Kościół

Coraz większe prześladowania chrześcijan w Egipcie!

Chrześcijańscy Koptowie z Egiptu nie mogą wyznawać swojej wiary, bo od razu są atakowani przez swoich prześladowców.

fot. screen

Ostatnio pisaliśmy proteście muzułmanów pod Kościołem. Jak się okazuje prześladowania chrześcijan – Koptów w Egipcie się nasilają.

World Watch Monitor poinformowało, że domy Koptów w regionie Minya zostały zaatakowane przez setki wściekłych mieszkańców. Zostały splądrowane,  zrabowane i częściowo podpalone przez muzułmański tłum podczas trzygodzinnego ataku.

Dwóch chrześcijan zostało rannych. Lokalne źródła donoszą, że chrześcijanie zostali poinformowani o tym ataku pod koniec sierpnia.

Sprawę zgłoszono, jednak policja nie zareagowała, dopóki atak się nie skończył.

Dziewiętnastu muzułmanów zostało aresztowanych.

Ponad 3700 kościołów chrześcijańskich złożyło wnioski o formalne uznanie, ale przyznano zaledwie 220 licencji. To pokazuje, że Egipt chce znacznie ograniczyć chrześcijan.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne prześladowania. Egipt: Nie chcemy tutaj kościoła

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. banita

  7 września 2018 at 07:34

  Wszystko dlatego, że Europa nie tylko ich zaprosiła ale godzi się na ich bezkarność. Dopóki islam nie zostanie przepędzony z Europy, dopóki nie zostanie w niej zakazany, islam będzie zachowywał się jak typowy barbarzyński okupant zwycięzca. Islam musi być zakazany a jego wyznawcy wygnani z Europy.

  • Miszcz Yoda

   7 września 2018 at 11:16

   Baaaaaardzo na temat…Napisz coś jeszcze!

  • Tomek

   9 września 2018 at 20:45

   Ale tu chodzi akurat o Egipt. Zakładam, że wiesz, iż nie leży on w Europie (wolę się upewnić jednak) i że nikt tam akurat muzułmanów nie zaprosił, ani że nie są tam „okupantem”. W zasadzie, to oni u siebie, tak jakby, stosują się właśnie do twoich zaleceń….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra