Z zagranicy

Donald Trump o pedofilii w Kościele i papieżu Franciszku

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump wyraził swoje zdanie na temat pedofilii w Kościele i papieżu Franciszku. 

fot. Pixabay.com

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump udzielił wywiadu dla konserwatywnego portalu Daily Callers. Wypowiedział się na temat papieża Franciszka i ostatniego skandalu związanego z pedofilią w Kościele.

Powiedział m.in, że nadużycia duchownych to jedna z najsmutniejszych rzeczy, które wydarzyły się w kościele katolickim.

Wyznał, że darzy Kościół ogromnym szacunkiem.

„Papież zajmuje się tymi sprawami najlepiej jak się da.” – powiedział Trump.

Miał na myśli sprawy nadużyć duchownych.

Przypomnijmy, że były arcybiskup Waszyngtonu, Theodor McCarrick został oskarżony o molestowanie nieletnich mężczyzn.

Poinformowano, że papież Franciszek nałożył na kardynała McCarrick’a suspensę ad divinis. Doradził mu też, by publicznie nie wykonywał posługi kapłańskiej.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  6 września 2018 at 22:47

  Pedofile!

  „Pedofile! Pedofile!…”
  No to ja się pytam: ILE?
  Ile jest tych „pedofili”
  Pośród księży, moi „mili”?!

  Czy ktoś może życie przysiąc,
  Że jest więcej niż NA TYSIĄC
  JEDEN spośród tych w sutannie?
  Skończcie kłamać bezustannie!

  Mniej niż jeden jest z tysiąca.
  (Statystyka dowodząca
  Tego wzięta z Ameryki.)
  Gęby w kubeł więc, Michniki!

  Kto „Wybiórczą” jeszcze czyta,
  Niechże pozna Cohn-Bendita!
  Wśród Biedroniów zliczy, ile
  Są to właśnie pedofile!!!  Przypomnę statystykę: na ok.105tys. księży amerykańskich w stan oskarżenia postawiono tylko ok.400(czterystu), a skazano tylko ok.100(stu).
  A WIĘC MNIEJ NIŻ JEDEN PROMIL OKAZAŁO SIĘ PEDOFILAMI.
  Wniosek: problem jest bezustannie, sztucznie „dmuchany” przez GazetoWybiórcze me(n)dia!

  • GG.

   7 września 2018 at 13:33

   .
   Czy to zupełna paranoja polityczna, czy jakiś teatrzyk medialny dla nie-żydowskich mas?
   .
   Oficjalna propaganda putinowska ma coraz większe problemy z wytłumaczeniem swym odbiorcom w Rosji i poza jej granicami, dlaczego Trump i jego ekipa są – co najmniej od szczytu w Helsinkach – przyjaciółmi Putina i jego nie-słowiańskiej ekipy, a jednocześnie kontynuują wraz z innymi państwami NATO przeciwrosyjską wojnę na Bliskim Wschodzie, a minister Ławrow zmuszony jest uskarżać się publicznie na „narastanie konfrontacji między Rosją i USA” u granic samej Rosji, w tym na Ukrainie (zob.: ria.ru/politics/20180904/1527831753.html , 04.09.2018).
   .
   Poniżej kuriozalny tekst RIA Novosti i Sputnika, który daje się podsumować: „im bardziej nas bombardują i otaczają, tym większa przyjaźń między nami kwitnie”. Jest to bardzo dziwna i niestrawna dla Polaków-Słowian
   .
   .
   LOGIKA AMERYKAŃSKIEJ KAMPANII WYBORCZEJ W EPOCE POSTPRAWDY
   .
   „Iwan Daniłow, autor bloga Crimson Alter i publicysta RIA Novosti próbuje nam wyjaśnić, dlaczego wybory do kongresu USA zmuszają Donalda Trumpa do przeprowadzenia ataków rakietowych na Syrię i jakie konsekwencje dla wszystkich kluczowych graczy w regionie może to spowodować.
   .
   Telewizja CNN poinformowała, że AMERYKAŃSKA GENERALICJA I SŁUŻBY SPECJALNE JUŻ SPORZĄDZIŁY LISTĘ CELÓW W SYRII, KTÓRE ZOSTANĄ ZBOMBARDOWANE po tym, jak syryjska armia po raz kolejny zostanie oskarżona o użycie broni chemicznej przeciwko cywilom i tak zwanej „umiarkowanej syryjskiej opozycji”.
   .
   W tym konkretnym przypadku realna sytuacja w ogóle nie ma żadnego znaczenia: najwyraźniej zbombardują niezależnie od okoliczności. Co więcej żaden wpływ informacyjny a nawet ujawnienie i podanie do wiadomości publicznej całego mechanizmu przygotowania kolejnej „chemicznej prowokacji” nie powstrzymają amerykańskich wojskowych i waszyngtońskich „jastrzębi”.
   .
   W pewnym sensie nie chodzi tu nawet o Assada i nie o syryjski konflikt w ogólnym zarysie. Niestety Syrię zbombardują wyłącznie na potrzeby amerykańskiej polityki wewnętrznej. Naloty nie są niezbędne, ale w tej chwili takiego scenariusza można uniknąć tylko, jeśli w amerykańskiej agendzie wewnątrzpolitycznej i informacyjnej pojawi się temat, który na kilka miesięcy całkowicie przyćmi „kwestię syryjską”.
   .
   Niestety wyciek na temat już zatwierdzonych planów nalotów zorganizowany przez CNN to swojego rodzaju szantaż wizerunkowy, którego bezbronną ofiarą padnie prezydent USA. Trump znalazł się w bardzo niewygodnej sytuacji: gdy Białe Hełmy przy wsparciu i pod kierunkiem brytyjskich służb specjalnych zorganizują kolejną prowokację w Syrii, prezydent USA nie będzie miał możliwości uniknięcia ataku i eskalacji konfliktu, oświadczając coś w stylu: „Sztab Generalny po namyśle postanowił, że nie trzeba tego robić”.
   .
   Po wycieku CNN, rezygnacja z nalotu na Damaszek w odpowiedzi na (wyraźnie fejkowy) incydent z użyciem broni chemicznej media, a także wszelacy senatorzy i kongresmeni odpowiedzialnością obarczą Trumpa, który po raz kolejny zostanie oskarżony o współpracę z Kremlem. To niewielki problem, ale obecne zaostrzenie się syryjskiego kryzysu przypada na okres maksymalnej niepewności pozycji amerykańskiego przywódcy: w USA pełną parą trwa kampania wyborcza, a „prawybory” odbędą się już za miesiąc.
   .
   Jeśli amerykański przywódca zrezygnuje z bombardowania Syrii, można będzie śmiało prognozować co następuje: inscenizowane kadry z „umierającymi po zatruciu sarinem syryjskimi dziećmi” będą emitowane przez wszystkie amerykańskie kanały w ciągu całej kampanii wyborczej z towarzyszącym komentarzem, że Putin na pewno ma materiały kompromitujące Trumpa, skoro ten ostatni nie chce ukarać „krwawego Assada” i „pokazać Putinowi amerykańskiej potęgi”.
   .
   Z punktu widzenia obecnej waszyngtońskiej administracji nie można dopuścić do takiego ryzyka, dlatego Syria najprawdopodobniej zostanie zbombardowana, przy czym na pokaz i z maksymalnym nagłaśnianiem w mediach, wielokrotnym wyolbrzymianiem wyrządzonych szkód i strat syryjskiej strony. Co więcej w interesie oficjalnego Damaszku byłoby zgranie się z Trumpem w tym spektaklu – w przypadku, jeśli ostatni rzeczywiście będzie potrzebował tylko medialnego show na potrzeby krajowe.
   .
   Na szczęście BEZLITOSNA LOGIKA POLITYCZNA AMERYKAŃSKIEJ KAMPANII WYBORCZEJ radykalnie zmniejsza szansę na to, że Waszyngton zechce czegoś więcej, niż tylko kolejnej punktowej demonstracji siły, po której można będzie ogłosić zwycięstwo nad wrogiem i przywrócenie sprawiedliwości. OGŁOSZENIE PRÓBY ZMIANY RZĄDÓW W DAMASZKU LUB WYBUCH KOLEJNEJ WOJNY NA BLISKIM WSCHODZIE Z BEZPOŚREDNIM AMERYKAŃSKIM UDZIAŁEM, A TAKŻE WYRAŻENIE GOTOWOŚCI DO STARCIA ZBROJNEGO Z ROSJĄ W CELU USUNIĘCIA ASSADA – TO WSZYSTKO JEST BOWIEM NIEZAWODNYM PRZEPISEM NA PRZEGRANIE WYBORÓW.
   .
   Przecież „jądro elektoratu” Trumpa słusznie odbierze każde z tych oświadczeń jako dowód na zdradę ze strony prezydenta. A właśnie poparcie tego „jądra”, które pójdzie za Trumpem na koniec świata, jest jego jedynym realnym zabezpieczeniem przed impeachmentem. Wychodząc z powyższych założeń można prognozować, że Amerykanie przeprowadzą naloty na Damaszek, natomiast raczej nie zdecydują się na działania zbrojne w Syrii w celu odwrócenia biegu wojny domowej i wyrwania zwycięstwa z rąk rosyjsko-syryjskiej koalicji. W tym jest bardzo duża zasługa rosyjskiej armii, a także rosyjskiego kierownictwa politycznego, które przez wiele lat nie szczędziło sił i środków na rozwój uzbrojenia, a zwłaszcza tak zwanej „triady jądrowej”.
   .
   Jedyna rzecz, którą Amerykanie mogą sobie zapewnić w Syrii, to głęboka moralna satysfakcja oraz powód do mówienia, że wygraliby, gdyby im bardzo zależało. Można mieć stuprocentową pewność, że za kilka lat Hollywood nakręci serię blockbusterów o bohaterskich zwycięstwach amerykańskich służb specjalnych w Syrii nad rosyjskimi, irańskimi i syryjskimi „dzikusami z kałasznikowem” i JUŻ W ROKU 2020 PRZECIĘTNY OBYWATEL USA BĘDZIE PRZEKONANY, ŻE SYRYJSKĄ WOJNĘ WYGRAŁY USA, TAK SAMO, JAK OBECNIE WIERZĄ, ŻE POKONAŁY WIETNAM. NIC NIE DA SIĘ TU ZROBIĆ: EPOKA POSTPRAWDY [1] JUŻ NADESZŁA, a my niestety na razie nie mamy własnego odpowiednika Hollywoodu do masowego włamywania się do umysłów mieszkańców innych państw.
   .
   Koniec końców główne zwycięstwo znajduje się na płaszczyźnie fizycznej, a nie informacyjno-wirtualnej i przynajmniej w wojnie syryjskiej to zwycięstwo jest już blisko. Co więcej: zwycięstwo okazało się korzystne z gospodarczego punktu widzenia. Dzięki sukcesom w Syrii Rosja uniemożliwiła realizację projektu katarskiego gazociągu do Europy, przeprowadziła świetną operację marketingową i ogromnie zwiększyła eksport swojej broni na Bliski Wschód i najważniejsze – była w stanie w praktyce udowodnić graczom regionalnym takim jak Arabia Saudyjska, że z Kremlem da się korzystnie i bezpiecznie porozumieć w istotnych kwestiach. Na przykład na temat wspólnej kontroli nad światowym rynkiem ropy naftowej. W tym świetle prawdopodobna „bombowa” amerykańska akcja PR to przykry drobiazg, który w gruncie rzeczy niczego nie zmieni.
   .
   Rosja wypiera USA z kluczowego regionu planety.
   .
   Iwan Daniłow”
   .
   Źródło: Opinia: Trump będzie bombardować Damaszek, bo nie ma innego wyjścia https://sptnkne.ws/j2EG (04.09.2018). Pierwszy akapit za: sptnkne.ws/j4fS (03.09.2018).
   .
   [1] – Zob.: Postprawda pl.wikipedia.org/wiki/Postprawda
   .
   .

 2. banita

  7 września 2018 at 05:58

  Każdy kto ma chociaż kroplę inteligencji dawno zauważył że to celowo odgrzewany kotlet wciąż na nowo. Nie ważne że już tak spalony i śmierdzący, że nie można na niego patrzeć i wąchać, a co dopiero przełknąć. Ważne że wciąż się go podsuwa jako danie główne, równocześnie wyrażając zgodę na pedofilię z dziećmi wszystkich imamów, muftich. To już nie jest pedofilią tylko kulturą. To samo dotyczy żydowskich rabinów, gdzie kilka takich informacji wyciekło, ale NATYCHMIAST ZOSTAŁY WYCISZONE I WYMAZANE. TO PROPAGANDA ANTY KATOLICKA, Tym smutniejsza że biorą w niej udział protestanci, ponoć też Chrześcijanie (chociaż po ostatnim marszu z flagami Izraela śmiem wątpić), skutecznie w ten sposób ukrywając grzeszki własnych pastorów. Każdy kto ma choć kroplę inteligencji to zauważy.
  Niestety te przekłamane i zakłamane informacje są przeznaczone dla bezmyślnej gawiedzi i protestanckich fanatyków. Nie pomaga też postawa hierarchii kościoła z Franciszkiem na czele. Zamiast bronić i kłuć w oczy statystykami porównawczymi, zamiast pokazywać na działania islamu to fałszywie bije się w piersi. Przy takim papieżu zostaniemy wkrótce skazani i napiętnowani a lewackie homoseksualno – islamskie lobby okrzyknięte niewiniątkami.

  • Marian

   7 września 2018 at 07:30

   Nie zapominajmy, że ta „podagogika wstydu” czyli sr*nie po oczach katolikom zaczęło się niesławnego przepraszania „za grzechy Kościoła” w wykonaniu „naszego umiłowanego Santo Subito”, który pewnie teraz kwiczy w czyśćcu, ale nikt się nie modli za niego, bo podobno święty.

   • banita

    7 września 2018 at 08:29

    Jak zwykle upraszczasz nie potrafisz czy nie chcesz widzieć całości. Poza tym twój język skłania mnie raczej do przyjęcia pierwszej tezy. Czy ty jesteś ŚJ?

   • Marian

    7 września 2018 at 13:24

    @banita, „plemię żmijowe”, „groby pobielane pełne plugastwa” – to też język Ewangelii.
    Gdy przychodzili do Jezusa ludzie prości, mówił do nich językiem prostym. Gdy przychodzili „z miast” mówił do nich w przypowieściach, gdyż byli przyzwyczajeni do słodkiego pierdzenia i nie robiło na nich wrażenia ugłaskane słownictwo.
    Czasem trzeba użyć „malowniczego” słownictwa, aby obudzić tych, co słodko drzemią w politycznie poprawnej narracji.

    • banita

     7 września 2018 at 13:33

     Ale twój język nie jest ani prosty, ani tym bardziej słodki. Pytanie: Do kogo w takim razie mówisz?

 3. internet

  7 września 2018 at 08:59

  Awantura księży w Bełchatowie. Inerweniowała policja.

 4. wolna-polska.pl

  7 września 2018 at 09:05

  Zmiana paradygmatu Kościoła ?

 5. wPrawo.pl

  7 września 2018 at 09:16

  Abp Filadelfii wzywa do odwołania Synodu o młodzieży ze względu na seksualne wykorzystywanie kleryków.

 6. Piotrx

  7 września 2018 at 10:11

  „Papież zajmuje się tymi sprawami najlepiej jak się da.”

  jak widać wypowiedź pełna głębi i mądrości

  oczywiście p-rezydent Trump jest autorytetem w tych sprawach , a jego ogólnikowa wypowiedź tak wiele wnosi do problemu, że trzeba na jej temat zamieścić artykuł . Chyba, że chodzi tylko o reklamę jego osoby i pokazanie go jako rzekomego „tradycyjnego prawicowca”

 7. W USA skazano SETKI judaistycznych rabinów za pedofilie i GWAŁCENIE nieletnich dziewczynek !

  7 września 2018 at 21:58

  Oszukańcze Main Stream Media(MSM) opanowane przez ŻYDÓW UKRYWAJĄ w USA po całości o TYSIĄCACH skazanych gwałcicieli i PEDOFILACH RABINACH ŻYDACH judaistycznych kierujących sekciarskimi judaistycznymi synagogami.

  W USA w środowisku judaistycznych żydów 72% zawartych małżeństw się ropada, a średnia liczba zawartych małżeństw przez żyda jest 4 – razy !
  Judaizm i RABINI nakazują żydom rozmnażać się jak NAJSZYBCIEJ tak jak króliki, dlatego zachęcają do spółkowania nieletnim żydówkom, gdyż wg. ich teorii to ma powiększyć populacje żydów po mitycznym holokauście, który spreparowały FINASOWE Kluby żydowskie wyłudzające pieniądze pod pretekstem rekompesaty za „holocaust”.

  MSM ukrywają, prześladują osoby informujące o tym jak RABINI judaistyczni GWAŁCĄ nieletnie dziewczynki-dzieci i każdej urodziwszej kobiety jak w tym BANDYCKIM zdemoralizowanym PEDALSKIM żydowskim Hollywoodzie w PEDALSKIEJ Kaliforni czy New Yorku !
  W pedalskim zdemoralizowanym zbankrutowanym USA czy III RP, pedalskiej Europie, a nawet w Rosji w których MSM są opanowane przez MAFIE ŻYDÓW – chciwców, którzy są gwałcicielami nieletnich dziewczynek i każdej urodziwszej kobiety w zgnitym zdemoralizowanym Waszyngtonie w którym ten „biały dom” to centralna MELINA żydowskich ludobójców organizująca wojny na całym świecie pod PRETEKSTEM „wprowadzania” żydo-kracji czyli tzw. „demokracji amerykańskiej” – totalitarnego dyktatu żydowskiej krwawej mafii, którzy pod groźbą śmierci wymuszają stosowanie zielonego papieru toaletowego US dollar bez pokrycia w niczym, drukowanego w prywatnej żydowskiej drukarni o nazwie „Federal Reserve” która udaje państwową OSZUKAŃCZĄ mennicę!

  • Chiński Górol

   8 września 2018 at 06:25

   A czy to tylko żydzi judaizmu ? A jak te sprawy przedstawiają się w sektach protestanckich ? Nawet można znaleść zdjęcia 2 biskupów homoseksualistów protestanckich zawierającyh „ślub w kościele” ! A ilu ich jest wśród lewaków całego świata ?! W islamie, hinduiźmie, budyźmie i sintoiźmie gwałty i pederastię ze strony mężczyzn nawet nikt nie uważa za zło. W wymienionych wyżej społeczeństwach jest to męskie prawo i dowód męskości. Trudno znaleść artykuł w głównym nurcie światowych wiadomości….no bo to wszystko jest w porządku…zgodne z prawami człowieka i natury.
   Nie znaczy to, że można to tolerować u duchownych którzy pod natchnieniem Ducha Świętego i w Imieniu Chrystusa głoszą jego naukę i drogę do nieba ! A tak nawiasem : w KK miłość do LGBTQ zaczęto otwarcie głosić pod koniec pontyfikatu Jana Pawła „Wielkiego”, który rozwijając dogmaty głosił, że protestanci, ludzie cerkwi i inni heretycy, poganie i niewierzący – jeżeli będą tylko dobrze żyć wg swoich religii – to też będą zbawieni. A więc Franciszek znów troszkę rozwinął dogmaty i moralną naukę…no i mamy hulaj dusza !!! 90% polskiego kleru też milczy i opowiada się po stronie manifestów „czarnulek i czarnulków” z parasolkami ! Pamiętacie jesień 2016 ? A co z eugeniczną aborcją dotą popieraną przez POPiS i Episkopat ? Za 10 lat Polska stanie się USA i Niemcy !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra