PRAWY.TV

Tylko u nas! Śpiewak – Guział to błąd Jakiego [WIDEO]

Lewicowy komitet „Wygra Warszawa” jest niestety chyba najbardziej aktywną grupa zabiegającą o głosy mieszkańców stolicy. Już kilka razy przypadkiem spacerując po Warszawie trafiłem na działaczy lewicy promujących swoich kandydatów (przedstawicieli innych partii nie spotkałem, prócz Rafała Trzaskowskiego, którego nie rozpoznałem, i kilku wizyt na wiecach Jakiego na jakie specjalnie się wybrałem). Przechodząc obok Hali Mirowskiej udało mi się przeprowadzić wywiad z lewicowym kandydatem na prezydenta Warszawy Janem Śpiewakiem.

fot. Jan Bodakowski

Interesowała mnie opinia działacza lewicy o decyzji Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta stolicy, który na swojego wiceprezydenta nominował zaangażowanego w wspieranie gejów działacza lewicy Piotra Guziała. Zdaniem Jana Śpiewaka decyzja Jakiego to niezrozumiały błąd bo Guział jest niewiarygodny dla prawicowych wyborców, i poprzez współprace z PiS stał się niewiarygodny dla lewicowego elektoratu.

Śpiewak – Guział to błąd Jakiego:

W swoim artykule opublikowanym na portalu Fronda stwierdziłem, że „o lekceważącym stosunku polityków dla katolików, o tym jak w oczach polityków katolicy nic nie znaczą, świadczy dobitnie to, że kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki na swojego wiceprezydenta – odpowiedzialnego za sprawy: kultury (w tym i teatr, który wystawił „Klątwę”, czy galerie wystawiające antykatolickie bluźniercze eksponaty), imprez masowych (czyli dotacji dla imprez gejowskich, gender, feministycznych, wielokulturowych), kontakty z przedsiębiorcami i za sprawy społeczne (finansowanie in vitro) – nominował Piotra Guziała, który rządząc Ursynowem wspierał imprezy gejowskie, oficjalnie popierał paradę gejów, a co ciekawsze w 2017 roku wstąpił (jak informuje Wikipedia i media) do partii Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, która to wspólnie z Komunistyczną Partią Polski świętuje różne lewicowe okazje”.

W artykule opublikowanym na Frondzie przypomniałem, że „w grudniu 2014 opisałem lokalną koalicje PiS i komitetu Guziała na Ursynowie. W swoim artykule przytoczyłem informacje z portalu Wyborcza.pl według której „cztery lata temu Platformę bardzo zabolała strata władzy na Ursynowie. Przez pełną kadencję dzielnicą rządziła koalicja Prawa i Sprawiedliwości z lokalnym komitetem Nasz Ursynów, założonym przez Piotra Guziała”. W artykule odwołałem się też do pochodzącego z 2013 roku zaproszeniu na Tydzień Równości, które ukazało się na gejowskiej stronie „Parada Równości”. W ogłoszeniu tym z 2013 roku można przeczytać, że „w dniach 23-30 maja br. Urząd Dzielnicy Ursynów [rządzony przez komitet Guziała i PiS] zaprasza do udziału w czwartej edycji Tygodnia Równości na Ursynowie. W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców kilka interesujących wydarzeń, których celem jest promowanie postaw równościowych. (…) Wydarzenie zostanie zainaugurowane (…) przez burmistrza Ursynowa Piotra Guziała wciągnięciem tęczowej flagi na maszt przed Ratuszem Dzielnicy Ursynów. Bezpośrednio po otwarciu Tygodnia Równości zapraszamy na debatę „Samorząd terytorialny – czy powinien angażować się w promowanie równości?””.”

Na frondzie przypomniałem również, że „w szczegółowym programie Tygodnia Równości na Ursynowie 2014 opisane były takie imprezy jak; „Otwarcie wystawy „Projekt Berlin-Yogyakarta” (…) Celem projektu „Berlin – Yogyakarta” jest przypomnienie historii prześladowań gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderowych przez nazistów podczas ich panowania w Europie oraz podkreślenie, że prawa człowieka są niezbywalną własnością wszystkich ludzi, również osób nieheteroseksualnych. Międzynarodowy turniej piłki siatkowej drużyn LGBT (…) Przejazd burmistrza i innych urzędników na wózku inwalidzkim po Ursynowie (…) Pokaz filmu”. W samej gejowskiej paradzie brał udział tir z naczepą obwieszony banerami (współzarządzanej przez PiS) dzielnicy Ursynów”.

W artykule opublikowanym na Frondzie przypomniałem również, że „w czerwcu 2015 opisałem to, że w skład komitetu honorowego Parady Równości wszedł Piotr Guział (wraz z takimi osobami jak: Krystyna Janda, Krystyna Mazurówna, Jerzy Vetulani, Jacek Kochanowski, Monika Płatek, Katarzyna Piekarska, Wojciech Olejniczak, Leszek Miller, Bożena Chołuj, Paulina Piechna-Więckiewicz, Kazimiera Szczuka, Magdalena Środa, Joanna Senyszyn, Janusz Palikot, Katarzyna Olszewska, Robert Biedroń, Jan Marek Hartman,, Genowefa Grabowska, Bartosz Dominiak, Dariusz Jemielniak, Krystian Legierski, Anna Grodzka, Marek Borowski, Janusz Marchwiński, Sebastian Wierzbicki, Sylwia Chutnik, Paweł Golik, Piotr Pacewicz, Grzegorz Napieralski, Paulina Młynarska, Ramona Rey, Wanda Nowicka, Agnieszka Szulim)”.

Czytelnikom Frondy przypomniałem również, że „celem Parady Równości, w której komitecie honorowym znalazł się (przyszły wiceprezydent Jakiego) Piotr Guział było: wprowadzenie „uregulowań prawnych ułatwiających proces medycznego i prawnego potwierdzenia płci osobom transpłciowym”, „regulacji prawnych w sprawie przestępstw motywowanych nienawiścią i nienawiści wobec osób LGBTQ”, rozszerzacze „przepisów dotyczących mowy nienawiści o kwestie dotyczące tożsamości płciowej i orientacji seksualnej oraz skuteczne egzekwowanie już istniejących regulacji”, prawo małżeństw dla gejów, zniesienia barier dla imigracji nieograniczonej liczby cudzoziemców do Polski, pro gejowska gender indoktrynacji w szkole, tak zwana edukacja seksualna, usunięcie z debaty publiczne homofobicznych poglądów”.

Opisany prze-zemnie na Frondzie „kandydat na wiceprezydenta Warszawy, u boku Patryka Jakiego, Piotr Guział był od 1997 roku działaczem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (partii powstałej z PZPR), od 1999 roku Sojuszu Lewicy Demokratycznej (który powstał z SdRP), przewodniczącym Stowarzyszenia Młodej Lewicy Demokratycznej na Mazowszu, inicjatorem zjednoczenia młodzieżówek lewicowych w Federację Młodych Socjaldemokratów. W 2001 usiłował zostać posłem z listy SLD-UP. W 2005 roku współtworzył (z byłymi politykami Unii Wolności) Partie Demokratyczną, W 2006 roku wstąpił do Socjaldemokracji Polskiej i ponownie został radnym. W 2007 usiłował zostać posłem z listy Lewicy i Demokratów, a w 2009 europarlamentarzystą z listy Porozumienia dla Przyszłości – CentroLewica. W 2010 roku ponownie został radnym a potem burmistrzem Ursynowa (poparła go koalicja w skład której wchodził PiS). W 2014 zajął trzecie miejsce w wyścigu o fotel prezydenta stolicy i w drugiej turze poparł kandydata PiS, został też radnym Rady Warszawy. W 2017 roku Piotr Guział przystąpił do partii Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, partia ta wspólnie z Komunistyczną Partią Polski świętuje różne lewicowe okazje”.

Lewicowy kandydat na prezydenta Warszawy Jan Dawid Śpiewak, który uznał decyzje Patryka Jakiego o współpracy z Guziałem za niezrozumiały błąd, urodził się w 1987 roku w Warszawie, więc nie pamięta już czasów komunizmu, zapewne jest to jeden z powodów jego lewicowych poglądów. Jego ojciec Paweł Śpiewak jest dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Jan Śpiewak w 2006 roku pracował w sztabie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz, zakładał Żydowską Ogólnopolską Organizacje Młodzieżową (ŻOOM) i Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, w 2014 roku został radnym dzielnicy Warszawa-Śródmieście, był publicystą „Kultury Liberalnej”oraz „Krytyki Politycznej”. Koalicja wyborcza „Wygra Warszawa” której jest kandydatem na prezydenta to lewicowa inicjatywa stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, skrajnie lewicowej Partii Razem, Inicjatywy Polskiej i Partii Zielonych.

AUTOR TEKSTU I WIDEO: Jan Bodakowski 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. sarkazm

  29 września 2018 at 16:50

  Wszystko to kupa gówna (byle jakiego).

  • GG.

   29 września 2018 at 23:14

   .
   Dokładnie, a najbardziej denerwuje fakt, że p. Bodakowski lata tyle po Warszawie i nie potrafi nam zaprezentować ani jednego Polaka-Słowianina jako kandydata na prezydenta stolicy.
   .
   To po co ten cały rejwach, skoro nie są to wybory WŁADZ POLSKICH?
   .
   .

 2. z-k

  29 września 2018 at 19:48

  Wolał bym gdyby opowiedział o zamianie właścicieli fińskich domków na Jazdowie. Pisała o tym w swoim czasie Gazeta Warszawska ku przestrodze Polaków co jako pożyteczni idioci nie rozumieją co to znaczy, że „miasto jest nasze”

 3. Marian

  29 września 2018 at 19:48

  Mnie akurat Patryk Jaki zaimponował tym, że potrafił przekonać do współpracy Piotra Guziała. To świadczy o tym, że nie jest zapyziałym, fanatycznym kandydatem jednej jedynie słusznej partii.
  Warszawa jest kosmopolityczna i duże miasta, metropolie zawsze są takie. I dobrze.
  P. Guział też mi kiedyś zaimponował, bo jako jedyny(!) miał w Warszawie odwagę rzucić rękawicę HGW. Przegrał refendum, ale moralnie wygrał. Pamiętam, jak ta pani z poczuciem wyższości pytała: Kto to jest ten… Guział? – Jak on śmie ją krytykować? Taki nikt.
  Pamiętam pewien zimowy wieczór na pl. Bankowym, gdzieś w 2012 r.., wsiadłem do autobusu pełnego ludzi. Na siedzeniu przy drzwiach siedział starszy, schorowany człowiek, który głośno krytykował premiera Tuska, że źle jest w Polsce itd. Nie krzyczał, nie śmierdział, mówił półgłosem sam do siebie. – Na kolejnym przystanku weszła do autobusu straż miejska i wyprowadzili człowieka. Jakiś były ubek zadzwonił… Byłem w szoku. Przypomniały mi się sceny z filmów o okupacji niemieckiej, jak gestapo wyprowadzało z tramwaju znalezionego Żyda. Takie miałem skojarzenia…
  Ja nie chcę takiej Warszawy! Nie chcę Warszawy ideologicznie zacietrzewionej – ani lewackiej, ani prawackiej, ani piłsudczykowskiej, ani endeckiej, ani żydowskiej, ani ukraińskiej, ani niemieckiej, ani islamskiej itd.
  Źle by się stało, gdyby Jaki wygrał w pierwszej turze, bo woda sodowa łatwo uderza młodym ludziom do głowy.
  HGW wydawała się kiedyś taka zdeklarowana katoliczka, taka „za wartościami”, a co potem? – Rządy developerów w Warszawie, kradzież kamienic, forsowanie obowiązku szkolnego dla 6-latków, wyrzucanie ludzi na bruk. Idiotycznie wybudowana II linia metra – jak wygląda stacja przesiadkowa z 1. na 2. linie, niefunkcjonalne stacje, bufonada na każdym kroku… Wszystko robione na pokaz, a nie dla ludzi. – Nie chcę takiej Warszawy.

  • Marian

   29 września 2018 at 20:16

   Nie mam wielkich oczekiwań co do Patryka Jakiego – Marcinkiewicz tez kiedyś obiecywał cuda wianki.
   Ale im większa rotacja elit w Warszawie tym trudniej wszystkich skorumpować. Potrzebna jest świeża krew, nowi ludzie, spoza dotychczasowych układów: takich jak Guział, Jaki, młode pokolenie przyjezdnych, spoza istniejących klik. Bo ich wszystkich nie da się skorumpować i kontrolować. Poza tym, powiedzmy szczerze, najlepsza młodzież warszawska wyjechała z Polski, ci co zostali to albo sfrustrowani outsiderzy jak p. Bodakowski, albo „resortowe dzieci” zdolne do palenia marychy i tarzania się w błocie na woodstoku. W Warszawie nie ma rodzimych elit myślących w skali globalnej.

   • bobik

    29 września 2018 at 22:41

    @Marian,
    Myślę, że rozumiesz, że tego typu polityka polegająca na stopniowym oddawaniu terenu lewactwu prowadzi do samounicestwienia.
    Moim zdaniem mamy do czynienia z dwoma procesami.

    Pierwszy to stopniowa anihilacja państwa polskiego, rozkład moralny młodzieży poprzez zlewaczenie, rozkład rodzin i przemiana kobiet w szmaty, sprowadzanie cudzoziemców jako siły roboczej itd.
    Konsekwencją będzie likwidacja narodu w 2-3 pokolenia.

    Drugi proces to upadek cywilizacji Zachodniej (tzw łacińskiej), znacznie dalej posunięty niż u nas, zbliżający się do konkluzji.
    Społeczeństwo jest już tam zupełnie zdegenerowane, mężczyźni często ogłaszają się kobietami, kobiety (a w zasadzie szmaty) nie są w stanie zakładać rodzin, a na scenę wkroczyły już hordy barbarzyńców, które dokończą dzieła zniszczenia.

    Możemy tylko mieć nadzieję, że zupełny upadek Europy Zachodniej, hordy barbarzyńców gwałcących kobiety i dzieci na ulicach, bandy beżowych ścinających maczetami łby *białym zpedalonym półgłówkom*, rozpad infrastruktury, codzienne zamachy bombowe i inne sceny tego typu doprowadzą w Polsce do opamiętania na czas.

    Tak czy inaczej to NIE CZAS na oddawanie lewactwu dalszego terenu.
    Nie ma już czego oddawać.
    Dlatego uważam politykę Jakiego za błędną, zbliżoną do Chamberlainowego „appeasement” z końca lat trzydziestych.

   • banita

    1 października 2018 at 06:54

    Może źle szukasz inie tam gdzie trzeba. Założę się że wielu „najlepszych ” pozostało i to nie tylko młodych.

    • Marian

     2 października 2018 at 22:59

     @banita, założysz się, czy wiesz? Mieszkasz w Warszawie, znasz osobiście takich ludzi.
     Ja mieszkam dziesiątki lat, całe swoje dorosłe życie, jak byłem młodszy to biegałem po różnych spotkaniach, patriotyczno-katolicko-narodowych itd. – To wszystko epigoni… odgrzewane kotlety, wspomnienia, słodkie pierdzenie i tak w kółko. Dmowski napisał kiedyś „Myśli nowoczesnego Polaka” – jak bardzo dziś przydałby się taki człowiek.
     Żadnego pomysłu na 5-milionową Warszawę. A za 5-10 lat Warszawa taka będzie, czy nam się to podoba, czy nie. No chyba, że wybudują jednak ten CPK i powstanie Trójmiasto: Warszawa-Stanisławów-Łódź jako 10 milionowa aglomeracja. W tym 2 miliony Żydów, milion Chińczyków, milion Afrykańczyków i Arabów, milion Ukraińców, i daj Boże te 5 milionów Polaków.

 4. eddie007

  29 września 2018 at 22:08

  how to setup dual monitors windows 10 hdmi https://windowsclassroom.com/setup-dual-monitors-windows-10 you have to need to go online and access the setting up dual monitor setup windows 10 this is the best way for easily change the monitor display modes and set it.

 5. zdegustowany

  30 września 2018 at 04:23

  śPIEWAK donosił a potem plugawie i ob rzydliwie opluwał uczestników spotkania z dr Kurek.
  Wyjątkowa tradycja zobowiązuje przedstawicieli tej mniejszości?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra