Kościół

Franciszek i brak błogosławieństwa w Palermo

Franciszek rozpoczął swój pontyfikat od słów: „dobry wieczór” zamiast tradycyjnego pozdrowienia chrześcijańskiego wychwalającego Boga.

 

Teraz poszedł krok dalej i na spotkaniu z młodzieżą w Palermo, które miało miejsce w zeszłym tygodniu, nie udzielił papieskiego błogosławieństwa.

Publicysta Gościa Niedzielnego napisał, że to „fake news”, bo papież modlił się za zebranych i ich pobłogosławił. Na filmie video, który przedstawiamy poniżej, widać jednak, że papież modli się z zaciśniętymi dłońmi i nie robi znaku krzyża w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Trudno wyjaśnić ten brak. Czy papież nie wie, nie wierzy, że błogosławieństwo kapłana, a zwłaszcza papieża ma wielką moc przemieniać serca ludzkie? Czy opinia muzułmanów jest dla niego ważniejsza niż nauka i praktyka Kościoła?

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. banita

  21 września 2018 at 10:19

  Dla mnie Franciszek nie jest kapłanem lecz masońskim namiestnikiem. Zastanawia mnie czy on w ogóle jest chrześcijaninem – katolikiem. W historii Watykanu wielu było przebierańców.

 2. Soplica

  21 września 2018 at 10:54

  Jest takie stare powiedzenie: jacy wierni, tacy kapłani. Popatrzmy na siebie a potem może na innych. Co nie zmienia faktu że nie popieram zachowań Franciszka …

  • banita

   21 września 2018 at 14:02

   Odwróciłeś kota ogonem

   • Soplica

    21 września 2018 at 16:04

    Chyba bardziej urealniłem. Bo co ty człowieku zrobiłeś aby mieć dobrego namiestnika? Ile czasu poświęciłeś dla dobra KK? Jakim jesteś wiernym, zimnym czy letnim bo powinieneś być gorący, inaczej cię wyplują. Ile włożyłeś do skarbca Kościoła swego dobra?( nie mówię o kasie 🙂 ) Bo łatwo powiedzieć : mason i ateista. A kim jesteś ty? Tacy chcieli ukamienować Marię Magdalenę. Zacznij od siebie a potem wymagaj od innych.

 3. michu

  21 września 2018 at 11:13

  Dziwią współczesnych katolików różne rzeczy. Ale najczęściej dopiero jak coś jest niezwykle wyraźne albo wskazane przez media. Zacząć trza od tego, że KK nie przeprosił za kapłanów współpracujących ze zbrodniczym socjalizmem, nie rozliczył się z inwigilacji (po prostu nie ujawnił co w tej sprawie wie, co chce zrobić itd.), wszystkie inne rzeczy budzące grozę bądź zdziwienie są pochodne. Gdyby nie inwigilacja KK przez SS (spec służby) socjalistycznych państw i innych wrogów KK nie byłoby skandali. Ale oczywiście jak o tym nie będą wrzeszczeć lewackie media tzn, że tego niema. ;). {może tego wpisu nie usuną}

  • banita

   21 września 2018 at 13:59

   Może jeszcze powinni przeprosić za to że cię matka urodziła??

 4. michu

  21 września 2018 at 14:09

  Jeżeli już się przeprasza to za konkretne zło. Ciebie np też urodziła no i trudno, co ma do tego KK ?

  • michu

   21 września 2018 at 14:11

   To było do banita, ale inaczej wyświetliło ;). Odp na wpis z 21.09.18 g.13.59 :).

   • Banita

    21 września 2018 at 15:45

    Żal mi ciebie i żal mi gardeł lewackich mediów. Zdzierają je i zdzierają, a co rusz to kłamstwa i oszczerstwa. Kiedy lewactwo przeprosi KK za prześladowania. Za wprowadzany terror, za dyskryminację. KK już nie raz przepraszało, a lewactwo, a komuchy wciąż prześladują i kłamią. Kiedy lewactwo przeprosi za zło dokonane na KK i wciąż dokonywane. Za zakłócanie mszy, za niszczenie świętości, za ob(d)rażające memy i plakaty.

    • Soplica

     21 września 2018 at 16:45

     Oczekujesz że szatan utuli cię jeszcze do snu? :))) Litości. Zło nie stanie się ot tak sobie dobrem!

    • michu

     21 września 2018 at 17:53

     Przecież tłumaczę. JEŻELI JUŻ przepraszać (oczywiste jest, że KK ma najmniej powodów), ale JEŻELI JUŻ to za coś co naprawdę było złe, a niestety wszystkie skandale biorą się z inwigilacji KK przez socjalistów. Wystarczy to jasno powiedzieć. Inwigilacja to też prześladowanie KK i dlatego trza powiedzieć skąd się biorą skandale w KK (co nie znaczy że socjaliści nie mają swoich agentów w innych organizacjach i tam jest zła i demoralizacji o wiele wiele więcej). ;).

 5. dgrgr

  25 września 2018 at 10:14

  Food and agri-tech investors from around the globe gathered in Toronto in May to discuss how their companies look for and invest in new start-ups. Our North America correspondent Matt McIntosh was there.
  OBAT GONORE DI APOTIK

 6. incaensus

  2 października 2018 at 06:56

  Musimy rozważyć dwie kwestie: Papieżem jest wciąż Benedykt XVI, który „abdykował” pod presją tzw. piątej kolumny. Franciszek sam nie nazywa się papieżem, lecz biskupem Rzymu. Ktoś powie, że Franciszek jest antypapieżem, w moim rozumowaniu wg. Pisma Świętego, jest on Fałszywym Prorokiem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra