Z kraju

(P)oseł zawodowy, czyli kłopoty finansowe Ryśka nowoczesnego ekonomisty

Zaniepokojona „Gazeta Wyborcza” postanowiła się zatroszczyć, o jak mawiał Leszek Balcerowicz – „najzdolniejszego z moich uczniów”, czyli byłego lidera partii Nowoczesna Ryszarda „Ekonomisty” Petru. Ponieważ w znaczący sposób na skutek niepomyślnych, acz przez niego wypracowanych zbiegów okoliczności i rozmaitych perturbacji życiowych spadły biedaczynie dochody. Dlatego został posłem zawodowym i zaczął pobierać pensję z Sejmu, czyli z kieszeni nas wszystkich. Można mu pogratulować – droga z napompowanego przez sondaże zbawcy narodu, polskiego Kennedy’ego do dna żenady była naprawdę błyskawiczna.

Cóż ostatni czas nie był dla Ryszarda o Lwim Sercu (i bardzo małym rozumku) łaskawy. Można powiedzieć, że wręcz odwrotnie. Jak można w ciągu roku stracić najpierw partyjne dofinansowanie, potem swoje małżeństwo z solidnym kawałkiem majątku, przywództwo w partii, a na koniec przestać w Nowoczesnej (wraz z wybranką serca swego i drugą Joanką) być nawet szeregowym członkiem. Cóż miłość kosztuje. Ponieważ jak można nazwać człowieka, który najpierw ze względów finansowych przepisuje część majątku na żonę, a potem się z nią rozwodzi, bo w Kne(Sejmie) znalazł sobie inną? Na dodatek również mężatkę? Która to „dziewica polityczna” także się rozwiodła, rozbijając rodzinę mężowi i dzieciom. Jednak zła karma wraca. I bynajmniej nie chodzi tu o to, jak sądzi pan R., że coś z jakimś żarciem jest ten teges niedobrego, tylko tak w wymiarze duchowym. Dlatego inne, wzgardzone, a równie inteligentne, jak Schmidt, członkinie go w partii najpierw zdegradowały, a potem sam się ze swojej bandy wywalił. A powinien przeczytać Hansa Helmuta Kirsta „08/15”, czyli w tłumaczeniu na polski „znowu to samo”, gdzie wyraźnie zaznaczono, że kelnerka w lokalu dla żołnierzy, albo się seksualnie użycza wszystkim, albo nikomu. I nie może preferować jednego, czy dwóch partnerów, bo to budzi niechęć i niesnaski. I może się skończyć sztachetobraniem, tańcem z nożami, siekierezadą, a może nawet strzelaniną. Tak samo, a nawet więcej jest w przypadku liderów babskich partii politycznych. Jeśli lider ma być samcem Alfa to albo żadna, albo wszystkie… Ryszard Dominator tego nie zrozumiał i stracił stanowisko jako samiec numer 1 w partii N. Za to samcem z takim oznaczeniem jest teraz w tej śmiesznej partyjce niejaki Pietrek Misiło. I to są dopiero jaja do kwadratu. A być może nawet do sześcianu.

Potem był już tylko zjazd – taki jak w zimowym slalomie gigancie, tylko bez nart. Teraz Ryszard Petru, lider gigantycznego trzyosobowego koła poselskiego Liberalno-Społeczni (Lwie Serce i dwie Aśki) został posłem zawodowym. Nawet Misiło, pomimo zapewnień o wsparciu, nie okazał się tak kompletnie niedysponowany psychicznie, żeby do owego kółka wstąpić. Skoro słynący z wyjątkowej głupoty poseł M. nie dał się wkręcić w projekt koła poselskiego Liberalno-Społeczni to raczej temu kółku nie ma co wróżyć przyszłości. Natomiast członków z zewnątrz nie dało się wwieźć w bagażniku. I teraz będzie z naszych podatków pobierać pensję przysługującą parlamentarzystom, czyli brutto około dziesięciu tysięcy, plus jakąś dwójeczkę z diet. A w zasadzie już pobiera, bo pierwsza pensja została przelana na konto naszego geniusza polityki, ekonomii i wzorca małżeńskiej wierności już w lipcu. Tylko czekać, jak go Szmidka kopnie w… tylną część ciała, bo jej na waciki nie starcza. Nie mówiąc o jakimś wywczasie na Maderze, Lanzarotcie, czy innym Rimini. Niestety mógłby ją wkrótce po odejściu z parlamentu zmusić do pójścia na żebry lub co gorsza, zostać jej menadżerem, a w Poznaniu latarnie ciemne i bruki nierówne…

Dlatego jestem niewypowiedzianie dumny z faktu, że z moich ciężko wyszarpanych podatków mogę wspierać tego tytana intelektu, geniusza ekonomii, władcę pieniądza, mistrza strategii i taktyki, który niczym węgorz prześlizguje się przez meandry i wiry światowej polityki w trzeciorzędnym kraju średniej wielkości. Boję się tylko, że mu teraz nie starczy do pierwszego. W ostateczności może zamieszkać nie tylko ze swoją Aśką, ale wziąć jeszcze do spółki Scheuring-Wielgus i Gowina, żeby się wzajemnie dzielić opłatami za jakieś małe mieszkanko, podnajęte gdzieś na Gocławiu. Niech (p)osłowie już nie głodują!

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  13 września 2018 at 09:21

  Soczysty tekst. Takie lubię.

  • GG.

   13 września 2018 at 12:49

   .
   PROBLEMY STANÓW ZJEDNOCZONYCH SĄ NIECO INNE
   .
   USA: Napastnik zastrzelił 5 osób, po czym popełnił samobójstwo
   https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,32253,usa-napastnik-zastrzelil-5-osob-po-czym-popelnil-samobojstwo.html (13.09.2018).
   .
   „Strzelanina rozpoczęła się w siedzibie firmy transportowej. Pierwszą ofiarą napastnika była jego żona. Następnie sprawca, również w siedzibie firmy, zastrzelił innego mężczyznę.
   .
   Później napastnik gonił kolejnego mężczyznę z przedsiębiorstwa, po czym śmiertelnie go postrzelił przed pobliskim sklepem sportowym.
   .
   Dwie kolejne osoby sprawca zabił nieco później, w budynku mieszkalnym. Następnie zabrał samochód kobiecie z dzieckiem, a gdy w jego pobliżu pojawiła się policja, popełnił samobójstwo.”
   .
   .
   BOŻE, CHROŃ POLAKÓW-SŁOWIAN PRZED MASOWYM DOSTĘPEM DO BRONI PALNEJ !
   .
   .

   • GG.

    13 września 2018 at 14:02

    .
    „Liga Muzułmańska w RP udostępnił(a) post użytkownika Karol Wilczyński [1]:
    .
    „Kraków, Rynek Główny. 11 września Anno Domini 2018. Do uczniów II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego przemawia Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty:
    .
    „Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład”.
    „Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga”.
    „Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu”.
    .
    A potem się dziwimy, że dzieci muzułmanów żyjących w Polsce mają w szkole przesrane. Bo uczniowie biorą przykład i „bronią Europę przed islamem”. (…)””
    .
    Źródło: https://web.facebook.com/Islam.Poland/posts/2081887255176908?__xts__%5B0%5D=68.ARA3gIcY2__g07VouGZ2nyDyqPWlhbbyoh7_4X-FvI_GOcBpKlCfCl0S9Okl08Iu7WWn7hEOOmQ_gkTrHXsE8kzul8zs659zzUFR_whDwgC86eaSNpEZLxEQRGcqJfHCFSK_naDDt4JFgrKwG1TZ4RzlM8iCtH6NfcBmKrA9Eiui2W5DkGuvjA (11.09.2018).
    .
    .
    [1] – Nauczyciel angielskiego, absolwent i doktorant UJ oraz słuchacz filozofii na Uniwersytecie w Rochester (mała mieścina 200 tys. w stanie Nowy Jork), publicysta jezuickiego deon.pl i portalu islamistablog.pl .
    .
    .

    • GG.

     13 września 2018 at 14:25

     .
     „OBRONA CAŁEJ EUROPY” („PRZED ISLAMEM”?) W GŁOGOWIE:
     .
     Głogów: nauczyciel na lekcji spoliczkował ucznia
     https://wroclaw.onet.pl/glogow-nauczyciel-na-lekcji-spoliczkowal-ucznia/0x41br6 (13.09.2018).
     .
     „Proszę państwa, bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię? – pada z ust nauczyciela na nagraniu, które pojawiło się w sieci. Po chwili nauczyciel podchodzi do jednego z uczniów i uderza go w twarz. NIE WIADOMO, CO WYDARZYŁO SIĘ WCZEŚNIEJ, bo całe nagranie zarejestrowane przez jednego z uczniów trwa 15 sekund. Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Do czasu wyjaśnienia sprawy, starosta głogowski zawiesił nauczyciela w obowiązkach służbowych.”
     .
     Wprawdzie nie wiadomo, co było przyczyną tego incydentu, ale w polskiej szkole nie powinna mieć miejsca sytuacja, kiedy to nauczyciel grozi uczniom „tresurą” (forma „obrony Europy przed islamem”?), uczeń się nauczycielowi „odszczekuje”, nauczyciel uderza go w twarz, a kolega spoliczkowanego filmuje zajście telefonem i wrzuca film do internetu.
     .
     Uzdrowienie polskiej szkoły należy w tej sytuacji zacząć od:
     .
     a/ odebrania uczniom telefonów,
     .
     b/ zwolnienia dyrektora tej szkoły – za brak odpowiednich procedur uniemożliwiających uczniom bezkarne „odszczekiwanie się”,
     .
     c/ zwolnienia kuratora – za brak nadzoru nad dyrektorem,
     .
     d/ zwolnienia ministra oświaty – za zatrudnianie niekompetentnych kuratorów.
     .
     .

    • GG.

     13 września 2018 at 14:42

     .
     Wypowiedź Karola Wilczyńskiego dotyczy:
     .
     Kontrowersyjne słowa małopolskiej kurator oświaty. Jest komentarz kuratorium
     https://kobieta.onet.pl/kontrowersyjne-slowa-malopolskiej-kurator-oswiaty-jest-komentarz-kuratorium/cd5yh6g (12.09.2018).
     .
     „Barbara Nowak [małopolska kurator oświaty] powiedziała uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Krakowie: Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład”.
     .
     .

 2. finka

  13 września 2018 at 09:48

  Jak to był najzdolniejszy uczeń Balcerowicza to jaki poziom reprezentuja ci mniej zdolni poumieszczani na róznych stołkach, strach się bać.

  • Marian

   13 września 2018 at 11:17

   Toż samo pomyślałem 🙂

 3. kibol

  13 września 2018 at 09:53

  tekst mnie przeraził! najzdolniejszy uczeń Balcerowicza….. jedno pytanie mi sie nasuwa…co można o pozostałych uczniach powiedzieć/napisać???

 4. Karol

  13 września 2018 at 13:44

  Wszystkie fakty świadczą o tym,że Petru do najmądrzejszych nie należy.

 5. last_starfighter

  13 września 2018 at 14:34

  Poziom ulepionych przez gewu i tefauen „elit” do wysokich nie należy skoro Swetru określany jest jako „najzdolniejszy uczeń”. Obserwując medialnie ukształtowany wizerunek tego osobnika można zrecenzować go pokrótce: „w dobrej armii byłby solidnym sierżantem”. Jak widać to wystarczy, by dorobić się sporego majątku. Pewna wydaje się ociężałość umysłu nie jest przeszkodą, wystarczy podpięcie do właściwej sitwy.

 6. hania

  13 września 2018 at 15:31

  No cóż…
  Jaki miszcz, taki uczeń
  Szkoda tylko, ze już ” się nie przelecą” jak już go Aśka rzuci
  A miało być tak piiiknie i romantycznie 🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra