Z kraju

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje profanację wartości katolickich w filmie „Kler”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski tak oto skomentował elementy profanujące wartości katolickie w filmie „Kler”:

„Oglądając dwukrotnie film „Kler” miałem od początku wrażenie, że scenariusz pisał ktoś kto zna Kościół katolicki nie z autopsji, ale jedynie z podglądania przez dziurkę od klucza lub z lektury „Gazety Wyborczej” Michnika i opracowań sponsorowanych przez Sorosa. Informacja podana przez TV Republika tylko to potwierdza.
Dodam, że elementów profanujących wartości katolickie jest w filmie więcej niż tylko parodia Ostatniej Wieczerzy.

Dotyczy to takich sakramentów jak spowiedź święta czy namaszczenie chorych, których księża udzielają albo po pijaku, albo „na odwal się”.

Zwieńczeniem tego jest scena finałowa, gdy główny bohater, grany przez Arkadiusza Jakubika, oblewa głowę i sutannę benzyną z plastikowanej butelki, a następnie podpala się w czasie poświęcenia sanktuarium przez arcybiskupa Mordowicza, granego przez Janusza Gajosa. Dzieje się to na tle zgromadzonego episkopatu (liczni statyści poprzebierani w ornaty i biskupie infuły) i księży koncelebrujących w białych albach. Co więcej, zgromadzeni ludzie nie ratują desperata, ale szybko się ustawiają, tworząc wokół niego znak Opatrzności Bożej, z płonącym Jakubiakiem pośrodku jako okiem.

Ciekawe, jak przereagowaliby Żydzi i ambasada Izraela, gdyby w ten sposób przedstawiono Gwiazdę Dawida? A jak zareagowaliby muzułmanie na profanację ich symboli?

Podtrzymuję więc stwierdzenie, że, choć cenię Wojciecha Smarzowskiego za podjęcie bardzo trudnego i ważnego tematu pedofilii i jej ukrywania, to jednak temat ten spalił. I to w pełnym tego słowa znaczeniu”.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski  już wcześniej  bardzo krytycznie odnosił się do najnowszego filmu Smarzowskiego. –„Kler” dotyka bardzo ważnej sprawy, ale  reżyser zrobił paszkwil –  być może „spalił” temat. Lobby homoseksualne w polskim Kościele istnieje. Może nie jest liczne, ale bardzo wpływowe – mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM.

Źródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. oy voy!

  10 września 2018 at 13:41

  filmu nie oglądałem jeszcze, ale wiem, że kioedy mój Dziadek, gdy umierał śmiercią naturalną, to jego żona zadzwoniła do lokalnego kapłana katolickiego, aby ten udzielił mu ostatniego namaszczenia – na co ten odpowiedział jej, że „nie ma czasu”. Z klechami w moim powiecie ogólnie nie chcę mieć kontaktu.

  • banita

   10 września 2018 at 15:41

   Myślę że gadasz głupoty, a po drugie dlaczego zaznaczasz „śmiercią naturalną”, tak jakby w twojej rodzinie różnie bywało. Po drugie, Jak w twojej rodzinie było z praktyką wiary?? Czy tylko w godzinie smierci o kościele sobie przypominaliście na wszelki wypadek?? Czy też byliście obecni.

   • oy voy!

    10 września 2018 at 16:43

    mój dziadek nie zmarł śmiercią nagłą – czyli naturalną, nie od wypadku np. drogowego – było widać objawy, że odchodzi, do kościoła nie chodził bardzo długo – ponad 10 lat, bo miał miażdżycę mózgu i był przykuty do łóżka, ale był człowiekiem bardzo wierzącym. Co do bycia w kościele to chyba – niezależnie od okoliczności – pasterz powinien iść za swoją owieczką, nawet gdyby ta mu gdzieś zbłądziła. Takie wasze wywody charakterystyczne są dla żydów.

    • wolna-polska.pl

     10 września 2018 at 17:18

     Petycja w sprawie ujawnienia żydowskiego pochodzenia ludzi sprawujących funkcje publiczne.

    • banita

     10 września 2018 at 19:29

     I chodzi. Moi rodzice eż mieli namaszczenie ostatnie i wiem z jakim namaszczeniem ksiądz do tej posługi podchodził. Widziałam też wiele razy podążającego kapłana na ulicy z tą posługą. Wyzywasz od żydów gdyż brak ci argumentów. Z drugiej zaś strony. Nie zapominaj że Jezus był Żydem, tak więc w pewnym sensie masz odrobinę racji.

     • Marian

      10 września 2018 at 21:26

      „Jezus był żydem”, he,he – daj sobie spokój z tymi wypocinami. NIGDZIE w Ewangelii ani razu Jezus nie powiedział o sobie, że jest żydem. Powiedział natomiast: „Gdyby moje Królestwo było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany żydom”. – Panimajesz?

     • Tomek

      12 września 2018 at 10:01

      Do @Marian

      He,he uczony w Piśmie Marian się odezwał, co to głosi, że Filistyni zamiast Judeę najeżdżać to do Wielkiej Lechii pływali:) Aż się boję spytać, czy aby nie uważa na dodatek, że Jezus był Wielkim Lechitą:)

      He, he…

      P.S. Żeby ta nasza wymiana zdań nie miała jednak tylko charakteru „heheszków” i miała dla ciebie, Marianie, mimo wszystko jakiś walor edukacyjny, to na przykład odsyłam cię do J 4,9, Rz 9,5, Mt 1,1-17, Mt 2,1-2, Łk 3,23-31, Mt 27,11, Mt 27,15-26 – tak na początek, bo można tego mnóstwo podawać. Możesz poza tym, w ramach pracy domowej, zastanowić się też nad tym, czemu Jezus w Biblii przedstawiony jest jako praktykujący Żyd – obchodził Paschę, był obrzezany, modlił się w żydowskiej świątyni, powoływał się na „Torę” i inne żydowskie księgi, nosił cicit, przestrzegał wielu praw żydowskich itp. Że już nie wspomnę o Starym Testamencie i proroctwach pojawiania się Mesjasza właśnie z narodu wybranego i całym właśnie sensie Nowego Testamentu, przejawiającego się w tym, że Jezus był Żydem i rozszerzył przymierze zawarte wcześniej tylko z Żydami na wszystkich ludzi. Na koniec (to już na szóstkę:) możesz poczytać sobie, jak Katechizm Kościoła potwierdza, że Jezus był Żydem, jak potwierdzają to różni święci, papieże, sami wyznawcy judaizmu odrzucający nauki Jezusa zresztą też.

      Ech, Marian… He, he…

  • hania

   10 września 2018 at 22:54

   I tak nasz dzielny Janek Kos zakończył swoją karierę jako Mordowicz:)
   Pan Gajos pewno nie czytał Tolkiena
   On to wymyślił krainę Mordor inaczej nazywanym ” czarną krainą”
   Pan Gajos wie gdzie bywa czarno i mało przyjemnie?!?

   Jakie podłe zakończenie własnej kariery….

   • Tomek

    12 września 2018 at 13:36

    „Dzielny Janek Kos”, hehehehe, Hania to ma bohaterów, zawsze mnie to bawi:).

    Swoją drogą, to nazwisko „Mordowicz” ma tyle wspólnego z „Mordorem”, co Hania z kosmonautką Tierieszkową, poza zamiłowaniem może do radzieckiej kinematografii:). Jak już, to owo nazwisko można obśmiać, że od „mordy” pochodzi. Od Mordoru, to by, Haniu, było „Mordorowicz”.

    P.S. A, jak my tu już o Tolkienie gaworzymy, to ciekawe, czy Hania wie, że niektórzy twierdzą, iż Tolkien pisząc „Władcę Pierścieni” w czasach zimnej wojny Mordor umieścił właśnie na wschodzie, gdyż miał na myśli ZSRR? A gdzie to elfy pod koniec powieści, w poszukiwaniu wolności, wyruszały – ano, za wielkie morze, na Zachód.:) A to ci heca:)!

 2. Maks

  10 września 2018 at 13:59

  oy puknij się w głowę,albo idź do lekarza.

 3. Barbara

  10 września 2018 at 14:14

  Oglądałam zwiastun i wystarczy! Filmu nie obejrzę nawet wówczas, gdybym otrzymała bezpłatną wejściówkę.
  Polacy powinni wiedzieć, że są narodem wybranym i umiłowanym przez Jezusa Chrystusa. Powinni również wiedzieć, że Chrystus błogosławi każdemu człowiekowi, który miłuje prawdę i prawdy poszukuje, w DOWOLNEJ DZIEDZINIE. Swoje słowa kieruje szczególnie do ludzi, którzy Go nie znają, nie kochają i stoją poza Kościołem Katolickim. Wszyscy ateiści mile widziani! Znajdziecie wiele SENSACYJNYCH INFORMACJI! A wkrótce następne! Znacie je? Jeżeli nie, to czytajcie, najlepiej w porządku chronologicznym, od najstarszych – 2016 r. do najnowszych. Pytajcie, komentujcie, przesyłajcie dalej, rozpowszechniajcie. POLACY MUSZĄ TO WIEDZIEĆ!
  Owocnej lektury Polacy Rodacy!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/?m=0

  • Lila

   11 września 2018 at 15:08

   Chyba ty masz troszke w mozgu poprzewracane.Lecz sie dziecko .Zydzi narod wybrany Polacy narod wybrany ruskie narod wybrany kogo jeszcze twoj polmozg okrzyknie narodem wybranym????

  • Tomek

   12 września 2018 at 13:48

   Zdecydowanie się zgadzam, rozpowszechniajcie, przesyłajcie dalej – niech się wszyscy Polacy do rozpuku pośmieją, bo takich bzdur to jeszcze chyba nie widziałem (a ten portal naprawdę wiele wytrzyma:)! A tobie, Barbaro, niech będzie wstyd, że takie głupoty, czy wręcz plugastwa względem wiary (w sumie, tak to można nazwać) rozpowszechniasz.

   Rzekome rozmowy autora strony z Panem Jezusem na temat Smoleńska…. No weźmy fragmencik:

   Cyprian Polak: Panie Jezu mówiłeś, że Tusk nie miał wiedzy iż będzie zamach smoleński a miał ją Komorowski czy jednak Tusk maczał palce w śmierci Petelickiego?

   Jezus: Tak dziecko. Jak na to zwróciłeś uwagę. Człowiek z rządu, a do tego premier dużo może zwłaszcza gdy ma pod kontrolą służby specjalne. Oczywiście, one mogą nie szanować tej czy innej osoby, mogą także markować działania czy ukrywać je przed jego okiem. Lecz zawsze znajdą się w nich ludzie, którzy posłuchają rozkazu czy sugestii choćby i nie musi go wydawać czy sugerować osoba zainteresowana. Ktoś taki jak premier, w dodatku cwaniak jak Tusk wyniesiony przez służby do władzy już na początku lat 90 – tych tak „zasłużony” dla „przemian” w Polsce, złych przemian, zwłaszcza będąc premierem ma możliwość dojścia do odpowiednich ludzi (…)

   Cyprian Polak: Znaczy to, że Tusk zrobił to przy współpracy z Rosjanami?

   Jezus: Nie było takiego bezpośredniego działania. On wiedział, że za rządami i „przemianami” w Polsce stoją rosyjskie wywiady, zwłaszcza GRU. Nie rozmawiali by też bezpośrednio z nim w taki sposób. Poza tym to nie jest ich człowiek. Nie jest zwerbowany przez nich więc nie mogą mu do końca ufać. Wiedzą czyje interesy reprezentuje. Ale tutaj, jak mówicie, grali do jednej bramki. I Tusk chciał się zemścić i Rosjanie chcieli się zemścić. Wiedział, że ma ich poparcie.

   Grubo, Baśka, grubo…

 4. Chiński Górol

  10 września 2018 at 14:16

  Żydzi i Mahometanie reagują natychmiast, stanowczo i czynem odwetowym. Kościół Katolicki tak nie reaguje i dlatego nikt poza katolikami go nie szanuje. Duchowieństwo papla o „miłości”(łącznie z uznaniem LGBTQ)i przebaczeniu…..i dlatego plują im w oczy ! Duchowni – łącznie z posoborowymi papieżami – zapomnieli i granicy gdzie zaczyna się szacunek do Boga a gdzie pobłażliwość i akceptacja bluźnierstw.

 5. Monika

  10 września 2018 at 14:22

  Ksiądz Tadeusz jest wspaniałym pasterzem,któremu na sercu leży autentyczna ,żywa wiara.
  Ma odwagę stawać po właściwej stronie i zabierać głos w obronie wiary i kościoła.
  Nie oglądałam i nie zamierzam oglądać jakiegoś knota.Kolejny pseudo artysta Smarzowski ma czelność atakować naszą świętą wiarę.Bardzo się dziwię,że niby prawicowy rząd wydaje nasze pieniądze na paszkwile,różnego rodzaju knoty.Gliński powinien być natychmiast zdymisjonowany.To nie pierwszy jego sponsoring.

 6. Zdzisław

  10 września 2018 at 14:34

  Barbara,ch.górol,Monika mają rację.Hierarchowie to w większości tchórze,lub bez inwencji.Nie przeszkadzają im bluźnierstwa.W większości mają korzenie żydowskie.Katolicy w naszym kraju śpią i nie reagują.Gdyby żyło pokolenie AK, BCH,NSZ ,Żołnierzy Wyklętych
  reżyser by się nie ośmielił.

 7. Miszcz Yoda

  10 września 2018 at 14:55

  Kubeł zimnej wody na rozpalone łby cmokaczy wielbiących Smarzowskiego za Wołyń. Prawda jest taka, że każdy jego film jest antypolski. Nawet w Wołyniu Polacy pokazani są jako przebiegłe, cwane, brudne, zacofane gnojki, handulące własnymi kobietami.

 8. Barbara

  10 września 2018 at 15:04

  Pozwólcie Państwo, że tytułem komentarza zwrócę Państwu uwagę na jeszcze jedną sprawę, która mnie bulwersuje, a zdaje się nie była poruszana na tym Portalu. Proszę się zanteresować. Czytajcie:

  https://gloria.tv/article/HDxALDYSM7Hx4ZJPqLYuNzFbv

  Z Panem Bogiem Polacy Rodacy!

 9. Piotrx

  10 września 2018 at 18:56

  „Podtrzymuję więc stwierdzenie, że, choć cenię Wojciecha Smarzowskiego za podjęcie bardzo trudnego i ważnego tematu pedofilii i jej ukrywania”

  A ja podtrzymuje swoje zdanie, że Smarzowskiego nigdy nie ceniłem i cenię bo nie ma za co. Szokowanie antypolonizmem, prymitywizmem czy antykatolicyzmem się niektórym opłaca.

  To nie jest „podjęcie trudnego tematu” tylko antykatolicki paszkwil.

  np tutaj:

  http://info-poster.eu/roza-antypolska-kontrowersyjna-recenzja-piotra-chmielarza/

  …Dlaczego uważam film „Róża” za antypolski? Przede wszystkim, dlatego, że przedstawiono tam Polaków, jako stado zapijaczonych chamów, gwałcicieli, złodziei i bandytów, cwaniaczków, którzy prześladują bogu ducha winnych Mazurów. …

  • Marian

   10 września 2018 at 21:31

   Smarzowski? = Szambo wybiło.
   Ale dla takich księży jak ks. Tadeusz Zaleski to dobry film. Niech sobie obejrzy jeszcze ze trzy razy. – Może zrozumie, że ma w tym swój udział.

 10. Piotrx

  10 września 2018 at 18:58

  Kto oprotestował prawdę o antypolskim przesłaniu „Idy”? Warto wiedzieć!
  https://ratujlasy.niepoprawni.pl/comment/1508324

  W.Smarzowski także

 11. Piotrx

  10 września 2018 at 19:04

  https://twitter.com/1972tomek/status/1027486429562249218

  Tomasz Sommer

  „..Do reżysera Smarzowskiego. Mam pomysł na scenariusz filmu „Parchy”. I tak Jakubik porywa dzieci na macę. Gajos rżnie gojów na proc. A Więckiewicz, wiadomo, naprawia paznokcie w ramach UB. Oczywiście film nie jest antyżydowski tylko zwraca uwagę na istotne problemy. Wchodzi Pan?..”

 12. rychu

  10 września 2018 at 20:27

  Po filmie Dom Zly nigdy nie pozwoliłem sobie obejrzec zadnego (arcydzieła) Smarzowskiego

 13. jan

  10 września 2018 at 22:23

  Jak mówią, żmija zmienia skórę ale nie naturę, ta sama bolszewicka żydokomuna jest ciągle w natarciu w niszczeniu tkanki chrześcijańskiej i narodowej Polski.

 14. jan

  10 września 2018 at 23:00

  Polska inteligencja została wytrzebiona przez Sowietów, Niemców, Ukraińców, Litwinów, pozostała jedynie lewacka żydowska namiastka ćwierć inteligencji (czerwona zaraza) zagnieżdżona na różnej maści WUM-lach, Uniwersytetach, Półtechnikach, Szkołach i efekty tego widzimy dzisiaj w wychowanych pokoleniach polskich lewaków na ulicach naszych miast, w urzędach, w samorządach, Sądach, w TV, i rożnej maści gadzinówka, i niestety w Kościele Katolickim. Co widać.

  • Marian

   11 września 2018 at 16:02

   Nie ma co się rozczulać, Węgrzy ponieśli większe straty, a mimo to potrafili się podnieść. Nie ma co kwękać, tylko odbudowywać elity. Dlaczego Twoje dzieci nie mogą zasłużyć na pomnik pracą dla Ojczyzny? – Mogą, a nawet powinny. Nie ma co się oglądać na innych. Może to Ty powinieneś tworzyć elitę Polski?

 15. marek

  11 września 2018 at 08:40

  Katolicy mają obowiązek zbojkotować ten film,nie oglądać go oraz publicznie protestować przeciwko jego rozpowszechnianiu.Hierarchowie winni nie bać się go krytykować i wzywać wiernych,by go nie oglądali.Nie możemy biernie przygladać się szatańskiej ohydzie, profanacji,bluźnierstwom,klamstwom.Smarzowski tworzy diabelską fikcję.Niech pamięta,że Pan Bóg go kiedyś będzie za to sądził.Jeśli taki „odważny”,niech w podobnej konwencji zrobi film o żydowskich rabinach lub muzułmańskich imamach.

  • diana

   12 września 2018 at 00:57

   sobie nie oglądaj,bojkotuj,baaaaaa nawet publicznie protestuj,,,a publiczna krytyka episkopatu raczej będzie bezpłatną reklamą filmu—–pora się obudzic,pseudo hierarchy zwane szumnie episkopatem w dzisiejszych czasach se mogą”co najwyżej pokiwac palcem w bucie”

 16. Alek

  11 września 2018 at 14:09

  „Podtrzymuję więc stwierdzenie, że, choć cenię Wojciecha Smarzowskiego za podjęcie bardzo trudnego i ważnego tematu pedofilii i jej ukrywania”
  Jaki problem pedofilii? Wśród kleru pedofilia to problem marginalny w porównaniu np. z nauczycielami, jak pisze się w USA.
  Problemem jest sodomia, którą nagłośnił ex-nuncjusz w USA, a którą nie wiedzieć czemu ukrywają antykatolickie media od momentu, gdy w liście ex-nuncjusza padły konkretne nazwiska. Bo tak ogólnie to się fajnie opowiada, ale jak się wskaże palcem to gorzej. Bo sodomia to taki fajny generator pedofilii. Taka never ending story do medialnych seriali. A tu znalazł się wreszcie jeden odważny arcybiskup, który publicznie pokazał, kto jest winien i jak z tym skończyć. Więc zaraz lament na homofobię, bo się może nagonka na Kościół skończyć. Tak, księże Tadeuszu.

 17. diana

  12 września 2018 at 00:35

  nie ma to jak darmowa reklama filmu ze strony prawicowych mediów i kościoła—się będzie działo!!!!!!!!!,,,mam nadzieję,że dopcham się na seans

  • Marian

   12 września 2018 at 05:50

   Nie byłem na „Wołyniu”, nie pójdę i na „Kler” – nie lubię prymitywnych rozrywek – ale dawno wiedziałem, że przyjdzie jakiś bat na to towarzystwo wzajemnej adoracji, cokolwiek to znaczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra