Z kraju

Czy rząd PiS-u podpisał w tajemnicy deklarację zobowiązują go do przyjęcia imigrantów z Afryki?

Poseł Robert Winnicki oskarżył w mediach społecznościowych rząd o to, że w tajemnicy podpisał w Marrakeszu deklarację, w której zobowiązał się przyjąć imigrantów  z Afryki i walczyć z ksenofobią. Chodzi o walkę z wszelkimi przejawami niechęci wobec imigrantów.

Jeśli jest to prawda, wpisywałoby się w to w cały szereg zakulisowych działań PiS-u, który publicznie sprzeciwia się przyjmowania imigrantów, a podejmuje decyzje, które otwierają nasz kraj na islamistów. Należy do nich choćby wprowadzania ułatwień w wydawaniu pozwoleń na pracę także dla ludzi z krajów islamskich.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. GG.

  1 września 2018 at 09:21

  .
  KRAKÓW: TRÓJKA NASTOLATKÓW ZATRZYMANA Z MACZETAMI
  .
  „Policjanci patrolujący ulice Nowej Huty podjęli interwencję wobec trójki nastolatków (w wieku 15, 17 i 18 lat). Uwagę funkcjonariuszy zwróciło dziwne zachowanie chłopców. Na chwilę przed podjęciem interwencji dwóch z nich schowało torby pod zaparkowane nieopodal samochody.
  .
  Jak się okazało, w środku znajdowało się KILKA MACZET O DŁUGOŚCI OSTRZY OD 50 DO 65 CM. Policjanci ujawnili także kominiarki z herbem jednego z krakowskich klubów.”
  .
  Źródło: https://krakow.onet.pl/krakow-trojka-nastolatkow-zatrzymana-z-maczetami/41vz58n (31.08.2018).
  .
  .
  Pewnie ulegli psychozie strachu po przeczytaniu paru antyimigracyjnych materiałów propagandowych na prawy.pl i szykowali się na przyjęcie nieproszonych gości.
  .
  .

  • GG.

   1 września 2018 at 10:56

   .
   „W PIĘCIU BRUTALNIE POBILI POLICJANTA. NASTOLATKOWIE ZATRZYMANI
   .
   Policjanci z Wołomina zatrzymali sprawców wtorkowego [28.08] pobicia funkcjonariusza po służbie. Nastolatkowie byli dobrze znani policji. (…) Funkcjonariusz po służbie próbował rozdzielić bójkę dwóch nastolatków. Wtedy został przez nich brutalnie zaatakowany. Po tym jak stracił przytomność został m.in. uderzony w głowę i klatkę piersiową.”
   .
   Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/w-pieciu-brutalnie-pobili-policjanta-nastolatkowie-zatrzymani-6289539423524993a (29.08.2018).
   .
   .
   PISTOLECIKI IM JESZCZE DAJCIE ! DO DOMÓW !
   .
   .

 2. wolna-polska.pl

  1 września 2018 at 09:26

  Czwarty żydowski okupant wchodzi do Polski prawie oficjalnie – Tadeusz Matuszyk.

  • Tomek

   1 września 2018 at 11:40

   A nie ósmy albo dziewiąty już? Czy aby dobrze policzyliście? Wolna (od myślenia) Polska,…

   • hania

    1 września 2018 at 14:41

    Uderz w stół
    Najlepiej podczas szabasu a
    @ Tomcio Talmudysta się odszczeknie 🙂

    Co za zapał w tropieniu antysemitów!

    • Tomek

     1 września 2018 at 15:52

     Po pierwsze, droga Haniu, to akurat tym razem tropię innych okupantów, niż żydowscy, bo według Wolnej-od myślenia-Polski jest jeszcze trzech. Ciekawym, na przykład, w jakiej strefie okupacyjnej moje miasto leży.

     Po drugie, słodka Haniu, to w szabas akurat Żydzi nie pracują, więc uderzać w stół chcąc agnetów Mossadu wykrywać to bardziej jutro czy pojutrze sobie możesz. Cały czas o Talmudach i szałasach piszesz, a nawet tego cię na kursach nie nauczyli?:) To co wy tam na szkoleniu macie?

   • Bolek

    6 września 2018 at 17:16

    A ty glabie nie widzisz co sie dzieje??? A moze sam jestes zydowskim pomiotem???

  • frate

   1 września 2018 at 13:27

   Nierząd pisowski dokręca śruby!!! Spodziewajmy się zamachów także w Polin!!! W końcu przecież musi być winnym tego wszystkiego biały Polak-Katolik!!! Dlatego trzeba zrobić miejsce dla tych miłujących pokój muzlimskich brudasków!!!

 3. jok

  1 września 2018 at 09:29

  Nie w tajemnicy, lecz nie nagłaśniając i nie było to chyba zbytnio „propagowane” przez media..

  Nie bronię ani podpisania ani sposobu postępowania rządu nadwiślańskiego, tylko uważam za mało skuteczne czy racjonalne podejście: czegoś nie ma, jeśli nie ma o tym (dużo) w mediach.

  Czyli, moim zdaniem, pan poseł zadając pytanie, powinien wiedzieć o deklaracji i jej podpisaniu. Powinien więc raczej (on, jego asystenci, pomagierzy)
  a) przeczytać deklarację,
  b) zapytać co oznacza podpisanie deklaracji, do czego „się zobowiązujemy”.

  A nie pytać czy coś tam było podobno podpisane, bo skoro jest to jawne, to pan poseł W. osłabia swoją pozycję (by nie rzec: ośmiesza się) nie wiedząc tego. No chyba, ze pan poseł pyta czy przy okazji podpisania deklaracji, był jeszcze podpisany „tajny protokół”, ale z tekstu to nie wynika.

  Na stronach Komisji eu można znaleźć:
  https://ec.europa.eu/home-affairs/news/marrakesh-political-declaration_en

  Nieraz pisano, że Węgry nie podpisały i spójrzmy, rzeczywiście Węgier nie ma..

  „WE, Ministers of Foreign Affairs, of the Interior, of Integration, in charge of Migration and high representatives of the following countries:, AUSTRIA, BELGIUM, BENIN, BULGARIA, BURKINA FASO, CABO VERDE, CAMEROON, CENTRAL AFRICAN REPUBLIC, CHAD, CONGO, CÔTE D’IVOIRE, CROATIA, CYPRUS, CZECH REPUBLIC, DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE CONGO, DENMARK, EQUATORIAL GUINEA, ESTONIA, FINLAND, FRANCE, GABON, GAMBIA, GERMANY, GHANA, GREECE, GUINEA, GUINEA-BISSAU, IRELAND, ITALY, LATVIA, LIBERIA, LITHUANIA, LUXEMBOURG, MALI, MALTA, MAURITANIA, MOROCCO, NETHERLANDS, NIGER, NIGERIA, NORWAY, POLAND, PORTUGAL, ROMANIA, SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE, SENEGAL, SIERRA LEONE, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, TOGO, TUNISIA and UNITED KINGDOM; High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy and European Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship; and high representatives of the Economic Community of West African States Commission ; and Algeria and Libya as observer countries;

  MEETING the 2nd May 2018 in Marrakesh, at the invitation of the Kingdom of Morocco;…”

  • jjj

   1 września 2018 at 10:07

   Acha nie ma też wśród sygnatariuszy Izrela…:).
   Trochę zrozumiałe, bo inni sygnatariusze nie zgodziliby się raczej podpisać, no i są tu kraje europejskie i afrykańskie, nie ma azjatyckich lub „azjatyckich, kreowanych niezależnie od położenia geograficznego na europejskie”.

   Jest za to o walce z „kseno…”:)
   Sądzę, że dlatego w deklaracji nic nie ma o tzw. „antyse-zmie”, gdyż spora część sygnatariuszy ma raczej niezbyt ciepłe uczucia wobec Izrela i oddziaływania Żydów na Zachód/ich pozycji na Zachodzie.

   Nie zmienia to faktu, ze deklaracja – moim skromnym zdaniem – idzie na rękę
   a) ży-skiej polityce odbielania/koloryzowania EuroUSA, tj „białych krajów” (o czym pisze wyraźnie K. MacDonald)
   b) ambicjom kolorowo-muzułmańskim w opanowaniu/zasiedleniu (takim czy innym) EuroUSA, co z pewnością odbije się/odbija się na polityce i sile Zachodu.

   Osobno -c)Zyski gojowskich „lewaków” i „polityków”, szeroko rozumianego „Zachodu” są ambiwalentne. Mogą sobie jeszcze dziesięciolecia (oni, ich dzieci) – a może przesadzam, może krócej – żyć lekko przy obsłudze zarządzania polityczną poprawnością i ukulturowienia społeczeństw, ale jakość ich życia, szczególnie tego poza „pracą”, będzie się raczej pogarszać. Podobna uwaga dotyczy tych z punktu mniej więcej z punktu a) – a i c są dość skorelowani …

   „3. Increased attention to the fight against xenophobia, racism and discrimination: the partners will undertake efforts to combat these phenomena, and to promote a balanced narrative on migration and diasporas, based on facts and highlighting their positive contribution to the development of societies in countries of origin, transit and destination; „

   • Tomek

    1 września 2018 at 12:34

    „Acha nie ma też wśród sygnatariuszy Izrela…:)”

    No tak, to wiodące spostrzeżenie niektórych:). No nie ma, bo ta deklaracja dotyczy współpracy między Unią Europejską i Wspólnotą Gospodarczą Państw Afryki Zachodniej (w ramach realizowanego już kilkanaście lat projektu tzw. Rabat Process obejmującego właśnie ten region). Gdzie Izrael geograficznie leży, gdzie kraje azjatyckie przez Ciebie wymienione?:). Podobnie, nie ma tam USA, Rosji, Krajów Bliskiego Wschodu, Południowej Afryki, Ameryki Południowej, czy Australii i Oceanii – z oczywistych przyczyn.

    Niemniej, jak widzę, nie przeszkadza Ci to pisać o tym, że deklaracja ta jakoby miała dotyczyć realizacji żydowskiej polityki, kalkulować jakie są lub nie „zyski gojów” albo dywagować na temat brakujących zapisów o walce z antysemityzmem. No jasne:)

    • jjj

     1 września 2018 at 13:20

     „Gdzie Izrael geograficznie leży, gdzie kraje azjatyckie przez Ciebie wymienione?:)”:)), rozumiem, ze to jakiś zarzut?:)).

     A tu poniżej mój wpis, stwierdzający wprost, że w deklaracji nie ma krajów azjatyckich….

     „no i są tu kraje europejskie i afrykańskie, nie ma azjatyckich lub „azjatyckich, kreowanych niezależnie od położenia geograficznego na europejskie”.”

     • Tomek

      1 września 2018 at 13:55

      No to jest jeden z zarzutów, tylko chyba wiedzę, że mamy jego niezrozumienie, więc jeszcze go sprecyzuję:).

      Napisałem wyraźnie, że jest to porozumienie Unii Europejskiej (a nie krajów europejskich czy krajów kreowanych na europejskie) i Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej, bo te dwie organizacje uczestniczą w tzw. Rabat Process stąd tylko te kraje mogą w tej deklaracji uczestniczyć. Izrael może sobie być kreowany na państwo europejskie np. w Eurowizji, ale nie jest członkiem ani UE, ani tym bardziej Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej. To, że się dziwisz, że go tam nie ma to mniej więcej tak, jakbyś się dziwił, że nie uczestniczy np. we wspólnej deklaracji Rady Arktycznej i Wspólnoty Niepodległych Państw:)

     • jjj-jok

      1 września 2018 at 14:28

      Ad 13.55
      W sumie chyba nie ma po co, „dzielić włosa na czworo” – co nazywamy też „talmudyzmem”:), ale jeszcze spróbuję..:)

      Napisałem mniej więcej:
      Zrozumiałe, ze nie ma Izrela, ale nic dziwnego, bo inni by nie podpisali.
      Zaraz potem (!!!) dodałem (mniej więcej, ale wyjaśniam): no, ale niemniej jest też zrozumiałe, ze nie ma Izrela, bo nie ma krajów azjatyckich.
      .

      Czyli konstatuję to, osłabiając nieco moje pierwsze stwierdzenie, choć sądzę, ze podpisanie deklaracji nie byłoby w smak tym krajom kolorowym-afrykańskim, jak i zresztą Izrelowi z taką polityką, jaką prowadzi i ma możliwość prowadzić (bo inne kraje mieniące się demokratycznymi nie mają lub z tej możliwości nie korzystają etc etc).

      Skonstatowałem i podkreśliłem, ze dostrzegam, ze nie ma tu krajów azjatyckich, czyli też nie ma Izrela, że są tu kraje afrykańskie i europejskie.
      Stawianie mi – nawet w lekko prowadzonej, niezobowiązującej „polemice” – „zarzutu” że tego nie widzę, jest moim skromnym zdaniem – słabo racjonalne, słabo dające się uzasadnić…

     • Tomek

      1 września 2018 at 18:11

      Do @jjj-jok

      OK, może w takim razie źle Cię zrozumiałem. Jeśli piszesz, że taka była Twoja intencja, to faktycznie, nie ma co „dzielić włosa na czworo”:)

 4. wolna-polska.pl

  1 września 2018 at 09:32

  Szwedzka policja w Uppsali: nie ma kontroli nad sytuacją.

 5. marju73

  1 września 2018 at 10:11

  Żydownia z polskojęzycznego rządu mòwi jedno a robi zupełnie co innego.

 6. gieptil

  1 września 2018 at 11:21

  Trochę poza tematem, ale Polska pisowska to dziwny kraj. Bo że Polska PO była dziwna to wiemy. Więc jakiś tam urząd, straż graniczna kupuje samoloty Bryza produkowane w Mielcu. Pewnie powinni udać się do Mielca i kupić w wytwórni, już od dawna nie polskiej. Nic podobnego, kupują od jakichś dziwnych spółek o których mało kto słyszał. po co taki pośredni? Nikt nie pyta. A ja nie wiem, ciemniak jestem po prostu. Tekst poniżej, i też brak pytań po co te spółki.
  https://www.infosecurity24.pl/bryzy-nie-dla-strazy-granicznej-kio-uniewaznia-przetarg-na-samoloty-dla-sg

 7. Miszcz Yoda

  1 września 2018 at 11:51

  Dlatego Orban olał Polskę. Już wie, że z pisowskimi pajacami szkoda gadać…

 8. Tomek

  1 września 2018 at 12:18

  Panie Krajski, litości…

  To nie jest to żadna „tajna” deklaracja – jest to jawny dokument i może sobie jego treść pan sprawdzić bez problemu, gdyby panu się chciało, a nie zadawać głupie pytania „czy to prawda”? Niektórzy komentatorzy o tym non-stop trąbią (a niejaki Tomasz nawet w wersji o deklaracji z „Makarreszu” – nie wiem, może to jest ten tajny dokument:)?). Miało to już miejsce w maju.

  Oczywiście, są tam postanowienia, które mogą się nie podobać, ale to najpierw trzeba ten dokument przeczytać by wiedzieć co w nim jest i do czego się czepić, a nie pisać z palca o „zobowiązaniach do przyjmowania emigrantów z Afryki”.

  Proszę, niech pan sobie poczyta i wreszcie pisze artykuły odnoszące się do faktów, a nie do tego, że pan czegoś nie wie i dywaguje, że może to prawda:
  https://ec.europa.eu/home-affairs/news/marrakesh-political-declaration_en

 9. Nec Hercules

  1 września 2018 at 13:05

  Racje : (1) Jedno jest pewne – zwiększa się liczba afrykańczyków na ulicach miast o średniej i dużej liczbie mieszkańców. (2) Mimo stałego napływu migrantów do zewnętrznych granic Unii, ani Hiszpania, ani Włochy, ani Francja ani Niemcy nie domagają się głośno by Polska lub Węgry przyjęły tych biednych „uchodzców”. A więc czy te 4 kraje przyjmują wszystkich ? Prawda wylezie …ale będzie za późno.

 10. Alina

  1 września 2018 at 14:03

  Pan Krajski ma rację.Jeśli nie jest tajny,to dlaczego o tym się nie mówi.Morawiecki to szkodnik.Wypowiedzi Tomka nie ma co brać pod uwagę.

  • Tomek

   1 września 2018 at 15:58

   Alino droga, na oficjalnych stronach sobie ten dokument znajdziesz i były też o nim komunikaty w mediach. To, że niektórzy o tym nie słyszeli, nie chce im się tego znaleźć albo w link kliknąć i czują się niedoinformowani, to już inna sprawa, ale niech teorii spiskowych o tajnym podpisaniu nie produkują.

   A pan Krajski to zadaje w ogóle pytanie czy Polska podpisała tę deklarację, bo nie chciało mu się sprawdzić, a nie pyta, czemu Polska ją podpisała bez należytej informacji w mediach. Ma rację, tak:)?

 11. hania

  1 września 2018 at 17:24

  https://ec.europa.eu/home-affairs/news/marrakesh-political-declaration_en

  Rozumiem, że to oficjalna strona Rady Ministrów RP?!

  Skończ już pan z wygłupami, męczący pan jesteś….

  • Tomek

   1 września 2018 at 18:21

   Nie, nie rozumie Hania ni cholery, ale się znów rzuca jak pchła. Pewnie dlatego, że po angielsku, a nie rosyjsku, wtedy by pewnie Hania zrozumiała… To oficjalna strona UE, bo tam publikowane są tego typu dokumenty zawierane w ramach współpracy UE z innymi organizacjami, a nie strona RM.

 12. hania

  1 września 2018 at 18:52

  „To nie jest to żadna „tajna” deklaracja – jest to jawny dokument i może sobie jego treść pan sprawdzić bez problemu”

  Proszę zapodać oficjalną rządową stronę z tą informacją
  Podpisali niech się pochwalą przed narodem, który podobno reprezentują…?!

  • Tomek

   1 września 2018 at 22:54

   A owa urzędowa strona unijna to jaka jest, jak nie oficjalna niby:)? Tajna? A prowadzą ją Iluminaci, masoni czy utajniona komórka CIA:)? Słodka Haniu, to jest porozumienie zawarte w ramach współpracy UE z innym międzynarodowym zrzeszeniem. To nie jest umowa międzynarodowa zawarta przez Polskę, to nie jest polska ustawa ani rozporządzenie, żeby miała być publikowana na stronach polskiego rządu. A że Kurski nie trąbił o niej w głównym wydaniu wiadomości? W mediach bez problemu mogła sobie Hania informacje znaleźć, ja o tym słyszałem już dawno. Hania nie? To proszę mieć pretensje do pana Krajskiego, że po 4 miesiącach się obudził dopiero.

   Aż boję się pomyśleć, jaką minę Hania zrobi, jak jej powiem, że np. takie rozporządzenia UE, bezpośrednio Polskę wiążące (w przeciwieństwie do tego porozumienia), dyrektywy UE, umowy zawierane przez UE absolutnie nie są publikowane na polskich stronach rządowych, tylko na oficjalnych stronach urzędowych UE:):):):! To jest dopiero spisek?!:):):) Nie, słodka Hania, tak wynika z przepisów, więc taka właśnie jest praktyka.

 13. Tomasz

  2 września 2018 at 11:27

  P I S zdradził elektorat Narodowy ,Konserwatywny ,Katolicki bez zgody większości Polek i Polaków przyjmują musliów z Afryki Azji Urzędy Administracji Państwowej wydają karty stałego pobytu od 2015 przybywa nachodżców ,wyrzucili do kosza projekt ustawy zakazujący zabijanie dzieci poczętych oraz projekt ustawy zakazujący zabijanie dzieci poczętych niepełnosprawnych ,TVP TV Republika to propaganda sukcesu a TVN GW Polityka ,Fakt ,Onet to niemieckie i żydowskie szczujnie,NIE GŁOSOWAĆ NA PO PIS czyli na cały układ okąrogłego stołu ,

 14. Norbert

  2 września 2018 at 14:30

  Morawiecki nie chwali się,ponieważ mówi jedno ,a czyni drugie.Podobnie było ze zgodą
  rzekomo polskiego rządu na podpisanie haniebnej ustawy o IPN i to w siedzibie Mossad.PIS sprowadza miliony Ukraińców,tysiące czarnych,żółtych,skośnookich.Hańba.PIS zawodzi na całej linii.

 15. Paweł

  4 września 2018 at 15:28

  Rację ma Robert Winnicki twierdząc, że nie trzeba formalnie lewackiego rządu, tylko wystarczy ten co jest, aby za 10 lat płonęły przedmieścia naszych polskich miast tak jak teraz we Francji itp.

  Oto co robi PiS (poza oficjalną retoryką przeciw islamskim „uchodźcom – nachodźcom”):
  https://medianarodowe.com/polska-musi-i-nawet-jesli-nie-chce-to-powinna-chciec-imigrantow-wiceminister-pawel-chorazy-o-polityce-integracyjnej/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra