Kościół

Lewica zatroskana o Kościół w Polsce czyli o pedofilii słów kilka

Aleksandra Pawlicka w najnowszym Newsweeku napisała artykuł o mocnym tytule: „Zmowa milczenia: plaga pedofilii w polskim Kościele”.

Słowo „plaga” jest tutaj na wyrost, choć nie dziwi taka retoryka u kogoś kto jest zdeklarowaną feministką i zrobił wywiad-rzekę z Magdaleną Środą. Artykuł zawiera wypowiedzi rzekomych ofiar księży pedofilii i opinie tych, którzy śledzą pedofilię w polskim Kościele od lat.

Jeszcze do niedawna tego typu głos, z pewnością tendencyjny, byłby przez katolików zlekceważony. Autorka powołuje się jednak także na ks. Andrzeja Kobylińskiego, etyka pracującego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który miał powiedzieć, że Polska jest 30 lat do tyłu w stosunku do Zachodu, jeśli chodzi o wyjaśnianie takich kwestii. Mówiąc inaczej: Ksiądz Profesor uważa, że Kościół w Polsce wciąż nie zrobił rachunku sumienia i nie rozliczył się z win swoich kapłanów.

Lewicowy portal NaTemat opublikował ostatnio tekst na temat tego, że skala pedofilii w Kościele w Polsce może jeszcze zaskoczyć. Znów dawniej można byłoby uznać go za zwykły atak na katolików, ale słowa te padły podczas wywiadu z ust ks. Adama Żaka SJ, duszpasterza dzieci i młodzieży przy Episkopacie Polski.

Wygląda więc na to, że lewica, tak jak dawniej uderza w Kościół, ale teraz jej głos jest wykorzystywany do nagłośnienia pewnego realnego problemu. Już teraz są próby rozwiązania go i wyjaśnienia jego przyczyn. Stąd, jak pisaliśmy tutaj, niektórzy starają się już teraz np. chronić homolobby i odróżniają w tym celu ściśle pedofilię od homoseksualizmu nie łącząc ich, przynajmniej nie tak ściśle, jak należy. Inni, jak ks. Kobyliński starają się przeciwstawić temu, co może nadejść niedługo z wielką siłą.

W każdym razie nie można już mówić dalej, że nic się dzieje, skoro coraz więcej samych kapłanów o tym informuje.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  4 września 2018 at 08:50

  Pedofile!

  „Pedofile! Pedofile!…”
  No to ja się pytam: ILE?
  Ile jest tych „pedofili”,
  Odpowiedzcie, moi „mili”!

  Czy ktoś może życie przysiąc,
  Że jest więcej niż na tysiąc
  JEDEN, który jest w sutannie?
  Skończcie kłamać bezustannie!

  Mniej niż jeden jest z tysiąca.
  (Statystyka dowodząca
  Tego wzięta z Ameryki.)
  Gęby w kubeł więc, Michniki!

  Kto Wybiórczą jeszce czyta,
  Nie zna wcale Cohn-Bendita?…
  Zliczcie wśród Pierdoniów, ile
  Są to właśnie pedofile!!!

  • Tomek

   9 września 2018 at 20:51

   Wierszyk zgrabny, tylko ta statystyka nieprawdziwa, kiloesie. Wg stwierdzeń samego Kościoła, pedofilów wśród duchownych jest 1 na 50-ciu. Trochę to daleko od „jeden na tysiąc”.

 2. Slawomir Tomasz Roch

  4 września 2018 at 10:52

  Wczoraj 3 wrzesnia podczas porannej mszy swietej w domu sw. Marty papiez Francisxek nazwal kudzi, ktorzy prosza, domagaja sie koscielnego sledztwa i Jego osobistej odpowiedzi na zarzuty, opublikowane w Liscie – Swiadectwie przez abp Carlo Maria Vigano, nazwal nas wszystkich sfora ujadajacych psow! Zgroza!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra