Aktualności

Biali ofiarami rasizmu w USA i Europie Zachodniej

W najnowszym 26 numerze czasopisma Fundacji Republikańskiej „Rzeczy Wspólne” przykuwa uwagę artykuł „Nowy, wspaniały świat (przywłaszczeń)” autorstwa Agnieszki Kołakowskiej o tym jak kolorowy rasizm prześladujący białych stał się oficjalną ideologią oraz polityką w USA i krajach zachodniej Europy.

W swoim artykule Agnieszka Kołakowska opisała ideologie tożsamości grupowej, głosząca, że czarni są nieomylni i cnotliwi, a biali mężczyźni zawsze nie mają racji. Inna opisaną przez autorkę patologią jest zbrodnia przywłaszczenia kulturowego, polegająca na tym, że biali korzystają z kultury kolorowych. Uprzywilejowanie kolorowych polega na tym, że kolorowi, odmiennie od białych, mają prawo korzystać z kultury innej rasy. Rasistowska dyskryminacja białych przejawia się też w organizacji na uniwersytetach „dni bez białych” kiedy to „biali wykładowcy i studenci nie są wpuszczani na uczelnie”.

Terror politycznej poprawności polega na tym, że dziś na uniwersytetach „normalna wymiana zdań stała się niemożliwa, bycie czarnym obdarza nimbem nieomylności i cnota, zwłaszcza biały mężczyzna nie ma racji”. Na uniwersytetach prześladowani są biali, osoby sceptyczne wobec rzekomego globalnego ocieplenia. Odebrano prawo głosu naukowcom o politycznie niepoprawnych poglądach.

Na zachodzie, w nowej hierarchii ras, zgodnej z kolorowym rasizmem, bycie murzynem stawia na czubku hierarchii, jest lepsze niż bycie muzułmaninem i homoseksualistą. Popularna w kręgach zwolenników kolorowego rasizmu teoria intersekcjalności głosi, „że wszelkie formy dyskryminacji – seksualne, religijne, klasowe – wynikają z opresyjnych struktur władzy, a zatem” prześladowanym kolorowym „grupom wolno praktycznie wszystko”.

Na zachodnich „uniwersytetach zamiast swobodnej debaty i nienależnego myślenia kwitnie cenzura oraz indoktrynacja”. Uniwersytety zaprzestały przekazywania wiedzy, zrównały wszelkie opinie, studentów i profesorów (oczywiście dyskryminując w tym zrównywaniu opinie politycznie niepoprawne – każda bzdura jest uprawniona, o ile jest to politycznie poprawna bzdura). Za politycznie niepoprawne badania naukowcy są prześladowani. Na naszych oczach zachodnia cywilizacja upada, niszczone są już fundamenty zachodniej cywilizacji jakimi były uniwersytety.

Powszechnie fałszowana jest historia tak by narracja ”historyczna” była zgodna z polityczna poprawnością. Miedzy innymi zakazane jest krytykowanie islamskiej okupacji Europy, pisanie o zbrodniach muzułmanów, należy krytykować kolonializm i ukrywać zasługi świata zachodniego dla rozwoju krajów z innych cywilizacji. Powszechnie gloryfikowany jest islam.

W duchu politycznej poprawności w środowiskach akademickich głosi się bzdury o tym, że wiedza naukowa, nauki ścisłe, to forma dyskryminacji kobiet i rasizmu. „Dziś uniwersytety istnieją po to, by zajmować się społeczną inżynierią, walkom przeciwko nierównością i wdrażać sprawiedliwość społeczna”. Coraz częściej w szkołach wyższych odrzuca się prawdę i wiedzę.

Lewica sprzeciwia się wolności słowa i jej celem jest wprowadzenie cenzury. Postulaty wolności słowa i prawa do debaty na uniwersytetach są przez lewice uznawane za rasistowskie. Lewica neguje, że szkoły wyższe mają być miejscem debaty.

Polityczna poprawność sterroryzowała w USA uniwersytety. W Wielkiej Brytanii po uniwersytetach podporządkowała sobie też politykę władz. W Wielkiej Brytanii kolorowi rasiści cieszą się wolnością słowa, a biali za korzystanie z wolności słowa są karani.

Portale społecznościowe służą lewicy do globalnych akcji zastraszania i ostracyzmu wobec osób politycznie niepoprawnych. Często bzdurne oskarżenia o molestowanie seksualne zbieżne są z feministycznymi bredniami, że każdy mężczyzna to oprawca. Bezpodstawnie oskarżeni, pomimo braku dowodów, są ofiarami prześladowań.

Na zachodzie rozprzestrzenia się politycznie poprawna cenzura. Książki politycznie nie poprawne znikają z bibliotek, likwidowane są pomniki. Młodzi nie są świadomi podobieństwa politycznej poprawności do komunizmu, bo „wskutek zniszczenia uniwersytetów przez polityczną poprawność nie uczy się historii”.

W najnowszym numerze „Rzeczy Wspólnych” czytelnicy znajdą również teksty ekspertów o samorządzie, polityce międzynarodowej, gospodarce, scenie politycznej w naszym kraju, potrzebie zachowania cywilizacji zachodniej niszczonej przez lewice.

AUTOR ARTYKUŁU: JAN BODAKOWSKI

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. frate

  24 września 2018 at 16:20

  Jeszcze w 19 wieku biały mężczyzna chrześcijanin był władcą świata i miał władzę zabijania, a teraz na świecie zabijają głównie tylko czarne murzynki swoje nienarodzone dzieci przez skrobankę!!! I taką mamy nowoczesność zaserwowaną nam przez cwanych żydków, którym pis na każdym kroku podciera ich zasraną z nienawiści do białego Katolika dupę!!!

  • Mapa

   24 września 2018 at 17:04

   I na tym jest teraz oparty współczesny świat.

   • GG.

    24 września 2018 at 18:06

    .
    Tak to jest, jak się zachciało białym królom chrześcijańskim być władcami całego niechrześcijańskiego świata i mieć władzę zabijania nie-Białych.
    .
    Trzeba było zrobić personalistyczny porządek w Europie, zamiast pchać się z armatami, wódką, paciorkami i syfilisem na inne kontynenty.
    .
    I jeszcze to kłamliwie nazywać „ewangelizacją” i „niesieniem cywilizacji”!
    .
    .

 2. George

  24 września 2018 at 16:25

  Jak to w swoim czasie opisywał jeszcze radziecki wybitny matematyk Władimir Igorewicz Arnold w stanie Kalifornia w programach nauczania fizyki woda ma tylko dwa stany skupienia: ciekły i stały. Nie ma gazowego, czyli pary wodnej. Dlaczego? Otóż okazało się, że dla czarnoskórych uczniów jest to nie do pojęcia i za żadne skarby nie mogą przyswoić sobie tego faktu, że istnieje para wodna. Były próby naprawy tego stanu rzeczy, ale amerykański kongresmen, murzyn, stwierdził, że nie dopuści do tego, żeby w amerykańskich szkołach nauczano czegoś, czego nie mogą nauczyć się murzyni i on sam. A wszystko to wzięło się z prostej przyczyny: otóż pewien profesor zadał pytanie, dlaczego kandydaci na wyższe uczelnie z Europy Wschodniej i Azji osiągają znacznie lepsze wyniki na egzaminach wstępnych na wyższe uczelnie niż Amerykanie? Odpowiedź była prosta: poziom nauczania w szkołach średnich. Ale amerykański murzyn, senator, dał odpór wszystkim próbom podwyższenia tego programu w amerykańskich szkołach, bo to byłoby za trudne dla murzynów.

 3. wolna-polska.pl

  24 września 2018 at 19:00

  1-Prawicowy żyd. 2-Ameryka powraca do zimnej wojny.

 4. klioes vel pislamista

  24 września 2018 at 19:40

  Szyb(ki) rasizm
  motto: „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka.” (B.Engelking-Boni)

  „Stała się rzecz straszna!” Okno w synagodze
  Wybił znany wariat… Wielu jest po drodze
  Polakom z tym „strasznym antysemityzmu aktem”!!!

  Na szczęście nie wszystkim. Bo Gdańska prezydent
  Paweł Adamowicz „straszliwy incydent”
  Potępił. Fotka z nową szybą jest już faktem…

  I biskup, i pastor przy odsłonie szyby
  Także asystują. Wspaniale!… A gdyby
  Stłukł szkło znany wariat trzeci raz w kościele…

  Pytanie: Czy wtedy zejdą się rabini
  I pan Adamowicz znowu gest uczyni
  Odsłonięcia szyby?… Nie chciejcie zbyt wiele!

  Tłuczenie szyb w kościele czym jest? – wandalizmem.
  Tłuczenie w synagodze – antysemityzmem!!!
  Czym innym uczucia są goja i Żyda.

  Na przykład: „Śmierć Polaka to rzecz biologiczna.
  Śmierć Zyda to tragedia! Rzecz metafizyczna,
  Rzecz nieporównalna!” To wiedzieć się przyda.

  https://nczas.com/2018/09/23/wielkie-klamstwo-ambasada-usa-w-warszawie-jeszcze-bardziej-prozydowska-i-antypolska-polacy-ich-zniszczyli-w-komentarzach/

  • klioes vel pislamista

   24 września 2018 at 20:46

   Kobiety mają penisy!

   „Obraźliwy, niepoprawny
   I nie wart debaty.”
   Był tweet Sofocleusa dawny.
   Student poniósł straty.

   Nie jest viceszefem „Critique”
   (Uczelnia Durhamo).
   Linkowaniem sprawił przytyk,
   Rozumie się samo:

   „Czy powiedzieć, że kobiety
   Penisów nie mają,
   Jest przestępstwem?” – Tak, niestety!
   To wszyscy uznają!!!

   Kto nie uzna, ten odpada…
   Musi być maluśki.
   Tak się postępowo składa:
   Baby mają kuśki!…

   http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/student_zwolniony_za_tweet_kobiety_nie_maja_penisow/170737

 5. 123

  24 września 2018 at 19:58

  U nas nie jest lepiej. Oto próbka pracy licencjackiej z dietetyki (odrzucona do ponownego napisania. Autorka była oburzona faktem odrzucenia pracy!): „Postęp technologiczny przyczynił się do zmniejszenia energii, co powoduje mniejszą aktywność fizyczną. Wraz z postępem ludzie zaczęli więcej jeździć samochodami, autobusami a przestali uprawiać sporty gdyż jeżdżenie samochodem lub komunikacją miejską jest często szybkim dotarciem do danego miejsca.
  Siedząca praca najczęściej za biurkiem nie sprzyja naszemu zdrowiu. Często jest tak, że nie je się regularnie gdyż nie ma czasu by zjeść. Jedzenie przy pracy siedzącej bardzo kalorycznego jedzenia np. Fast food zwane szybkim jedzeniem daje nam szybsze odkładanie się tłuszczu w organizmie. Badania naukowe wykazały, iż energia z pożywienia rozłożona na 3 lub więcej posiłków dziennie jest w większej części zużywana przez organizm niż energia uzyskana z 1 lub 2 dużych posiłków. Jeśli przez większą ilość czasu na dniu się nie je organizm dostaje „ ostrzeżenie” o potrzebie magazynowania energii w postaci tłuszczu.
  Modne w dzisiejszym świecie najczęściej w szkołach młodzież przestaje ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Ich aktywność fizyczna spada do minimum.”

 6. Jacenty

  26 września 2018 at 01:31

  Ile diabłów mieści się na końcu szpilki? Podobno takie rozważania na średniowiecznych uniwersytetach miały być dowodem na upadek nauki w wiekach średnich, przynajmniej tak twierdzili renesansowi prześmiewcy. Byłyby to jednak zawsze jakieś rozważania. Teraz tylko komendy, o czym można debatować a o czym nie, jak młotem w łeb. Jak nasze czasy nazwą potomni?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra