Aktualności

Jan Bodakowski: Czy Rosja zaatakuje Polskę, by bronić Żydów przed rzekomym polskim antysemityzmem?

Dobry pretekst nie musi być prawdziwy. Ważne by wpisywał się w powszechne przekonania i dominując narracje. Jeżeli takich przekonań nie ma i pretekst nie pasuje do dominującej narracji to trzeba takie przekonania stworzyć, rozpowszechnić, narzucić, uczynić obowiązującą i dominującą narracją.

fot. materiały prasowe

Powszechnie wiadomo, że antypolska kampania nienawiści, pomawianie Polski o współodpowiedzialność za holocaust jest użyteczna dla Niemców (którzy chcą swoją odpowiedzialność za zbrodnie nazistów przerzucić na Polaków), dla Żydów (którzy chcą mieć pretekst do wymuszenia od Polski haraczu). Taka antypolska kampania nienawiści i pomówień jest też niezwykle użyteczna dla Rosji.

Rozpatrując problem użyteczności dla Rosji, będącej hybrydowym aktem agresji, szerzonej od lat przez Żydów antypolskiej narracji (której celem jest jest obsadzenie Polaków w roli sprawców holocaustu) warto sobie uświadomić doskonałe relacje Rosji z Izraelem i diasporą żydowską. Oraz to, że cały współczesny świat został skutecznie przekonany przez Żydów, że Polacy to antysemiccy zbrodniarze, którzy pod wpływem wielowiekowego katolickiego antysemityzmu wymordowali Żydów w czasie II wojny światowej i po niej by przejąć ich mienie.

Można się spodziewać, że w razie agresji Rosji na Polskę, opinia międzynarodowa ze zrozumieniem przyjęła by jako uzasadniony powód rosyjskiej agresji na nasz kraj to, że armia rosyjska wkroczyła do Polski by rzekomo nie dopuścić do drugiego holocaustu, do antysemickich pogromów organizowanych przez Polaków, by zmusić Polskę do zwrotu zagrabionego Żydom mienia.

Wielu Polakom taki apokaliptyczny scenariusz wydaje się nieprawdopodobny. Jednak już dziś cały świat wierzy w kłamstwa o polskich obozach koncentracyjnych, o polskiej odpowiedzialności za Jedwabne, w kłamstwa wypisywane przez Grossa i jemu podobnych. Kłamstwa są w polityce międzynarodowej zawsze rozpowszechniane w jakim celu, i rozsądnie jest zakładać, że państwa sojusznicze takie jak Rosja i Izrael, mogą mieć wspólne cele i takie, które się nie wykluczają (choć nie są sprzeczne – dzięki czemu pozwalają sojusznikom na owocną współpracę).

Polski antysemityzm był już dla Rosjan pretekstem do okupacji Polski. Po II wojnie światowej właśnie rzekomym polskim antysemityzmem, o którym miał świadczyć pogrom kielecki (czyli ustawka przeprowadzona przez komunistycznego okupanta), sowieci uzasadniali potrzebę komunistycznej okupacji Polski. Kłamstwa sowietów zostały bezkrytycznie przyjęte przez zachód i dziś są standardem w debacie na zachodzie. Przytoczony pogrom kielecki był właśnie takim działaniem, jakie dziś nazywamy hybrydowym.

My Polacy od lat byliśmy ofiarą działań hybrydowych Rosji, wystarczy przypomnieć sianie niepokojów anty społecznych w II RP, dywersje i sabotaż, oraz działania szpiegowskie, przeprowadzane w Polsce przez sowiecką agenturę występująca nazwą Komunistycznej Partii Polski, Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, czy Zachodniej Białorusi. Dziś duchowi i biologiczni spadkobiercy tej sowieckiej agentury dalej sieją w naszym kraju niepokoje. Wystarczy przypomnieć pewną pozarządowa organizacje, która nawoływała do anarchii w Polsce, uwiarygadniała się wspieraniem pro zachodnich aspiracji Ukraińców, i jak się okazało była finansowana przez oligarchów z Rosji, i pewnego filantropa z zachodu majacego wiadome pochodzenie.

W ocenie zagrożeń ze strony hybrydowych antypolskich działań, których ofiara może stać się Polska warto przyjrzeć się temu jak wygląda wojna hybrydowa jaką Rosja toczy przeciwko Ukrainie.

Przebieg i charakter wojny hybrydowej na przykładzie rosyjskiej agresji na Ukrainę opisał Bogusław Pacek (generał dywizji w stanie spoczynku, były Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, który służył w misjach zagranicznych, w Dowództwie Operacyjnym Unii Europejskiej, Czadzie oraz Republice Środkowoafrykańskie, profesor nauk społecznych, wykładowca w Akademii Marynarki Wojennej, na Uniwersytecie Gdańskim, w Pomezańskim Kolegium Teologicznym, w Szkole Wyższej TWP Wszechnica Polska, były komendant rektor Akademii Obrony Narodowej, obecnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor ponad 20 książek oraz ponad 200 artykułów naukowych i popularnonaukowych) w wydanej przez wydawnictwo Rytm pracy „Wojna hybrydowa na Ukrainie”.

Prócz działań militarnych, klasycznych i hybrydowych, niezwykle ważnym komponentem hybrydowej agresji Rosji na Ukrainę było zinfiltrowanie ukraińskich władz i dowództwa. W wyniku działań rosyjskiej agentury, która wspierała się wzajemnie w ukraińskich wąchaczach i armii, już kilka lat przed agresją Rosji systematycznie zaczęto osłabiać zdolność bojową armii ukraińskiej, w tym nie dopuszczano by ukraińskie fabryki, mające zdolności techniczne, produkowały nowoczesną broń dla armii Ukrainy, niszczono zasoby amunicji, zmniejszano stan liczebny armii ukraińskiej i wycofywano jej oddziały z terenów które zajęli Rosjanie. Dodatkowo w czasie ataku Rosjan nie wydano Ukraińcom rozkazu obrony, przez co rosyjscy żołnierze nie napotykali oporu.

Niezwykle ważne w hybrydowym ataku Rosji na Ukrainę było posiadanie przez Rosjan faktycznego monopolu na przekaz telewizyjny i radiowy na terenach wschodniej Ukrainy. Ten monopol pozwolił Rosji na skuteczną indoktrynacje mieszkańców tych rejonów. Wiedząc o tym jakie są konsekwencje gdy monopol medialny leży w rękach obcych, warto przypomnieć jak ważne jest kwestia repolonizacji mediów, które dziś znajdują się w rękach zagranicznych koncernów nie lojalnych wobec interesów Polski i Polaków.

Hybrydowowa agresja wymaga hybrydowej odpowiedzi. W ramach agresji hybrydowej wykorzystywane są przez agresora i wojsko i bandy kryminalistów, działania armii i akty terroru. Wojna prowadzona jest wszelkimi sposobami. Wymusza to zaangażowanie w obronę Polski nie tylko jednostek Wojsko Polskiego, ale i cywili, tworzących spontanicznie oddziały partyzanckie i samotnych wilków. Niestety przepisy w naszym kraju odbierają Polakom prawo posiadania broni. By polscy cywile mogli opóźnić dziania agresora, do chwili przybycia jednostek Wojska Polskiego, muszą mieć broń i to w dużych ilościach – niezbędna jest więc liberalizacja prawa posiadania broni, by drastycznie wzrósł odsetek ilości broni posiadanej przez Polaków. We wszystkich krajach sąsiadujących z Polską ten odsetek jest dużo większy, i nie ma żadnych problemów znanych z USA.

AUTOR TEKSTU: JAN BODAKOWSKI 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. MacGregor

  26 września 2018 at 16:38

  Janek, synku, to nie Rosja zaatakuje, ale Niemcy, które już atakują.
  I nie nadużywaj modnych zwrotów typu „wojna hybrydowa”, bo wojny zawsze były hybrydowe.

  • GG.

   26 września 2018 at 21:42

   .
   Zdjęcie mówi wszystko: prawy.pl/wp-content/uploads/2018/09/41958013_545267309309358_7436744312634736640_n.jpg (16.09.2018).
   .
   Z prawej Korwin-Mikke, który NALEŻY DO GRONA ULUBIONYCH POLITYKÓW I PUBLICYSTÓW PUTINOWSKIEGO SPUTNIKA – ponad 60 wzmianek o nim, materiałów informacyjnych I WYWIADÓW KORWINA-MIKKE SPECJALNIE DLA SPUTNIKA od marca 2015 roku na: https://pl.sputniknews.com/search/?query=korwin-mikke
   .
   Z lewej Jan Bodakowski, SŁYNNY POGROMCA NIBY-„ROSYJSKIEJ” SPUTNIKOWEJ PROPAGANDY i zarazem kolega Janusza Korwina-Mikke z zespołu redakcyjnego prokapitalistycznego (= prosocjalistycznego) portalu wolnosc24.pl
   .
   KAPITALIZM = SOCJALIZM
   .
   W dodatku p. Bodakowski NIEUCZCIWIE przedstawia (I TO OD DAWNA) nie-słowiańską propagandę rządową (putinowską i proputinowską) w Rosji jako „rosyjską narrację historyczną”, choć Ruski naród nie ma w swoich rękach mediów istniejących w Rosji i nie ma też na nie wpływu, co najmniej od zwycięstwa popieranej przez Zachód żydobolszewii nad Rosjanami na początku lat 20-tych XX wieku.
   .
   WŁADZA W ROSJI NIE NALEŻY DO RUSKICH (ROSJAN-SŁOWIAN), TYLKO DO NIE-SŁOWIAN (NIE-RUSKICH), WIĘC I RZĄDOWA NARRACJA HISTORYCZNA NIE JEST TAM ROSYJSKA, LECZ ANTY-RUSKA, ANTY-SŁOWIAŃSKA.
   .
   Czemu p. Bodakowski nie napisze w końcu wprost, że chciałby sobie postrzelać z prywatnego pistoleciku trzymanego w domu do Ruskich (Rosjan-Słowian), tylko kamufluje swoje pragnienie pod prestidigitatorskimi sformułowaniami typu: „być przygotowanym na wszelką antypolską agresję”?
   .
   Prawdziwy Polak i katolik nie będzie nigdy chciał strzelać do Ruskiego prawosławnego, ani do nikogo innego. Od obrony Polski i jej obywateli mamy zawodową armię i policję.
   .
   Zatem postulat umasowienia posiadania broni palnej w Polsce także i pod tym względem jest zupełnie nieuzasadniony, a fałszywe antyrosyjskie zacietrzewienie p. Bodakowskiego czyni ten jego postulat po prostu śmiesznym.
   .
   .

   • GG.

    27 września 2018 at 08:04

    .
    Antyrosyjski propagandysta Bodakowski ma za zadanie dotarcie do mniej inteligentnych od niego.
    .
    Tymczasem, o tym że dzisiejsza Rosja jest tylko strachem na wróble dla rusofobicznych ciemniaków – przekonują nas eksperci rządów warszawskich:
    .
    .
    „Rosja znajduje się w pogłębiającej się zapaści gospodarczej. Spadek podstawowych wskaźników gospodarczych w ostatnich 4 latach – takich jak inwestycje, budownictwo, dochody realne ludności (spadek o 11 proc.) i inne jest tak głęboki, a tempo ich odbudowy tak niskie, że poziom sprzed kryzysu, tj. z roku 2013 może być osiągnięty dla większości z nich dopiero w 2023 roku.
    (…)
    Koszty pogłębiającej się izolacji są coraz bardziej dotkliwe. Nie pozyskane dziś technologie, objęte sankcjami, skutkować będą negatywnymi efektami ekonomicznymi w następnych latach. Dotyczy to w szczególności „matki karmicielki”, tj. rosyjskiego przemysłu wydobycia ropy i gazu.
    .
    Świat [zachodni] nie rezygnuje z sankcji. Poza tym, w odróżnieniu od Rosji, radzi sobie dobrze. W tym swoistym klinczu, czas działa na niekorzyść Rosji. Nie jest ona w stanie wykreować nowych, własnych czynników wzrostu. Przykład wielu krajów pokazał, że gospodarka izolująca się i zamknięta, a do tego coraz bardziej zmierza Rosja, nie jest w stanie tego dokonać. Rosja, sytuująca się na poboczu światowych procesów gospodarczych, nie jest jednak krajem, którym chciałyby się szczycić elity rosyjskie, szczególnie biznesowe. Strukturalny charakter zapaści gospodarczej wskazuje jednak, że Rosji trudno będzie przejść do rozwoju gospodarczego gwarantującego szybki wzrost i zmiany jej miejsca w gospodarce światowej.
    .
    Ropa, gaz i uzbrojenie odgrywać będzie coraz mniejszą rolę we współczesnym świecie. Ich miejsce zajmuje „gospodarka cyfrowa”. Postęp jest tu szczególnie szybki, czego symbolem stał się szybki awans firm z tego sektora w rankingach światowych. Na początku września kapitalizacja Amazona, jako drugiej firmy po Apple, przekroczyła wartość biliona dolarów. Tymczasem kapitalizacja całego rosyjskiego rynku giełdowego, z gigantami paliwowo-energetycznymi w roli głównej, wynosi niewiele ponad 600 mld dolarów.”
    .
    Źródło: J. Rutkowski, Świat ucieka Rosji https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/kolejny-przegrany-wyscig-rosji/ (25.09.2018).
    .
    „Jerzy Rutkowski był Radcą ministra w Ministerstwie Gospodarki (w Departamencie Ropy i Gazu o raz Dep. Strategii i Analiz). Jest doktorem nauk ekonomicznych. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (poprzednik Ministerstwa Gospodarki), ambasadzie RP w Moskwie jako kierownik wydział ekonomicznego.” (obserwatorfinansowy.pl/kontakt/jerzy-rutkowski ).
    .
    .
    Jedynym wariantem, w którym Polska mogłaby się dostać pod wpływy Rosji (lecz nie pod okupację) – jest wariant porozumienia USA z Rosją odnośnie nowego podziału wpływów w świecie.
    .
    W takim przypadku ŻADNE PISTOLECIKI BODAKOWSKIEGO NIE BYŁYBY W STANIE TEMU PRZECIWDZIAŁAĆ, ANI ŻADNA SAMOBÓJCZA PROPAGANDA NOWEGO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CZY KATOTALIBANU.
    .
    Należałoby wtedy pogodzić się z faktem zmiany hegemona i przystąpić do… nauki języka rosyjskiego.
    .
    Co dla czytelników prawy.pl i innych „prawicowych” portalików byłoby już dziś rzeczą znacznie pożyteczniejszą i moralnie lepszą, niż lektura pełnych trującego jadu antyrosyjsko-militarystycznych artykulików p. Bodakowskiego.
    .
    .

   • GG.

    27 września 2018 at 08:33

    .
    No tak, to pasuje do publicystyki rusofobiczno-militarystycznej uprawianej przez Bodakowskiego.
    .
    Prof. Anna Raźny pisze:
    .
    „Trwa wojna hybrydowa w Polsce w sferze wszystkich typów komunikacji: politycznej, społecznej, kulturowo-cywilizacyjnej. Takim właśnie mianem można określić wytoczoną nam wojnę informacyjną. (…) Tę wojnę przeciwko Polsce prowadzą nie Putin i Rosja, ale polskie władze, wspierane przez opozycję – w najmniejszym stopniu przez PSL – i mainstreamowe media, również katolickie.
    (…)
    Próba podtrzymywania mitu amerykańskiej opcji jest coraz częściej tragikomiczna. Wiąże się bowiem z próbą pogłębienia polskiej rusofobii w oparciu o fałszywą tezę, iż Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego wymiaru naszego istnienia. Dlatego trzeba ją zniszczyć pod każdym względem – nie tylko militarnie, ale również politycznie, gospodarczo, cywilizacyjnie. Trzeba udowodnić upadającemu światowemu hegemonowi, że w dziele niszczenia Rosji może na nas liczyć, że Warszawa na skinienie Białego Domu rzuci do walki z Moskwą polskich żołnierzy bądź – w wersji łagodniejszej – będzie jej po wsze czasy szkodzić, nie zważając na własne straty polityczne, gospodarcze, moralne, cywilizacyjne. Uczyni wszystko, aby rusofobia stała się wyznacznikiem polskiego patriotyzmu, quasi-religią polityczną.
    (…)
    Pedagogika ta ma skutkować ukształtowaniem takiej mentalności Polaków, aby nie tylko godzili się na przekształcenie naszego terytorium w obszar III wojny światowej – z Rosją – ale byli gotowi ginąć w niej masowo w imię obrony dolara i amerykańskich interesów.”
    .
    Źródło: Raźny: Wojna hybrydowa polskich władz z Polską https://konserwatyzm.pl/razny-wojna-hybrydowa-polskich-wladz-z-polska/ (15.09.2018).
    .
    .
    WNIOSEK:
    .
    Polacy-Słowianie muszą odrzucić zarówno propagandę prowaszyngtońską (pronatowską), jak propagandę promoskiewską (proputinowską) – BO SĄ TO CZĘŚCI STULETNIEJ JUŻ WOJENKI WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNEJ (WEWNĄTRZŻYDOWSKIEJ), a w tym sporze nie byliśmy i nie będziemy po żadnej ze stron.
    .
    Nie chcemy wojny w Polsce, ani wojny poza Polską z udziałem Polaków-Słowian!
    .
    .

  • agganus

   2 października 2018 at 08:50

   Rabie Grigorij\
   Rosja i Niemcy to jedno zło o czym sam Roman Dmowski prawił. Ale,żeby to wiedziec trzeba go przeczytać. Jak równiez wspomnienia o nim. A nie łykac jak pelikan moskiewską propagande o rzekomej rusofilli Pana Roman…
   Tutaj kolejny przykład hybrydowej:

   https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5933-tylko-u-nas-bialy-bus-i-wojna-informacyjna

 2. McGregor

  26 września 2018 at 16:39

  Pytanie dodatkowe – co za syf tutaj reklamujecie?

  • Zbysław

   26 września 2018 at 19:26

   ty złodzieju usuń tekst który mi ukradłeś!

 3. piotr p

  26 września 2018 at 16:39

  Bajopisarz Pacek nie dość, że wymyśa historię to próbuje uzasadnić użycie Polaków w syjonistycznej wojnie. Zdrajca i przebieraniec służący okupantowi.

 4. jok

  26 września 2018 at 17:10

  Zdaje sobie sprawę, że w Rosji blisko władzy oficjalnej są chabady, a „wekselbergi” produkują filmy, ale odnoszę wrażenie, że to kolejny tekst w stylu „bardzo zła putinowska Rosja z którą nie sposób nawet prowadzić dyplomacji i trzeba być antyrosyjskim w pociągu, przeciągu na drągu”, odwracający uwagę od problemów z „przyjaciółmi”. Coś a la GP.

  1. Wydaje mi się, ze „wojna na Ukrainie” nie rozpoczęła się od żądań prorosyjskich separatystów podpuszczonych przez ruską tv, lecz od „majdanu”, wspieranego przez tzw. Zachód i zachodnie media.

  2. Wydaje mi się, ze stosunki Rosja Izrel, absolutnie nie przypominają stosunków USA Izrael i ostatnio, po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez Syryjczyków wprawdzie, acz Rosja oskarza Izrael (bo samoloty izr. „chowały się” korzystając z obecności ros. samolotu) mocno się oziębiły. USA pałały i pałają taką miłością do Iz., że pozwoliły atakować Izraelczykom przez dłuższy czas swój okręt wojenny, a potem tuszowały sprawę.

  3. Odnoszę wrażenie, że w czasie „kryzysu nowelizacyjnego ustawy o IPN”, to przyjacielskie Stany groziły Polsce ustami rzecznik ichniego MSZ, że naruszy swoje strategiczne interesy, o ile nie zmieni ustawy tak jak sobie życzą Żydzi. Ruscy chyba nas nie strofowali. Nie przyjęli też ustawy 447.

  4. Odnoszę wrażenie, że jeśli ktoś nas będzie strofować wojskowo za „antysemizm”, to raczej USA, może z pomocą Niemiec (jeśli Niemcy dogadają się z USA, bo raczej wszak nie będą chcieli wszystkiego/całego kraju będącego w UE zostawić USrealowi), niż Rosja zaatakuje kraj NATO, najbardziej chyba filożydowskiego paktu na świecie, pod pretekstem .. „zwalczania antysemizmu”..

  Ostatnie moje zdanie powyżej, wskazuje, że dałem sobie narzucić narrację artykułu i dyskutuję na poważnie z tezą artykułu, którą wszak uważam za absurdalną.

  • Przebudzcie sie!!!

   26 września 2018 at 17:45

   Zydowska ustawe roszczeniowa wobec Polski podpisal Trump a nie Putin zatem warto byloby sie zastanowic kto przyjaciel a kto wrog

  • gieptil

   26 września 2018 at 17:52

   Majdan był ciekawy o tyle że tam był bardzo dziwny układ i do dzisiaj ukrywany. Kto dla przykładu potrafił wwozić co dzień/noc tysiące nowych opon? Podobno milicja blokowała Majdan. Oglądałem ten Majdan też nocami. Tam byli ludzie z ruchomymi kamerkami, z transmisją na żywo. I tak raz około 3 w nocy widzę, jakieś jakby drzwi od dużego samochodu osobowego/autobusu? w kolorze ciemno zielony mat ( typowy wojskowy kolor maskujący za komuny ). Jacyś młodzi ludzie z tych brygad coś wyładowują z tego samochodu tak się tym dzielą, jakiś hełm, podobne. Aż jeden wyciąga ulotki partii Regionów ( wrogowie Majdanu ), robi się rejwach, pokazowe palenie tych ulotek, wszyscy się tym zajmują, gdy … co uchwyciła kamera, dwóch ludzi wyciąga z tego samochodu długie pudło kolorze mat wojskowy zielony i gdzieś z nim odchodzi. Tak jakby tam były te karabiny snajperskie z których później nieznani do dzisiaj sprawcy wymordowali majdanowców. Nieznani to żart, już w trakcie akcji kierownictwo Majdanu namierzyło specjalną ekipę z tej partii wolności od Tiachnyboka, tego zajadłego banderowca, to oni strzelali.

   • gieptil

    26 września 2018 at 17:57

    Warto wiedzieć że przy relacjach walut Ukrainy i USA i tamtejszej biedzie wysokiego urzędnika Ukrainy kupuje się za kilka tysięcy $, czyli za nędzną pensję w USA. A jeszcze przed Majdanem amerykańscy „przyjaciele” intensywnie tam krążyli i pakowali kasę. Rozumiecie więc jak było możliwe że te opony wjeżdżały, i wszystko wjeżdżało.

   • rezydent

    26 września 2018 at 19:56

    To oczywiste, że Majdan był elementem hybrydowej wojny przeciwko Rosji. Już dawno temu Brzeziński pisał, że ostatecznym celem walki USA z Rosją jest przejęcie Ukrainy. Na ten krok naruszający strefę wpływów Rosji odpowiedziała Rosja aneksją Krymu i wsparciem separatystów na wschodzie Ukrainy. Najciekawsze jest to, że zgodnie z kryterium etnicznym Krym nie był ukraiński a własnie takie kryterium Ukraińcy podają jako uzasadnienie odłączenia od Polski Kresów wschodnich II Rzezczpospolitej.

 5. bobik

  26 września 2018 at 17:13

  Auror artykułu napisał: „Polski antysemityzm był już dla Rosjan pretekstem do okupacji Polski. Po II wojnie światowej właśnie rzekomym polskim antysemityzmem, o którym miał świadczyć pogrom kielecki (czyli ustawka przeprowadzona przez komunistycznego okupanta), sowieci uzasadniali potrzebę komunistycznej okupacji Polski.”

  Takich głupot już dawno nie czytałem.
  Gdybym nie wiedział, że to głupota to pomyślałbym, że prowokacja.

 6. The Big E

  26 września 2018 at 17:25

  Gdyby nie było Rosjan, to red. Bodakowski by ich wymyślił.

 7. Przebudzcie sie!!!

  26 września 2018 at 17:42

  Co za bzdury wypisujecie. Nic tylko Rosja i Rosja zaatakuje. Tenstraszak juz nie dziala na pojumjacych sytuacje. Zacznijcie budowac Polske dla Polakow gdyz wiecej Polakow rodzilo sie za komuny niz dzis i zdecydowanie wiecej bylo w Polsce miejsca dla Polakow niz dzis. Podam ostatni przyklad, niechlubny przyklad a mianowicie rzucenia kamieniem w okno synagogi. Nawet Prezydent Duda potepil ten wybryk. Pytam gdzie byl Prezydent Duda kiedy Zydzi atakowali Ambasade RP w Izraelu, dewastujac budynek? gdzie byl Prezydent Duda, dlaczego publicznie nie potepil tego incydentu? Czy ktos z zydowskich prokuratorow postawil choc jeden zarzut prokuratorski Zydowi w Izraelu dewastujacym Ambasade RR? Malo tego nawet byl protest ambasador USA w Polsce ktora potepila rzut kamieniem przez Polaka w okno synagogi, czy potepila dewastacje polskiej placowki dyplomatyczno konsularnej w Izraelu, nie potepila. Zacznijcie budowac Polske w Polsce a nie Judeopolonie a wowczas i Niemcy i Rosjanie beda spokojni. Kurs Dmowskiego i Paderewskiego stal w sprzecznosci z kursem Pilsudzkiego.

 8. nn

  26 września 2018 at 17:52

  Artykuł niegodny zainteresowania.

 9. hania

  26 września 2018 at 18:13

  Ufff…przeczytałam zaledwie połowę….
  Panie Bodakowski, a nie wstyd panu pisać takich bzdetów?
  Niby poważny gość….

 10. żeglarz

  26 września 2018 at 18:27

  Janie Bodakowski dzisiaj wojna to walka w sferze informacyjnej i ekonomicznej/gospodarczej. Nie tanki, ale banki. W związku z powyższym nasuwają się pytania: czy Rosja przejęła nam sektor bankowy (strategiczny dla bezpieczeństwa państwa)? Nie, Zachód. Czy Rosja przejęła nam przestrzeń informacyjną (90 proc. gazet codziennych jest w ręku kapitału niemieckiego)? Nie, to zrobił Zachód. Czy to Rosja zarżnęła nam przemysł po 1989 r.? Nie, zrobił to Zachód rękoma takich „tuzów” i pupilów mediów zachodnich jak Balcerowicz, JK Bielecki czy Lewandowski. Więc daruj sobie chłopie swoje wynurzenia, które są oderwane od rzeczywistości. Rosja nie była, nie jest i nie będzie naszym przyjacielem (tak jak przyjacielem nie jest i nie będzie żadne inne państwo, bo w stosunkach międzynarodowych są interesy a nie przyjaźnie), ale to szczucie i podjudzanie na Rosję stało się nudne i jest po prostu głupie. Nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym.

  • Przebudzcie sie!!!

   26 września 2018 at 18:49

   Konstytucja jasno stwierdza, ze na wojsku polskim spoczywa obrona granic Polski i obywateli. Ida na ten cel podatki. Nie ma mowy w Konstytucji RP o tym ze gwarantem bezpieczenstwa Polski i Polakow jest obce wojsko stacjonujace na terenie Polski. Nie szanuje sie zapisow Konstytucji. Czy w Polsce zawsze musi byc tak, ze do wladzy dochodza wasale wyslugujacy sie obcym i zebrzacy o obecnosc obcych?

 11. Wojcech

  26 września 2018 at 18:29

  Bodakowski, ty debilu! Polakom pisze się dużą literą! I nie „z dużej litery” bo to rusycyzm.

 12. gieptil

  26 września 2018 at 18:37

  W mojej opinii Rosja jest prowokowana intensywnie i nakłaniana intensywnie do ataku na Polskę. Jest prowokowana przez osoby robiące za intensywnie nawiedzonych polskich patriotów. Jest to jakaś okrutna gra której źródeł do końca nie rozumię. Pierwszy wariant to banderowsko hitlerowska V kolumna w Polsce, która twardo robi swoją robotę – chodzi im o to, aby w końcu Rosjanie obrzucili Polskę bombami atomowymi.
  Rosja jest państwem osłabionym i osaczonym, w desperacji może pójść na atak atomowy na Polskę. Tak działa desperat, doskonale wiadomo że zachód nie odpowie adekwatnie, wyśle ostre noty protestacyjne.
  Warto wrócić do wojny w Gruzji, ciekawej wojny, i … dziwnie u nas przemilczanej. Mianowicie, to Gruzja zaatakowała Osetię, w nocy ruszył potężny ostrzał artyleryjski. To zresztą nic. Ciekawsze jest że ostrzał też poszedł po garnizonie rosyjskiego kontyngentu sił pokojowych. Ale to i tak nic, akurat przypadkiem po stronie gruzińskiej odbywały się ćwiczenia wojskowe z udziałem żołnierzy USA. I ci żołnierze z USA natychmiast dostali rozkaz … wycofania się poza teren możliwych walk. Dużo nie brakowało do bezpośrednich walk wojsk USA i Rosji, a być może odpalenia III wojny światowej. A zdaje się że w tej zbrodniczej prowokacji maczali palce psychopaci z PiS. Się dziwicie że nikt nie myśli pomagać wyjaśniać tzw. katastrofy smoleńskiej? Za takie figle na sznur biorą.
  Jak się zdaje system takich prowokacji jest kontynuowany. Tyle że ruskie Iskandery rozmieścili i „figlarze” zrozumieli że zamiast ubijać miliony Polaków, ruscy mogą punktowo zlikwidować tak z setkę „figlarzy” jednym atakiem. Bo Iskandery potrafią uderzać z dokładnością kilku metrów, więc konkretny dom zburzą, a sąsiadów nie ruszą.
  Stąd to zamówienie na dwie baterie patriotów w wersji specjalnej. To ma być obrona kilku dzielnic Warszawy przed pierwszą salwą Iskanderów. Bo później Rosjanie przeładują wyrzutnie, tak pewnie po godzinie, i odpalą kolejną salwę, ale wtedy ci tzw. patrioci ( a gnoje podłe tak naprawdę ) będą już pod Łodzią.
  A warto wspomnieć o Nordstream II. Okazuje się że w tym projekcie obok Rosji i Niemiec partycypują firmy z Austrii, Francji I Wielkiej Brytanii. Zero szans na zatrzymanie tego w istocie biznesowego projektu, ale intensywne sypanie piachu w tryby, czy też po prostu plucie im do zupy, z pewnością wywołuje słuszną nienawiść tamtych elit i społeczeństw. I o to chodzi tym tzw. patriotom chowy banderowsko hitlerowskiego, Polska ma być znienawidzona, Polacy mają zostać bydłem pędzonym na rzeź wpośród obojętności świata.

  • Marian

   26 września 2018 at 19:08

   Niestety, nie ma Pan racji co do możliwego ataku Iskanderów.
   Jeśli Polska jest przewidziana jako kraj docelowego osadnictwa żydowskiego, to naprawdę nic nam nie grozi ze strony Rosji. Tylko atak konwencjonalny w celu depopulacji tubylców.
   A na to wystarczą wyrzutnie ppanc i kbkAK ew. Groty.

  • GG.

   27 września 2018 at 10:03

   .
   Gieptil: „Rosja jest intensywnie prowokowana i nakłaniana do ataku na Polskę. JEST PROWOKOWANA PRZEZ OSOBY ROBIĄCE ZA NAWIEDZONYCH POLSKICH PATRIOTÓW. Jest to jakaś okrutna gra, której źródeł do końca nie rozumiem. PIERWSZY WARIANT, to banderowsko-hitlerowska V kolumna w Polsce, która twardo robi swoją robotę”.
   .
   A drugi wariant?
   .
   Może upadająca gospodarczo Putinowska nie-słowiańska Rosja rzeczywiście chce wywołać jakieś zamieszanie na terenach „bliskiej zagranicy” i w jakiś potajemny sposób motywuje niektórych w Polsce do ujadania na wszystko, co rosyjskie: na „rosyjskie” władze moskiewskie, na naród rosyjski i na całą Rosję?
   .
   Wzbudzić poczucie zagrożenia w Polakach-Słowianach, dać im propagandowy impuls do wściekłości na niczemu niewinnych Ruskich-Słowian, wywołać w narodzie polskim prądy żądające rozdania cywilom broni PRZECIWKO RUSKIM – a potem jakaś udana prowokacyjka, jakaś polska wersja Gawriło Principa, w tym wypadku rusofobicznego nacjonalisty-antykomunisty, I ZAMIESZANIE W POLSCE I WOKÓŁ POLSKI GOTOWE.
   .
   A propos – czytał pan ten tekścik z 2015 roku?
   .
   Prawy.pl – pro-rosyjski portal na prawicy http://1do10.blogspot.com/2015/06/prawypl-pro-rosyjski-portal-na-prawicy.html
   .
   Co pan o tym sądzi?
   .
   .

 13. Marri

  26 września 2018 at 18:50

  Panie Bodakowski z tekstu”wielu polakom,”powinno być „wielu Polakom”.

 14. Andrzej z Balto

  26 września 2018 at 19:47

  Pierdu, pierdu. Totalny odjazd Bodakowskiego.

 15. Dick

  26 września 2018 at 19:54

  Rusofobia pana Bodakowskiego to już stan kliniczny…

  • Przebudzcie sie!!!

   26 września 2018 at 21:12

   Nie tylko Pan Bodakowski ale i cala obecna wladza w Polsce, media sa juzs tanie klinicznej histerii z powodu Rusofobii.

 16. Paweł Paleczny

  26 września 2018 at 20:07

  Polecam artykuł pt. „W 100 lecie Niepodległości – antysemityzm dziś i wczoraj”
  Fragment: endecy z przełomu XIX i XX wieku a i później także byli antysemitami, nieraz skrajnymi. Otóż endecja XXI wieku musi, jeżeli chce oddziaływać na życie polityczne narodu polskiego, mieć stosunek do Żydów inny niż Dmowski czy Popławski. Dlaczego ? Dlatego, że wszystko się zmieniło.
  Jędrzej Giertych we wstępie do dzieła F. Konecznego Cywilizacja Żydowska ujął tą zmianę w krótkich i przekonywujących słowach, cytuje :
  „Żydzi w środkowowschodniej Europie, także i Polsce, zostali przez Niemcy hitlerowskie wymordowani oraz narodziła się w Ziemi Świętej republika Izraelska /…/ cóż to za pasjonujące zjawisko – owe „sabry”, już na własnej ziemi urodzone uprawiające rolę, wbrew dawnej opinii o nieprzydatności Żydów do służby wojskowej, umiejącej jej bronić po bohatersku na lądzie, morzu i powietrzu, dumnie proklamujące swą żydowskość i nie chcące się z nikim asymilować ! Czy nie pojawiają się tam wpływy cywilizacji łacińskiej? Czy nie widać ich w opuszczaniu kibuców przez młode pokolenie, nie chcące przebywać w kolektywach i pragnące żyć w normalniej zorganizowanym życiu rodzinnym? I czy nie są one obecne w atmosferze i duchu sił zbrojnych? I w mającym przecież bardzo europejskie cechy patriotyzmie? ”.

  Całość: http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/150-w-100-lecie-niepodleglosci-antysemityzm-dzis-i-wczoraj

 17. marju73

  26 września 2018 at 20:57

  Zapewne tak zaatakuje jak wcześniej zaatakowała i odebrała nam banki ,huty, stocznie, przemysł,handel, ziemię, wodę pitną a i lasy chcieli odebrać żeby spłacić swoich przyjaciòł żydòw.

 18. Dick

  26 września 2018 at 21:11

  Ciekawy wywiad z dr Czerniakiem o sytuacji w Polsce:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=213&v=d3ykgqBbCk4

 19. Unia pisowskiej wolnosci

  26 września 2018 at 21:52

  Panie Bodakowski więcej takich artykułów a może na następne wybory pis weźmie pana na listę a potem kto wie może naczelny w jakiejś jaczejce

 20. MAREK

  26 września 2018 at 23:28

  nie chcę być wścibski – ale mam pytanie do Redakcji „Prawego” – o co chodzi ?! – p. Agnieszka Malinowska cytuje tekst p.Jana Bodakowskiego? – płatne z wierszówek czy co? czemu p.redaktor Bodakowski nie zamieścił sam swego tekstu…?

  • GG.

   27 września 2018 at 07:45

   .
   Przecież człowiek się nie rozerwie – jest teraz motorem napędowym portalu http://lewy.pl/
   .
   Malinowska jest wzięta do wprowadzania tekstów.
   .
   .

   • Marian

    27 września 2018 at 13:17

    Prawy, lewy i środkowy…
    Niektórzy zdolni ludzie rozmieniają się na drobne.
    I tak nie wiadomo kiedy „młodość przeminie, a głupota zastanie”.

 21. agganus

  2 października 2018 at 08:44

  Rosja czy;i państwo mongolsko-normańskie od zawsze nas atakuje. teraz hybrydowo.Nawiasem mówiąc skoro Putin współfinansował „Pokłosie” zastanawia również czy Kler i Smarzowski – tak wyrywny do kręcenia filmu o banderowcach – nie są narzędziem moskvicin?

 22. m

  3 października 2018 at 09:13

  Czy ambasada USA potępi podpalenie drzwi kościoła, tak jak potępiła wybicie szyby w synagodze?
  http://niewygodne.info.pl/
  Przypomnijmy – 20 września jakiś niezrównoważony facet wybił kamieniem szybę w gdańskiej synagodze. Już następnego dnia rano ambasada USA w Warszawie wydała oficjalny komunikat, w którym potępiła „ten pełen nienawiści, destrukcyjny akt”. Kilka dni później jakiś szaleniec wziął kanister z benzyną i podpalił drzwi do kościoła w Opolu Lubelskim. Jak do tej pory ambasada USA milczy. Nic nie wskazuje również na to, aby przy odsłonięciu nowych drzwi kościoła w geście solidarności miało dojść do podobnej ceremonii ekumenicznej, jak podczas odsłonięcia nowego okna w synagodze.

 23. lendzian

  3 października 2018 at 11:45

  Kundle z PIS-u?
  „Oni -moim zdaniem- w tym przypadku nie dadzą się skundlić!”
  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-wzywaja-wegry-do-nieblokowania-komisji-nato-ukraina/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra