Z zagranicy

USA są gotowe zaoferować swój plan walki z terrorystami w Idlib, ale…

Stany Zjednoczone są gotowe zaoferować swój plan walki z terrorystami w Idlib, ale bez współpracy z Rosją. 

fot. Pixabay.com

W sobotę generał Joseph Dunford przewodniczący Szefów Sztabu Sił Zbrojnych USA, że Stany są gotowe zaoferować swój plan walki z terrorystami w Idlib, ale nie są gotowi do współpracy w tej sprawie z Rosją.

„Wojsko USA wierzy, że istnieje skuteczniejszy sposób prowadzenia operacji antyterrorystycznych niż zwykła operacja wojskowa na dużą skalę w Idlib.”

Pentagon stwierdził, również, że według ich szacunków około 20-30 tysięcy terrorystów weszło do Idlib, aby „ukryć się wśród setek tysięcy ludzi”, którzy uciekli przed przemocą w innych częściach Syrii.

Terytorium północno-zachodniej prowincji Idlib w znikomym stopniu jest kontrolowane przez siły rządowe w Syrii.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Dick

  9 września 2018 at 19:05

  :D:D
  To tak jak przed wkroczeniem wojsk rosyjskich do Syrii.
  Amerykanie bombardowali i bombardowali terrorystów z ISIS. A ISIS w tym czasie rozrosło się z opłacanej bandy bandytów w państwo zbrodni na połowie Syrii i Iraku…

 2. marju73

  9 września 2018 at 20:26

  Usraelowi można a nawet trzeba wierzyć.A kto nie wierzy ten ruski agent.

 3. hania

  9 września 2018 at 20:42

  „Wojsko USA wierzy, że istnieje skuteczniejszy sposób prowadzenia operacji antyterrorystycznych niż zwykła operacja wojskowa na dużą skalę w Idlib.”

  Ja nie tylko wierzę w skuteczniejszy plan, ja wiem co nalezy zrobić!
  USA wraz z umiłowanym Izraelem powinni zaprzestać wspierania sprzętem i forsą syryjskich terrorystów!… i nastanie pokój…

 4. Chiński Górol

  10 września 2018 at 14:22

  Nie rubcie z ludzi durniów i nie ogłupiajcie prostych. Jak Ameryka może i będzie walczyć z tymi których zbroi od 30 lat ??? To tak jakby Ameryka obiecywał zwalczać Izrael !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra