Z kraju

Niechlujnie wokół meczetu w Warszawie [WIDEO]

Warszawski meczet i jego otoczenie to wizytówka świata islamu w naszym kraju. Dla osób ukształtowanych przez normy zachodniej cywilizacji, wizytówka niezbyt zachęcająca do naśladowania w naszym kraju cywilizacji muzułmańskiej. W naszym zachodnim kręgu kulturowym docenia się czystość, porządek, zagospodarowanie terenu, estetykę. A wokół warszawskiego meczetu, o co powinni dbać muzułmanie w naszym mieście, jest niechlujnie (i to w pobliżu jednego z trzech największych dworców kolejowych). Parking to nierówne piaszczyste klepisko. W stojącym i nieodgrodzonym od meczetu śmietnisku walają się rozwalone meble i inne śmieci. Placyk przed meczetem to kolejne klepisku, tym razem równiejsze i zarośnięte perzem. Z budynku w który jest meczet wystają blaszane kominy, i odpadają szkiełka naklejone na ścianie. W samym budynku nie ma żadnych darmowych materiałów o islamie, ale za to znajduje się sklepik z islamską żywnością.

fot. Jan Bodakowski

Niechlujnie wokół meczetu w stolicy:

 

Choć można było by zlekceważyć to jak niechlujnie jest wokół warszawskiego meczetu, będącego wizytówką świata islamu w naszej stolicy, to niestety nie można tego zrobić. Najazd islamskich imigrantów na Europę jest faktem, pomimo, że lemingi zaślepione lewicowymi zabobonami tego nie chcą dostrzegać. Trzeba się więc przygotowywać do konfrontacji z nowym wyzwaniem. Bardzo ważne jest by wiedzieć z kim się ma do czynienia.

Główne nurty w islamie (w tym przede wszystkim sunnici, szyici) pojawiły się w pierwszych wiekach islamu, w tym samym czasie. Przyczyny podziału wśród muzułmanów były konflikty polityczne. Muzułmanów skłóciła kwestia sukcesji władzy po Mahomecie (a nie różnice doktrynalne jak u chrześcijan).

Nie ma więc jednego islamu. Nie dosyć, że jest on podzielony, to „w islamie nie istnieje kapłaństwo, ani organizacja wspólnoty na wzór Kościoła katolickiego, który na soborach naucza, co należy do ortodoksji”. Dwa główne nurty islamu szyityzm i sunnityzm powstały w 661 roku (po śmierci Mahometa w 632 roku). Początkowy spór polityczny przerodził się w spór teologiczny.

Najliczniejsi wśród muzułmanów są sunnici. Stanowią oni ponad 75% wyznawców tej religii. Są zwolennikami tylko jednego władcy kalifa dla wszystkich muzułmanów, bo jest tylko jedna „umma” (wspólnota islamska) i jeden szariat (prawo pochodzące od Boga). Polityczna wspólnota sunnitów rozpadła się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy w 1922 roku abdykował ostatni sułtan (dowódca armii) i w 1924 roku zniesiono kalifat. Od tego czasu sunnitom nie udało się odbudować wspólnoty politycznej, dodatkowo osłabionej tym, że sami sunnici podzieleni są na kilka odmiennych szkół różniących się od siebie.

Sunnici wierzą, że: nie da się zdefiniować Boga i jego przymiotów, Koran jest wierną kopią złotych tablic przechowywanych w niebie, i jest wiernym zapisem słów Boga. Według sunnitów przyjęcie prawa świeckiego to grzech bałwochwalstwa (szariat pochodzi od Boga więc przyjecie prawa świeckiego to czynienie prawodawców równymi Bogu), nie ma możliwości by ktoś pośredniczył w modlitwie. W swoich modlitwach wykorzystują misbahę składającą się z 33 paciorków, na której recytują 99 imion Boga.

Szyici stanowią 15% muzułmanów, i za „zwierzchników ummy uznają jedynie Alego (kuzyna i zięcia Mahometa) oraz jego następców dom Alego”. Członkowie rodu Alego uznawani są za pośredników, przez których nauki islamu docierają do wiernych. Dla szyitów Ali był osobą bezgrzeszną. Szyici stanowią 96% populacji w Iranie, 61% w Iraku, 30% w Libanie.

Szyityzm dzieli się na ismailizm (wiarę w wiarę 7 imamów, 7 okresów historycznych, i powrót 7 imama jako Mahdiego), najliczniejszy imamizm (wiarę w 12 imamów, dwunasty imam „Muhamed (ur 873) roku zniknął w tajemniczy sposób i powinien zjawić się kiedyś jako mahdi, by zapewnić sprawiedliwość na ziemi). Szyityzm był religie oficjalną Persji od 1502 roku, obecną w Iranie, Iraku, Libanie i Syrii. Religia szyitów podzielona jest na dwa nurty starające zachować jedność – nurt ezoteryczny i teologicznino prawny, oraz zajdyzm.

Prócz szyitów i sunnitów są w islamie liczne mniejsze nurty: charydżyci (łączący sunnityzm z szyityzmem), i wywodzący się z szyityzmu druzyzm.

Kolejnym nurtem islamu jest alewizm. W Turcji mieszka 12 mln w Turcji alawitów, mają oni domy zgromadzeń (a nie meczety), rytuały z muzyka i tańcami, wspólne modlitwy kobiet i mężczyzn. Uznają za święte księgi Koran, Torę, Psalmy i Ewangelie. „Wierzą w cykliczne inkarnacje boskości na ziem”, w to, że „każdej boskiej postaci (emanacji) towarzyszy prorok i pomocnik”. Boskim objawieniem miał być Ali, a prorokiem Mahomet. Alewici wierzą też w metempsychozę czyli wędrówkę dusz w kolejnych wcieleniach, uznają, że nie da się opisać Boga ludzkimi sformułowaniami.

Kolejnymi nurtami islamu są: alawizm (10% Syryjczyków, najbardziej liberalni, wywodzą się z szyityzmu), babizm, bahadyzm, jazydyzm.

Sufizm jest nurtem pośrednim między sunnityzmem a szyityzmem. Sufi wierzą, że jest 4000 imion Boga, 1000 zna tylko Bóg, kolejne 1000 on i aniołowie, 1000 Bóg, aniołowie i prorocy, 1000 ludzie wierzący (300 ma być w Torze, 300 w psalmach, 100 w pismach prorockich, 100 w Koranie –z których 99 jest powszechnie znanych, a jedno znają tylko sufi). Sufi wierzą, że poznanie Boga jest indywidualne i możliwe tylko na drodze własnych poszukiwań polegających na pobieraniu nauk u mistrza duchowego (przedstawiciela szkoły sufi). Bóg według sufi jest bezosobowy, pierwiastek boski przenika wszystko, więc Boga należy szukać we własnej jaźni. Dla sufi „ostateczne poznanie jest rodzajem utożsamienia się z absolutem”, celem jest osiągniecie jedni z Bogiem.

Wśród muzułmanów obecna jest wiara w dżiny, byty pośrednie między aniołami a ludźmi, stworzone z promieni (aniołowie mają być stworzeni ze światła, a ludzie z gliny). Mahomet przybył do ludzi i dżinów by umożliwić im zbawienie. Dżiny żyją w podobnej ludziom strukturze społecznej (monarchistycznej i feudalnej), wcielają się w czarne zwierzęta (węże, koty, psy, wilki) lub występują pod postaciami uwodzicielsko pięknych kobiet. Część z dżinów służy Iblisowi czyli Szatanowi, część Bogu. Podobnie jak ludzie zostaną osądzeni na sądzie ostatecznym.

Zdaniem muzułmanów kiedyś istniały też prawdziwa Tora i Ewangelia, jednak dziś pisma te są znane tylko w sfałszowanej formie, promowane przez fałszywe religie (judaizm i chrześcijaństwo) podczas gdy w naturze ludzkiej zapisane jest to, że islam ma być jedyną prawdziwą religią. Zdaniem muzułmanów Jezus nie był Bogiem, nie umarł na krzyżu (rzekomym mordercom Jezusa wydawało się tylko, że Jezus został ukrzyżowany) i kłamstwem jest chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Muzułmanie odrzucają prawdę o tym, że objawienie Boże osiągnęło pełnie w Jezusie, „i że Boże objawienie polega na odkupieniu”, to, że Jezus jedyną droga do zbawienia, prawdę o Trójcy Świętej, prawdę o tym, że Jezus swoją śmiercią na krzyżu wyzwolił nas z grzechu pierworodnego (muzułmanie nie uznają jego istnienia). Islam odrzuca idę, że Bóg uniżył się i został człowiekiem którego zabito. Według muzułmanów do zabawienia nie jest potrzebna specjalna łaska, tylko postępowanie zgodne z Koranem i wiara w Allaha.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Mcg

  7 września 2018 at 16:18

  „Trzeba się więc przygotowywać do konfrontacji z nowym wyzwaniem. Bardzo ważne jest by wiedzieć z kim się ma do czynienia” – no ta akurat chyba wiadomo, mamy do czynienia z roszczeniowymi najeźdźcami, których trzeba się jak najszybciej pozbyć, a Partii Interesu Syjonistycznego za ich sprowadanie doPolski pokazac w wyborach czerwoną kartkę

  • frate

   7 września 2018 at 19:04

   100/100!!! Wysadzić w powietrze tą wylęgarnie terroryzmu i będzie spokój z nimi!!! Niech wracają do siebie i tam krzewić demokrację a nie u Nas!!!

 2. rychu

  7 września 2018 at 16:30

  Czekaja jak niewierni im to zrobia

 3. ziemianka

  7 września 2018 at 17:40

  Ściągac kary za balagan, niech sypią do kasy miasta, a jak nie, to ich deportowac i rozebrać ten przybytek

 4. banita

  7 września 2018 at 18:58

  Przeznaczyć do rozbiórki. W Warszawie brakuje miejsca na mieszkania, a my utrzymujemy taki syf.

 5. Ateista

  7 września 2018 at 19:40

  Hanka i z łopatą sprzątać swój zardzewiały pałac.

 6. madras

  7 września 2018 at 22:27

  Tu potrzebna jest wieprzowina i surowiec na kaszankę.

 7. polacy, kurwy, pijacy

  7 września 2018 at 23:25

  Czym wy się kurwy różnicie od tych egipcjan co palą kościoły?
  To pytanie retoryczne.
  Różnicie się tym, że wy jedynie chcecie, ale nie możecie – typowi impotenci,

 8. Polak

  8 września 2018 at 03:04

  Polacy tym się różnią od was co palicie kościoły tym że my was chcemy wywalić z Polski a wy chcecie religie unicestwić.
  A jeżeli chodzi o „twoje kurwy” to tak wachlujesz tą nazwą bo macie te skłonności do waszych młodocianych chłopców i w wersji górskiej do kóz!

 9. Polak

  8 września 2018 at 03:08

  Ten meczet wygląda jak Sarkofag Czernobylski!
  Jest tak samo radioaktywny.
  I taką zarazę nam nasi politycy fundują! Kto ich wybrał?

 10. jan

  8 września 2018 at 09:10

  pomimo zapewnień wyborczych PIS emigrancki tygiel obcych nam ludzi rośnie w siłę w postępie geometrycznym w Polsce, i których nie chcemy, dokładnie tak, jak umawialiśmy się z PiS przy urnach wyborczych.
  PIS okłamał Polaków. PIS dokonał wyboru. Tak się nie postępuje z Narodem.
  Z zasady, na osoby nie dotrzymujące wielokrotnie danego publicznie słowa nie głosuję.

 11. All Assignment help reviews

  10 września 2018 at 10:34

  A superior all assignment Help reviews offered by this website with the advantage of online support with high proficiency level based on its latest research and information by professional reviews writers. Wide ranges of subjects are covered with separate writers for each subject.

 12. Janusz I

  10 września 2018 at 19:11

  Gdyby to była synagoga, Gliński zadbałby o nią.

 13. klioes vel pislamista

  12 września 2018 at 02:19

  Feminazianka

  Jakiż to chłopiec piękny i młody?
  Jakaż to była dziewica?
  Swojej miłości dała dowody…
  Nowoczesnością zachwyca!

  Seks w domu starych uprawiać może.
  (Katolskim gardząc badziewiem,
  Akcje jej starzy mają w „Agorze”.)
  A kim jest chłopiec? Ja nie wiem.

  Może ministrant chłopcem dziewczyny?
  Bo nie jest dość postępowy.
  W religię chciałby oblekać czyny.
  I ślub mu przyszedł do głowy!

  Tego już nadto było dziewczynie.
  Kondom wyjęła z koszyka:
  „Gdybyś używał to, s…synie!…
  Ciąża jest, z testu wynika.”

  „A, jak jest ciąża, to zabieg będzie.
  M ó j brzuch, więc sprawa jest moja!”
  I, przez skrobankę w Wielkim Weekendzie,
  „Zlepku” pozbyła się goja.

  *

  Ktokolwiek będziesz trzeźwo w Warszawie
  Z antifą beścić stolyyycę,
  Jabcoka obal, legnij na trawie,
  I zobacz dwa półksiężyce!

  To meczet oraz minaret nowy
  Tolerastyczność nam wzniosła.
  Feminazianka dla tej budowy
  Podpis złożyła dorosła.

  A jej ekschłopak doczekał kary.
  Nie tylko stracił dziewczynę,
  Ale znów popadł w katolskie czary
  I wierzy w „dwojga nas winę”.

  Szybko więc przestał być zwan „uroczym”.
  Faszystą jest, co się skłania
  Iść do spowiedzi. Podreptał. Po czym
  Ciemnogród pochłonął drania!

  Uczęszcza na msze z wieczornej pory.
  Ale zupełnie ja nie wiem,
  Gdzie jest dziewczyna teraz? („Agory”
  Akcje się stały badziewiem.)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra