Z zagranicy

Berlin chce mieć wpływ na to co dzieje się w Syrii

Niemiecki minister spraw zagranicznych oświadczył, że Berlin będzie miał wpływ na przeciwdziałanie wielkiej operacji wojskowej w Idlib.

fot. Pixabay.com

„Chcemy wpłynąć na to, że nie ma operacji wojskowej na dużą skalę, która może kosztować życie milionów cywilów.”- powiedział minister spraw zagranicznych Hayko Maas.

 

Północno -zachodnia część Idlib nie jest praktycznie kontrolowana przez siły rządowe.

 

 

Istnieją bojownicy zbrojnej opozycji, a także, w Moskwie i Damaszku, terroryści szeregu grup, którzy dokonują okresowych ataków na pozycje wojsk syryjskich.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu doszło do rozmów Rosji, Turcji i Iranu. Podkreślono wtedy, że rozwiązanie w Idlib problemu z terrorystami jest kluczem do ustanowienia pokoju w tym Syrii. 

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Henrykxx56

    16 września 2018 at 01:00

    Aby porządek był w Syrii to trzeba Izrael uspokoić, bo morduje ludność cywilną to są barbarzyńcy kszyk robią jak im się krzywda dzieje a oni mogą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra