Bez kategorii

Co łączy islam i liberalny katolicyzm?

Wydawałoby się, że liberalny katolicyzm powinien być jak najbardziej daleki od islamu. W końcu ten pierwszy głosi całkowite równouprawnienie, demokrację, nieograniczone prawo do wolności religijnej, a ten drugi jest zaprzeczeniem tego wszystkiego.

W praktyce jednak bywa różnie i wróg mojego wroga okazuje się być moim przyjacielem. Tak też nie powinien dziwić fakt, że Karol Wilczyński, jeden z autorów liberalnego, jezuickiego portalu Deon.pl prowadzi na Facebooku także blog pt. „islamista”.

Jest to miejsce promocji pozytywnego wizerunku islamu. Nazwa, choć oznacza słownikowo znawcę islamu, dzisiaj jest kojarzona powszechnie z islamskim terroryzmem. Wilczyński dwoi się jednak i troi, żeby pokazać Polakom, jak wspaniały jest islam.

Jest to spojrzenie oczywiście z punktu widzenia samych muzułmanów, a więc z punktu widzenia np. Centrum muzułmańskiego w Krakowie.

Pozostaje pytanie czy to świadoma działalność przeciwko Polsce i Kościołowi, czy też typowa aktywność tzw. pożytecznego idioty, który wierzy w farmazony, które upowszechnia z uporem lepszej sprawy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. banita

  25 września 2018 at 10:13

  Zacznijmy od tego,że Deon nie katolicki portal. Ba, nawet nie chrześcijański. Tam jest jedynie lewicowe multikulti w habitach.O pardon, habity to oni zdaje się zdjęli już jakiś czas temu. Deon to krzywe zwierciadło i robienie papki z mózgu.

  • GG.

   25 września 2018 at 15:01

   .
   Wilczyński podpadł M. Krajskiemu za krytykę PiS-u:
   .
   „Liga Muzułmańska w RP udostępnił(a) post użytkownika Karol Wilczyński [1]:
   .
   „Kraków, Rynek Główny. 11 września Anno Domini 2018.
   Do uczniów II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego przemawia Barbara Nowak, małopolska Kurator Oświaty:
   .
   „Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład”.
   „Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga”.
   „Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu”.
   .
   A POTEM SIĘ DZIWIMY, ŻE DZIECI MUZUŁMANÓW ŻYJĄCYCH W POLSCE MAJĄ W SZKOLE PRZESRANE. BO UCZNIOWIE BIORĄ PRZYKŁAD I „BRONIĄ EUROPĘ PRZED ISLAMEM”. (…)”
   .
   Źródło: https://web.facebook.com/Islam.Poland/posts/2081887255176908?__xts__%5B0%5D=68.ARA3gIcY2__g07VouGZ2nyDyqPWlhbbyoh7_4X-FvI_GOcBpKlCfCl0S9Okl08Iu7WWn7hEOOmQ_gkTrHXsE8kzul8zs659zzUFR_whDwgC86eaSNpEZLxEQRGcqJfHCFSK_naDDt4JFgrKwG1TZ4RzlM8iCtH6NfcBmKrA9Eiui2W5DkGuvjA (11.09.2018).
   .
   [1] – Karol Wilczyński – nauczyciel angielskiego, absolwent i doktorant UJ oraz słuchacz filozofii na Uniwersytecie w Rochester (mała mieścina 200 tys. mieszkańców w stanie Nowy Jork), publicysta jezuickiego deon.pl i portalu islamistablog.pl .
   .

   • GG.

    25 września 2018 at 15:14

    Coś obcina tekst od prawej. Powtórka:
    .
    .
    Wilczyński podpadł M. Krajskiemu za krytykę PiS-u:
    .
    „Liga Muzułmańska w RP udostępnił(a) post użytkownika Karol Wilczyński [1]:
    .
    „Kraków, Rynek Główny. 11 września Anno Domini 2018.
    Do uczniów II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego przemawia Barbara Nowak, małopolska Kurator Oświaty:
    .
    „Patron waszej szkoły to wspaniały król,
    który potrafił obronić całą Europę przed islamem.
    Musicie brać z niego przykład”.
    „Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga”.
    „Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu”.
    .
    A POTEM SIĘ DZIWIMY, ŻE DZIECI MUZUŁMANÓW
    ŻYJĄCYCH W POLSCE MAJĄ W SZKOLE PRZESRANE.
    BO UCZNIOWIE BIORĄ PRZYKŁAD I
    „BRONIĄ EUROPĘ PRZED ISLAMEM”. (…)”
    .
    Źródło: https://web.facebook.com/Islam.Poland/posts/2081887255176908 (11.09.2018).
    .
    [1] – Karol Wilczyński – nauczyciel angielskiego, absolwent i doktorant UJ
    oraz słuchacz filozofii na Uniwersytecie w Rochester
    (mała mieścina 200 tys. mieszkańców w stanie Nowy Jork),
    publicysta jezuickiego deon.pl i portalu islamistablog.pl .
    .
    .

 2. PM

  25 września 2018 at 10:59

  Postrzegając otaczającą nas rzeczywistość, tracimy często z oczu sedno sprawy. Ponieważ dzisiaj jakoś przychodzą mi do głowy różne bajki, więc i tym razem opowieść nawiązująca do tego twierdzenia.
  Pewien człowiek wielokrotnie podróżował z Persji do Grecji, jadąc na grzbiecie osła. Za każdym razem wiózł ze sobą dwa wielkie kosze pełne siana. A wracał zawsze sam, bez żadnego bagażu.
  Za każdym też razem celnicy przeszukiwali dokładnie kosze, podejrzewając Nasrudina o kontrabandę, ale nie mogli niczego znaleźć.
  „Co wieziesz” – pytali.
  – i za każdym razem padała ta sama odpowiedź :„Siano. Jestem przemytnikiem”. Celnicy nie znajdując przy nim nic innego, puszczali go wolno.
  Kilka lat później ów człowiek, któremu wiodło się coraz lepiej, zamieszkał w Egipcie. Tam spotkał go jeden z celników.
  „Teraz, kiedy żyjąc w takim dostatku nie podlegasz już prawodawstwu Persji ani Grecji, możesz mi powiedzieć, cóż takiego przemycałeś, że nigdy nie mogliśmy u ciebie niczego znaleźć”.
  „Osły” – padła odpowiedź.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra