Z zagranicy

Konflikt z Izraelem doprowadzi do III wojny światowej?

Rosyjska Duma szykuje odpowiedź dla Izraela. Czy konflikt z Izraelem może doprowadzić do III wojny światowej?

fot. Pixabay.com

Przypomnijmy, że po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu wojskowego w Syrii, doszło do wielu ostrych reakcji. Rosja o atak oskarżyła Tel Alwiw, a rosyjski parlament mówi o podjęciu stanowczych kroków przeciwko Izraelowi.

„Bez zagłębienia się w problem nikt nie powie od razu, co robić. Ale reakcja powinna nastąpić, nie tylko słowna. Jednocześnie ważne jest, aby nie sprowokować III wojny światowej. Nie są to już czcze pogróżki.” – powiedział Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Dumy Państwowej Rosji Jurij Szwytkin.

Jak się okazuje w Ministerstwie Obrony określono, że to co się stało to świadome działania Izraela.

„Wcześniej Rosja próbowała pomóc Izraelowi, np. w konflikcie z Iranem lub Turcją, w jakimś stopniu próbowała powstrzymać libański ruch Hezbollah. Najwyraźniej teraz nie będziemy tego robić.” – stwierdził politolog-  Aleksander Pieriendżijew.

Czy konflikt z Izraelem może doprowadzić do III wojny światowej?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

50 komentarzy

50 Komentarzy

 1. michu

  19 września 2018 at 18:41

  III wojna będzie możliwa wtedy jak będą skonfliktowane na poważnie państwa mające broń atomową.

 2. zj

  19 września 2018 at 18:56

  izrael aż pęka z radości,liczą na nową kase w ramach holokaustu

 3. stan

  19 września 2018 at 18:59

  Putin ma dobre notowania w Państwie Miłującym Pokój. Pewnie już uzgodnili formę ekspiacji, taką do przyjęcia przez obie strony. Muszą przecież zachować twarz przed światem.
  Nadal jednak brakuje elementów do wyjaśnienia tej nieczytelnej gry w Syrii.

 4. Marian

  19 września 2018 at 19:12

  Jak nie patrzeć zginęło 15 Rosjan.

 5. Soroka

  19 września 2018 at 19:13

  Ruski byk nie może podskakiwać, bo sam sobie zestrzelił samolot!
  Żydki wyruchały ruskiego byka, ha ha ha.

  • wolna-polska.pl

   20 września 2018 at 15:22

   Rosja – W rządzie rosyjskim wszyscy są żydami !!! Zakazane wideo.

   • Soroka

    20 września 2018 at 19:28

    A u Ciebie w lodówce też?

 6. Tomek

  19 września 2018 at 20:28

  Tak… Rok temu Amerykanie mieli (wg samych Rosjan) rozwalić w Syrii rosyjskich najemników (tych samych, co to na Ukrainie turystów udawali na rozkaz Putina) – zginąć miało prawie 650 Rosjan (wg rosyjskich najemników, Amerykanie podawali liczbę ponad 100, niektóre rosyjskie media kilkudziesięciu). Wojna wybuchła? Niedawno Turcja zestrzeliła rosyjski samolot. Wojna wybuchła? Nie wybuchła i nie wybuchnie, bo każda strona wie, na co może sobie pozwolić, a wojny światowej nikt nie chce. Amerykanie wiedzą, że bezkarnie mogą rozwalić kilkuset rosyjskich najemników co im zanadto w ich strefie wpływu „hasają”, bo to najemnicy, ale jasne, że celowo nie zestrzelą rosyjskiego samolotu, podobnie jak nie zrobi tego Turcja, czy Izrael, o ile nie będą zmuszeni, bo to już zbyt mocna prowokacja. A Rosja zna też swoje siły, więc i za bardzo fikać nie będzie. Jeden czy drugi członek Dumy powie jedynie parę groźnych słów.

  • rychu

   20 września 2018 at 08:40

   Rebe zstapił na forum i tłumaczy wam geopolityke izrahella

   • Tomek

    20 września 2018 at 13:52

    Akurat bardziej tu piszę o polityce USA czy Rosji, ale mniejsza z tym, co ci będę tłumaczył i tak przecież ty nie ogarniasz:). Moje komentarze nie są adresowane do ciebie, bo parafrazując pewną reklamę, są jak Media Markt – nie dla idiotów:)

 7. Robert B.

  19 września 2018 at 20:34

  Rola żydostwa w rozpętaniu I wojny światowej była ogromna i upiekło im się to. Potem była II wojna światowa, w której już im się nie upiekło, choć – wygląda na to – w ogóle tego nie przewidywali. W szoku są do tej pory. Dlaczego teraz miałoby być inaczej? Tak to już jest na tym świecie, że prawda prędzej czy później wychodzi na jaw i choćby tysiąc filmów z Hollywood o szitooooskhim ciehpieeeeniu tego nie zmienią.

  • Tomek

   19 września 2018 at 21:34

   A jaka była rola żydostwa w wywołaniu Potopu albo zagłady dinozaurów? Może i na ten temat coś powiesz tym swoim sepleniącym głosikiem – o „szitooooskhiej” roli tutaj? Bo widzę, że dzisiaj masz dobry flow, zgaduję, że pielęgniarka, zamiast zwykłego zastrzyku i zapięcia w pasy, podała ci dzisiaj jakąś amitryptylinę lub imipraminę – to są bowiem leki psychotropowe, których częstym skutkiem jest majaczenie.

   • Lila

    20 września 2018 at 07:28

    Tomek znowu Cię poniosło.Prowadź dialog a nie pouczaj,przy tym obrażajac.Wiesz gdzie jest prawda więc się nie wysilaj.Zaczyna to być żenujące.

    • Tomek

     20 września 2018 at 14:01

     Mnie nie ponosi:)

     Natomiast, jestem bardzo ciekawy, czy wg Ciebie wypisywanie, że się czeka na nowy Holokaust (jak to czyni Robert B.) i klepanie KAŻDYM komentowanym przez siebie artykułem, jak to sobie się wyobraża, że Żydzi będą krzyczeć „haaatujcie nas”, jest „żenujące”, czy też słowo „żenujące” zawiera zbyt mało negatywnego ładunku jak na takie coś i właściwsza jest bardziej dosadna ocena. „Dialog” chcesz z takim kimś (czymś?) prowadzić, tak?

   • rychu

    20 września 2018 at 08:42

    Widac masz doswiadczenie w przyjmowaniu takich lekow how wsobny sie kłania

    • Tomek

     20 września 2018 at 14:05

     Ja mam doświadczenia z paroma debilami na tym forum (jak Robert, czy ty), więc niemiernie mnie interesuje, skąd u was takie pokłady głupoty i jak to możliwe, że człowiek może mieć takie majaki i tego typu brednie na forum wypisywać. No więc z ciekawości sprawdziłem, owe leki to póki co najbardziej logiczne wytłumaczenie:)

     Ty natomiast, jak widać, nie masz doświadczenia w nauce języka polskiego, ortografia i szkoła podstawowa się kłaniają:).

     • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

      20 września 2018 at 19:54

      Musisz wreszcie zrozumieć, że to nie są ludzie tylko coś w rodzaju ogniw pośrednich między małpami a podludźmi.

   • bobik

    20 września 2018 at 18:41

    @Tomek,
    Pytasz się jaka była rola żydostwa w wywołaniu Potopu albo zagłady dinozaurów.
    No jak to jaka?
    Żydówki jak to Żydówki… pipy swędziały to bzykały się serafinami i z jednym z cherubinów (tym od światła) też się bzykały.
    JHWH się wkurwił bo pewnie też by chciał ale jemu żadna Rachela ani Estera nie dała.
    Estery i Rachele po tym bzykanku urodziły olbrzymie dzieci – to dinozaury.
    Jedno z tych dzieci podczas zabawy ugryzło JHWH w pupcię i tego już na prawdę było za wiele.
    JHWH potopił prawie całe towarzycho, tylko jeden gudłaj z rodziną co sklecił łódkę się uratował.
    Żadnego dinusia do łódki nie zabrał, bo za wielki i dlatego dinozaury wyginęły.
    I wszystko jasne.

    • Tomek

     20 września 2018 at 21:24

     Jeśli miało wyjść „dowciapnie”, to tym razem nie wyszło:)

   • hansi

    21 września 2018 at 13:00

    Widzę, że na „prawym” nic się nie zmieniło :)…
    Dalej bryluje wesoło żydolubny ekspert – „Tomek” 🙂 ..
    Słyszę, że ostatnio płacą już po 10 złotych za wpis 🙂 …
    Shalom ! 🙂

    • Tomek

     23 września 2018 at 16:42

     No, ciebie, błaźnie, faktycznie dawno tu nie było:) Ale, jak widać, leczenie się nie powiodło:)

   • Jurek

    25 września 2018 at 15:57

    @Tomek
    Już kiedyś napisałem Tobie o tym, że historii wszystko już było.
    Zarzuciłeś mi, że posługuję się cytatami i nic nie wnoszę do dyskusji.
    Prawda jest taka, że Wam historia przeszkadza, jest solą w oku. Wy od niej się odcinacie i za wszelką cenę fałszujecie. My Polacy, jesteśmy dumni ze swej historii zatem pozwól, że ponownie zacytuję współorganizatorkę Żegoty:

    – Ostatni raz żydzi walczyli tysiąc osiemset lat temu. (…) Od tego czasu żydzi pasożytowali na ciele narodów europejskich, powszechnie znienawidzeni i pogardzani. Walczyli ze wszystkimi, lecz tylko podstępem, nigdy otwarcie, nigdy z bronią w ręku. Byli przyczyną, motorem trzech czwartych wojen toczonych w Europie przez poszczególne narody, lecz ślady swych wpływów zacierali najstaranniej. Pozornie nie brali udziału w niczym. Tchórzostwo żydowskie stało się przysłowiowe. Zatracili godność ludzką.
    Źródło: Wokół płonącego getta,
    Zofia Kossak Szczucka
    „Prawda Młodych”, kwiecień–maj 1943.

    • Tomek

     27 września 2018 at 09:28

     Jurku (załóżmy śmiało, że tak masz właśnie na imię:) – patrząc na to, co tu napisałeś („my Polacy, wy Żydzi”), to myślę, że nie tylko bezrefleksyjne sypanie cytatami powoduje, że dużego wkładu w dyskusję nie wnosisz…:). Ale dobrze, pobawmy się. Cytat ode mnie:

     „Moje uczucia jako chrześcijanina wskazują mi mojego Pana i Zbawcę jako wojownika. Wskazują mi człowieka, który kiedyś w swej samotności, otoczony przez garstkę uczniów, rozpoznawał w Żydach, czym naprawdę są, i zebrał ludzi, by walczyć przeciwko nim, i który był największym nie jako męczennik, ale jako wojownik. W nieograniczonej miłości jako chrześcijanin i jako człowiek czytam ustępy, które mówią, jak Pan wystąpił w swej mocy i pochwycił bicz, by wypędzić ze świątyni ten ród węży i żmij. Jak wspaniała była jego walka w obronie świata przeciwko truciźnie żydowskiej. Dziś, po dwu tysiącach lat, z głębokim uczuciem rozpoznaję wyraźniej niż kiedykolwiek, że w tym właśnie celu rozlał On swoją krew na krzyżu. Jako chrześcijanin nie mam obowiązku, by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość… I jeśli jest cokolwiek, co potwierdzałoby, że działamy właściwie, jest to ucisk, który codziennie wzrasta. Jako chrześcijanin mam też obowiązek wobec mojego własnego narodu. Kiedy wychodzę rano i widzę tych ludzi stojących w kolejkach i patrzę na ich ściśnięte twarze, wierzę, że byłbym nie chrześcijaninem, ale samym diabłem, gdybym nie odczuwał żalu, gdybym nie zwrócił się, jak nasz Pan dwa tysiące lat temu, przeciwko tym którzy do dziś wykorzystują i grabią tych biedaków.”

     Adolf Hitler, Monachium, 12 kwietnia 1922

     I co, podobne trochę w treści?:) Co, może porozmawiamy sobie na przykładzie tego cytatu np., jak chrześcijaństwo pchnęło Hitlera do wymordowania milionów Żydów? A może jednak uznamy, że bezrefleksyjne sypanie cytatami wyrwanymi z kontekstu i bez odniesienia do faktów to wyjątkowo głupia zabawa?:)

     Cytaty, „Jurku”, świadczą o odczuciach osób, które je wypowiadają, a nie o faktach. Oczywiste, że przed wojną poziom niechęci do Żydów był spory i osiągał nieraz absurdalne rozmiary, co dotykało wtedy także ludzi wykształconych (bo konflikty polsko-żydowskie wówczas były żywe), a nie tylko ciemniaków (którym się wydaje, że nadal wszędzie są Żydzi), jak teraz. To, co napisała Zofia Kossak, to jej odczucia i nie ma to żadnego oparcia w faktach. Żydzi wcale nie wywołali 3/4 wojen, a brak walki z okupantem to nie efekt ich tchórzostwa – pomijając już to, że np. 200 tys. Żydów broniło Polski w wojnie 1939 roku – tylko efekt prostych okoliczności, takich jak np., że nie mieli własnego państwa, nie mieli oparcia w ludności wiejskiej żeby tworzyć partyzantkę, dostawać broń, żywność itp. Ale, żeby to zrozumieć, a nie tylko sypać sobie cytatami, które cię rajcują, musisz zrobić pewien „przeskok” w myśleniu.

     P.S. Sprawdź sobie może jeszcze, co Kossak mówiła o Żydach już po wojnie, jak sama zobaczyła, do czego doprowadził Holokaust i tego typu mówienie bzdur o Żydach.

  • hania

   20 września 2018 at 08:46

   RobertB.

   „Potem była II wojna światowa, w której już im się nie upiekło”

   ..upiekło im się, upiekło…
   Przecież chodziło o to by wybić nędzarzy
   ( by teraz opowiadać haggadę o ich utraconym niebywałym majątku)
   vide raporty Karskiego

   Czy mało znana sprawa Kastnera, węgierskiego żyda, odpowiedzialnego za holokaust tysięcy swoich rodaków. Zresztą kolegi Sorosa…

   Rosjanie wiedzą, że mają do czynienia z ludźmi opętanymi lub chorymi
   Wypowiedź ich przywódcy aż nadto wymowna

   „Ci, którzy grożą wymazaniem nas z powierzchni Ziemi, stworzyli dla siebie podobne niebezpieczeństwo i w żadnym razie nie osiągną celu” – powiedział Binjamin Netanjahu.

   https://nczas.com/2018/08/30/zydzi-rozpetaja-wojne-premier-netanjahu-grozi-uzyciem-broni-jadrowej-wobec-iranu/

 8. polin

  19 września 2018 at 21:50

  Już nadszedł czas, a dni się wypełniły.

 9. Lila

  20 września 2018 at 08:15

  Tomek w myśl przysłowia „Miej oczy i uszy szeroko otwarte a usta otwieraj powoli.Możesz się dzielić swoimi wiadomościami byle były „konstruktywne”bez ulegania komentarzom i Twoimi wpisami bez klasy.Szkoda czasu na puste pelne on obraźliwych słów wypowiedzi.Jeżeli będziesz ponad to bardziej docenisz sam siebie a to właśnie chodzi.Śmianie się z innych to nudna zabawa.Osoba światła nie mówi ile posiada wiedzy.Czym więcej ja..tym więcej pychy,błazenady i głupoty.Tyczy się to każdego.Więc do „konstruktywnych”wpisów.

  • Tomek

   20 września 2018 at 14:15

   Droga Lilu, myślę, że pierwsze zdanie Twojej porady Ciebie się również tyczy – kilka razy dostałaś „konstruktywne” uwagi, bez złośliwości, że piszesz nieprawdę lub że dałaś się zmanipulować fałszywą wiadomością. Raz podziękowałaś za informacje, za drugim razem już „konstruktywne” wypowiedzi nie były Ci w smak i stąd teraz widzę tego typu komentarz, ale OK:).

   A dzielić się będę komentarzami kiedy, z kim i jak będę chciał. I ich poziom i styl dopasowane będą do poziomu i stylu dyskutanta – drogi dyskutancie, jak nie obrażasz, nie wyzywasz, nie wypisujesz paranoi o wszędzie czających się Żydach i masonach, to zawsze dyskutuję merytorycznie i z kulturą. A jak, dyskutancie, napiszesz, przykładowo, że czekasz na nowy Holokaust, że Żydzi depopulują Polaków szczepionkami albo mnie wyzywasz, piszesz, że jestem Żydem, agentem, to nic dziwnego, że się z ciebie śmieję i używam względem ciebie adekwatnych określeń. I ty mi, Lilo, też nie będziesz mówić, czy śmianie się z takich osób to nudna, czy rozrywkowa zabawa:) O moją samoocenę się nie martwa, moją klasą też nie, spokojnie przeżyję to, że uważasz, iż mi jej brak:)

 10. hania

  20 września 2018 at 08:49

  @Lila

  Przecież to troll 🙂

  • Tomek

   20 września 2018 at 14:31

   конечно, товарищ!:) здесь один рубль, проказница!:)

 11. Soroka

  20 września 2018 at 10:04

  Ciekawe dlaczego o tym zestrzeleniu nigdzie nie mówią? Omerta jakaś czy co?
  Wczoraj rano tylko PR1 o tym wspomnieli i potem cisza. Przecież to jest bardzo ważne wydarzenie!
  @ hania zapewne wie. A może naczalstwo jej nie powiedziało.

 12. hania

  20 września 2018 at 12:18

  @Soroka

  Polityka to jest sztuka dyplomacji…
  Pan Soroka tego nie zrozumie
  Pan Soroka dyplomatą jest lichym, bo gada co mu slina na jęzor przyniesie 🙁

  • Soroka

   20 września 2018 at 14:24

   Tak to moje pytanie panią Hanię wkurzyło?

  • Tomek

   20 września 2018 at 14:43

   Hania, pewnie absolwentka Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, zdecydowanie zna się na rzeczy:). Dyplomatka pierwszego sortu, czasem jej się tylko niedyplomatycznie jakiś Żyd (żyd) czy amerykański imperializm wymsknie w komentarzu – zapomnina, że to w światowej dyplomacji, nawet rosyjskiej, już „nie lzia” (wybacz, że tym razem nie cyrylicą:), no już nie te czasy…

 13. hania

  20 września 2018 at 15:49

  Mnie pan Soroka nie wkurza, dlaczego miałabym się wkurzać na kogoś, kto nie ogarnia rzeczywistości?
  I do tego cieszy się z cudzej śmierci?
  Jest różnica pomiędzy człowiekiem prostym, a prostakiem, pan Soroka o tym wie?

  Z @Tomkiem tutejszym internetowym trollem, nie rozmawiam
  W ZOO znajdują się takie napisy
  ” NIE KARMIĆ ZWIERZĄT”

  • Soroka

   20 września 2018 at 19:37

   Jeżeli ktoś zamierza zadawać śmierć, a jego uśmiercą, to nie ma powodu do żałości.Rzymskie przysłowie mówi, że chcącemu nie dzieje się krzywda.
   Pani Hania za to ogarnia rzeczywistość, ale z ruskiej perspektywy, a jeżeli perspektywa nie jest obiektywna, to zawsze powoduje zniekształcenie obrazu rzeczywistości.
   Poza tym to swoi ich zestrzelili, a to już jest powód do śmiechu.

  • Tomek

   20 września 2018 at 20:44

   „Z @Tomkiem tutejszym internetowym trollem, nie rozmawiam”

   Lepszy, Haniu, „tutejszy troll”, niż troll importowany, spod Uralu.

 14. Lila

  20 września 2018 at 16:06

  Podziękowałam Ci za Twoje wiadomości,ale nie wyprowadziłeś mnie z błędu.Napisałam jedynie ,że będę pogłębiać wiedzę na ten temat.Temat żydowski to temat rzeka.Każdy może mieć inny pogląd.Przeważa negatywny i w ogóle nie dziwię się dlaczego.Chyba nie muszę wyjaśniać.”Irytujesz”się a inni to wykorzystują.Nic nie zrozumiałeś.Nie mówię nikomu co ma pisać i jak.Każdy ma prawo.A dialog można a nawet trzeba prowadzić z każdym.Prawo szacunku.Jak Ty do innych to inni do Ciebie.Powodzenia.

  • Marian

   20 września 2018 at 17:16

   @Lila, miła paniusiu, obejrzyj sobie ten film w całości (jak dasz radę, w co wątpię), a potem sobie dialoguj: https://www.youtube.com/watch?v=eAcn5cvNTdA

   • Lila

    20 września 2018 at 20:25

    Marian Paniusią nie jestem.Film obejrzałam.Udostępnię.Historię znam prawdziwą nie politycznopoprawną.Niektóre zdarzenia z filmu znam z opowieści bliskich ,którym to udało się przeżyć lub o bliskich,których już nie ma.

  • Tomek

   20 września 2018 at 21:12

   „Podziękowałam Ci za Twoje wiadomości,ale nie wyprowadziłeś mnie z błędu.Napisałam jedynie ,że będę pogłębiać wiedzę na ten temat.Temat żydowski to temat rzeka.Każdy może mieć inny pogląd.”

   Lilu, no to pytanie, czy już „pogłębiłaś swoją wiedzę” w tym temacie? Bo to, na co zwróciłem Ci uwagę, to prosta kwestia – albo pani Arendt napisała o żydowskim pochodzeniu owych hitlerowskich dygnitarzy, albo tego nie zrobiła, a Ty zostałaś wprowadzona w błąd, z którego Cię wyprowadziłem:).Trzeciej opcji nie ma, to nie jest „temat rzeka” na który każdy może mieć „inny pogląd”.

   A co do prawa posiadania przez każdego innego poglądu na tematy żydowskie – to ten tekst powinnaś napisać paru innym „fanom” tej tematyki, a nie mnie:)

   „A dialog można a nawet trzeba prowadzić z każdym.Prawo szacunku.Jak Ty do innych to inni do Ciebie”

   Naprawdę wydaje Ci się, że interesuje mnie, co kilku debili wymieniających się ze mną „uprzejmościami” o mnie myśli?:) Że w ogóle powinno mnie interesować? Że w ogóle kogokolwiek powinno interesować, co myślą o nim ludzie tak skrajnie głupi, puści i przeżarci nienawiścią?

   No to powodzenia:)

 15. Dick

  20 września 2018 at 18:55

  Wszystkie rozróby na Bliskim Wschodzie to głównie w interesie i przy wsparciu Izraela.
  W Iraku zginęło 1,3mln osób. W Libii kilkaset tysięcy.
  W Syrii około pół miliona.
  Władze Izraela robią co mogą, by wciągnąć USA do wojny z Iranem, ostatnim krajem mogącym się przeciwstawić Izraelowi w tym regionie.
  Nie zważają nawet na możliwość rozpętania III wojny światowej.
  6 mln wymordowanych Żydów nic nie nauczyło ich ziomków.
  Z ich współudziałem zginęło na Bliskim Wschodzie kilka mln ludzi…
  Żydzi zabili samego Boga.
  Teraz mogą doprowadzić do zagłady ludzkości.
  Cóż można sądzić o takim narodzie?

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   20 września 2018 at 19:58

   Jesteś debilem.
   Zniszczenie Iraku i Syrii właśnie wzmocniło Iran jak nigdy wcześniej a jest to jedyny kraj który realnie zagraża Izraelowi.

   • bobik

    20 września 2018 at 20:42

    Zniszczenie Iraku wzmocniło Iran, zniszczenie Syrii nie.
    Izrael funkcjonuje tylko dzięki zasobom swojej głównej kolonii, czyli USA.
    Bez wsparcia z USA nie ma szans z Arabami/Persami/Pasztunami i innymi dookoła.
    Nawet broń atomowa mu nie pomoże.

    • Tomek

     20 września 2018 at 21:19

     Przypomnij mi, Bobik, w ile to dni Izrael rozp….ł w piz….u, bez pomocy USA, przygotowane do wojny armie trzech krajów arabskich, wspieranych przez kolejne cztery, o dostawach z silnego wówczas ZSRS do owych krajów nie wspominając?:) Zajmując, przy okazji, Wzgórza Golan, Wschodni Brzeg Jordanu i Półwysep Synaj? Przy stratach własnych 1000 żołnierzy, a arabskich kilkudziesięciu?

     Hmmmm…, w sześć dni, jak pamiętam:)?

     To a propos realnych możliwości militarnych krajów regionu wrogich Izraelowi, nawet bez wsparcia USA.

     • bobik

      20 września 2018 at 23:16

      @Tomek,
      Z Hezbollahem parę lat temu im nie wyszło.
      Czasy się zmieniły… bez USA ani rusz.

     • Tomek

      23 września 2018 at 16:51

      „@Tomek,
      Z Hezbollahem parę lat temu im nie wyszło.
      Czasy się zmieniły… bez USA ani rusz.”

      Wyszło im wysłanie kilkuset bojowników owego Hezbollachu na łono Mahometa:).

 16. Dick

  21 września 2018 at 10:39

  Z burakami żydowskimi nie rozmawiam.
  Saddam miał broń masowego rażenia???
  Miał ropę.
  No i nie chciał się podporządkować interesom Usraela.
  Poza tym był zagrożeniem też dla Izraela.
  A że świat nie jest czarno-biały?
  NIESPODZIANKA!

  To dla myślących.

 17. Dick

  21 września 2018 at 10:45

  Aha.
  Jest jeszcze idea „Wielkiego Izraela”.
  Nie można o tym zapominać.
  Wcale to nie jest niemożliwe.
  Izrael okupuje ziemie Syryjskie.
  Poza tym powstał na ziemiach zagarniętych Palestyńczykom.
  Warto o tym pamiętać. Od lat 40′ XX wieku trwa jawna i mniej jawna eksterminacja tego narodu.
  Doktryna Izraela zakłada powiększenie terytorium.
  Bo w razie zniesienia parasola ochronnego przez USA Izrael nie jest w stanie się obronić.
  Ale wcześniej muszą być zlikwidowane silne państwa arabskie.
  I to się dzieje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra