Kultura i historia

Emisja filmu „Wołyń” w Czechach. Interweniował ambasador Ukrainy

W sobotę w czeskiej telewizji wyemitowany został film „Wołyń.” Ambasador Ukrainy za wszelką cenę próbował go zablokować. 

fot. screen YouTube

Portal Aktualne.cz poinformował, że emisja filmu „Wołyń” w Czechach została zaplanowana na 8 września. W tej sprawie interweniował ambasador Ukrainy – Jewhen Perebyjnis. Według niego film jest pełen uprzedzeń i zniekształcania historii.

„Niektóre zwodnicze i nieprawdziwe ujęcia tego filmu przez wielu Ukraińców są postrzegane jako obraźliwe. Nie mając zamiaru ingerować w politykę redakcyjną czeskiej telewizji, napisałem list do kierownictwa kanału, w którym streściłem wszystkie komentarze, jakie mają wobec tego filmu Ukraińcy zamieszkali w Czechach.” – powiedział ambasador.

Czechy jednak nie ugięły się pod presją Perebyjnisa.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Lila

  10 września 2018 at 01:29

  Czechy,Węgry …Bardzo dobrze,że został wyemitowany.Scena w której brat bratowi każe zamordować żonę i dziecko to tak jak mój pradziadek kazał mojemu dziadkowi zamordować moją babcię i tata.Dziadek się nie zgodził jego zabili a babcię Ukraińcy zadenuncjowali Rosjanom,a Ci zesłali ją na Sybir.Mojego tatę z wozu ściągnęła Ukrainka i nie bała się go schować.Był Polakiem.Miał 3 latka.Bacia przeżyła Sybir.Po 12 latach wróciła do Polski.Mój tato przyjechał do Polski w wieku 18 lat./Miejsce zdarzenia Małopolska Wschodnia/.Do tej pory nie znamy gdzie są szczątki mojego dziadka.Do tej pory nie udało się nam ustalic pochodzenia mojego dziadka.Nazwisko polskie miał.Babcia była Polką.Mojego stryja wepchali do pieca skąd się wygarnia popiół i tam dżgali.Tak skonał w męczarniach.Mam sąsiada w wieku 78 lat,jest przygłuchy to pozostałości po upadku.Jego matka trzymając go na rękach uciekała przed ukraińcem ,wpadła w krzaki i potknęła się o kamień.Ukrainiec zrezygnował,nie mógł ich znaleźć,bo sąsiad jako malutkie dziecko zemdlał.Jego rodzina cała wymordowana.On już nie ma nadziei tak jak mój tato na godny pochówek.My musimy pamiętać i nie pozwolić na obłudę ukrainców

 2. jok

  10 września 2018 at 04:53

  Choć trudno w tym państwie dostrzec jakiś kawałek podmiotowości, no poza właśnie „nacjonalistyczno-szowinistyczną” narracją banderowską, to jednak zauważam, że „występują o swoje” lub o to co im się wydaje, że ich.

  Trudno mi sobie wyobrazić nadwiślańskiego ambasadora, który by występował przeciw filmowi, zrobionemu w kraju „sojuszniczym”.

  No już nie mówię o sprowadzaniu niemieckich seriali zawierających antypolskie propagandowo akcenty czy produkowaniu antypolskich filmów z udziałem pieniędzy.. polskiego podatnika.

  • Marian

   10 września 2018 at 05:26

   Św. Augustyn w traktacie „O państwie Bożym” nauczał, że państwo bez moralności i przestrzegania prawa niczym się nie różni od zorganizowanej bandy. – Ale kto tam na Ukrainie czytał św. Augustyna?

 3. Soroka

  10 września 2018 at 09:14

  Ciekawe czy ten ambasador powiedział które konkretnie sceny obrażają Ukraińców?

 4. Slawomir Tomasz Roch

  10 września 2018 at 10:18

  Serwus Narodowcy i sympatycy. Film Wolyn ukazujacy najwazniejsze elementy Rzezi Wolynskiej jest de facto mocno neutralny, a to dlatego by nie nakrecic najmocniejszego horroru, a raczej by przrdstawic prawdziwa historie Wolynia i Kresow jak najszerszej rzeszy widzow. I to sie udalo! Ukraincy maja to jednak do siebie, ze zdecydowali z ludobojcow zrobic bohaterow. Dlatego beda protestowac i to zawsze.

 5. Sandra

  10 września 2018 at 13:25

  Brawo Czesi. Tak się traktuje sieroty po Banderze!

 6. Dick

  12 września 2018 at 12:36

  Pamiętacie, jak prezydent Czech Milosz Zeman bronił prawdy historycznej o rzezi Polaków?

  https://www.pch24.pl/stanowczy-komentarz-prezydenta-czech-milosza-zemana-o-ukrainskich-banderowcach,41337,i.html

  A polskojęzyczne pisiory fundują nam 2mln mniejszosć ukraińską…

 7. Dick

  12 września 2018 at 12:38

  Ciekawy artykuł z 2015.
  Dziś mamy 2018 i generalnie ukraińców już w całej Polsce…

  http://geopolityka.org/komentarze/waclaw-balcerowicz-czy-polacy-chca-nowej-rzezi-wolynskiej

 8. Baryc

  14 września 2018 at 23:09

  Wymowny dowód rosnącej przyjaźni Czesko-Polskiej i współrozumienia
  zagrożeń podstaw czlowieczeństwa.

 9. Download towelroot app

  15 września 2018 at 15:02

  Thanks for sharing this valuable information this really help me a lot. Great Post

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra