Z kraju

PiS dotrzymuje obietnic

Niedzielna samorządowa konwencja PiS przebiegała pod hasłem: „Dotrzymaliśmy słów w rządzie, dotrzymamy też w samorządzie”. Oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie kampanii samorządowej, która w wielu wypadkach toczyła się już od dawna.

Pierwszy raz po chorobie wystąpił z przemówieniem Jarosław Kaczyński. Podkreślał konieczność jedności działania. Mówił o pracy w ekstremalnie trudnych warunkach, które stwarza im nieustannie opozycja. Dlatego ocena polityki dobrej zmiany jest ciągle zakłócana. Przeciwko PiS-owi trwa nieustająca kampania deprecjonująca wszystkie działania ekipy rządzącej.

„Każda polityka jest trudna. Najłatwiej jest realizować interesy najsilniejszych, układać się z możnymi tego świata. – mówił prezes – Jeżeli chce się działać dla narodu, to wtedy jest zawsze nieporównywalnie trudniej. Zawsze mówiłem, że nasza droga to będzie droga ostro pod górę i że będą na nas lecieć kamienie. Tak jest”.

Mówił o działaniach PiS-u, które mają poprawić losy Polaków, aby żyło się dostatniej, godniej i bezpieczniej. Podkreślał, że ich działania oparte są na jedności i uczciwości. Zaznaczył, że w wielu wypadkach trudno ustrzec się od błędów. Ale nie problem w ich popełnianiu, bo każdy może się mylić. Ważne, aby potrafić się przyznać do swego błędu i naprawić go.

Kaczyński podkreślał silny związek Polski z Unią Europejską i dementował wszelkie wieści, jakoby partia rządząca dążyła do polexitu.

Podczas konwencji PiS, Solidarna Polska i Porozumienie podpisały kolejne zobowiązanie koalicyjne Zjednoczonej Prawicy.

Największe miasta zaprezentowały swoich kandydatów na prezydentów. Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Mirosława Stachowiak-Różecka i Jakub Płażyński mówili, że podjęli walkę o prezydentury, po to, aby przywrócić normalność, uczciwość. Skończyć z gigantycznymi aferami trawiącymi duże miasta i pokazać zwykłym ludziom, że można wprowadzić inne rządy oparte na przejrzystości i uczciwości.

Ważne było przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, który podkreślał jedność działań prowadzącą do zlikwidowanie podziału Polski i Polaków. Nie ma żadnej Polski A, B itd. Każdy powinien otrzymać takie same szanse rozwoju. Dlatego rząd dąży do rozbudowy Polski wschodniej, którą do tej pory poprzednie ekipy spychały na margines.

Morawiecki mówił o walce z mafiami vatowskimi, z przestępcami podatkowymi. To co do tej pory było niemożliwe do realizacji, zostało osiągnięte. Olbrzymie pieniądze z uszczelnienia podatków zostały skierowane na cele społeczne i rozwojowe.

Zaproponował również nowe propozycje programowe. Pod hasłem „Ciepły dom” rusza we wrześniu największy program termomodernizacji. Wpisana jest w to również walka ze smogiem, który w okresie ciepłowniczym jest plagą polskich miast. Mają być również wprowadzone niższe rachunki za śmieci i odpady.

Rząd dwukrotnie zwiększy podatki na domy seniora, które mają powstać w miastach i wsiach. W takich placówkach starsi ludzie będą mogli spędzać czas, znaleźć pomoc medyczną, psychologiczną, uczestniczyć w zajęciach kulturalnych, pozwalających wspierać aktywność seniorów.

Morawiecki zapowiedział również wprowadzenie asystenta społecznego dla osób niepełnosprawnych.
Wspieranie samorządów to także rozwój placów zabaw dla dzieci i budowa nowych ośrodków sportowych.

Kolejna propozycja programowa to działania prowadzone pod hasłem” Bezpieczna gmina”, taka, w której dzieci będą miały bezpieczną drogę do szkoły (budowa sieci chodników prowadzących do szkół). To także renowacja dworców kolejowych, odbudowa transportu lokalnego oraz wprowadzenie szybkiego internetu na terenie całej Polski, w każdej gminie.

Ostatni punkt programu wsparcia rządowego dla samorządów to podniesienie dopłaty z budżetu centralnego dla gmin. Pieniądze te będą wspierać budżety obywatelskie, które wykażą kreatywność działań.

Premier podkreślił, że „europejskość to nie poklepywanie po plecach elit brukselskich, ale podnoszenie godności życia Polaków”.

Jeżeli jest się uczciwym i merytorycznym krytykiem działań PiS-u, to trzeba przyznać, że jest to jedyna partia, która do tej pory wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych, która przez okres trzyletnich rządów wprowadziła szereg działań mających poprawić jakość naszego życia. Odczuły to zwłaszcza polskie rodziny.

Oczywiście, wiele jest jeszcze do zrobienia. Obszar zaniedbań i zawłaszczeń jest tak ogromny, że nie da się go zlikwidować w krótkim czasie. Są grupy społeczne, które mogą czuć się zaniedbywane przez rząd. Dużo jest nadal biedy, która powinna zniknąć.

Widać jednak, że rząd nie jest bezczynny i nastawiony tylko na swoje korzyści, że sukcesywnie stara się zmieniać polską rzeczywistość. A trzeba pamiętać, że działa w wyjątkowo trudnej scenerii, w której agresywna polityka opozycji ciągle stawia mu zapory.

Teraz przed PiS-em wyjątkowo trudny dwudziestojednomiesięczny maraton wyborczy. Do rozegrania cztery kampanie wyborcze. A determinacji i pracowitości im nie brakuje.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. w

  3 września 2018 at 15:13

  co to za brednie ?
  pis na potęgę rozdaje nie swoje pieniądze zadłużając Polskę na długie lata
  Ich pracowitość polega na robieniu tego co pan każe, a ponieważ ich
  pan z Polską i polskością nie ma nic wspólnego to są pracowici
  w tworzeniu antypolskich ustaw i przepisów.

  Po owcocach ich poznacie, a toć to nawet nie zgniłki tylko spleśniałe resztki

 2. Marian

  3 września 2018 at 15:14

  Gdybym miał jednym słowem podsumować konwencje PiS, to powiedziałbym: strach.
  Oni dobrze to rozumieją, że idą po cienkim lodzie.
  Koniunktura gospodarcza wyhamowuje. Spada ilość ofert pracy na rynku.

 3. Soroka

  3 września 2018 at 15:37

  PiS częściowo dotrzymuje obietnic, a nawet robi ponadto, szczególnie w realizacji żydowskich roszczeń.
  Podobno Polska płaci po 800 zł do każdego Ukraińca zatrudnionego w Polsce. Czy jest to prawda?

  • Tomek

   3 września 2018 at 21:04

   Tak, to niestety prawda i o ile rozumiem samo zatrudnianie Ukraińców w sytuacji braku rąk do pracy, to dotowania ich zatrudniania już zupełnie nie.

 4. qwerty

  3 września 2018 at 15:39

  czy to tekst sponsorowany przez pisowski reżim? kogo oni wystawiają? de facto rodzinkę, synów, córki, żony i skaczą jak koniki szachowe, a to był posłem, teraz chce być prezydentem miasta, a to była asystentką Morawieckiego, teraz chce do sejmiku. latają za kasą jak suki w rui. ta konwencja przez tą zakłamaną sacharynę była nie do oglądania.

 5. jacek

  3 września 2018 at 15:51

  PIS oszukał wyborców!! wbrew wyborczym obietnicom stawia fermy wiatrowe, wpuszcza muzułmańskich imigrantów!! dla kogo te lanie wody??!!

 6. Jorn

  3 września 2018 at 15:54

  Propaganda w komunistycznym stylu Gierka.Żadnej głębszej refleksji.

 7. Mareczeq

  3 września 2018 at 16:02

  Niestety, dotrzymuje, zwłaszcza tych obietnic, które polegają na rozszerzaniu socjalizmu. Obietnicy niezwiększania podatków (złożonej publicznie przez byłego i obecnego premiera)PiS nie dotrzymał.

 8. Emilia

  3 września 2018 at 16:06

  Nie dziwią mnie negatywne opinie o konwencji PIS.Można powiedzieć,że z przerwami PIS rządzi pięć lat.Bardzo dużo było zapowiedzi i obietnic.Prawie nic z tego nie udało się zrealizować.500+ i niewiele więcej.Konwencja to kolejne zapowiedzi,obietnice bez pokrycia.Od chwili odzyskania wolności niewiele się zmieniło.Normalnym ludziom ciężko się żyje.Bardzo dobrze się mają agenci,zdrajcy,hochsztaplerzy.PIS nic nie zrobił ,aby tych skompromitowanych ludzi odsunąć od koryta.Wizerunek PIS psują szkodnicy, oraz nieprzemyślane decyzje jak finansowanie Ukrainy. Mają zbyt wąskie zaplecze ,bo korzystają z ludzi PO i PSL.Od czasu Morawieckiego ruszyły sprawy związane z Żydami.
  Pani Szydło była dobrym premierem,podobnie jak pan Macierewicz ministrem.

  • Kwal

   3 września 2018 at 22:59

   PIS nic nie zrobił ze skompromitowanymi ludźmi bo PIS to taka sama banda złodziei tylko się zmieniająca co kilka lat podczas spektaklu zwanego wyborami, żebyśmy odnieśli wrażenie że mamy coś do powiedzenia. Ja już to zrozumiałem dlatego nie będę głosował na PIS ani ja, ani nikt z mojej rodziny i znajomych. To już uzgodniliśmy…

 9. finka

  3 września 2018 at 18:23

  Oj jak dotrzymuje,tylko dlaczego ceny rosną (to wynik rozdawnictwa, czego ludzie często nie pojmują), sprowadza obcych kulturowo imigrantów z krajów radykalnego islamu, biurokracja puchnie a polityka zagraniczna na kolanach tyle, że zmienił się front. O wypychaniu Polaków przez niskie wynagrodzenia i sprowadzanie b.często wrogich nam Ukraińców szkoda pisac. Do kompletu szykują nam totalne rozbrojenie i jeszcze większą inwigilację, główny bankster chce likwidacji gotówki i wtedy wszyscy z kontami w banku i na widelcu służb wszelakich. A w przyszłym roku nowe przymusowe „OFE”, chyba po to sciagnął tu Morgana i GS. A jak MM stanie się niewygodny ujawnią druga taśmę z nagrań u Sowy,choć już pierwsza go kompromituje. Rząd głównie z UW to jeszcze wieksza porażka niż za Tuska, a myśleliśmy , że będzie lepiej, bo udawali patriotów. Zostaja narodowcy, ostatnia nadzieja.

 10. hania

  3 września 2018 at 19:12

  A mówią, że współczesni redaktorzy są niezależni…
  Artykułu nie powstydziłby się PZPRowski politruk 🙂

 11. ?

  3 września 2018 at 20:18

  Dlaczego te wypociny nie są podpisane jako artykuł sponsorowany przez KC Polskiej Zjednoczonej Partii PiS?

 12. Oszukany przez PiS

  3 września 2018 at 21:51

  Przyzwolenie na mordowanie nienarodzonych, samobójstwa uwięzionych w kredyty z nielegalnymi zapisami w umowach, odebranie rodziców na samodzielnych stanowiskach przez przywiazanie do murow i biurka instytucji budżetowej Postkomiuna i Socjalizm

 13. Tomasz

  4 września 2018 at 05:07

  A przyjmowanie muślinów z Azji i Afryki i Ukraińców podmiana Narodu Polskiego Polacy wyganiani na emigrację ???Należy podnieść pensje Polakom znieść podatek dochodowy obniżyć V A T 500 Plus 300 plus otrzymują również musliny ???Multikulti w praktyce czyli wielokulturowość która doprowadziła do upadku Europę Zachodnią ,Etyka sytuacyjna potępiona przez Świętą Matkę Kościół nią się kieruje P I S w kwestii obrony życia dzieci poczętych ,

 14. Marian

  4 września 2018 at 07:53

  Straty jakie PiS poniósł wskutek upokarzającej Polskę awantury wokół byłej ustawy o IPN są dla PiS-u niewyobrażalne. Oni nie zdają sobie sprawy z tego, co zrobili.

 15. obywatel-rp

  4 września 2018 at 08:53

  PIS popełnia błędy, dokładnie te same błędy co stara Europa ściągając obcych kulturowo emigrantów dla chwilowej korzyści gospodarczej, niby do pracy, którzy w następnych pokoleniach siedzą na socjalu i demolują, podpalają, niejednokrotnie mordują i terroryzują całe społeczeństwa.
  Niby przyjeżdżają do pracy, a później jest jak zawsze, ich dzieci podpalają Europę.
  Podobnie jest z Ukraińcami i Żydami, których PIS osiedla w Polsce, dając im mandat wyborczy do ręki.
  Wraca całe zło powodowane mniejszościami narodowymi z czasów II RP, jak ukraińska, czy żydowska. Dodatkowo ubogacone innymi wrogimi nam Polakom nacjami, bez żadnego związku z religią chrześcijańską, z naszą kulturą, z tym co do wieków oznaczało – Polska.
  Pomimo zapewnień wyborczych PIS tworzy tęczowy tygiel obcych nam ludzi w Polsce, i których nie chcemy, dokładnie tak jak umawialiśmy się z PiS przy urnach wyborczych.
  Krótkowzroczność jest to PIS dla chwilowego zysku, także tego cwaniactwa partyjnego, czy raczej wysublimowane wyrafinowanie żydokomuny?

  również,
  Krzysztof Karoń ws. antypolonizmu: Do Polski ma przyjechać 3 mln Żydów i zarządzać Polakami?!
  youtube.com/watch?v=vbYuAYA4q3M&feature=youtu.be&t=792

  • obywatel-rp

   4 września 2018 at 08:55

   Szwajcarski uniwersytet: Imigranci wykańczają gospodarkę. Korzyści z ich przyjmowania są bardzo krótkie i złudne
   nczas.com/2018/09/03/szwajcarski-uniwersytet-imigranci-wykanczaja-gospodarke-korzysci-z-ich-przyjmowania-sa-bardzo-krotkie-i-zludne/

 16. Miszcz Yoda

  4 września 2018 at 08:55

  PiS, PO jedno zło!

 17. obywatel-rp

  4 września 2018 at 09:21

  Widać pewną analogię w tym co robi PIS z tym, co robiła PZPR, i oby się podobnie nie skończyło.
  w celu przypomnienia, porównaj stare dzieje,
  Edward Gierek – pomożecie? 1971
  youtube.com/watch?v=tD651uQqV2k

 18. Tomasz

  4 września 2018 at 09:27

  Planują przyjąć 20 tyś Hindusów będą napady gwałty morderstwa nie mówiąc już muślinach z Azji i Afryki,Filipiny pozbędą muślinów bo sprawiają same problemy??Następuje podmiana Narodu Polskiego ??

 19. Tomasz

  4 września 2018 at 10:30

  miało być sprawiają same problemy w Europie Zachodniej

 20. Tomasz

  5 września 2018 at 04:25

  Chcą przyjąć 10 mln Filipińczyków ? 20 TYŚ Hindusów ?Następuje podmiana Narodu Polskiego ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra