Kościół

Dlaczego nie należy nosić klapek i krótkich spodenek do… komży?

„Powód nr 100000000001 dlaczego nie należy nosić klapek i krótkich spodenek do komży” – taki wpis opatrzył mem ze zdjęciem z bardzo posoborowej mszy fanpage na Facebooku o nazwie „Katolickie memy”.

Fot. FB Katolickie memy

Problem zaczął się od zlikwidowania tradycyjnej liturgii. Szybko później na fali tzw. posoborowej odnowy liturgicznej wprowadzono Komunię na rękę, rockową muzykę zamiast chorału gregoriańskiego i showmańskie kazania zamiast ewangelicznych homilii.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że to tylko odstępstwa od normy. Jednak, autorów tych odstępstw nie spotykają anatemy czy chociażby srogie „dywaniki” w episkopatach, a jeśli Msza jest realną, chociaż bezkrwawą Ofiarą Jezusa na krzyżu, to nie powinniśmy mówić chyba o jakiś nadużyciach, ale o kpinie z Istoty…

Robert Wyrostkiewicz

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. banita

  7 września 2018 at 14:26

  Niestety podpatrzyliśmy protestantów i oto do czego doszliśmy. Kościół stał się słaby, wręcz spróchniały, gdyż pozwoliliśmy by szkodniki w nim się rozmnażały nazywając to ochroną gatunku.

 2. wolna-polska.pl

  7 września 2018 at 15:20

  1-Eurosodoma – Bluźniercza „Klątwa” zostanie wystawiona w Słupsku – sąd oddalił wnioski o wycofanie spektaklu. 2-

  • alian

   7 września 2018 at 22:23

   No i dobrze!

 3. wolna-polska.pl

  7 września 2018 at 15:28

  5 września spotkanie Macrona z masonami w sprawie Kościoła.

 4. gazetawarszawska.com

  7 września 2018 at 15:31

  Roman Dmowski: KOŚCIÓŁ, NARÓD I PAŃSTWO.

 5. deokrata

  7 września 2018 at 17:25

  Taką scenerię zapewne można było zobaczyć na wakacyjnych wyprawach ze studentami organizowanych przez ks. Karola Wojtyłę, późniejszego JPII.

  • Leszek1

   8 września 2018 at 02:36

   @ deokrata
   „Zapewne” byles i widziales.
   Idz do magla durniu !

   • deokrata

    8 września 2018 at 15:58

    „Zacząłem jako kapłan, i to kapłan pracujący naukowo (ta okoliczność jest ważna), uprawiać turystykę dla wypoczynku. Wkrótce jednak zorientowałem się, że wypoczynek ten można wykorzystać, jeżeli nie bardziej po kapłańsku, to z pewnością bardziej po duszpastersku. (…) Msza św. codzienna na ołtarzu przenośnym w różnych fantastycznych zakątkach naszej ziemi; ołtarz na wiosłach, ołtarz na śniegu, ołtarz na plecakach – żywa natura (nie tylko wytwór ludzkiej sztuki) bierze udział w Ofierze Syna Bożego.” [Jan Paweł II, Autobiografia, Wydawnictwo Literackie 2002]

    • Tomek

     9 września 2018 at 20:39

     Coś o klapkach i krótkich spodenkach w tym fragmencie jest, bo chyba przegapiłem:)? Co innego niechlujne odprawianie mszy, a co innego odprawianie jej poza kościołem – to chyba nic złego nie jest?

  • Chiński Górol

   8 września 2018 at 06:40

   No i tu zaczęła się charyzmatyczna odnowa polskiego katolicyzmu pod wpływem Soborowego „Ducha Świętego”. Delikatnie mówiąc : zejście na manowce. A tak wprost do rzeczy to : Szatan usiadł na miejscu tabernakulum i zaczął tańczyć….a za nim „odrodzeni w Duchu Świętym”.

   • Sarmata

    12 września 2018 at 01:26

    W kościele na ul. Chłodnej w Warszawie nie ma nawet połowy wiernych, w stosunku do tego, co było 8 lat temu, jak zacząłem tam chodzić.

    To jest KATASTROFA!

 6. dgrgr

  25 września 2018 at 10:38

  which integrates the entire microalgae and cyanobacteria process chain. You will also visit the “ISRIC World soil museum”, the only museum with a collection of soil profiles that covers the entire globe. Discover this and much more during the second Global F

 7. dgrgr

  25 września 2018 at 10:42

  You are receiving this email because you’ve signed up at Reed Business Information. If you do not want to receive any offers by email, you can unsubscribe here. You will keep receiving any new

 8. dgrgr

  25 września 2018 at 10:45

  ll visit “Phenomea”, where shelf life of fresh food products is researched and the use of robots in the agri-food sector. In the “Foodhall” you will discover sustainable innovation in health food, fresh food chains and biobased products. “Unifarm” facilitates and supervises the c

 9. dvasv

  25 września 2018 at 10:47

  visit “Phenomea”, where shelf life of fresh food products is researched and the use of robots in the agri-food sector. In the “Foodhallharga obat kencing nanah” you will discover sustainable innovation in health foo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra