Z kraju

Prezes Budimeksu apeluje, żeby przyjmować wszystkich Ukraińców do pracy

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, wielkiej firmy budowlanej, w rozmowie z Gazetą.pl apeluje, żeby Polska przyjmowała tylu Ukraińców ile tylko się da.

 

Ma być to rzekomo remedium na niskie bezrobocie. Wpisuje się to w plan dalszego zmieniania Polski w kolonię Trzeciego Świata. Najpierw zmuszono do wyjazdu za granicę miliony Polaków, a teraz narzeka się na brak pracowników i sprowadza się tanią siłę roboczą ze Wschodu.

 

źródło: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23944509,budimex-pracownikow-z-ukrainy-wystarczy-ale-jezeli-wszyscy.html

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. X

  22 września 2018 at 11:04

  „Polak ma byc wiecznym tulaczem i robotnikiem najemnym” – Heinrich Himmler….no i jest….a „nasi” milusinscy z sejmu tylko to przyklepujä

 2. Miszcz Yoda

  22 września 2018 at 11:19

  Krajski kolejny raz pokazuje, że jest głupi. Akurat z ukraińcami jest najmniejszy problem. mają zbliżoną kulturę(tak,tak niech ktoś napisze o Wołyniu), a jak skończy się praca mogą po prostu pojechać dalej, albo wrócić do domu. Martwić się należy o dzicz, sprowadzaną z Bangladeszu; muzułmanie, analfabeci, bez szansy na powrót do domu.

  • zj

   22 września 2018 at 11:42

   Poznałem ukraińców w pracy,szczególnie lubia urlopy i chorobowe.

   • Kasia

    23 września 2018 at 08:23

    Pełna zgoda. Nie są dobrymi pracownikami, brakuje im odpowiedzialności – nie szanują powierzonych narzędzi, kradną co się da, niszczą co popadnie – bezmyślne tłumoki. Zatrudnieni, porzucają pracę z dnia na dzień bez uprzedzenia. Nie zatrudniać Ukraińców, unikniecie problemów. Takie mam doświadczenia z Ukraińcami w firmie, w której pracuję (zatrudniani jako pracownicy magazynu).

    • Bobas

     26 września 2018 at 14:39

     Ja jestem magazynierem i nie wierzysz, nie mogę znaleźć pracy w Krakowie za 2500 zł netto z 9 letnim doświadczeniem jako magazynier i 6 letnim jako operator wózków widłowych bo albo studenci albo Ukraińcy pracują za 1800 zł netto, no i jestem z przymusu kawalerem bo za co założyć rodzinę???

  • Leszek1

   22 września 2018 at 12:39

   @Miszcz Yoda
   Dlaczego obrazasz Autora bez uzasadnienia ?
   Nie ma problemu z Ukraincami, Muzulmanami i Zoltkami.
   Istnieje powazny problem z Polakami, ktorzy musza opuscic ojczyzne, bo nie moga utrzymac rodziny.
   A z Ukraincami nie ma teraz problemu, ale wszystko na to wskazuje, ze stana sie oni problemem najbardziej powaznym.
   Powazniejszym niz Niemcy na Slasku.
   Popatrz na organizacje ukrainskie i polityke „polskiego” rzadu.

   • Janusz

    22 września 2018 at 12:49

    @Leszek1
    Miszcz Yoda to żydofil o ukraińskim zafarbie bo w tym mają interes więc się nie przejmuj jego nachalną tutaj obecnością. On tu zawsze bruździł, bruździ i będzie bruździł bo w tym leży ich interes.

    • Miszcz Yoda

     22 września 2018 at 15:11

     @Janusz A Janusz to cham, kretyn i bezmyślny przygłup, który jedyne co potrafi to obrażać, a jego ,,argumenty” to ,,żydofil”(w którym miejscu chamie? Pokażesz?)…

   • Miszcz Yoda

    22 września 2018 at 15:06

    @Leszek1 Wszystko na to wskazuje…To teraz spójrz na mapę świata. Taką z granicami, potem porównaj ile kilometrów granicy mamy z Ukrainą, a ile z Bangladeszem czy Nepalem. I spróbuj policzyć ile może kosztować deportacja Ukraińców, a ile Nepalczyków. Ogarnąłęś o czym piszę? A co do Autora…jego bełkot obraża każdego, kto to czyta!

   • lendzian

    27 września 2018 at 11:24

    Problemem są plugawi zaprzańcy narodowi (np. z PIS)na stanowiskach w RP.

    https://kresy.pl/wydarzenia/straz-graniczna-zatrzymala-ukrainca-z-banderowska-flaga-prokuratura-umorzyla-sprawe/

  • lendzian

   22 września 2018 at 20:14

   Cierpiąca bardzo z powodu polityki Węgier Polska ma teraz wraz z UA i pozostałymi ciepiącymi,zrzeszyć się w antywęgierskiej koalicji.
   Tak twierdzi UA ekspertka.
   Od Czaputowicza to wie?
   „А вы знаете, что Венгрия не только на украинской территории такие вещи осуществляет. От этого страдают и Польша, страдают другие соседние страны, поэтому здесь мы можем сделать какое-то коалиционное соглашение этих стран и говорить об этом.”

   https://www.unian.net/politics/10270341-vengriya-razdaet-svoi-pasporta-ne-tolko-na-territorii-ukrainy-ekspert.html

  • finka

   23 września 2018 at 08:56

   Posluchaj mądrego człowieka i specjalisty od migracji o tej kulturze nie tylko ukraińskiej jaką nam rząd sprowadza https://wrealu24.tv/film/imigranci-z-uzbekistanu-i-ukrainy-zalewaja-masowo-polske-co-nam-grozi-dr-siudak-u-roli

 3. Bogdan

  22 września 2018 at 11:29

  miszczu puknij się w głowę.PIS nic nie robi aby zachęcić rodaków do powrotu.Kłamali,że będą sprowadzać Polaków ze wschodu i dalekiego wschodu.To jest celowe niszczenie naszego narodu. Z Ukraińcami będzie wielki problem.

  • Miszcz Yoda

   22 września 2018 at 15:09

   @Bogdan Takie rady dawaj swojej matce, to raz. Dopisz coś, o migracjach Mongołów, będzie tak samo ,,na temat”, to dwa. Nigdzie nie bronię polityki migracyjnej PiS, szczególnie, że jej nie ma w skali państwa. Przedsiębiorcy robią co chcą, to trzy. Z Ukraińcami nie bedzie żadnego problemu, bo w razie załamania gospodarczego nie będą bić się na ulicach, tylko ruszą dalej na Zachód. Nawet już to robią, to cztery.

 4. zbyszek

  22 września 2018 at 12:18

  Miscz to ukrainiec tak jak ten z budimeksu?

  „sa podobni kulturowo, dlatego wymordowali Polakow aby nie byc podobnym kulturowo” i sie tego nie wstydza

  • Miszcz Yoda

   22 września 2018 at 15:13

   @zbyszek Ciulu z pęknietego kondoma, popatrz na Serbów, Bośniaków i Chorwatów. Mówią jednym językiem , mają wspólne korzenie a mordują się na całego. Widzisz analogie czy to za trudne dla Twojego ,,umysłu”?

   • Kasia

    23 września 2018 at 08:27

    Idioto, doucz się historii………. Serbowie i Chorwaci, cha, cha, cha co za brednie niedouczonego tłumoka.

    • Miszcz Yoda

     23 września 2018 at 12:43

     Ale ,,argument” ,,cha,cha,cha”…Nie dość, że jesteś chamska, prostacka, to jeszcze głupia i tępa!

     • Endloesung

      23 września 2018 at 22:45

      Kasia ma rację!!! Tylko niedouczony tłumok może wrzucać Serbów i Chorwatów do „jednego wora”. A ty Miszczu Joda doucz się lepiej zamiast jeszcze podkreślać swój idiotyzm!!!

 5. Leszek1

  22 września 2018 at 12:44

  Dariusz Blocher, prezes Budimeksu klamie z zywe oczy.
  Wystarczy przeczytac zrodlo, czyli artykul w Gazeta.pl, a szczegolnie komentarze pod nim.
  Nie bede ich powtarzal.

 6. Piotrx

  22 września 2018 at 13:24

  … nie dziwi nic …

  https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/raport-wynagrodzenia-prezesow-ile-zarobili-prezesi-spolek-budowlanych-w-2016-r,43614.html

  Drugi w zestawieniu znalazł się Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, który za kierowanie firmą otrzymał 2,90 mln zł, z czego pensja stanowiła 2,19 mln zł.

  Resztę otrzymał w ramach programu motywacyjnego grupy Ferrovial, do której należy Budimex. Rok wcześniej Blocher zarobił łącznie 2,71 mln zł, z czego pensja stanowiła 2,12 mln zł.

 7. Piotrx

  22 września 2018 at 13:32

  Prezes Budimexu „wytłumaczył” Reutersowi, dlaczego nie płaci Polakom 3000 euro
  https://natemat.pl/209303,polski-prezes-wytlumaczyl-reutersowi-dlaczego-nie-placi-polakom-3000-euro-nie-czytajcie-jesli-nie-chcecie-sie-wkurzyc

  Skoro mamy w Polsce rynek pracownika, na którym to kandydaci do pracy dyktują warunki zatrudnienia. to dlaczego podwyżki płac są wciąż tak skromne? Fenomen wyjaśnił Dariusz Blocher, szef Budimexu, jednej z największych firm budowlanych w Polsce. Dziennikarzom Reutersa poskarżył się, że większość fachowców wyjechało z Polski za pieniędzmi, a tym pozostałym w kraju nie może płacić tyle, ile oczekują.

  Reuters najpierw opisał „dramat polskiego biznesmena”. W latach 2018-2020 szykują się wielkie inwestycje, w dodatku częściowo finansowane dotacjami unijnymi. Szef Budimexu, jednej z największych firm w branży budowlanej, żali się, że nie będzie kim robić. Stolarze, murarze, spawacze pojechali w świat w poszukiwaniu lepszych zarobków. Pozostali na rynku fachowcy żądają zaporowych stawek – czemu firma ledwie może sprostać.

  Nie możemy zaoferować każdemu pracownikowi 3-4 tys. euro, ponieważ żaden inwestor nie zapłaci za to – powiedział dziennikarzom Dariusz Blocher. Dodał, że średnie wynagrodzenie to nadal 1096 euro miesięcznie. W kolejnym zdaniu wytłumaczył, jakim cudem udaje mu się wciąż spinać biznes. – Są budowle w Polsce, gdzie około 50 procent robotników to cudzoziemcy, głównie ze Wschodu: Ukrainy, Białorusi, Mołdawii – stwierdził.

  Bingo! Jeśli do tej pory zastanawialiście się, gdzie się podziały wasze podwyżki, to prezes właśnie to wytłumaczył. Ku szczęściu przedsiębiorców, w wielu branżach wciąż znajdują się osoby gotowe pracować za połowę czy jedna trzecią rynkowej stawki. Dokładnie to samo powiedział niedawno Łukasz Komuda, ekspert rynku pracy, ekonomista z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. I przy okazji wykpił narzekania pracodawców na brak rąk do pracy: jeśli ktoś będzie szukał taniego specjalisty np. za 2 tys. pensji miesięcznie, to nie znajdzie go do końca życia.


  Łukasz Komuda: „Dużo się teraz pisze o pracownikach z Ukrainy. Dla mnie to się kłóci z patriotyzmem. Jedynym sposobem na podniesienie wynagrodzeń, prócz wzrostu gospodarki, jest niedopuszczanie do rynku pracy tych, którzy są gotowi pracować za pół ceny.”

  ….

  Dlaczego więc prezes firmy Budimex wciąż szuka fachowców za 4500 zł i czy nie ma z czego płacić pracownikom? O nie, w 2016 roku firma odnotowała rekordowe wyniki finansowe – przy 5,5 miliardach przychodów było to 751 mln zł (zysk brutto). A to wszystko przy nędznej kondycji rynku, gdy odnotowano spadek produkcji budowlano-montażowej o 14,4 proc.

  Według wyliczeń firmy doradczej PwC, średni koszt budowy 1 km autostrady w Polsce w wynosił 9,61 mln, a średnia w Europie to 9,4 mln euro (to bilans inwestycji drogowych UE za lata 2007-2013). Skoro koszty budowy dróg mamy europejskie, to dlaczego na tym samym poziomie nie są wynagrodzenia budujących je pracowników? Tego już prezes nie wyjaśnił, choć jego firma należy do wiodących na tym rynku. Za to Reuters puścił w świat jego narzekania. Opublikował je „Daily Mail”, wzbudzając zapewne uśmiech politowania czytających to polskich emigrantów.

 8. zbyszek

  22 września 2018 at 13:33

  Blocher – to chyba z tych co kochali nazistow tak jak Ukraincy i tak bardzo sie na nich zawiedli.

  To jest po prostu dramat dzisiejszej Europy skutej jakas UE, jak niewolnik.

  Kolejny dramat!

  2018 r – 1945 r = 73 lata.

  27 lat do obchodow 100 lecia Pokoju w Europie.

  Zaczna budowe tego NS2 i moze nie dokoncza:

  w Baltyku beda lezaly zatkane rury z dwoch stron – tak jak wyborca zmienia zdanie w ostatniej chwili – powaznieje

 9. maniek

  22 września 2018 at 14:10

  z tych wypowiedzi internautów wynika jedno….Albo p.prezes Budimexu jest idiotą …albo o drogę pyta…tyle w skrócie o komentarzu dla prezesa,który rżnie głupa..

 10. Ikar

  22 września 2018 at 14:39

  Hańba.Urzędas rżnie głupa.

 11. gieptil

  22 września 2018 at 14:53

  Zacznę od takiego przykładu. Była firma w Kanadzie, założyła filę w Indiach. W Indiach pracownicy prawie za darmo, mimo to firma w Indiach zbankrutowała. Zbadali ten temat i rozwiązanie okazało się proste, ci menadżerowie w filii w Indiach zajmowali się głownie balowaniem, miłymi pogwarkami przy zacnych trunkach, imprezami – w końcu mieli tylu tak tanich „zwierzaków” do roboty. Ci w Kanadzie ciężko pracowali, wciąż doskonalili technikę, technologię, organizację i konstrukcję wyrobów. Jak myślicie który model obecnie dominuje w Polsce? Jasne że ten z filii w Indiach. I o przetrwanie tego modelu walczy rozbudowana złodziejsko pasożytnicza elita. Tylko o to chodzi, dlatego ten wrzask o tanich robotników z zagranicy. Ja tylko kilka firm widziałem, ale było dziwną regułą że prezes zabujał się do firmy na 4-5 godzin dziennie, głównie gwarzył z współpracownikami w swoim gabinecie w miłej atmosferze (czasem przy trunkach), trochę pism podpisał i odjeżdżał gdzieś swą elegancką bryką, się mówiło że ma jakieś ważne spotkania ( pewnie takie jak w Sowy, buhaha ). Miłe życie, prawda, jest o co walczyć. Menadżerowie zaraz za Odrą może i więcej zarabiają, pewny bym nie był, ale z pewnością lepiej o dwie klasy pracują skoro za tę samą pracę potrafią płacić trzy razy więcej, i jeszcze płacą wyższe podatki. Jak oni to robią? A co się u nas dzieje? u nas jest prosto, kasta złodziejsko pasożytnicza przejęła kontrolę, są wszędzie na wysokich stanowiskach. Uczelnie pełne miernot, absolutnie bez kwalifikacji, uczelnie jako przechowalnie miernot, wygodne, miłe, bezpieczne, mało kto serio myśli o rozwoju nauki, dożywotnie zatrudnienie na nasz koszt – taki super socjal. Inne przechowalnie to powiaty, urzędy marszałkowskie, w ministerstwach jednej ustawy po polsku nie potrafią napisać, a po co im umieć poprawnie po polsku? Jakaś Cesia zatrudni Krysię córkę koleżanki z szkolnej ławki, itd. itd. nikt nie śmie pytać o realne kwalifikacje, to byłby gruby nietakt.
  Więc tzw. Europejczykom polskim wyjaśniam. Na zachodzie jednak serio traktują kwestie kwalifikacji, chcesz zarabiać dobrze, zajmować wysoki urząd, pokaż co potrafisz, a jak nie potrafisz to żegnamy, mamy rozwinięty socjal z głodu nie umrzesz. Pewna znajoma po tej samej co ja uczelni śledziła losy absolwentów naszej uczelni ( towarzyska była i miała szerokie kontakty z nimi ). Więc ona mi kiedyś powiedziała że największe kariery zrobiły po studiach kompletne lewusy, nieuki, prymitywne cwaniaki i kombinatorzy, którzy egzaminy zdawali za pomocą ściągania, a podczas studiów zajmowali się głównie rozwijaniem życia towarzyskiego w pobliskim barze piwnym. Czyli budowali już na studiach gangi, kasty, można też powiedzieć mafie. Tacy wygrali, Polska przegrała.

 12. Art

  22 września 2018 at 15:50

  Prezesie Blocher, podnieś zapłatę do stawki godziwej a wrócę natychmiast i poproszę o zatrudnienie.Zatrudniając ciapatych i rezunów jesteś podwójnym zdrajczykiem.Do tego przepastnie chciwym.

 13. Dick

  22 września 2018 at 17:29

  Dla takich prezesików liczy się tylko kasa.
  W dupie mają Polskę, Polaków i to co się stanie z nami i krajem za 10, 50, 100 lat.

  A wszystko zmierza do tego, że nastąpi w perspektywie 2,3 pokoleń likwidacja polskiego narodu.
  Pisiory realizują plan żydowski, czy też NWO.
  Podobnie jak się teraz dzieje w Europie Zachodniej.
  Tylko narzędzia inne. Tzn. nachodźcy.

 14. Dick

  22 września 2018 at 17:35

  Ów prezesik zarobił prawie 2 mln rocznie.

  https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/tyle-zarabiaja-prezesi-spolek-budowlanych,25654.html

  Na tym poziomie dochodów zapewne jest już „obuywatelem świata”, a nie „polskiego zaścianka”.
  Jakby coś się złego działo, ma już zapewne gdzieś w „ciepłych krajach” wygodne gniazdko…
  Swoją drogą, pamiętając o akcji powojennej zmiany nazwisk, to być może dziadowie nie zmienili nazwiska. Kim jest pan Blocher?

 15. pele

  24 września 2018 at 21:26

  Miszcz Yoda jeszcze ABW nie zpukała do drzwi o 6.00 rano? to niebawem to się stanie za groźby karalne, banderowcu.

 16. dgrgr

  25 września 2018 at 08:49

  harga obat kencing nanahI wasn’t always a writer. I was already 5 years into building a career in business development when I decided that writing is where my interest and talents lie.

 17. cayt-london

  25 września 2018 at 12:34

  blocher jakis zydokomuch albo szwabskie scierwo iedlugo sam bedzie zap…lal na budowie z lopata

 18. Roman

  25 września 2018 at 13:55

  Temu prezesowi odbiło?.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra