Kultura i historia

Żarliwi wyznawcy zabobonów

Człowiek musi w coś wierzyć. W sowieckiej Rosji wiarę w Pana Boga, zastąpiono w wiarę w Stalina, która przetrwała do dzisiaj.

Komunizm na zachodzie usiłował zastąpić wiarę w Boga wiarą w naukę, którą jednak próbował zmanipulować na własny użytek i mamy to, co mamy.

W tym celu wymyślono relatywizm, który podważa wszystko, stawiając na równi naukę z ideologią przeczącą nie tylko samej nauce, ale zdrowemu rozsądkowi. Ta pseudonaukowość jasno została wyrażona w nazwie sekty scjentologów.

Kiedy pisałam o wyznawcach „płaskiej ziemi”, zakładałam, że to bardziej żart, niż rzeczywistość. Myliłam się jednak. „Sekta płaskiej ziemi” istnieje i broni swoich racji. Podobnie jak „wyznawcy pancernej brzozy”. Jedni i drudzy opierają swoje wierzenia na „nauce fizyki” specyficznie pojmowanej, albo po prostu dla nich niepojętej.

Wolą zatem podpierać się autorytetami rzekomo naukowymi – jedni uczonych afrykańskich, a drudzy radzieckich, o przepraszam – rosyjskich, oczywiście.

Wiara w zabobony wszelakiej maści w średniowieczu miała się zapewne równie dobrze, jak dzisiaj. W Polsce czarownic nie palono na stosach, a ich karykatury przetrwały do dziś.

Żarliwe i bardzo oczywiście „nowoczesne” wyznawczynie zabobonów wbijają szpilki w kukiełki, mając nadzieję zaszkodzić w ten sposób nielubianym przez siebie ludziom.

Mtodd.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Leszek1

  6 września 2018 at 12:55

  Wydaje mi sie, ze najbardziej niebezpieczna sekta to ta, ktora zastapila Boga zlotym cielcem.

  • banita

   6 września 2018 at 14:24

   Haha za to i jeszcze jeden cytato żmijowym plemieniu FB zablokował mnie kiedyś na miesiąc. Stwierdzono że obraziłam kłaniających się i mówię językiem nienawiści. No cóż to były cytaty ze starego testamentu. Dobrze, że nie zacytowałam koranu.

   • Tomek

    11 września 2018 at 18:08

    Cytat o „plemieniu żmijowym” to jest akurat cytat z Nowego Testamentu. Zamiast bezmyślnie wszędzie go wrzucać, sugerowałbym (po tym, jak już dowiesz się, gdzie on prawidłowo w Biblii się znajduje) poświęcić czas na refleksję, co on tak naprawdę oznacza.

 2. Chiński Górol

  6 września 2018 at 13:13

  To prawda. Ale popatrzmy na obecne zabobony w Polsce. (1) Wiara i poparcie dla Franciszka i Episkopatu sprzyjającym homoseksualizmowi i islamizacji. (2) Wiara i poparcie dla PiSu całkowicie opanowanego przez anty-polskie żydowstwo. (3) Wiara i poparcie dla czarnych itp manifa które plują na wszystko co tradycyjnie święte i polskie.

 3. banita

  6 września 2018 at 14:27

  No cóż w łopozycji są kobitki, które negują istnienie Boga i równocześnie chwalą się że są czarownicami, kończyły szkoły dla czarownic i latają (na miotle?) na zloty czarownic. Ponoć to nawet profesorki….

 4. Mariusz

  6 września 2018 at 14:35

  Pani Małgorzato – domniemuję, że w to wbijanie szpilek to Pani nie wierzy? Skoro tak, to nie wie Pani o czym pisze. Proponuję przed podaniem takiego artykułu zasięgnąć również zdania egzorcysty. Może wtedy zmieni Pani nieco zdanie. A może i nie. Ja w każdym bądź razie artykuł uważam za wprowadzający w błąd. Pozdrawiam serdecznie i życzę dążenia do prawdy z większym zaangażowaniem. ” Szukajcie a znajdziecie…”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra