Z kraju

Atakują Cejrowskiego. Panie Wojtku, niech Pan ich nie słucha, jest Pan głosem Polski

Wojciech Cejrowski to jedna z najbardziej znienawidzonych osób przez lewicowców. Podpadł kaście beneficjentów III RP tym, że wbrew lewicy odniósł oszałamiający sukces i sukces ten wykorzystał do leczenia Polaków z kompleksu niższości.

Pierwszym sukcesem Wojciecha Cejrowskiego, w czasach gdy internet jeszcze w Polsce nie funkcjonował, był w TVP program „WC kwadrans”, zdjęty z anteny na żądanie środowiska „Gazety Wyborczej” choć bił rekordy popularności. Skazany przez lewaków na zapomnienie, Wojciech Cejrowski powrócił jako autor programów podróżniczych, czym zdobył jeszcze większą popularność. Swój sukces pan Wojtek wykorzystywał do wyleczenia Polaków z kompleksu niższości w który wpędzały nas media publiczne i prywatne zmonopolizowane przez opcje środowiska „Wyborczej” (które kazało nam wierzyć, że jesteśmy tylko zapijaczonym narodem zdolnym do mordowania Żydów). Ta psychoterapia pozwoliła nam Polakom poczuć własną godność i siłę, wyzwolić się z lewackiego zniewolenia. Co do dziś lewicowców boli.

Przed nami kolejna odsłona walki z Cejrowski, która ma na celu pacyfikowanie narodowego odrodzenia Polaków. Tym razem Wojciech Cejrowski został zaatakowany przez podróżników. Warto zapamiętać ich nazwiska, bojkotować ich działalność, domagać się od sponsorów zaprzestania wspierania ich działalności, i informować wszystkich jakie wstrętne inicjatywy wymierzone w polskich patriotów wspierają.

Na facebookowym profilu „Z szacunkiem przez świat” ukazał się „list do Wojciecha Cejrowskiego”, którego sygnatariusze proszą go „o zmianę narracji jego opowieści oraz o ustosunkowanie się do naszej prośby”. Z racji na to, że podróżnik nie odpowiedział na list, jego sygnatariusze upublicznili go i apelują by go upowszechniać – niewątpliwie media pro polskie muszą nagłośnić tą inicjatywę, która jest kolejna listą hańby.

Sygnatariusze listu atakującego Wojciecha Cejrowskiego piszą „jesteśmy gronem Pana kolegów i koleżanek po fachu. Podróżujemy, publikujemy w gazetach i magazynach, prowadzimy programy w radiu czy telewizji, piszemy blogi, organizujemy spotkania podróżnicze, bierzemy udział w festiwalach i targach. Tak jak Pan. Niektórzy podróżują dużo więcej niż Pan, niektórzy trochę mniej, ale to nie ma znaczenia. A piszemy do Pana w sprawie, która według nas, ponad 160 polskich podróżników, ma znaczenie”.

Jak twierdza sygnatariusze haniebnego listu „kiedy wybieramy się w podróż, żeby poznawać inne miejsca, ludzi i kultury – ot, po prostu jako podróżnicy – zabieramy ze sobą nie tylko ciekawość, ale też empatię i właśnie szacunek. Nie czujemy się lepszymi, bo jesteśmy z Europy. Nie mówimy, że nie kolegujemy się z innowiercami, bo to niebezpieczne. Nie wspieramy podziałów i dyktatur. Szczerze i z serca – chcemy zrozumieć drugiego człowieka. Otwieramy się na świat i ludzi.

Pan mówi: „mnie nie obchodzi, co oni czują””.

Jak deklarują przeciwnicy Cejrowskiego „kiedy wybieramy się w podróż – jako dziennikarze czy blogerzy, czytani przez tysiące Polaków – zabieramy ze sobą jeszcze coś: odpowiedzialność. Nie wszyscy Polacy są w stanie wyjeżdżać za granicę, a już na pewno niewielu jest w stanie wyjeżdżać bardzo daleko i na dłużej. To my, poniekąd, pokazujemy im świat”.

Z poczuciem mesjanizmu (świadomi patrioci wiedza z czym się kojarzącego) przeciwnicy Wojciecha Cejrowskiego twierdzą – „zdajemy sobie sprawę z wagi tego zadania: mamy wpływ na poglądy ludzi, którzy nas czytają i słuchają. To też od nas zależy, co będą nasi czytelnicy i słuchacze, myśleć: o danym kraju, regionie, religii czy grupie ludzi. Nie możemy sobie pozwolić na przedstawianie uproszczonego wizerunku. Nie możemy zakłamywać rzeczywistości. Panu się to zdarza”.

Komentując opinie przeciwników Cejrowskiego warto wskazać, że, moim zdaniem, ich celem (możliwe, że większość z nich sobie tego nie uświadamia, i nigdy się nad tym nie zastanawiała) jest to by przekaz o zagranicy był jednostronny, politycznie poprawny, by ich ukształtowane przez lewice przekonania zmonopolizowały kreowany wizerunek zagranicy. Taki, moim zdaniem, upragniony przez przeciwników Cejrowskiego monopol informacyjny, zgodny z totalitarnymi praktykami, ma na celu skuteczną indoktrynacje Polaków w duchu lewicowego multikulturalizmu i innych lewicowych zabobonów. W mojej opinii celem przeciwników Cejrowskiego jest zyskanie faktycznego monopolu, zaprowadzenie faktycznej cenzury. Jest to wyjątkowo szkodliwe bo rozwój społeczny jest zależny od konfrontacji idei i rożnych sprzecznych ze sobą punktów widzenia. Monopol, cenzura, polityczna poprawność uniemożliwia opisanie świata.

List przeciwników Cejrowskiego nie jest atakiem tylko na jego osobę. Jest on, moim zdaniem, wyrazem pogardy wobec Polaków spragnionych wolności słowa, konfrontacji idei, ukazywania rzeczywistości z różnych stron (choć pewnie wielu z nich sobie tego nie uświadamia). Przeciwnicy Cejrowskiego swoim listem, w moich oczach, pokazują, że chcą tę wolność Polakom odebrać. Warto zwrócić uwagę, że w środowiskach polskich patriotów, nikt nie wpada na pomysł by zamykać innym usta, by ich szantażować, zastraszać, by apelować do lewicy by zaprzestała pisania w lewicowym duchu. My Polacy żyjemy wolnością słowa, tym, że konfrontujemy swoje idee. Widać ta wolnościowa tożsamość jest obca sygnatariuszom haniebnego listu.

Przeciwnicy Cejrowskiego i wolności słowa w swoim liście deklarują – „kiedy wracamy z podróży – jako prelegenci i autorzy – poza szacunkiem i odpowiedzialnością za słowa, staramy się mieć ze sobą pewną… pokorę. Bo jeżeli mówimy, że opowiadamy o świecie, to bohaterami naszych opowieści powinny być miejsca i ludzie, a nie my sami. Nasze wystąpienia mogą bawić, dlaczego nie. Ale przede wszystkim: nasze wystąpienia mają rzetelnie informować, a nie utrwalać stereotypy. Otwierać i łączyć, a nie zamykać i dzielić. To trudne zadanie”.

Zdaniem przeciwników „utrwalanie stereotypów, europocentryzm i ksenofobia prowadzą do niewiedzy. Do strachu, lekceważenia i nienawiści. Nie chcemy się na to godzić”. W rzeczywistości do strachu przed zachodnią cywilizacją, do nienawiści wobec cywilizacji europejskiej, lekceważenia zagrożenia ze strony innych kultur, nienawiść do rodzimej tożsamości, prowadzi utrwalanie lewicowych i politycznie poprawnych stereotypów, wmawiających nam Polakom brednie o pokojowo nastawianych przedstawicielach innych kultur. Wbrew głupiej opinii przeciwników Cejrowskiego europocentrym to realistyczna konstatacja tego, że dzięki naszemu zachodniemu kręgowi kulturowemu wyrosłemu z chrześcijaństwa, zlikwidowaliśmy głód, zapewniliśmy rozwój nauki i techniki, daliśmy ludziom prawa i wolności obywatelskie, medycynę i edukacje. Inne cywilizacje tego światu nie zaofiarowały, i dziś chcą nam te zdobycze zachodniej cywilizacji odebrać.

Sygnatariusze anty europocentrycznego listu zadeklarowali – „zdecydowaliśmy się działać i wspólnymi siłami przekonać jak największą liczbę osób: przedstawicieli mediów, instytucji kultury, organizatorów festiwali i targów oraz ich publiczność do tego, by i dla nich szacunek stał się podstawową wartością podróży i opowieści o podróżach. By brak szacunku bojkotowali”.

Powodem inicjatywy środowiska niedoceniającego zasług zachodniej cywilizacji dla świata jest Wojciech Cejrowski. Sygnatariusze haniebnego listu zaapelowali w nim do Wojciecha Cejrowskiego by podjęcia „refleksji nad tonem Pana wystąpień i wzięcia większej odpowiedzialności za to, jak Pan podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada”. Ich zdaniem „wszyscy możemy na tym zyskać. Niech Pan zauważy – przecież ten szacunek, o którym piszemy, tylko poszerzyłby grono Pana publiczności o osoby, którym, jak nam, bardzo go w Pana wypowiedziach brakuje”.

Sygnatariuszami haniebnego listu, których nazwiska koniecznie trzeba poznać, i których należy bojkotować, wobec których należy wzywać do bojkotu, i domagać się zaprzestania jakiegokolwiek wspierania tych osób przez podmioty publiczne i prywatne (jakiegokolwiek pozytywnego pisania, jakiejkolwiek publikacji wszelakim materiałów wideo czy tekstów) są:

Kasia Adamczyk-Tomiak, Vanilla Island

Anna Alboth, Rodzina Bez Granic

Paulina Anioła-Mikołajczak, Addicted2travel

Marek Arcimowicz

Marzena Badziak, Nagniatamy

Damian Barański

Sandra Bednarczyk, Travels like Waves

Katarzyna Bewicz

Anna Bielecka, Petrykivka

Kinga Bielejec, Gadulec.me

Katarzyna Boni, reporterka

Andrzej Budnik, LosWiaheros

Michał Cessanis

Anna César Winiarek

Magdalena Chodownik, dziennikarka

dr Szymon Ciapała, Zakład Ekologii Wydziału Turystyki AWF Kraków

Mikołaj Cichomski, Życie w podróży

Paweł Cywiński, PostTurysta.pl

Dorota Czerniakowska, ViaMundo

Anita Demianowicz

Aleksander Doba

Marcin Dobas, dobas.art.pl

Elżbieta Dzikowska

Grzegorz Dzięgielewski, dziennikarz podróżniczy

Iwona El Tanbouli-Jablonska, dyrektor artystyczna NG Polska

Anna Emeschajmer, Getting Nowhere

Mateusz Emeschajmer, Getting Nowhere

Dariusz Fedor, redaktor naczelny „Kontynentów”

Tomasz Fedor, zastępca redaktora naczelnego „Kontynentów”

Marina Furdyna

Krzysztof Gonciarz, Youtuber

Zbych Gałęza, Kajtostany

Mikołaj Golachowski, polarnik

Marcin Graczyk, Mary w plecaku

Teresa Tija Grebieniow

Karol Grygoruk

Aleksandra Gumowska

Maja Hawranek, reporterka

Jacek Hugo-Bader, reporter

Natalia Fraś

Urszula Jabłońska, reporterka

Anna Janowska, reporterka i podróżniczka

Mariusz Jachimczuk

Patrycja Jaskot, traveLover

Darek Jedzok, Przedeptane

Zofia Jedzok Kontny, Przedeptane

Magda Jończyk

Iwona Kaliszewska, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW

Karolina Kania, EthnoPassion

Łukasz Kasperek, Gdzie są Kasperki

Łukasz Kędzierski

Kamila Kielar

Kasia Kipigroch-Paczek, Paczki w Podróży

Iza Klementowska, reporterka

Krzysztof Kobus, Mały Podróżnik / TravelPhoto

Łukasz Kolek, viamundo.pl

Magdalena Konik, Photography – Migawki z podróży

Anna Kopaczewska, Odkrywać świat

Dawid Kopaczewski, Odkrywać świat

Renata Koper, Soul Travel

Marcin Korzonek

Kamila Kowalewska, Kami Everywhere

dr Magdalena Kozłowska, Instytut Historyczny UW

Agnieszka Krauzowicz

Grzegorz Król, Peron4

Szymon Król

Michał Kukawski, dziennikarz

Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, reporterka

Julia Lachowicz, dziennikarka

Tomek Larek

Przemek Lewandowski, Festiwal Włóczykij

Jolanta Lisicka

Aleksandra Łojek, reporterka

Robb Maciąg, Ku Słońcu

Marysia Maciocha, My Travel Affairs

Kinga Madro, FloatingMyBoat

Katarzyna Mazurkiewicz, Festiwal Terra

Michał Mikołajczak, Addicted2travel

Natalia Mileszyk

Piotr Milewski, pisarz

Weronika Mliczewska, Veroetnika

Natalia Mokrzecka, W Swoim Żywiole

Maciej Moskwa

Andrzej Muszyński

Włodzimierz Nowak

Kamila Napora

Szymon Nitka, Znajkraj

Joanna Nowak, Somos dos – migawki z podróży Małej i Dużej

Anna Olej-Kobus, Mały Podróżnik

Szymon Opryszek, reporter

Ania Ostrowska

Łukasz Odzimek, Poza Trasą

Marcin Paczek, Paczki w Podróży

Ola Pająk, kajtostany.pl

Anna Pamuła, reporterka

Sonia Pańta, Mary w Plecaku

Oliwia Papatanasis, The Ollie

Ilona Patro

Patrycja, Pattravel

Jagoda Pietrzak, Peron4

Janek Piętek, Nagniatamy

Konrad Piskała, reporter i pisarz

Bartosz Piziak, Oblatani /Kalejdoskop Podrozniczy

Marta Podleśna-Nowak

Łukasz Przybyłek, Lotoholik

Agnieszka Ptaszyńska, Zależna w podróży

Kasia Pustelny-Szewczyk, Kasai

Kaja Puto

Zdzich Rabenda

Julia Raczko, Where is Juli + Sam

Alicja Rapsiewicz, LosWiaheros

Jarek Rochowicz

Michał Rosiak, Petrykivka

Bartłomiej Rubik

Magdalena Rudzka, National Geographic

Jakub Rybicki

Maciej Ryczko

Bartek Sabela

Aga Sawala Doberschuetz, Projekt Multikulti / Festiwal Multikulti / 16 Południk

Bartłomiej Sembol, Praktyczny Podróżnik

Marta Siemaszko, Masz Babo Podróż

Ewa Maria Slaska

Hanna Sobczuk, Hanna Travel / Plecak i walizka

Martyna Skura, lifein20kg

Norbert Skrzyński, Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka

Marek Szewczyk, Kasai

Łukasz Śledziecki, Gdzie Indziej

Patrycja Śledziecka, Gdzie Indziej

Elżbieta Śmigielska/Adamska, Niesmigielska

Andrzej Stasiuk

Danuta Stawarz, Bolivia in My Eyes

Edyta Stępczak

Paweł Stężycki

Krzysztof Story

Karolina Sulej, reporterka

Łukasz Supergan

Małgorzata Szumska – Dziczkowska

Karolina Sypniewska-Wida

Dominik Szczepański

Tomasz Szwarc

Grzegorz, Szymanik, reporter

Karolina Szymańska, Our Little Adventures

Joanna Szyndler

Olga Ślepowrońska, projekt Czuj Czuj

Aleksandra Świstow, Pojechana

Piotr Tomza

Katarzyna Zofia Tołwińska

Piotr Trybalski, Fotograf w Podróży

Agata Tuszyńska, pisarka

Bartek Twaróg

Honorata Tymiec, Siedmiomilowe Buty

Karol Werner, Kołem się toczy

Maciej Wesołowski, redaktor prowadzący National Geographic Traveler

Marcin Wesołowski, Wojażer

Łukasz Wierzbicki, podróżnik i pisarz

Paulina Wierzgacz, Obrazki Blondynki

Anna Wilczyńska, Islamista

Paulina Wilk

Julia Wizowska, reporterka

Monika Witkowska

Mirosław Wlekły, reporter

Andrzej Wnęk

Adam Wnuk

Joanna Wnuk

Michał Woroch, Wheelchairtrip

Małgorzata Wójcicka

Ewelina Wróbel, Miśki Adventure Team

Marta Wrzask, Projekt Multikulti / Festiwal Multikulti / 16 Południk

Karolina Wudniak, TropiMy Przygody

Bartek Wudniak, TropiMy Przygody

Ola Wysocka, 8 stóp

Paweł Wysocki, 8 stóp

Marzena Wystrach-Marchowska, Wystraszeni

Marcin Zaborowski, fotograf

Agnieszka Zakonek

Mariusz Zielonka, Our Little Adventures

Marta Zienkiewicz

Hania Zieleznik-Rybak, HitchHaning

Marysia Złonkiewicz, Post Turysta

Marcel Kwaśniak

Michał Nogaś

Marek Kalmus

Marcin Jamkowski, Adventure Pictures

Marta Gontarska, Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Dominika Dabrowska, polarniczka

Joanna Dzikowska, dziennikarka

Adam Wajrak

Bartek Dobroch

Jarosław Kuźniar

Joanna Lipowczan, Wielki Szlak Himalajski

Bartosz Malinowski, Wielki Szlak Himalajski

Anna Mojżyszek, Opowiadamy o świecie

Piotr Mojżyszek, Opowiadamy o świecie

Jakub Urbański, papua.com.pl

Miroslaw Pachowicz

Daniel Kubicz, Miśki Adventure Team

Michał Słowioczek, Łaziski Festiwal Górski Pod Górę, Mikołowski Festiwal Rajzefiber, Beskid Extreme Festiwal Szczyrk

Michał Szymko, dziennikarz

Tomasz Labus, Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Piotr Trzepacz, Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ

Joanna Rissanen

Paweł Bartnik, Indo-explorer.pl

Jakub Stelmaszyk

Tomasz Siuda, FotoStory

Dee Lukasik, Małe miasteczka Dee

Dorota Szelezińska

Basia Starecka

Maria Magdalena Krychowska, Okiem Maleny

Agnieszka Malonik Taggart, Blondynka w Krainie Tęczy

JustynaSmyla, JustaPozaGranicami

Maciej Ryczko, Polviet Travel

Magdalena Kicińska, reporterka

Miroslaw Pachowicz

Iśka Marchwica, Etnosystem

Kasia Skurzak

Alicja Klekot, Świadome Podróże

Jarek Kowalewski, Moje małe podróże

Justyna M Smyla, JustaPozaGranicami

Anna Napieralska

Robert Buczyński, Yutuber Hi_5 / El Buczo

Jak można się dowiedzieć z wydanej nakładem wydawnictwa Zysk biografii Wojciecha Cejrowskiego „Cejrowski. Biografia” autorstwa Grzegorza Brzozowicza za czasów Jana III Sobieskiego przodek Cejrowskiego (pół szlachcic hiszpański, pół żyd) osiedlił się na Pomorzu. Prababcia Wojciecha nazywała się Lejman i była żydówką (jej matka nazywała się Najfeld). Dziadek Antoni Cejrowski zrobił majątek na handlu z Żydami i był członkiem Ligi Morskiej i Kolonialnej. Po wojnie rozdał chłopom swoje ziemie by uniemożliwić komunistom parcelacje swoich gruntów, i w PRL prowadził sklep z warzywami. Ojciec Stanisław Cejrowski był fizykiem z wykształcenia, zajmował się promowaniem muzyki (jazzu i rocka – w tym zespołów takich jak: Brygada Kryzys, Odział Zamknięty i Lady Pank), był też niestety tajnym współpracownikiem SB (bezpieka wykreśliła go jednak z agentury z powodu braku donosów). W 1981 tata Wojciecha był organizatorem Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Mama Wojciecha Cejrowskiego z wykształcenia jest astronomem.

Wojciech Daniel Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 roku. Kiedy był dzieckiem wycięto mu chore płuco. Od dziecka zarabiał pieniądze (zbierał i handlował pustymi butelkami, handlował domowymi przetworami, wyrabiał lody, handlował w szkole pączkami, dostarczał prywaciarzom kupowane w wiejskich sklepach plastikowe artykuły na surowiec do produkcji, handlował walutą i był kurierem cinkciarzy). W 1981 roku po raz pierwszy wyjechał do pracy zagranice, do Szwecji, w latach osiemdziesiątych pracował kilkukrotnie w Szwecji jako cieśla. Był tłumaczem w wyprawach do Meksyku. W 1990 roku w USA pracował jako komik. Na pierwszych zdjęciach z podróży zarobił w 1984, z czasem robił dokumentacje fotograficzną z podróży na zlecenie amerykańskich uniwersytetów. W Polsce promował muzykę contry (500 audycji w radiu publicznym, sprowadzał amerykańskich muzyków do Mrągowa, prowadził audycje w Radiu Kolor).

W 7 klasie podstawówki Wojciech Cejrowski był po raz pierwszy był przesłuchiwany. Powodem zainteresowania MO było założenie trzy osobowej organizacji opozycyjnej zajmującej się odręcznym pisaniem ulotek i niszczeniem megafonów na 1 mają. W sierpniu 1980 jako tłumacz amerykańskiej ekipy filmowej przez jeden dzień był w strajkującej Stoczni Gdańskiej. Po powstaniu Solidarności kolportował hurtowe ilości bibuły i wyprodukował ponad milion znaczków Solidarności. Zdarzyło mu się posiadać kradziony milicyjny pistolet. 1 mają 1982 został złapany przez ZOMO podczas manifestacji, pobity i ogolony na łyso. Po zamordowaniu Grzegorza Przemyka ucznia równoległej klasy w liceum Cejrowskiego, Wojciech Cejrowski został porwany przez bezpiekę podczas matury – podczas przesłuchania bezpieczniacy wyrwali mu wszystkie palce ze stawów z obu dłoni.

Pomimo dysgrafii miał dobre oceny w szkole. Został studentem szkoły teatralnej. Jego koleżanką ze studiów była Jolanta Pieńkowska. Szkołę teatralną szybko jednak rzucił. Próbował też studiować socjologie na Uniwersytecie Warszawskim. Ze studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim go wywalono. Po powrocie na studia na KUL w 2010 uzyskał tytuł licencjata i rozpoczął studia magisterskie.

W USA kupił 200 hektarowe gospodarstwo – dzięki czemu władze USA nie mogą mu odmówić wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Ma też dom w Ekwadorze. Dzięki znajomości przepisów jego firmie „Anaconda” od 10 lat udaje się nie płacić podatków.

Wielkim sukcesem Wociecha Cejrowskiego okazał się być jego program w telewizji publicznej „WC kwadrans”. Konserwatywne przesłanie programu spowodowało atak „Gazety Wyborczej” na Cejrowskiego (do ataku przyłączył się między innymi Krzysztof Piesiewicz). Po likwidacji (w 1996 roku) z polecenia „Gazety Wyborczej” programu Cejrowski pisał felietony do „Gazety Polskiej”. W tym też roku wydał swoją książkę „Kołtun się jeży” (jej nakład wyniósł 120.000 egzemplarzy). Kolejne dwie książki odniosły mniejszy sukces. Łączny nakład książek Cejrowskiego przekroczył milion sztuk. W latach 1996, 1997, 1998 i 1999 ojciec Cejrowskiego zorganizował dla jego sympatyków Zloty Ciemnogrodu. Spotkania z Cejrowskim odbywały się w całej Polsce i USA. W 1999 roku Cejrowski powrócił do telewizji w programie „Piękny i Bestia” RTL7. W latach 2002-2004 nadawany był w Polsacie jego program „Z kamerą wśród ludzi”. Jego pierwsza książka podróżnicza „Gringo wśród dzikich” sprzedała się w nakładzie 330.000 egzemplarzy. W 2004 dzięki Bronisławowi Wildsteinowi powrócił do TVP. Jego program „Boso przez świat” okazał się ogromnym sukcesem. Cejrowski staje się stałym tematem kolorowych czasopism.

Do polityki Cejrowskiego zapewne zraziło doświadczenia wynikające z zaangażowania się w 1989 w kampanie Solidarności. Wspierał wówczas swego wykładowce z UW Andrzeja Celińskiego, który po wyborze okazał się być (zdaniem Cejrowskiego) zdrajcą. W 1999 Cejrowski dostaje wyrok za skrytykowanie pijaństwa Kwaśniewskiego w Charkowie. W wyniku wyroku nie może kandydować na posła ani senatora (co jest doskonałą ilustracja tego jak szkodliwy jest przepis uniemożliwiając osobom skazanym na udział w wyborach).

Cejrowski nie kryje swej krytyki dla patologii posoborowych w Kościele katolickim. Przemawia do niego bardziej duchowość Starego Testamentu niż Nowego.

Jan Bodakowski

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. wolna-polska.pl

  14 września 2018 at 15:56

  MSW Ukrainy: Banderowskie pozdrowienie zostanie wprowadzone do ukraińskiej policji.

  • SAX

   14 września 2018 at 17:13

   220 nazwisk. Chyba Mossad zabrał się za Cejrowskiego.
   W latach ’80 go obrabiało MO i SB a teraz mośki.

 2. Olaf

  14 września 2018 at 16:04

  Panie Wojtku proszę się nie przejmować.Oni wszyscy nie dorastają panu do pięt.

  • jerzyjj

   16 września 2018 at 15:31

   OTO OBRAZ TWOJEGO BOŻYSZCZA…
   TEN DRAŃ I SWOŁOCZ ŻYD CEJROWSKI STWIERDZIŁ,ŻE ŻYDOWSCY ŻOŁNIERZE SŁUSZNIE STRZELAJĄ DO PALESTYŃSKICH DZIECI BO ONE RZUCAJĄ W NICH KAMIENIAMI…

 3. hania

  14 września 2018 at 16:26

  Przemawia do niego bardziej duchowość Starego Testamentu niż Nowego.

  Ciekawy katolik 🙂

  ( sygnatariusze tego listu nie są głosem Polaków, Cejrowski również nim nie jest)

  • Marek O

   14 września 2018 at 16:35

   To prawda, krew żydowska w nim płynie

  • Marian

   14 września 2018 at 17:24

   Czy on jest żonaty?

   • Marek O

    14 września 2018 at 17:47

    Był przez chwilę z Pawlikowską ale nie wyszło (nie weszło) xD

    • Marian

     15 września 2018 at 06:31

     „Przez chwilę”, he, he – w ramach służbowej podróży, czy prywatnej?

     • Marek O

      15 września 2018 at 12:59

      Jeżeli Cię to interesuje to sobie znajdź 🙂

 4. Marek O

  14 września 2018 at 16:31

  Kojarzy ktoś więcej niż 1% nazwisk z tej listy???? Może oni podróżują ale za stodołę za potrzebą 🙂

  • Marek O

   14 września 2018 at 16:33

   Ten to ma nazwisko po zbóju 🙂 Szymon Opryszek, reporter

  • DDT

   14 września 2018 at 17:15

   Jest tam ta agentka która jeszcze „Stalina” znała miała do usług TVP Szczepańskiego.

 5. Tomek

  14 września 2018 at 17:34

  Żydzi potrzebują antysemityzmu jak powietrza (…) Żyd jest to taki człowiek , który nawet na bezludnej wyspie znajdzie antysemitę … – Isaac Bashevis Singer

 6. fdsfdsgfdsg

  14 września 2018 at 18:08

  W swoim czasie Palikot tak uwiarygadniał Lecha Kaczyńskiego.
  widać Kijowski i Sp. to mało trzeba sięgnąć po rezerwy
  i jest 4 kandydat na prezydenta Wolnego Miasta Danzig, skoro Stettin już oddał

  wreszcie załapałem po kiego te 10 mln. Filipińczyków ma zjechać do Polski

  „Filipiny delegują ok. 10 mln obywateli, kraj liczy ok. 110 mln. Mają to dosyć dobrze rozwiązane, bo koordynują to przez rządowe agencje zatrudnienia. Wybrano Polskę, bo nasz kraj jest im bliski kulturowo, m.in. ze względu na wiarę katolicką” – mówił wiceminister.

  „Podczas rozmów mocno podkreślano, że mamy dobry Kodeks pracy, że uregulowaliśmy kwestie związane z wynagrodzeniami – chodzi o płacę minimalną, stawkę godzinową. To dla nich ma znaczenie” – powiedział Stanisław Szwed.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/judaizm-dla-gojow-mesjanistyczna-religia-syjonistyczna-chce-zwerbowac-7-mld-czlonkow-2018-09

  Ale kim są ci noahidzi? Są członkami nowej religii podległej judaizmowi, założonej przez rabinów z Izraela, głównie z Chabad i religijnego ruchu syjonistycznego. Według Centrum Światowego, na świecie są dziesiątki wspólnot noahidzkich, z ponad 20.000 wyznawcami. To duża liczba, biorąc pod uwagę to, że religię tę założono na początku tej dekady. Małe wspólnoty noahidzkie istnieją w różnych krajach, największa jest na Filipinach.

  troszki czerni z Ukrainy, troszki w ciapki z Filipin i będzie kim zarządzać po wykopaniu reszty Polaków kasta UBywateli i nowa szlachta jerozolimska

 7. Piotrx

  14 września 2018 at 18:59

  „jest pan głosem Polski” – czy to jakiś żart czy nadzieja na wielką naiwność czytających ?

  Zobacz jak Cejrowski popiera Izrael
  http://prawy.pl/62270-zobacz-jak-cejrowski-popiera-izraela-tego-programu-nie-pokazala-tvp/

 8. semperparatus

  14 września 2018 at 19:12

  Dla mnie jest wrogiem Polski i chrześcijaństwa…wzywał do strzelania do Rosjan i nazwał Szczecin „niemieckim miastem” . Oraz chwalił żydów i Izrael……to wystarczy, żeby nazwać go „fałszywym patriotą” i „kreaturą”. Bodakowski go wychwala bo niczym się od niego nie różni…

 9. Piotrx

  14 września 2018 at 19:16

  https://www.salon24.pl/u/jan-bodakowski/255187,cejrowski-biografia

  Prababcia Wojciecha nazywała się Lejman i była żydówką (jej matka nazywała się Najfeld).

  Ciekawy zbieg okoliczności , obecną drugą już z kolei żoną W.C jest Joanna Najfeld

  • michu

   14 września 2018 at 23:02

   Ciekawe na ile ta biografia jest prawdziwa… żydowscy przodkowie… przypuszczam, że wątpię ;).

   • Marek O

    15 września 2018 at 00:06

    Cejrowski sam o tym mówił 🙂

  • Marian

   15 września 2018 at 06:34

   Szkoda tylko, że złamał życie Pawlikowskiej. Ale… une tak majom. Wykorzystał ją jak papier toaletowy. Powinna domagać się odszkodowania.

 10. Źmior

  14 września 2018 at 19:24

  I. Bardzo dziękuję redakcji za opublikowanie listy sygnatariuszy listu, inaczej nie miałbym szansy ich poznać…
  II. Oglądając programy Pana Cejrowskiego jakoś nie zauważyłem pogardy wobec ludzi u których gości lub odwiedza. Mam odczucie, że raczej pokazuje jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Jedyne uwagi jakie zauważam są piętnowaniem systemu np. podatkowego czy dostępu do broni palnej.
  III. Największą zaletą programów Pana Wojtka jest ich prawdziwość. On nie udaje, że to mu się podoba czy to mu smakuje. Głos „kolegów” to jawne stwierdzenie: możemy nimi gardzić ale tego nie powiemy.

 11. jac

  14 września 2018 at 20:54

  Może otrzymali zapewnienie, że nie obejmie ich cenzura Acta-2? Mali ludzie od wielkich podróży.

 12. Grze

  14 września 2018 at 22:40

  Szczerze? Nie znam tych ludzi a Pana Cejrowskiego znają wszyscy. Może to sposób na promocję miernot?

 13. KOJAK

  14 września 2018 at 23:34

  CEJROWSKI JEST ZADUFANYM ZYDOWSKIM LAJDAKIEM I ZWYCZAJNA GNIDA ! POPIERA MORDOWANIE PALESTYNCZYKOW PRZEZ ZYDOW W IZRELU ,POPIERA ZWYCZAJNE OKRADNIE LUDZI !!! I TA ODRAZAJACVA GNIDA MOWI ZE JEST KATOLIKIEM !!!!!!!!! JEST BEZCZELLNYM ZYDEM TYPEM WYCIERAJACYM SOBIE MORDE POLSKA ! PRECZ Z TYM ODRAZAJACYM ZYDOWSKIM SMIECIM I ZWYCZAJNA GLISTA !

 14. z-k

  14 września 2018 at 23:38

  Co to za kahał? Czy aby to nie lista chętnych na dyspozycyjnych pachołów okrągłostołowej żydokomuny? Z tym głosem Polski to jednak przesada, może nawet czarny humor – biorąc pod uwagę ostatnie filosemickie deklaracje Cejrowskiego. Jak się Cejrowski sam wpisze na ową listę to się nie zdziwię.

 15. Vera-Cruz

  15 września 2018 at 00:46

  Taki to rodem z PRL-u protest….po cichutku, pomalutku jak kreciki posluszne (komu?) zbieramy podpisy: podpisz! Podpisz!…nie podpiszesz? no podpisz! By stanac z podniesiona przylbica 1 : 1, nikt nie znalazl w sobie odwagi – no bo nie dorastacie Cejrowskiemu do piet! Przekonana jestem ze ma wiecej przyjaciol w krajach ktore poznaje , niz ci z listy…A ze jest szorstki, prowokacyjny,
  „bez ogrodek” wyraza swoje opinie, o tych ktorych nie ceni…to jego prawo do wlasnego wizerunku ! Jest wyrazisty, niezaklamany i dzieki temu popularny. Jest demokracja czy nie ? Wy chcielibyscie aby wszyscy byli jednakowej miary – „zglajszlachtowanni” – do tego wlasnie dazyl wlasnie k o m u n i z m , droga mlodziezy . Zamknijcie buzie (porzuccie Michnika, i badzcie rozni !!!!

 16. jerzyjj

  16 września 2018 at 15:20

  POPIERAM KOJAKA I DODAM,TEN DRAŃ,ŻYD CEJROWSKI STWIERDZIŁ,ŻE ŻYDOWSCY ŻOŁNIERZE SŁUSZNIE STRZELAJĄ DO PALESTYŃSKICH DZIECI BO ONE RZUCAJĄ W NICH KAMIENIAMI…

 17. jerzyjj

  16 września 2018 at 15:27

  TA AUTORKA A.Malinowska TO TAKA SAMA SWOŁOCZ JA TEN CEJROWSKI…BO JAK MOŻNA GLORYFIKOWAĆ TAKIEGO DRANIA

 18. andrzejw

  16 września 2018 at 19:46

  Panie Wojtku jest Pan Wielki. Te miernoty nie dorastają Panu do pięt.

 19. klioes vel pislamista

  17 września 2018 at 10:24

  Duety konkurencyjne
  /
  Nie dwie maczugi, to dwa patałachy:
  Żuliczek lwowski i folksdojcz-płemierek.
  Przeciwny duet też rozbawia Lachy:
  Kaczorek oraz nowy Edward Gierek.

 20. Art

  17 września 2018 at 16:01

  Nikt wierzący nie żegna się IRONICZNIE. Do tego publicznie i zarobkowo.Można śmiać się ironicznie,odpowiadać ironicznie,ale przeżegnanie się jest rozmową z Bogiem.Chyba,że dla mamony ktoś udaję,że jest wierzącym.I taki właśnie jest Cejrowski.

 21. olo

  17 września 2018 at 20:42

  Niestety nie wszyscy myślą własna głową, tylko Tv i pseudomediami, gdzie Cejrowski jest cały czas, niezależnie od opcji ich ulubieńcem. A zastanowić powinno choćby to, jak traktuje ludzi z buszu, jak wypowiada się o Polsce, że Szczecin che przekazać Niemcom i jak broni swoich krajanów przed mówieniem o nich prawdy. A wszystko to pod płaszczykiem wielkiego katolika, zresztą rozwiedzionego.
  Sugeruję mniej fanatyzmu a więcej użycia rozumu.

 22. Soplica

  18 września 2018 at 11:26

  No i wszystko się wyjaśniło :))) Gdyby jakiś Kowalski tyle „szczekał” na różne rzeczy, nie byłoby go już dawno. Ale że to „Cejrowski”?, no to może :)))
  Lubię drania, lecz dopiero teraz zrozumiałem dlaczego tyle może 🙂

 23. husarz

  19 września 2018 at 19:37

  Wojciech Cejrowski jest ok.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra