Kościół

Abp Chaput: „Odwołać lub opóźnić Synod Młodych”

Charles Chaput, arcybiskup Filadelfii, wezwał Franciszka, żeby odwołał lub opóźnił synod poświęcony młodzieży, który rozpoczyna się dzisiaj w Rzymie. Głos ten wsparło Cardinal Newman Society zajmujące się wsparciem i obroną katolickiej edukacji.

Abp zwrócił uwagę, że obecnie jest bardzo zły czas na zwoływanie takiego synodu. Mamy do czynienia z kolejnymi odsłonami afer pedofilskich w Kościele, a o tuszowanie takich spraw jest oskarżany sam Franciszek.

Ponadto dokument roboczy, który został zaprezentowany przed tym synodem, zupełnie pomija kwestię głoszenia Prawdy, a zamiast tego skupia się na ogólnej trosce o młodych ludzi.

Są w nim zawarte także niebezpieczne poglądy podkreślające, że należy skupić się przede wszystkim na pragnieniach młodych ludzi i postawić nacisk na „towarzyszenie”, co może oznaczać zgodę na grzech.

Abp zauważył też, że w dokumencie roboczym dominuje tematyka socjalna: globalizacja, różnice ekonomiczne i społeczne, praca i brak zatrudnienia, sport, media społecznościowe, różnice międzypokoleniowe, środowisko i imigracja.

Brak natomiast jest duchowej formacji i perspektywy nadprzyrodzonej, która powinna być kluczowa.

Synod będzie trwał od 3 do 28 października. Będziemy go na bieżąco relacjonować.

 

źródło: https://www.lifesitenews.com/opinion/youth-synod-on-track-to-be-a-disaster

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Chiński Górol

  3 października 2018 at 13:00

  Takich biskupów w Polsce brak. Polski Episkopat jak zwykle : „ani nie gorący ani nie zimny”. A wiemy co Chrystus mówił o ludziach „letnich”.

 2. hania

  3 października 2018 at 21:32

  Co za czasy, że papież nie mówi o zbawieniu, a tylko o bawieniu 🙁

  Polecam doskonały wywiad z bp Lengą w tv WRealu 24
  Dziękuję panu Krajskiemu seniorowi za świetną i odważną audycję!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra