Z kraju

Czy PiS zlikwiduje branżę futerkową?

Jarosław Kaczyński wprost opowiadał się za całkowitą likwidacją branży futerkowej, argumentując to troską o zwierzęta. W ten sposób tysiące ludzi w Polsce straciłoby pracę, a futer robiłoby się tyle samo, tyle że za naszą zachodnią granicą.

Prezes zmienił zdanie pod wpływem zdecydowanych protestów i jednoznacznego sprzeciwu o. Rydzyka. To jednak nie koniec batalii. PiS przygotowuje łagodniejszą wersję ustawy, którą wprowadzi prawdopodobnie po wyborach.

Może ona tylnymi drzwiami przynieść eliminację branży. Wystarczy bowiem, jak niektórzy już spekulują, że PiS wprowadzi standardy hodowli takie, jak w Szwajcarii, aby nie opłacało się w Polsce hodowanie zwierząt dla futer.

Branża upadnie wówczas pomimo braku oficjalnego zakazu. A Niemcy będą triumfować.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Kwal

  1 października 2018 at 13:03

  A czy ja będę mógł zatrzymać mojego kota MORUSA, czy na rozkaz prezesa mam go uśpić ?

  • Soroka

   1 października 2018 at 13:22

   Gdybyś go uśpił, to prezes by Ci dał! Do pierdla byś poszedł! Masz być poddanym kota MORUSA i dogadzać mu we wszystkim!

   • Sarmata

    1 października 2018 at 20:12

    Kiedy wyborcy-matoły zlikwidują PiS i całą resztę Uzbekistanu?

    • Faszysta

     1 października 2018 at 23:13

     Tak powinno sie traktowac KAZDEGO kota, nie tylko MORUSA!

   • Kwal

    2 października 2018 at 14:06

    Tak właśnie robię…

  • jacuś

   1 października 2018 at 17:23

   o to będziesz musiał spytać samego Prezesa, niestety podobno długo się czeka na audiencję u niego…

 2. Soroka

  1 października 2018 at 13:24

  Ta sprawa i inne zresztą też pokazuje, że PiS ma nieuczciwe zamiary wobec Polski i Polaków. Jest partią niepoważną.

 3. hania

  1 października 2018 at 14:35

  Sanacja i ich bękarty zawsze służyła Niemcom

  Panie Michale, a może pan Jarosław lęka się o swojego kota?
  Miłość niejedno ma imię 🙂

 4. banita

  1 października 2018 at 15:09

  Branża futerkową to ogromne pieniądze futrzarskiego lobby. Opłacają najemników za takie kryzysowe prognozy. Jest tyle innych dziedzin, tyle że trzeba tam pracować i głową i rękoma a nie portfelem. Tych obrońców futrzarskich oligarchów zamknąć na tydzień w klatkach by żywili się cuchnącą papką srali i rozmnażali się na drucianej siatce, a potem pałką przez łeb, często z połamanymi kończynami i prawie żywcem obedrzeć ze skóry, która może na jakieś trzewiki dla antify się przyda. Wszak wiadomo, że największe fermy mają byłe komuchy.

  • Miszcz Yoda

   2 października 2018 at 11:16

   10/10!

 5. ajwajj

  1 października 2018 at 20:38

  Mały chłopczyk bawiący się kotkiem rządzi z J.Danielsem pachołkami ..rosołek pewnie gnida lubi ale kurki nie zadziabie

  • banita

   2 października 2018 at 12:00

   Biorąc potęgę umysłu to ty jesteś mniejszy od mikroba.

 6. Ja

  2 października 2018 at 03:08

  Jarosław Kaczyński wprost opowiadał się za całkowitą likwidacją aborcji, argumentując to troską o nienarodzone dzieci. W ten sposób tysiące ludzi w Polsce straciłoby pracę, a aborcji robiłoby się tyle samo, tyle że za naszą zachodnią granicą.

  Prezes zmienił zdanie pod wpływem zdecydowanych protestów i jednoznacznego sprzeciwu centrowego elektoratu. To jednak nie koniec batalii. PiS przygotowuje łagodniejszą wersję ustawy, którą wprowadzi prawdopodobnie po wyborach.

  Może ona tylnymi drzwiami przynieść eliminację branży. Wystarczy bowiem, jak niektórzy już spekulują, że PiS wprowadzi standardy usuwania ciąży takie, jak w Szwajcarii, aby nie opłacało się w Polsce praktykowanie skrobanek.

  Branża upadnie wówczas pomimo braku oficjalnego zakazu. A Niemcy będą triumfować.

  • banita

   2 października 2018 at 09:14

   A co mnie obchodzi żę zabijające swe dziecko kobiety będą robić to za granicą. Poza tym jeśli tutaj była w poradni jako ciężarna i wróci jako nie ciężarna, to też może musieć się tłumaczyć co stało się z ciążą. Mając na skrobankę będzie pewnie i miała na opłacenie oświadczenia szpitalnego, że to było naturalne poronienie. Wtedy będzie wiadomo. I le będzie stać na aborcyjne wycieczki. Prawo do aborcji jest sprzeczne z prawem praw człowieka. szkoda że matki zwolenników aborcji nie skorzystały z prawa do swego ciała w tym właśnie wypadku. Tacy zwolennicy mieliby często okazję być razem ze swym wcześniej, czy później wyabortowanym rodzeństwem.
   Guzik mnie obchodzi tryumf Niemiec, państwa upadłego i już islamskiego. Niemcy zawsze żyli ze skórek nie tylko zwierząt zresztą. Jest nawet film o takiej cennej skórce z małego żydowskiego dziecka, z której pewien niemiecki oficer zrobił sobie abażur.

  • Miszcz Yoda

   2 października 2018 at 11:18

   @Ja Ale brednie! Legalizacja aborcji, bo ta legalna jest w niemczech! Typowy przykład myslanie postkolonialnego. Jesteś osobnikiem o braku poczucia własnej wartości.

   • Ja

    2 października 2018 at 12:20

    A Ty jesteś osobnikiem o braku elementarnych cech inteligencji.
    Zauważyć powinno nawet najmniejsze dziecko, że tekst z mojego komentarza to tekst z niusa – z podmienionym jedynie podmiotem.
    Skoro uważasz,zę zaprezentowany w komentarzu sposób myślenia jest ‚postkolonialny’, to zdaje sie, ze stawiasz ten zarzut autorowi niusa, z którym się zgadzasz, a nie mnie – i o to mi właśnie chodziło.

    A teraz zastanów sie chwile nad tym, że tak samo, a nawet bardziej absurdalnie brzmią wasze mądrości życiowe odnosnie tej i każdej innej sprawy, dziedziny zycia, prawa, moralności…
    Po prostu podmień sobie podmiot na skrajnie rózny od Twoich sympatii czy przekonań – to bardzo dobry test na to, czy proponowane rozwiązania sa mądre (i sprawiedliwe) czy głupie (i krzywdzące). Wszak ludzie są różni i mają rózne potrzeby i poglądy – ważne, zeby poglądy przeciwnika i samego przeciwnika szanowac tak jak siebie samego i włąsne poglądy.

   • Ja

    2 października 2018 at 13:40

    Oj, coś wyskoczyło nie tak – ten dłuuuugoi post niżej, to do Ciebie miszczu jodo.

 7. Ja

  2 października 2018 at 13:39

  A co mnie obchodzi, że znęcający się nad zwierzętami przedsiębiorcy będą robić to za granicą? Poza tym, usuwanie ciąży przez Polki nie jest nielegalne. Nielegalnie jest jedynie robienie tego na terenie, W GRANICACH Rzeczypospolitej, więc nikomu nie musi się z niczego tłumaczyć.
  To nie prawo do aborcji, to brak prawa do aborcji jest ograniczeniem praw człowieka. Zapominasz, że jednym z praw człowieka jest prawo do samodecydowania (min. o własnym ciele) a innym prawdo do ochrony własnego życia i zdrowia – wszelkimi możliwymi, adekwatnymi do zagrożenia środkami. I o ile aborcja w przypadku dobrowolnego zajścia w ciąże może być co najmniej wątpliwa moralnie (bo powinna kobita liczyć się z konsekwencjami stosunku seksualnego), o tyle w przypadku gwałtu czy zagrożenia przez ciążę życia lub zdrowia to już powinien być standard.
  Pamiętaj, że mówisz o prawach CZŁOWIEKA. Mówisz o prawach człowieka, a nadajesz je embrionowi, który (jeszcze) człowiekiem nie jest. Jajko nie jest kurą, nasienie nie jest drzewem, larwa nie jest motylem a embrion czy płód nie jest człowiekiem. Proste. Jeżeli doprowadzisz do zmiany definicji pojęcia ‚człowiek’ nadając człowieczeństwo zlepkowi komórki jajowej i plemnika, będziesz mógł mówić o prawach ‚człowieka’. Do tego czasu mówienie o prawach człowieka jest nieuzasadnione i jest nadużyciem. Manipulacją.
  No, chyba że uważasz, ze kobieta nie ma prawa decydować o własnym ciele i o własnym życiu. Chyba, że uważasz, że to Ty masz prawo do decydowania o ciałach i życiu milionów kobiet – wbrew nim samym. Że one są gorsze i głupsze od Ciebie. Jeżeli faktycznie są, to przepraszam za ten wywód. Jeżeli faktycznie to Ty masz niepodzielne prawo decydować o czyimś ciele, zdrowiu, życiu… – nawet wbrew woli zainteresowanego, to okej, niech tak będzie. Tylko po co wtedy te całe ‚małżeństwa’, ‚prawa kobiet’, gadanie o godności? Wtedy lepiej byłoby obedrzeć kobiety z jakichkolwiek praw, wypuścić na ulicę i niech zachodzą z każdym, który będzie miał ochotę na akurat tę samicę.
  Masz kobietę? To podaj mi jej adres. Chętnie ja zapłodnię może nawet ze szczególnym okrucieństwem – żeby nigdy nie przyszło jej do głowy, ze można o mnie zapomnieć i zmuszę was oboje do wychowywania i KOCHANIA mojego dziecka.

  A właściwie, to jeśli zakazujemy aborcji, do dlaczego nie pójść krok dalej, i nie porozdzielać (np. droga kompletnie przypadkowego losowania) wszystkich podopiecznych domów dziecka i dzieci patologicznych rodzin pośród dobrych, kochających, katolickich ‚rodziców’? I zmusić beneficjentów do miłości rodzicielskiej?
  A może przyjąć niepełnoletnich uchodźców i rozlokować ich we wzorcowych rodzinach? – Przymusowo.
  Czy to nie jest właściwie to samo?

  No bo w czym gorsze jest podchowane już dziecko od ‚dziecka nienarodzonego’? Dlaczego płód ma być otaczany większą troską i opieką państwa i społeczeństwa niż żywy mały człowiek?

  W końcu dlaczego ci, którzy tak bardzo ‚kochają’ i ‚szanują’ ‚życie dzieci nienarodzonych’, do życia i warunków w jakich żyją tych milionów zwierząt futerkowych (i innych) hodowanych w warunkach urągających zwykłej przyzwoitości odczuwają taką pogardę i obojętność?

  Czyż to nie ŻYCIE jest ‚święte’? Czy te zwierzęta w sposób świadomy (albo nawet nieświadomy) zrobiły wam kiedykolwiek jakąkolwiek krzywdę? Za co je tak męczycie?
  Dlaczego w imię własnych, partykularnych interesów, jedynie FINANSOWYCH, bronicie procederu niewolenia, gwałcenia, torturowania, mordowania milionów niewinnych stworzeń?

  Dlaczego bronicie ‚prawa do życia’ pojedynczych embrionów, pogardzając przy tym życiem setek milionów żywych, czujących zwierząt? Pogardzając życiem i prawem do samodecydowania innych ludzi (kobiet) innych dzieci (nieletnich uchodźców), innych ludzi (dorosłych uchodźców)?
  Ne dostrzegasz w tym jakiegoś kosmicznego absurdu? Przecież to moralny relatywizm w czystej postaci. Przecież to głupota, która już dawno przekroczyła granice zezwierzęcenia. Przecież nawet mięsożerne zwierzęta nie zabijają innych zwierząt w ilościach większych, niż te które są im absolutnie niezbędne do przeżycia. Zwierzęta nie ubierają się w skóry innych zwierząt. Nie mordują w brutalny, okrutny sposób wyłącznie dla ZYSKU.
  Przecież nawet zwierzęta potrafią się zaopiekować młodymi innego gatunku – o młodych innych samic tego samego gatunku nawet nie wspomnę.

  Czyżby Polak-Katolik był gorszy od zwierząt?
  Przecież jeżeli szanujecie i bronicie ŻYCIA, to szanujcie je i brońcie go w każdym jego przejawie.
  No bo dlaczego jedno życie hołubisz a innym pogardzasz? Dlaczego miłujesz przyjaciół a złorzeczysz tym, którzy się nie zgadzają z Twoim sposobem patrzenia na świat? Dlaczego bronisz interesów tych, którzy torturują, więżą, gwałcą, mordują miliony istot wyłącznie dla zysku? Dla pieniędzy? Dla kasy, której dużą część potem przepiją, przepalą, wydadzą na pierdoły, marnej moralnie jakości rozrywki, dziwki….

  W czym gorszy jest ginekolog wykonujący aborcję dla pieniędzy, od hodowcy, który znęca się nad zwierzętami również dla mamony?
  Co usprawiedliwia takie działania w rolniczym świecie, w którym nie ma głodu? Co usprawiedliwia takie działania w świecie, w którym bardzo taniej, nieskórzanej odzieży jest dużo więcej niż ludzi, którzy mogliby ja na siebie nakładać? Co usprawiedliwia takie działania w kraju, w którym bezrobocie osiągnęło tak niski poziom, że gospodarka spowalnia swój rozwój, bo nie ma rąk, którymi mogłaby pracować?
  Dlaczego litujesz się nad hodowca i jego rodziną, a nie litujesz się nad ginekologiem i jego rodziną? Dlaczego nie litujesz się nad handlarzem narkotyków czy broni i ich rodzinami?
  Przecież ci ludzie nie zginą z głodu – po prostu się przebranżowią i pójdą do uczciwej pracy. Takiej, która nikogo nie krzywdzi.

  Zastanów się nad tym, ze może powinieneś być w życiu bardziej konsekwentny i zło dostrzegać tam gdzie ono faktycznie występuje. Zło jest złem bez względu na intencje jego twórcy/wykonawcy/sprawcy. Zabójstwo jest zabójstwem, krzywda jest krzywdą, ból jest bólem. I zwalczać ZŁO, a nie tylko część tych osób którzy czynią je z przyczyn innych, niż Ty im na to pozwalasz?
  Intencje mogą czasem odrobinę usprawiedliwić czyniona krzywdę – bo głód, bo potworne bezrobocie, bo zimny klimat (i trzeba nałożyć futro, a rolnictwo nie istnieje) pod kołem podbiegunowym, bo realne zagrożenie własnego (lub NARODZONYCH dzieci) życia albo zdrowia…. Ale tylko czasem i nigdy w pełni.

  Jakie usprawiedliwienie mają hodowcy zwierząt futerkowych w Polsce, którego nie mogliby użyć ginekolodzy?
  Aborcja jest czasem koniecznością – tym bardziej, że embrion/płód jeszcze nie czuje, jeszcze nie wie, że niedługo zacznie żyć; jeszcze nie kocha, nie tęskni, nie pragnie; jeszcze zna swojej matki, ojca… świata.
  Zwierzęta są już żywe, czujące, kochające… Uchodźcy są nawet ludźmi – dokładnie takimi samymi jak Ty czy ja. Homoseksualiści kochają osoby tej samej płci w identyczny sposób, w jaki Ty kochasz osobę płci odmiennej – mają takie same potrzeby emocjonalne, uczuciowe, seksualne…. Tylko ich obiekt ma inaczej zbudowane ciało.
  Żydzi, muzułmanie, zwierzęta, uchodźcy, katolicy, dzieci, homoseksualiści, buddyści, lewaki, feministki, dokładnie TAK SAMO cierpią, boja się, pragną, tęsknią… tak samo potrzebują bliskości, bezpieczeństwa, schronienia, możliwości rozwoju i realizacji potrzeb własnych i swoich bliskich…
  Tylko embriony tego wszystkiego nie czują, a to jedynie one są przedmiotem Twojej obrony. Całą resztą pogardzasz miłując jedynie ‚przyjaciół’ – jak celnicy. Dlaczego?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra