Z zagranicy

UE: „Cierpliwość się skończyła”

Unia Europejska ostrzega Facebooka, by przestrzegał zasad. 

fot. Pixabay.com

UE poinformowało Facebooka, że ma czas do grudnia tego roku, by powiedzieć co robi z danymi osobowymi użytkowników i jak dzieli się nimi z osobami trzecimi.

Dzisiaj unijna komisarz ds. Sprawiedliwości i konsumentów Vera Jourova postanowiła skomentować sprawę.

„Moja cierpliwość osiągnęła limit.” – powiedziała.

„Niewiele osób wie, że Facebook udostępnił dane stronom trzecim lub na przykład posiada pełne prawa autorskie do wszelkich zdjęć lub treści, które na nich umieszczasz.” – dodała.

 

Unia Europejska zarzuca Facebookowi, że nie dostarcza swoim użytkownikom wystarczających informacji na temat przechowywania i wykorzystywania ich danych osobowych.

Na początku roku 2018 wyszło na jaw, że brytyjska firma Cambridge Analytica potajemnie zbierała dane osobowe użytkowników Facebooka, które później przekazała agentom kampanii podczas wyborów prezydenckich w 2016 roku.

Podobno firma pozyskała dane aż 2,7 miliona użytkowników.

Co ciekawe założyciel Facebooka – Marck Zuckenberg przyznał się do winy. Przeprosił za to, że nie udało mu się ochronić użytkowników.

Niemiecka minister sprawiedliwości Katarina Barley mocno skrytykowała Zuckerberga po tym, jak powiedział, że Facebook nie powinien usuwać stanowisk osób negujących Holokaust.

Facebook oskarżono również o brak walki z tzw. „fake newsami.”

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. zj

  20 września 2018 at 17:44

  Sprawdzić nazwiska właścicieli FB i wszystko wiadomo. Wiadomo kto WRÓG ludzkości.

 2. michu

  20 września 2018 at 20:00

  Dlatego trza jak najszybciej stworzyć własne nie eskimoske media społecznościowe 😉

 3. fsdfs

  20 września 2018 at 20:27

  O rewolucji w Polsce
  https://www.youtube.com/watch?v=7KXF8x1-KGw
  ,,,,,,,,,,,,,,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra