z Do Rzeczy:
   „Stosując „logikę” a’la abp. Ryś należało by stwierdzić że to Pan Jezus ponosi odpowiedzialność za zdradę Judasza…w końcu Judasz był przez 3 lata Jego uczniem.”

   I dodam:
   Wybranie zła, zamiast dobra, POMIMO NAJLEPSZEJ DYDAKTYKI, jest potwierdzeniem zjawiska, które nazywamy wolnością. Lucyfer wybrał zło POMIMO jasnego oglądu prawdy
   Odnoszę wrażenie, że abp Ryś należy do tej grupy intelektualistów, którzy widzą każde drzewo i każdy listek na tym drzewie, ale nie dostrzegają wcale lasu.

   • Lila

    31 sierpnia 2018 at 23:44

    Właśnie chrześcijanin to ten co widzi bliżniego w potrzebie,co śpieszy się ich kochać bo tak szybko odchodzą,co wybiero dobro.Tak jest teraz i było wcześniej podczas wojny.Bo ilu jeszcze jest niewiadomych tych,których nigdy nie poznamy.Jak wielka skala ocalonych,którzy nie ujawniają swoich wybawicieli.Nie tylko Żydzi byli ratowani,ale także ludzie innej narodowości.Każdy chrześcijanin wybiera Jezusa,bo to ON za nas umarł.Nie tylko biskup Ryś bładzi..

    • klioes vel pislamista

     1 września 2018 at 00:49

     Ach upały…
     dedykuję Blumkwistowi z dorzeczy.pl

     Ach upały grzeją pały!
     Mózg biskupa zlasowały!
     Grzegorz Ryś, co zyskał sławę
     Już za słowa te ciekawe,
     Że „brak prawdy monopolu
     W KAŻDEJ wierze“ …znowu w polu!

     Słońce nie zakryte chmurką!
     Biskup, co z rabinem Skórką
     Świętej wiary nieomylność
     Był podważył przez przychylność
     Do swych słów nieomylności,
     Idzie do Paulinów w gości.

     Grzesiek, ksiądz ekskatolicki,
     Idąc nie nałożył mycki.
     Wielki błąd! Globociepowe
     Słońce mu przyPIEKŁO głowę!
     I, gdy wrócił znów do Łodzi,
     Co otwiera usta, smrodzi:

     „Kto Zagładę stworzył? Rety,
     Ci z nabożeństw, ci niestety
     Co z chrześcijańskich są kościołów!”
     Taaa… Pan Jezus wśród mozołów
     Też wychował sam Judasza.
     Grzesiu, czy to wina nasza?!

     Składaj urząd, szkoda czasu!
     Potem wybierz się do lasu.
     Idź do cienia. Zobacz drzewo.
     W prawo popatrz i na lewo.
     Dostrzeż z drzewem też las cały!
     I nic nie mów. Ach upały…

     • klioes vel pislamista

      1 września 2018 at 11:09

      Krócej, do rozsyłania sms-ami:


      Z bólem serca
      (motto: „Świat bardziej od nauczycieli potrzebuje świadków.” Jan Paweł II)

      „Z bólem serca – rzekł arcypasterz –
      Stwierdźmy: winni wychowankowie
      Są kościołów…” Wina więc nas też?
      Za Judasza …Jezus odpowie!?

      Nim zabitych księży oszczerca
      Na pielgrzymkę się znów udasz,
      Jesteś – stwierdzam to z bólem serca! –
      Wychowany tak, jak był Judasz.

     • klioes vel pislamista

      6 września 2018 at 00:22

      Trzeba przyznać, że abp Ryś nie jest całkiem samotny w swoich opiniach:


      Katarynka do meczetu!
      motto: „Faszyzm rodzi się w szkołach i kościołach.” (prof. M.Środa)

      Jak zepsuta katarynka,
      Plecie wciąż kobieta-świnka.
      Czyli etyk-profesorka,
      O złu świata, co „z rozporka
      Bierze się. No i z Kościoła”.
      Za pierdołą jest pierdoła…

      Miast gotować coś na gazie,
      Tworzy wciąż w upławów mazie.
      Umysłowe te upławy
      Są przyczyną wielkiej sławy!
      Większą sławę zyska przecie,
      Gdy wygłosi je w meczecie…

 3. Marco

  30 sierpnia 2018 at 17:59

  Kiedy elity żydowskie przeproszą swój naród za Holocaust
  Trebitsch Lincoln do Hitlera: Wie pan, z antysemityzmem będzie coś dopiero wtedy gdy Żydzi wezmą go w swoje ręce. – To pańskie? – Nie to słowa malarza Liebermanna, Żyda jak ja – Ma rację, artysta, po prostu artysta. Żydzi Żydom zgotowali ten los
  1. Adolf Hitler – pochodzenie żydowskie w jednej czwartej (wedle niektórych źródeł w połowie) po dziadku Frankerbergerze
  2. Osobisty lekarz Hitlera Theodor Morell – pochodzenie żydowskie. Faszerował Hitlera zastrzykami ze strychniną, pevitinem i środkami odurzajacymi. Po wojnie przedstawił się Amerykanom ( i oddał w ich ręce) jako bojownik ruchu oporu (jako że truł Hitlera). Zdobył milionowy majątek, który pozostał nienaruszony.
  3. Kochanka Hitlera Ewa Braun- pochodzenie żydowskie. Jej dwie siostry również zatrudnione były u żydowskich pracodawców.
  4. Joseph Goebbels – pochodzenie żydowskie. Pochodził z rodziny hiszpańsko-holenderskich żydów. W szkole wołano nań „Rabbi”.
  5. Hans Frank – pochodzenie żydowskie. Syn żydowskiego adwokata z Bambergu. Jako szef Generalnej Guberni uczynił ją „Judenfreii”.
  6. Richard Heydrich –pochodzenie żydowskie w połowie. Główny wykonawca ostatecznego rozwiazania kwestii żydowskiej. Jego ojciec był żydowskim muzykiem, który w katalogu ze swego czasu występuje jako „Heydrich Bruno właściwie Suess”.
  7. Adolf Eichmann –pochodzenie żydowskie. *(na zdjęciu)
  8. Alfred Rosenberg – główny ideolog nazimu. Pochodzenie żydowskie (szczegółów brak) Urodził się w Estonii.
  9. Moses Pinkeles vel Trebitsch –Lincoln. Pochodzenie żydowskie. Finansował partię Hitlera i gazetę „Voelkischer Beobachter”.
  10. Julius Streicher – żydożerca. Pochodzenie żydowskie.
  11. Lanz von Liebenfels – pochodzenie żydowskie w połowie. Syn żydówki Hopfenreich, wydawca antyżydowskich zeszytów „Ostara”. (Na nich był właśnie znak swastyki w nieco zmienionej formie używany później przez partię nazistowską. Zaszczepiał w Wiedniu swoje idee Hitlerowi. Jego główna teza brzmiała: My kontrrewolucjoniści przyznajemy Żydom prawo do utworzenia własnego państwa w Palestynie. Związał się z żydówką Liebenfels.
  Trebitsch Lincoln do Hitlera: Wie pan, z antysemityzmem będzie coś dopiero wtedy gdy Żydzi wezmą go w swoje ręce. – To pańskie? – Nie to słowa malarza Liebermanna, Żyda jak ja – Ma rację, artysta, po prostu artysta.
  Sam Hitler znał trzydziestu – czterdziestu „wspaniałych Żydów”, których albo całkowicie zrównał z Niemcami, albo nadał im przywileje pół – Żydów. Tysiace pół –Żydów wyłączono spod wszelkich rygorów, co może wyjaśnić karierę Heydricha i Hansa Franka w SS oraz feldmarszałka Erharda Milcha w Luftwaffe Goeringa, wiadomo było bowiem że Heydrich i Milch są pół Żydami, a Generalny Gubernator Polski jest nawet pełnym Żydem”- Hannah Arendt (1906- 1975) – znana pisarka i filozof żydowski.
  Znak czaszki i skrzyżowanych piszczeli na mundurach gestapowców. Skul and Bons (czaszka i piszczele) –organizacja w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie – zasłużona, prestiżowa, organizacja akademicka (korporacja akademicka), windująca swych członków do późniejszych karier.

  • Tomek

   31 sierpnia 2018 at 16:33

   Tak, wszyscy najwyżsi naziści to Żydzi, Żydzi Żydom Holokaust zafundowali… Skąd się biorą idioci, kopiujący w Internecie, takie bzdury?

   • Lila

    31 sierpnia 2018 at 18:38

    Autorka tego tekstu to Zydówka nielubiana przez swoich bo mówi prawdę ,która nie idzie z mową fabryki holokaustu.

    • Tomek

     31 sierpnia 2018 at 19:09

     Mówi prawdę? Rozkoszne. Najbardziej rozkoszne są te stwierdzenia w tekście „szczegółów brak”, no ale twardo, pochodzenie żydowskie pisze! Monetą pewnie rzucała, żeby sprawdzić.

     Lila, ludzie mają mózgi więc naprawdę mogą wykorzystywać fascynujący potencjał, jaki daje ten narząd. Samo sformułowanie już tego tekstu wyraźnie powinno ci wskazać, że to bzdura, a gdybyś poświęciła odrobinę energii, żeby poszukać, czy są znane jakiekolwiek dokumenty czy przesłanki mówiące, że któraś z wymienionych osób to Żyd, to byłabyś już pewna, że w większości to bzdura. No, ale niektórzy funkcjonują chyba na zasadzie: „no przecież ktoś to w Internecie napisał, no to chyba przecież prawda?”

     • Lila

      31 sierpnia 2018 at 22:16

      Wiesz Hannah Arendt to nie jest byle kto.Jeżeli Jej publikacje mijałyby się z prawdą a na ich podstawie jest napisana jedna książka,której autor żyje to za pisanie takich bzdur jak mówisz nie mogłaby ta osoba publikować swoich książek.Internet to duże żródło informacji ,ale nie jedyne.

     • Tomek

      1 września 2018 at 01:17

      Do @Lila

      „Wiesz Hannah Arendt to nie jest byle kto.Jeżeli Jej publikacje mijałyby się z prawdą a na ich podstawie jest napisana jedna książka,której autor żyje to za pisanie takich bzdur jak mówisz nie mogłaby ta osoba publikować swoich książek.Internet to duże żródło informacji ,ale nie jedyne.”

      Lilu, po pierwsze, to czy to wszystko Hannah Arendt napisała? Na serio? Bo mnie się wydaje, że jedynie dwa zdania przy końcu gdzie jest o 30 znajomych Hitlera Żydów, Franku, Heydrichu i Milchu, to fragment „Eichmanna w Jerozolimie”, a nie ten cały bełkot wyżej. A po drugie, to ona to pisała w kontekście wypowiedzi Eichmanna, że względem Franka i Heydricha Arendt on stwierdził, że krążyły plotki, że byli Żydami. Tyle, że to plotki nie mające żadnego potwierdzenia (coś jak obecnie krążące w Internecie listy Żydów). Edward Milch, natomiast, faktycznie miał po części żydowskie pochodzenie i tu Eichmann się nie mylił.

     • Lila

      1 września 2018 at 22:27

      Bardzo dziękuję Tomku za Twoje wyjaśnienia.Będę zgłębiać ten temat.

   • Grec

    31 sierpnia 2018 at 22:53

    Akurat Heinrich Himmler był zagorzałym katolikiem dopiero jak się drwal do władzy to zacząl tworzyć okultystuczną religie Niemców.

 4. ekonomista467

  30 sierpnia 2018 at 18:00

  Pewnie i Lenin i Stalin byli chrzczeni jako dzieci, ale czy to oznacza, że chrześcijaństwo odpowiada za ich czyny?

 5. Art

  30 sierpnia 2018 at 18:50

  Pytanie:kto tego Rysia wepchnął na piedestał?Czy nie kard.Stasiu?Ba,nawet szykował go do pozostawienia w Krakowie.Dzięli Bogu,mamy tam abpa Jędryszewskiego,ale za karę nie zostanie on kardynałem.A biedna,czerwonawa Łódź niech się męczy.Chyba,że go wyświecą-tak się kiedyś mówiło na banicję.

 6. michu

  30 sierpnia 2018 at 18:56

  Ciekawe kiedy KK przeprosi za hierarchów i KATOLIKÓW współpracujących z socjalistami, albo milczących wobec zbrodni socjalizmu (więcej ofiar niż inne afery). He he żartowałem. Niechby który o tym pomyślał to zaraz oficer prowadzący albo inny mason przypomniał mu skąd wyrastają mu nogi. He he. {może tego nie usuną}

 7. Piotrx

  30 sierpnia 2018 at 19:08

  No i arcy-eurobiskup zaistniał. Jak widać na samobiczowanie chrześcijan jest nadal „popyt” na rynku medialnym . Teraz będzie pewnie zapraszany na wykłady , może dostanie jakąś „ekumeniczną” nagrodę, może nawet z B’nei B’rith?

  A gdzie widzi on jakieś „kościoły” czyżby zmieniono już wyznanie wiary?

  „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

  Narodowi i czerwoni socjaliści to głownie neopoganie wyrośli przede wszystkim z NEGACJI chrześcijaństwa, a nie z nabożeństw maryjnych czy pierwszych komunii.

  Jak napisał jeden z internautów:

  „Z bólem czytam takie wypowiedzi ważnego duchowego Kościoła Katolickiego. Jak można ideologię zrodzoną z odrzucenia wartości chrześcijańskich, potępioną przez Papieża zanim doprowadziła do strasznych, morderczych konsekwencji, kojarzyć z chrześcijańską formacją? Jeśli już chciał ks. abp. zwrócić uwagę, że heretyckie wyznania protestanckie odeszły od nauczania Chrystusa, powinien był zaznaczyć, że nie dotyczy to wiary prawdziwej, rzymskokatolickiej której Kościoła jest pasterzem!”

 8. Soroka

  30 sierpnia 2018 at 21:07

  Częściowo chrześcijanie odpowiadają za holokaust, bo przedtem jak i teraz pozwalają w swoim imieniu wygłaszać nauki takim ludziom jak ten, co teraz chrześcijan oskarża.

 9. Sławomir Tomasz Roch

  30 sierpnia 2018 at 22:03

  Abp Grzegorzu Ryś Metropolito Łódzki mam publiczne pytanie kiedy papież Pius XII potępił nazizm i Adolfa Hitlera?! Bodajże w 1937, a nie dało się tego zrobić wcześniej?! Po drugie jak zachowali się liczni kardynałowie, biskupi, księża i wierni Kościoła katolickiego wobec III Rzeszy Niemieckiej i zbrodniczego nazizmu z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Francja, Austria!!!!!, Węgry!!!!!, Chorwacja!!!!!, Słowacja!!!!!, Czechy, Belgia, Holandia, Ukraina!!!!!, Litwa, Łotwa i w wielu innych?!
  Po trzecie jakim prawem jeden z największych łotrów wszechczasów znaczy abp Andrzeh Szeptycki ze Lwowa, który osobiście i publicznie błogosławił bestię Adolfa Hitlera oraz armię hitlerowską i to jeszcze we wrześniu 1941 r., jakim cudem ten moralny zbrodniarz cieszy się wciąż tytułem Sługi Bożego. Proszę zatem Przewielebnego abp Grzegorza Rysia, proszę publicznie, by ten zaszczytny tytuł został mu jak najszybciej cofnięty, gdyż jestem przekonany, że taka kanalia przez jego podłe czyny na to absolutnie nie zasługuje oraz by nie było gigantycznego zgorszenia dziś i jutro. Zarazem zapraszam Jego Ekscelencję oraz każdego uczciwego Polaka i syna Kościoła katolickiego o wpisanie się na stronie: „Nie dla beatyfikacji abp Andrzeja Szeptyckiego”. Proszę zarazem każdego o polecanie tej strony każdemu i wszędzie! Z Panem Bogiem

  • Soplica

   1 września 2018 at 10:46

   Od kiedy datuje sie pontyfikat Piusa XII.?

  • Dick

   2 września 2018 at 17:50

   Szeptyckiego szykują na świętego…

 10. qba

  31 sierpnia 2018 at 01:21

  Pozyteczny idiota. Ale wiadomo kto go powolal. Coraz bardziej metny Franciszek

 11. Leszek1

  31 sierpnia 2018 at 05:12

  Polska „ludowa” walczyla z kosciolem od poczatku swojego istnienia.
  Osobiscie wiem, ze w latach szescdziesiatych duza ilosc SBekow zostala skierowana do Seminarii Duchownych.
  Od tego czasu zaszli daleko.
  Dlatego kosciol nie przeprowadzil dekomunizacji.
  I w rezultacie mamy w Polsce prymasa Polaka.

 12. gosc

  31 sierpnia 2018 at 05:54

  Grzegorzu Rysiu ty bez kosciala jestes NIKIM, skonczonym ZEREM, wiec nie pluj na swoje gniazdo idioto

 13. gosc

  31 sierpnia 2018 at 06:19

  Grzegorzu Rysiu, klecho opamietaj sie!!! nie znasz swojego czasu odejscia….

 14. Jacek

  31 sierpnia 2018 at 13:01

  Polsko obudź się z heretyckiego „snu”!! Vaticanum Secundum był soborem apostazji i herezji.
  Zmienił doktrynę, liturgię i dyscyplinę. Na tronie Piotrowym przed soborem, który natychmiast po swoim wyborze zwołał, został usadowiony modernista czyli heretyk Roncalli, Jan XXIII.
  Św. papież Pius X nazwał modernizm ściekiem wszystkich herezji. Dokumenty soboru stoją w sprzeczności z nauczaniem Świętego Kościoła do 1958 roku. Każdy z uczestników soboru podpisując te „wytwory heretyków” stawał się apostatą i heretykiem, czyli automatycznie wystepował z Kościoła Katolickiego. Jednym z najaktywniejszych modernistycznych działaczy na soborze był Wojtyła, wychwalany za to przez Congara, jednego z najważniejszych animatorów V2.
  Wojtyła gdy zamienił się w JP2 czynił i mówił rzeczy niegodne katolika, dlatego, że nim nie był. Wszedł do synagogi szatana i nazwał jej członków swoimi braćmi, całował Koran i mówił do muzułmanów, że wierzy w tego samego co oni „boga”, przyjmował „błogosławieństwo” od kapłanki bożka Shivy, pił napoje spreparowane przez czarnoksiężników, w 1986 roku w Asyżu
  pozwolił Dalaj Lamie okultyście ustawić figurkę Buddy na Tabernakulum, głosił za V2, że w każdej religii jest zbawienie, zabawiał się w „błogosławieństwa” ludzi wspólnie z protestanckimi pastorami, i przepraszał, przepraszał wszystkich i wszystko za Kościół Katolicki, który reperzentował jako wilk w owczej skórze. Rozerwał Święty Różaniec.
  Jest wykreowanym idolem dla polaków. Tak długo jak Polska będzie wyznawała kult tego heretyka nie bedzie miała szans wyjść z herezji i obronić się przed synagogą szatana, czyli tymi, którzy nazywają siebie żydami a nimi nie są (czytaj w Apokalipsie).

 15. Nec Hercules

  31 sierpnia 2018 at 13:16

  Wierny syn Izraela i wielbiciel lobbi Franciszka.

 16. jok

  31 sierpnia 2018 at 13:54

  Wydaje mi się, że masowe mordy bolszewiko-komunistów, były w pewnym stopniu czynem ludzi, którzy poszli za stanowczo niechrześcijańskimi bolszewikami, tj.w znacznym stopniu żywskimi mordowali, pod ich przywództwem innych chrześcijan. O tym nie chcę wspomnieć, szczególnie o tym przywodztwie i prominentmym udziale tych przywódców?

  • jok

   31 sierpnia 2018 at 13:57

   Miało byc: nie chce, a nie „nie chcę”

 17. Zbigniew

  31 sierpnia 2018 at 14:21

  Wyjątkowy szkodnik w Kościele Katolickim w Polsce.Zresztą nie tylko on.

 18. Jacek Wójcikiewicz

  31 sierpnia 2018 at 14:22

  Ryś to totalny idiota,albo agent masonerii w Kościele.Judasz czy debil???

  • Marian

   3 września 2018 at 00:21

   Jedno i drugie.

 19. m

  31 sierpnia 2018 at 16:28

  Rafał Ziemkiewicz ocenił, że abp Ryś „wygaduje głupoty”. – Wszystko jest efektem buntu i nienawiści przeciwko chrześcijaństwu. Wydaje mi się, że to służy dawaniu chęci upustu michnikowskiego bicia się w pierś. Tylko że Jezus nie przyznawał racji faryzeuszom – stwierdził.

  Zdaniem publicysty jest „wielu arcybiskupów, którzy awansowali na tak wysokie funkcje, ale po drodze zwątpili w Boga”. – Teraz mają zrezygnować z takiego stanowiska? Jest wiele trądu w Kościele. Dożyliśmy czasów, kiedy papież wygaduje głupoty (…) To jest bardzo ciężki i niebezpieczny moment – podkreślił.

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/75602/Zenada-to-malo-powiedziane-Ziemkiewicz-o-wypowiedzi-abp-Rysia.html

 20. m

  31 sierpnia 2018 at 16:29

  Wypowiedź metropolity łódzkiego Ziemkiewicz skomentował również na Twitterze. „Czy abpowi przeszłoby przez gardło zdanie, że najbardziej zbrodniczą w dziejach ideologię komunistyczną stworzyli wychowankowie żydowskich chederów? A przecież to zdanie równie prawdziwe i równie ‚mądre'”. Żenada to mało powiedziane” – napisał.

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/75602/Zenada-to-malo-powiedziane-Ziemkiewicz-o-wypowiedzi-abp-Rysia.html

 21. Tomasz

  1 września 2018 at 04:39

  Żydowscy Kolaboranci Hitlera Lisiak Ksiązka .Żydowski piesek troll Tomek ujada nie karmić trolla pokarmem to jest największy ból du…py Trolla.

  • Tomek

   2 września 2018 at 00:28

   Tomasz, wracaj chłopie do kielicha, bo i tak nic mądrego do powiedzenia nie masz. Obiecywałeś już komuś tam, że nie będziesz, jak to mówisz, „karmił trolla” tymi swoimi bełkotliwymi „komentarzami” i co, parę dni wytrzymałeś? Jak pospolity alkoholik w postanowieniu trzeźwości. Oj, boli d…a, ale najwyraźniej ciebie.

 22. agganus

  2 września 2018 at 10:22

  „Jeżeli zażydzenie własnego toku myśli ma być pomocne do nawrócenia Żydów, w takim razie dokonać tego dzieła powinniby dziś Niemcy, gdyż przejęci są na wskroś światopoglądem żydowskim. Najgorsi antysemici i zażydzeni? Nie oglądała nigdy historia dosadniejszej sprzeczności.”

  W Niemczech tępi się Żydów, a natomiast przyjmuje się ich ideologię. Zręby hitleryzmu zaczerpnięte są z cywilizacji żydowskiej. Pierwszy (o ile wiem) zorientował się w tym K.L. Koniński, piszący w roku 1933 o narodzie wybranym i rasie wybranej: „Jakżeż podobni do znienawidzonych śmiertelnie Żydów są ci antysemici!”[1664]. Działalność cywilizacyjna obu społeczeństw, rosyjskiego i niemieckiego, łączy się w walce z chrześcijaństwem. Od sierpa i młota wyraźniejszym znakiem dążności antychrześcijańskich jest krzyż połamany (tym bowiem jest hackenkreuz). W Rosji tępią atoli Żydzi wszelką religię zasadniczo, nie chcą żadnej a żadnej, podczas gdy Niemcy postanowili utworzyć religię własną. Na myśl tę nie wpadł Hitler wcale pierwszy; jest to józefizm mutatis mutandis. Józef II hodował sobie swój katolicyzm po swojemu, bo uważał, że religia może być bardzo przydatna państwu; chciał zrobić z Kościoła pierwszorzędne politicum do swego użytku. Również Hitler. Rojenia o religii własnej datują się w Niemczech od czasów Fichtego, a od stu niemal lat głowią się nad wytworzeniem całej własnej cywilizacji. Próby dotychczas były poronione, bo cywilizacja nie da się „zrobić”; żadną miarą nie utworzy się sztucznie, apriorycznie.”

  Feliks Koneczny

 23. Tomasz

  2 września 2018 at 11:08

  Troll Tomek żydowski piesek ujada za euro od sierżanta Armii Izrael JOHHY Danielsa nie karmić dobrze opłaconego trolla który ma dużo czasu na pisanie antypolskich tekstów będzie miął bul du…py jak nie będziemy odpowiadać na chamskie zaczepki inteligenta z rynsztoka .

  • Tomek

   2 września 2018 at 18:49

   Hehehehehe, „bul d…y”, czyżby pan „Bul” Bronisław na prawy.pl wszedł? Nie, niemożliwe, on ma jednak znacznie wyższy poziom od tego bełkoczącego fana Danielsa (bardziej Jacka, niż Johnnego). Ale przynajmniej jedno słowo dzięki mnie się poprawnie nauczyłeś pisać, tyle, że nadal za to nie podziękowałeś, „chamie” zbuntowany:).

 24. Dick

  2 września 2018 at 17:42

  Przecież hitlerowcy walczyli z KK. Przynajmniej w krajach podbitych.
  Poza tym Hitler szukał nowej religii dla „nowych Niemiec”.
  Najbliżej jej było do satanizmu…

  Poza tym to NIEMCY mordowali. Żydów, Polaków, itd.

  Mordy na Polakach, od niemowląt do starców, z Pomorza planowane jeszcze przed wojną. O tym biskupi nie mówią! To są Polacy?
  https://tygodnik.tvp.pl/38583734/strzelali-z-bliska-grzebali-ludzi-zywcem-glowki-dzieci-rozbijali-o-drzewa-tajemnica-pomorskiego-katynia

 25. Tomasz

  2 września 2018 at 18:00

  Żydowscy kolaboranci Hitlera żagiew żydowskie gestapo policja żydowska w gettach Żydowscy Kapo w Wermachcie i w SS tez byli Niemcy pochodzenia żydowskiego .

 26. Tomasz

  2 września 2018 at 21:12

  Żydowski antypolski troll \ma bul du…[py jest dobrze opłacany przez sierżanta armii Izrael JOHNNY DANIELSA za pisanie antypolskich antykatolickich paszkwili ,Inteligent z rynsztoka nie warto z chamem prowadzić dyskusji nie karmić trolla pokarmem to nie będzie pisał antypolskich i antykatolickich paszkwili ,Nie pytany głupkiem zwany hrabia herbu bul ,

  • Tomek

   3 września 2018 at 10:50

   Tomasz, „bulem d…u” zwany:)

   Tomasz, ty mi powiedz, dwa razy już zostałeś z tym „bulem” obśmiany, a dalej konsekwentnie się błaźnisz. Dlaczego? Są trzy możliwości:

   1. Jesteś zbyt wielkim idiotą, że by zrozumieć, gdzie zrobiłeś błąd, albo, że w ogóle zrobiłeś

   2. Jesteś tak napruty, że nie wiesz, jakiej kombinacji klawiszy użyć, żeby pojawiło się „ó”

   3. Albo ty to lubisz, lubisz pokazywać, jaki z ciebie głupek i lubisz to pokazywała szczególnie przede mną (skoro mnie non-stop wywołujesz). Co to znaczy? Że chcesz być moim prywatnym błaznem. Jeśli tak, to to miłe. W takim razie, błaźnie, rozbawiaj mnie dalej!:)

   Swoją drogą, jakie to szczęście, że słowo „d…a” przynajmniej wykropkowałeś, bo znów byłoby nieszczęście ortograficzne:). W sumie, Tomaszu, to o ile nie jest prawdziwa opcja 3 (że chcesz być moim błaznem), to mógłbyś w swoich komentarzach wszystko wykropkować. Treść merytoryczna byłaby w sumie podobna, a mniej by śmiechu z twojego nieuctwa językowego było.

 27. Mieszko

  2 września 2018 at 21:42

  Odyjota w stajnie. Nic innego nie mogę w tym temacie dodać.

 28. Tomasz

  4 września 2018 at 10:38

  Antypolski Antykatolicki Talmudyczny Żyd Troll Tomek nie karmić trolla inteligenta z rynsztoka nie reagować na jego antypolskie zaczeki ,Oni są dobrzy w opluwaniu Polski i Polaków w pisaniu fake news np. na temat Duchownych Katolickich ,

  • Tomek

   5 września 2018 at 11:52

   Trolla inteligenta?:). No brawo, przynajmniej znasz swoje miejsce, trollu-nieuku. Wiesz, jak mało sobą reprezentujesz.

 29. antropolog

  16 września 2018 at 20:22

  antropologicznie cechy fizyczne zdradzają pejsy( czyt korzenie) wiadomego pochodzenia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra